Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Wetliner Bukowe Berdo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Sulimar, Wetliner Bukowe Berdo

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • chechaouen
    Senior
    • 01-2011
    • 1180

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Beżowy z pomarańczowym odcieniem. Bardzo mętny. Z wyglądu mocno przypomina h-weizena. [4.5]
    Piana: Całkiem obfita, nieco gorzej z trwałością, dość szybko się kurczy, ale ogólnie nieźle [4]
    Zapach: W zapachu głównie czuję klimaty hefe-weizenowe. Dużo banana, jest też nutka jakby cytrynowa, kwaskowa. Daleko w tle też troszeczkę wanilii. Ale ogólnie w zapachu tak jak z wyglądu - bardzo przypomina pszenicę [4]
    Smak: Taka pszenica dubeltowa z tego wyszła. Smakuje jak taki hefe-weizen na sterydach. Ale taki przypakowany jakby nie do końca harmonijnie. Jest dużo banana, który jest podszyty całkiem wyraźna goryczką, na finiszu nieco cierpką, taką już nieprzyjemną. Alkohol trochę czuć, ale nie jakoś przesadnie. Z owoców to poza bananem można wyczuć też jakby pigwę. Ale zdecydowanie bananowość gra tutaj pierwsze skrzypce. Po ogrzaniu banan staje się coraz bardziej słodki. Ogólnie na pograniczu nieźle i tak sobie. Nie zachwyciło mnie to piwo, ale da się wypić [3.5]
    Wysycenie: Dość wysokie [4]
    Opakowanie: Całkiem przyjemna kolorystyka z nastrojowym górskim widoczkiem. Klasyczna sulimarowa bezzwrotna butelka jak w serii Corneliusów. Podany skład nie powala szczegółowością. [4]
    Uwagi: Zakupione w PiP. Cena 3,99 zł. Jeden z czworaczków. Piwo z datą 03.02.2015. Do spróbowania na pewno, ale czy będę wracać? Być może tak, bo w sumie to nowość i kto wie, jak będzie się rozwijać po pierwszych korektach. Ciekawy mocny pszeniczniak, bo z pewnością do pszenic temu piwu najbliżej. Mało u nas w szerszej sprzedaży piw tego typu, więc będę pewnie śledził formę

    Moja ocena: [3.825]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jak gęsty sok pomarańczowy. Piwo zupełnie nieklarowne, przypomina hefe-weizena. [5]
      Piana: Ładna, bielutka i drobnopęcherzykowa, ale niezbyt wysoka i niezbyt trwała. [3]
      Zapach: Drożdżowo-bananowy, z nutką pomarańczy albo cytryny, no kurka, jak hefe-weizen. [4]
      Smak: Trochę smakuje jak bardziej pszeniczny Triple Blond z tego samego browaru. Dominują banany, słodowość w stylu pszenic, do tego trochę gumy balonowej, obecna, acz nie dominująca goryczka. Owocowe posmaki. Alkohol niewyczuwalny. [4]
      Wysycenie: Odrobinę za wysokie. [4.5]
      Opakowanie: Czarny kapsel, średnio ładne zdjęcie/obrazek, krótki opis, dane bardzo podstawowe. [3.5]
      Uwagi: Nie wiedziałem, czego się spodziewać, więc się nie zawiodłem. Tak jak pisałem wcześniej: jak dla mnie to Triple Blond, nieco słabszy (a może wcale i nie, wszak jest tutaj spory margines błędu), za to z większą ilością zasypu pszenicznego. Lubię takie piwa.

      Moja ocena: [3.95]

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        I zdjęcie:
        Attached Files

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #5
          Kolor: pomarańczowy, mętne
          Piana:spora, ale same średniepęcherzyki, w środku są też i drobne. Szybko opada, nie oblepia szkła
          Zapach: banany, pomarańcze. Ogólnie dość prosty

          Smak: Dojrzały banan, nuta cytrusów tj. pomarańczy, leciutkie muśnięcie goździka. Ogólnie idzie w słodką stronę. Troszkę zbyt monotonnie. Alkohol niestety wyczuwalny. Goryczka jest obecna, ale nie wiem czy bardziej chmielowa czy alkoholowa

          Wysycenie: jest ok
          Opakowanie: Czarny kapsel, jakaś tam fotka średniej jakości, tak jak i papier. ogólnie ujdzie.

          Uwagi: pszenica na sterydach, coś jak dubeltowa od rebela. Zbyt wyraźnie wyczuwalny alkohol (7,5%) oraz zbyt monotonne w aromacie i smaku.
          Ogólnie ujdzie, ale po raz drugi raczej za szybko nie kupię. Wolę "zwykłe hefeweizeny"
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • DonZ
            Senior
            • 03-2013
            • 303

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasno pomarańczowe, zmętnione. [4]
            Piana: Bardzo obfita, drobna biała, w miarę trwała. Choć dość szybko pojawiają się większe pęcherze. Jakoś znacz szkło ale oczekiwałbym mocnej piany która gęsto zdobi szkło. [4]
            Zapach: Drożdżowo-bananowe klimaty, z nutą owocową, bardziej pomarańczową. [4]
            Smak: Jest gęsto i gładko, piwo półsłodkie do słodkiego, z wysoką pełnią, czuć to już przy pierwszym łyku. Nuty przyprawowo- bananowe, z lekkim alkoholem, gdzieś w oddali lekkie nuty belgijskie, bliżej nieokreślone ale przychodzi takie skojarzenie. Goryczka nie jakaś wysoka ale wyczuwalna. W piwie niestety obecne jest żelazo i to całkiem sporo. [4]
            Wysycenie: Na poziomie, wysokie z początku, potem już poprawne. [4]
            Opakowanie: Prosta, z obrazkiem. Wielkiej finezji przy projektowaniu takiej etykiety nie potrzeba ale przez prostotę jest bardzo fajna. [5]
            Uwagi: Za smak spokojnie dałbym nawet 5 bo w odczuciu jest bardzo dobrze, jest gęsto i gładko, bardzo przyjemnie ale to żelazo jednak przeszkadza.

            Moja ocena: [4.05]

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6075

              #7
              Piana - średnia, na dłużej grubsza warstewka.
              Barwa - żółto-pomarańczowa, mętna.
              Aromat - kolendra, goździk, cynamon.
              Gaz - średni.
              Smak - goździk, banan, cynamon.

              Piwo jest dość słodkie, dość ciężkie i mocno przyprawione ale nie jest źle.
              Ja nie przepadam za takim piwem ale wolę to od tercetów i kwartetów z Fortuny wyprodukowanych do LIDL'a.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, zmętniony. [4]
                Piana: Biała, chwilowo wysoka, potężna, narobiła apetytu... i szybko opadła... [3.5]
                Zapach: Banan dominuje, wyczuwalny także słód i lekki ziołowy powiew. Trochę mało... [3.5]
                Smak: Słód, banany, goryczka ziołowo-grejpfrutowa, trochę pali w kichy - czyżby alko...? [3]
                Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego. [4]
                Opakowanie: Ładna eta w bieszczadzkich klimatach, goły czarny kapsel. Plus za nazwę i skojarzenia... [4]
                Uwagi: Piwo szału nie czyni... Dobrze, że nie mam na razie w planach wędrówki na B.B. .

                Moja ocena: [3.375]

                Comment

                • kenny
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 712

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnopomarańczowy, mętny. [4]
                  Piana: Drobnopęcherzykowa, trwała. [4]
                  Zapach: Słaby, drożdżowo-słodowy. [3.5]
                  Smak: Słodowy, drożdżowy, zbożowy, czuć alkohol. Dość wytrawne, na koniec niska goryczka. [4]
                  Wysycenie: Średnie. [3.5]
                  Opakowanie: Ładna etykieta. [4]
                  Uwagi: Podobne do pszenicy dubeltowej z Rebla, ale bardziej wytrawne i ma trochę mniej smaku. Ogólnie dobre, ale stać ten browar na coś lepszego.

                  Moja ocena: [3.8]

                  Comment

                  • Oskaliber
                    Senior
                    • 05-2010
                    • 727

                    #10
                    Kolor: Złoty, mętny.
                    Piana: Biała, dosyć obfita, dosyć gęsta, dosyć trwała. Opada do solidnego kożucha minimalnie oblepiając szkło.
                    Zapach: Banan, trochę goździka.
                    Smak: Dosyć treściwe. Solidna podbudowa słodowa, banany, goździki, odrobina karmelu, goryczka średnio niska.
                    Wysycenie: Średnio wysokie.
                    Ogółem: Taki tam pseudo weizenbock, do wypicia.
                    BeerFreak.pl

                    Comment

                    • morbit
                      Member
                      • 09-2008
                      • 56

                      #11
                      Niezłe, banan, żelazo. Jak koledzy wyżej. Warka 03.02.15

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Właśnie piję piwo z warki do 11 sierpnia 2015 i muszę przyznać, że jest całkiem fajne. Bardzo treściwe, ciężkie, mocno owocowe, słodkie, a bananów, jakby ktoś tam soku dolał. Jako pszenica dubeltowa się dobrze sprawdza.
                        Last edited by WojciechT; 06-07-2015, 17:19.

                        Comment

                        • michael50
                          Senior
                          • 06-2013
                          • 325

                          #13
                          Spróbowałem, ale do gustu mi nie przypadło. Pierwsze wrażenie po spróbowaniu - sól, sól, sól! Nie bardzo wiem, o co chodzi, ale właśnie takie coś na początku się zdarzyło. Później poszło już trochę lepiej, choć bez szału. Piwo przeciętne, bardzo mocne, więc nie do wypicia na szybko. Niestety, bez wielkich walorów smakowych, więc długa degustacja bardziej męczyła, niż cieszyła. Jakieś tam w tle banany, jakiś pszeniczny posmak, ale wszystko to nijakie, bez wyrazu, mdłe. Nie posmakowało mi te piwo.

                          Comment

                          • Pivotal
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 671

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Pomarańczowy, całkowicie nieprzejrzysty od sporej ilości osadu. Piwo o gęstszej konsystencji. [5]
                            Piana: Wysoka, trwała, puszysta, średnio- i drobnoziarnista, opadając pozostawia wyraźne ślady na szkle, do końca w dobrej formie. [4.5]
                            Zapach: Goździkowy, lekko bananowy, słodowy, drożdżowy, biszkoptowy z niewielką nutką rozpuszczalnikową. [3]
                            Smak: Goździków, trochę bananów oraz zbóż, biszkoptów, słodów i drożdży... Wyczuwalna goryczka z posmakiem goździków i ziół. Alkohol grzeje w przełyku... [3.5]
                            Wysycenie: Do końca, choć mogłoby być trochę więcej. [3.5]
                            Opakowanie: Bezzwrotne, etykiety z podstawowym składem, podany ekstrakt... kapsel był czarny, goły. [3.5]
                            Uwagi: 5.09.2016 J0260, wypite 19.07'16. Treściwe, mocne pod koniec nieco męczące... ale uważam, że nie jest źle. **197**

                            Moja ocena: [3.5]

                            Comment

                            • KlossJ23
                              Senior
                              • 08-2013
                              • 136

                              #15
                              Podobnie jak w przypadku "Mgły Sanu" nie będę rozbierał cech tego piwa na czynniki pierwsze tylko porównam z innym, powszechnie znanym- Berdo to nieco ulepszona wersja Paulanera Hefe Weissbier w wariacji "Dunkel". Czyli bardzo przyzwoity pszeniczniak o bogatym smaku, mocna "czworka" jakby oceniać w skali do 5.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎