Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Wetliner Mgły Sanu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Sulimar, Wetliner Mgły Sanu

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • chechaouen
    Senior
    • 01-2011
    • 1180

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pomarańczowy, mętny. Klasyczny dla stylu [4.5]
    Piana: Obfita, puszysta, całkiem trwała [4.5]
    Zapach: Tu również bardzo poprawnie. Zapach nie powala intensywnością, ale jest bardzo przyjemny - słodka bananowość głównie. Ale zza bananów wyraźnie wychylają się też cytrynowe świeże nuty. Czuję też drożdże. Pszenica z armoatem zdecydowanie owocowym bananowo-cytrynowym. Goździki w defensywie [4]
    Smak: Zupełnie nieźle, choć nie wszystkim ta pszenica podpasuje. Hefe-weizen kwaskowaty taki z dość wyraźną goryczką. Niby jest sporo bananów, ale w drugiej fazie włącza się dość mocno wspomniana kwaskowatość. Ja akurat to w pszenicach lubię. Ale miłośnikom bardziej słodkich bananów w weizenach ten trunek wyda się nieco zbyt wytrawny. Chmielu też mam wrażenie mogłyby być trochę mniej, ta goryczka jak na h-weizena nieco za wyraźnie zarysowana. Ale ogólnie poprawna pszenica w type h-w [4]
    Wysycenie: Wysokie, odpowiednie. Ale mam wrażenie, że gaz za szybko ucieka. Pod koniec konsumpcji piwo jest już bardzo wygazowane [4]
    Opakowanie: Kolorystyka przyjemna, ładny nastrojowy górski widoczek w granatowej tonacji. Skład dość dokładny. Klasyczna bezzwrotna butla znana z corneliusowej serii [4]
    Uwagi: Piwo z datą 11.02.2015. Poprawny hefe-weizen, który niczym szczególnie nie zachwyca, ale warto po niego sięgnąć w chwilach - jak ja to nazywam - smaka na pszeniczniaka. W aktualnej cenie - 3,69 zł w PiP - ujdzie

    Moja ocena: [4.075]
    Last edited by chechaouen; 07-06-2014, 19:17.

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złotopomarańczowy, mętny, klasyczny. [5]
      Piana: Wysoka, poprzecinana grubymi bąblami, opada dosyć powoli zostawiając wąsy na ściankach. [4]
      Zapach: Bananowy, lekko cytrusowy, drożdżowy. Ale niezbyt intensywny. [4]
      Smak: Poprawny, typowy dla hefe-weizena. Chociaż w smaku jest mniej bananów, niż w zapachu, to i tak są one obecne. Goryczka nawet mocna jak na styl. Lekka, orzeźwiająca kwaskowatość, ale nieprzesadnie się narzucająca. [4]
      Wysycenie: Bardzo wysokie, właściwe dla stylu. [5]
      Opakowanie: Jak poprzednie Wetlinery - informacji niewiele, kapsel czarny, etykieta dosyć ponura. [3.5]
      Uwagi: Nie jest to po prostu klon Corneliusa Pszenicznego?

      Moja ocena: [4.075]

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        I focia:
        Attached Files

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, mlecznomętny. [4]
          Piana: Biała, potężna, sztywna, wysoka do czapowania. Pszenicznie wzorcowa, jednak mały minus się wkradł, bo powinna być trwalsza... [4.5]
          Zapach: Słód, banany, drożdże i goździki. Trochę brak mi kontrującego powiewu grejpfrutowej świeżości, ale i tak jest dobrze. [4]
          Smak: Lekko tępawa, taka pestkowo-grejpfrutowa goryczka, ślad kwasku, w tle słód i delikatna chlebowość. [4]
          Wysycenie: Jak na pszenicę, to poziom mgieł na Sanie jest w średniej strefie stanów średnich . [4]
          Opakowanie: Goły czarny kapsel, klimatyczny landszaft na ecie. Ciągle uważam, że te nazwy serii i piw to jednak bieszczadzkie nadużycie... [3.5]
          Uwagi: W odróżnieniu od pitej kilka dni temu "Soliny" nie miałbym nic przeciwko, gdyby ktoś podał mi pokal wypełniony chłodną "mgłą" po zejściu np. do Ustrzyk (Ustrzyków?) Górnych... .

          Moja ocena: [4.025]

          Comment

          • Mawel
            Member
            • 04-2014
            • 65

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Żółciutki, zawiesiste, mętne. [4.5]
            Piana: Grube pęcherze, na początku ładna czapa i zdobienie, jednak szybko się zredukowała. [3.5]
            Zapach: Banan, słody pszeniczne, dosyć intensywny goździk. Lekkie żelazo (od chmielu) lekko mydlany aromat. [4]
            Smak: Słodkie i prostolinijne, lekka kwaśność. Całkiem przyjemny, jednak nei ma się nad czym rozczulać. [4]
            Wysycenie: Wysokie. [4.5]
            Opakowanie: Szału nie ma. Brakuje użytych chmieli, poza tym pełne info. Etykieta prosta i sprawia wrażenie taniej. [3.5]
            Uwagi: Warka 11.02.2015

            Moja ocena: [3.975]

            Comment

            • DonZ
              Senior
              • 03-2013
              • 303

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasno złoty zamglone. Nie nalałem z osadem więc trochę zbyt klarowne. [3.5]
              Piana: Jak na Coca-Coli obfita, szybko się dziurawi i znika do zdobnej warstewki aż redukuje się kompletnie. [2.5]
              Zapach: Drożdżowo- bananowy, nie powala. Mało intensywny aromat. Dalece delikatnie alkoholowy. [3]
              Smak: Mało wyraźne z lekkim bananem i drożdżami, delikatny goździk. Mało kwaskowate, bardziej słodkie i cienkie dość wodniste. Goryczki praktycznie nie ma. Finisz krótki delikatnie ostry. [3.5]
              Wysycenie: Wysycenie wysokie, poprawne, bardzo poprawia pijalność. [4.5]
              Opakowanie: Wetliner, stantadowo. Mnie się bardzo podoba etykieta, co prawda na kontrze mało informacji ale same etykiety jakoś są interesujące. [4]
              Uwagi: Słabo, zdecydowanie Bukowe Berdo które wiele od tego piwa nie odbiega jest lepsze, z większą pełnią, i więcej się tam dzieje, ta pszenica jest poniżej średniej.

              Moja ocena: [3.3]

              Comment

              • kenny
                Senior
                • 04-2009
                • 712

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnożółty, mętny. [4.5]
                Piana: Początkowo wręcz gigantyczna, ale szybko się redukuje. [4]
                Zapach: Słaby, drożdże i goździk. [3.5]
                Smak: Chlebowy, drożdżowy, zbożowy. Lekko kwaskowy, wodniste. [4]
                Wysycenie: Niskie. [3]
                Opakowanie: Ładna, estetyczna etykieta, podany ekstrakt i alkohol. [4.5]
                Uwagi: Bananów w smaku i zapachu brak. Przeciętna pszenica, nie ma żadnych wad, ale zalet też niewiele. Do wypicia i zapomnienia.

                Moja ocena: [3.825]

                Comment

                • Oskaliber
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 727

                  #9
                  Kolor: Złoty, mętny.
                  Piana: Biała, średnio obfita, średnio gęsta, średnio trwała. Opada do dziurawego kożucha.
                  Zapach: Goździki i banan, ale to wszystko mało intensywne.
                  Smak: Treściwość średnio niska. Zbożowość, trochę bananów i goździków, przyjemna kwaskowatość. Goryczka niska.
                  Wysycenie: Wysokie.
                  Ogółem: Jak na tę cenę nawet niezłe, ale aromaty banana i goździka mogłyby być zdecydowanie bardziej intensywne.
                  BeerFreak.pl

                  Comment

                  • Pivotal
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 671

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Typowy dla tego gatunku. Żółty, wpadający w jasnopomarańczowy, nieprzejrzysty z osadem drożdżowym. [4.5]
                    Piana: Drobno- i średnioziarnista, dość trwała o średniej wysokości, obkleiła szkło, do końca w postaci grubej obwódki z mgiełką na środku. [3]
                    Zapach: Słodko-kwaskowy. Bananowy, goździkowy ze słodową biszkoptowością i niewielką nutą drożdżową. [3]
                    Smak: Bananów, goździka, goryczka mała i krótka... kwaskowe piwo z posmakiem goździków i pestek cytryny. [4]
                    Wysycenie: Nie utrzymało się do końca, choć początkowo nie było złe. [2]
                    Opakowanie: Okej, mamy podstawowy skład, ekstrakt... szkoda, że kapsel goły. [3.5]
                    Uwagi: Warka do 12.04.2016, wypite 7.02'16. Warte powrotu, najlepiej w sezonie letnim. **144**

                    Moja ocena: [3.45]

                    Comment

                    • Koninck
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 180

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasny zamglony bursztyn [4]
                      Piana: Pienista przy nalewaniu, wolno opada, kożuszek utrzymuje się do końca [4.5]
                      Zapach: Lekki zapach bukietu drożdży, goździków, słodów pszenicznych [4]
                      Smak: Bardzo dobrze zbalansowany chmiel, słód, kwaskowość w moim stylu b. orzeźwiające. [4.5]
                      Wysycenie: Jak dla mnie w sam raz [4.5]
                      Opakowanie: Grafika przyjemna w stylu nazwy [4]
                      Uwagi: Jestem bardzo zaskoczony stylem, b. przyjemne na letnie wieczory

                      Moja ocena: [4.275]
                      Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

                      Comment

                      • KlossJ23
                        Senior
                        • 08-2013
                        • 136

                        #12
                        Nawet mi się nie chce szczegółowo oceniać tego piwa. Dla mnie jest to nieco ulepszona wersja znanego wszystkim drożdżowego pszeniczniaka Paulaner Hefe Weissbier, warta najwyżej 3.5 w skali Beauforta. Wprawdzie nijak się nie mogłem doszukać obiecywanych na etykiecie goździków ale bananowy posmak był obecny jak najbardziej.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎