Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hobsons, Town Crier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Hobsons, Town Crier

    Town Crier, czyli krzykacz miejski to osoba, która z reguły na miejskim rynku obwieszczała publicznie ogłoszenia i zarządzenia. Town Crier to także premium bitter z niewielkiego angielskiego browaru Hobsons. Piwo ma 4,5%, skład jest podany po macoszemu.

    Barwa złocisto-pomarańczowa. Bardzo nieznacznie zamglona.
    Średnia biała piana, która opadając pozostawia wyraźne krzaczki na szkle. Do końca konsumpcji gasnące naśnieżenie na powierzchni.
    Aromat jest dość delikatny, wyczuwalne nuty cytrusowe oraz słodowe o charakterze chlebowym. Do tego lekka trawiastość oraz pewna mydlastość.
    Piwo o niewysokiej treściwości i nieco rozmytym bukiecie. Balans pomiędzy goryczką a słodowymi odcieniami dość wyrównany. Te ostatnie wygasają wyraźną chlebową nutą. Goryczka krótka, wytrawna. Sporo owocowych estrów, o raczej cytrusowych akcentach. Lekko kwaśny charakter kosztem niemal niewyczuwalnej słodyczy.
    Nagazowanie średnio niskie, w kierunku średniego.
    Butelka z niebieska etykietą, na której nasz tytułowy bohater ściska w jednej dłoni rulon a w drugiej dzwonek anonsujący jego wystąpienie. Kapsel owinięty folią z symbolem melonika - loga browaru. Ta kontrze sporo samochwał i podpowiedź sensoryczna dla niewprawionych konsumentów, ale składu, jak wspomniałem, brak.

    Poprawny bitter. Nie zawiódł oczekiwań, które nie były swoją drogą jakieś szczególne. No może tylko odrobinę popracowałbym nad wyrazistością. Bo tak to co najwyżej możemy sobie pokrzyczeć nie na rynku, a w jakimś zaułku jedynie. 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎