Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proef, Mikkeller Single Hop Cascade IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • meszek0009
    Senior
    • 04-2014
    • 247

    Proef, Mikkeller Single Hop Cascade IPA

    Single Hop, alk. 6,8 %

    Nie znalazłem, więc wrzucam. Generalnie nie jestem fanem single hopów, ale ten mi bardzo smakował. W zapachu są słodkie tropiki o charakterze landrynkowym, trochę cytrusów i przebija nieśmiało żywiczność. Nuty słodowe konkretne, wyraźne, zapowiadają mocną słodową bazę tego piwa. I rzeczywiście, w smaku mamy wspaniałą, mocną, ułożoną i czysto chmielową goryczkę, która jednak nie wykręca ani nie przeszkadza, dzięki konkretnej słodowej podbudowie. Piwo treściwe, ale dobrze się je pije. Kolor to ciemny bursztyn, bardzo mętne. Piana niezwykle trwała, kremowa i drobna. Pite w Lawendowej. Bardzo udane.

    4+
  • Mars276
    Senior
    • 07-2014
    • 134

    #2
    Niestety otwarłem buteleczkę i zarówno z butelki, jak i z pokala czuć niemal wyłącznie nuty miodowe, odrobinę słodu. Piwo się utleniło. Chmielu nie stwierdziłem. Obawiam się że aromaty się ulotniły. W smaku miód i niestety alkohol. Goryczka średnia, przyjemna. Piwo pijalne. Piana obfita drobnopęcherzykowa, ale szybko opadająca prawie do zera. Jakiś lacing pozostał więc tragedii nie ma. Barwa zmętniony bursztyn.
    Kolejne rozczarowanie z Mikkellera. Piwo jest chyba po prostu stare, choć termin z kapsla to 25/02/16.

    3/5
    Last edited by Mars276; 13-08-2014, 23:05.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎