Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Faktoria] Pony Express

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Faktoria] Pony Express

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, z lekką mgiełką. [5]
    Piana: Drobna, obfita, pięknie 'firankuje' na szkle. Trwałość zadowalająca, całkiem spora warstwa zostaje do końca. [5]
    Zapach: Przyjemnie owocowy, będący połączeniem aromatu pochodzącego od drożdży i amerykańskiego chmielu. [4.5]
    Smak: Pierwszy łyk to zetknięcie z delikatną, aksamitną pianą. Potem mamy owocowość i idealną wręcz goryczkę. Nie jest zbyt intensywna, jej moc została wyznaczona optymalnie. Wyczuwalne lekkie słodowe dopełnienie. Treściwość bardzo dobra. [4.5]
    Wysycenie: Umiarkowanie wysokie, może przydałoby się troszkę większe. [4]
    Opakowanie: W stylu Faktorii, ale mało rozróżnialne od pozostałych piw serii. Nie mogę znaleźć informacji o pełnym składzie surowcowym piwa. [4]
    Uwagi: Bardzo przyjemna pszenica. Chętnie wrócę jak będzie okazja.

    Moja ocena: [4.525]
    Attached Files
    Last edited by docent; 17-06-2014, 09:50.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Noriusz81
      Senior
      • 11-2008
      • 388

      #3
      Etykieta głosi, że piwo ma 5,7 a nie 4,6 % alk. obj. I "lektura" tej pozycji to potwierdza.
      Nie rozpisując się zbytnio - spożywana przeze mnie wersja butelkowa bardziej przypominała mi APA z domieszką słodu pszenicznego niźli american wheat. W moim subiektywnym odczuciu w bezpośrednim pojedynku z AW od Doctora Brew - przegrywa wyraźnie.
      Generalnie - piwo samo w sobie jest ok, ale jeśli rozpatrujemy zgodność ze stylem...
      Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
      Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
      2286 ze 162 krajów
      Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

      Comment

      • Cichus
        Junior
        • 04-2013
        • 20

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, mętny. [4]
        Piana: Drobnopęcherzykowa, biała, krótko się utrzymuje niestety. Ładnie oblepia szkło. [3.5]
        Zapach: Owocowy - słodkie owoce tropikalne, wychodzi na wierzch grejpfrut. [4.5]
        Smak: Subtena słodowość, pasująca do tego piwa. Zostawia owocowe posmaki. Goryczka odpowiednia. [4.5]
        Wysycenie: Odpowiednie [4.5]
        Opakowanie: Etykiety z Faktorii są dosyć ciekawe. [4]
        Uwagi: Ciut za ciężkie, bo z tego co kojarzę miało 6%, co przy tym stylu - który jest wybitnie lekki i na lato trochę zgrzyta.

        Moja ocena: [4.35]

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6124

          #5
          Barwa - herbaciano pomarańczowy, mętny.
          Piana - średnia, na dłużej ok. 0,5 cm i jest lacing.
          Aromat - lekkie cytrusy, słód. Dość przyjemnie.
          Gaz - średni.
          Smak - owocowość lekko amerykańska, mała goryczka, wiele smacznych smaczków nieźle ułożonych.

          Pite po AW z Birbanta... zwycięstwo Faktorii.
          Attached Files
          Last edited by Javox; 19-06-2014, 13:12.

          Comment

          • pen
            Member
            • 05-2014
            • 97

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: slomkowy bursztyn [4]
            Piana: sredniopecherzykowa, redukuje sie w srednim tempie do obraczki [4]
            Zapach: calkiem przyjemny karmelowo-slodowo-cytrusowy ale niezbyt intensywny [4.5]
            Smak: mango, grejpfrut, zywica + nuty slodowe i tylko lekka kwaskowatosc [4]
            Wysycenie: ciut za niskie [4.5]
            Opakowanie: zamysl moze i dobry ale ta pikseloza... noi te pieczatki, ktore przykrywaja tekst... skoro juz daje sie historyjke (ktora nawiasem mowiac jest za dluga i przynudnawa) to czemu jest czesciowo zakrywana "pieczatka?" nie wspomne o marnej rozdzielczosci [2]
            Uwagi: Warka do 12.09.2014. Fantastyczne piwo ale moim zdaniem to nie jest american wheat a bardziej AIPA, troche przypomina mi ciechana grand prix z dawnych warek

            Moja ocena: [4.1]

            Comment

            • bulka_
              Member
              • 08-2011
              • 37

              #7
              smaczne, ale po raz kolejny u Faktorii zawodzi wysycenie. o ile w IPA to było do przyjęcia tak tutaj... no tragedia. piję pszenicę dla tego orzeźwienia na które składają się również bombelki a miałem wrażenie jak przy gazowanej wodzie która stała odkręcona przez 2 dni. gaz do poprawy, reszta przyjemna.

              Comment

              • Jerry_Brewery
                Member
                • 02-2014
                • 69

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemne złoto wpadające w bursztyn. Lekko mętne. [4.5]
                Piana: Biała, bujna, drobopęcherzykowa z dobrym lacingiem. Minus za dość szybki opad. [4.5]
                Zapach: Cytryna i grejpfrut pchają się na pierwszy plan, za nimi majaczy sosna i ostre zioła, a także charakterystyczny na Faktorii karmel. Niestety pojawia się też DMS... [4]
                Smak: Piwo mocne jak na amerykańską pszenicę (5,7% alko, co przebija polskich konkurentów), ale procentów w ogóle nie czuć. Dość wytrawne, z wyraźnym owocowym posmakiem i dobrą goryczką na finiszu. [4]
                Wysycenie: Moim zdaniem ciut za niskie. [4]
                Opakowanie: Etykiety Faktorii uznawałbym za jedne z najlepszych w Polsce, gdyby nie ta cholerna pieczątka, która zasłania ich treść. [4]
                Uwagi: Po więcej wrażeń zapraszam tutaj: http://bit.ly/1qvlPUF

                Moja ocena: [4.075]
                jerrybrewery.wordpress.com

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9732

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jak to u takich piwa bywa - jasnozłoty, lekko mętny. [4]
                  Piana: A tu wtopa. O pianie nie ma co pisać. Mi-zer-na... [1.5]
                  Zapach: Ciekawy, silnie chmielowy, rozpościera się nad tradycyjnymi aromatami pszenicy. Fajny, w kierunku urzekającego . [4.5]
                  Smak: Tu trochę podobnie - daleki ślad pszeniczno-słodowy jest tłem dla typowo amerykańskiej, ziołowo-sosnowej goryczki. [4]
                  Wysycenie: Jak na pszenicę, to w sumie średnie. [4]
                  Opakowanie: Faktoria trzyma kombojski fason. w związku z tym duża rozpoznawalność, ale i też (na razie) piwa Faktorii różnią się od siebie na sklepowych półkach. [4]
                  Uwagi: Hm, piwo smaczne i ciekawe, ale na razie jednak wolę pszeniczniaki ze Starego Kontynentu...

                  Moja ocena: [3.925]

                  Comment

                  • yassmen
                    Senior
                    • 11-2012
                    • 288

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Zmętniony bursztyn. [4]
                    Piana: Piana po nalaniu obfita, o grubej teksturze. Biała, wyraźna, łatwa do wzbudzenia. [4.5]
                    Zapach: Z początku iglaki. Wraz z upływem czasu dochodzą owoce, karmelowa słodycz i zbożowe akcenty. [4]
                    Smak: Zasadniczo smak słabiej nachmielonego IPA plus kwaskowata zbożowość i lekkie drożdże. Pijalne. [4]
                    Wysycenie: Może być. [4]
                    Opakowanie: Nadal manufakturowa jakość etykiety robionej prawdopodobnie na drukarce igłowej, po ciemku, w czasie nalotu dywanowego. [3.5]
                    Uwagi: Może kiedyś spróbuję jakiegoś archetypowego przedstawiciela gatunku rodem z USA, żeby mieć porównanie. American Wheat w wykonaniu rodzimych piwowarów - i dotyczy to nie tylko Pony Express - jako gatunek mógłby dla mnie równie dobrze nie istnieć.

                    Moja ocena: [4.025]

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #11
                      4 to wysoka ocena jak na gatunek, który mógłby nie istnieć (które to zdanie akurat podzielam, choć na razie na podstawie skąpych doświadczeń).

                      Nawiasem mówiąc, znów wychodzi kulawość kalki "drinkability", czyli "pijalności". Przez "pijalne" masz na myśli "dobrze wchodzi" czy po prostu "obleci, do zlewu nie wyleję"? Wysoka ocena wskazuje na to pierwsze, ale uwagi już wprost przeciwnie.
                      Last edited by żąleną; 28-06-2014, 14:30.

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasny bursztyn, lekko mętne. [4]
                        Piana: Słaba, wymuszałem ją, zostaje jako cienka obrączka, nie brudzi szkła. [2]
                        Zapach: Delikatne cytrusy. Miły, ale niezbyt intensywny. [3]
                        Smak: Słodowości prawie nie czuć, dominuje lemonkowa kwaskowatość wykończona lekką cytrusową goryczką lekko przyprawową. Mało pszenicy w tej pszenicy, aczkolwiek przyjemnie się pije. [4]
                        Wysycenie: Słabe, nieco za słabe. [3.5]
                        Opakowanie: Świetne! Full info, fajna nazwa, ciekawa historia na etce. Można byłoby dopracować estetykę kontry. [4.5]
                        Uwagi: Pozytywne, choć bez szału.

                        Moja ocena: [3.45]
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • KarlPopper
                          Senior
                          • 11-2013
                          • 133

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Piękny pomarańcz, jak an pszeniczne to dosyć klarowne, ale celowo nie wlewałem całego osadu drożdżowego. [5]
                          Piana: Szybko opada i zostaje cienki pierścień, choć z początku całkiem ładnie oblepiała szkło. [4]
                          Zapach: drożdże i słody pszeniczne przygniecione przez amerykańskie chmiele, i wspaniale! W końcu jest American! Bardzo przyjemne cytrusy. [4.5]
                          Smak: Jest świetna goryczka, jest chmielowa kwaskowość, jest posmak pszenicznych słodów. Bez wlania całego osadu drożdżowego to takie Weizen IPA i bardzo mi to odpowiada. Wyraziste w smaku. Tak trzymać Faktorio!! [5]
                          Wysycenie: Odpowiednie dla stylu [4.5]
                          Opakowanie: Od początku idea mi się podobała, tylko jeszcze nie kumam bazy z pieczęcią, która zasłania tekst. [4.5]
                          Uwagi: Moim zdaniem lepsze od amerykańskiej pszenicy Birbanta, a i nawet z Hey Nowem mogłoby pokonkurować. Kolejne świetne piwo Faktorii po Pace Makerze. Ich Rio Bravo i Buffallo Bill były dla mnie beznadziejne, ale swoimi ostatnimi dwoma piwami udowadniają, że nie należy tracić wiary w debiutantów polskiego kraftu.

                          Moja ocena: [4.675]
                          Live Craft. Die Punk.

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Pomarańczowy. [5]
                            Piana: Biała, delikatna, drobnopęcherzykowa. Utrzymuje sie przez ok. 5-7 min, następnie znika prawie całkowicie, pozostawiając delikatne ślady na ściankach szkła. [4.5]
                            Zapach: Zaraz na początku uderza zapach chmielu w postaci owoców tropikalnych i żywicy. Dość szybko jednak traci on na intensywności i od tego momentu pierwsze skrzypce zaczyna grac słodowa podstawa. [4]
                            Smak: Smakowo jest na prawdę dobrze. Dobry balans pomiędzy słodem i chmielem przełamany idealną goryczką, dobrze wyczuwalną ale nie przesadzoną. Piwo dość lekkie, sesyjne. [4.5]
                            Wysycenie: Wysokie, pasujące. [4.5]
                            Opakowanie: Jak cała reszta z serii. [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.325]
                            Last edited by YouPeter; 05-07-2014, 21:30.
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • kenny
                              Senior
                              • 04-2009
                              • 712

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bursztynowy, lekko opalizujący. [4]
                              Piana: Szybko opada. [3]
                              Zapach: Raczej słaby, kwiatowy. [3.5]
                              Smak: Przyjemna, raczej ziołowa chmielowość, słodowa kontra, dość kwaskowe. Raczej pełne, nie czuć, że to pszenica. [4.5]
                              Wysycenie: Średnie. [4]
                              Opakowanie: W "gazetowym" stylu faktorii, pomysł dobry, gorzej z czytelnością etykiety. [4]
                              Uwagi: Całkiem niezłe, zbilansowane, na minus nikły zapach. Pite po AW z Birbanta, wydaje się trochę lepsze, goryczka nie jest tak męcząca.

                              Moja ocena: [3.925]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎