Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podgórz, Uśmiech Anieli

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Podgórz, Uśmiech Anieli

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19166

    #2
    Nie robiłem notatek, ale wypity w piątek w KiK-u, w drodze do Żywca wydał mi się zbyt przechmielony. Tym bardziej na tablicy nie było napisane, że jest to american stout.

    Comment

    • Piwoteka
      Senior
      • 04-2008
      • 1209

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie robiłem notatek, ale wypity w piątek w KiK-u, w drodze do Żywca wydał mi się zbyt przechmielony. Tym bardziej na tablicy nie było napisane, że jest to american stout.
      Nowy wyznacznik stylu "napis na tablicy w KiKu"
      Piwoteka
      Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
      www.piwoteka.pl
      Sklep Piwoteki na Facebooku
      Piwoteka Narodowa na Facebooku
      Piwoteka Narodowa na G+
      Дед Мороз (Dziadek Mróz)
      Browar Piwoteka

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19166

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwoteka Wyświetlenie odpowiedzi
        Nowy wyznacznik stylu "napis na tablicy w KiKu"
        Akurat tego dnia chciałem się napić normalnego stouta. Gdybym wiedział, że jest przechmielony to wybrałbym go na kolejne piwo. Nie rozumiem szyderstwa.

        Comment

        • Piwoteka
          Senior
          • 04-2008
          • 1209

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Akurat tego dnia chciałem się napić normalnego stouta. Gdybym wiedział, że jest przechmielony to wybrałbym go na kolejne piwo. Nie rozumiem szyderstwa.
          Jeśli stout był tym bardziej przechmielony, że nie był opisany na tablicy w KiKu to wnioskuję, że opis na tablicy w KiKu zmieniłby ten stan... Można było napisać, że "chciałem zwykłego stouta, a nie zapytałem przy barze czy ten to nie jest przypadkiem american". A tak wyszło, że się czepiasz i ja się czepiam...
          Piwoteka
          Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
          www.piwoteka.pl
          Sklep Piwoteki na Facebooku
          Piwoteka Narodowa na Facebooku
          Piwoteka Narodowa na G+
          Дед Мороз (Dziadek Mróz)
          Browar Piwoteka

          Comment

          • grew
            Senior
            • 05-2009
            • 766

            #6
            Pity dziś w Szynkarni - wspaniały. Faktycznie american stout co bardzo mnie ucieszyło

            Podgórz wyrasta na kolejny browar, po Widawie i Pracowni Piwa, po którego piwa będę chętnie wracać.

            Comment

            • yoda79
              Senior
              • 01-2013
              • 861

              #7
              Czyżby wczesny Crack? Jaram się

              Comment

              • Ciupaga
                Member
                • 10-2008
                • 79

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoda79 Wyświetlenie odpowiedzi
                Czyżby wczesny Crack? Jaram się
                O tak! Jest podobny do Cracka tylko według mnie jeszcze intensywniejszy w smaku.
                Dla mnie wspaniały!
                Kandydat do piwa roku.
                Bywajcie Piwożłopy!

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny, nie widziałem przebłysków. [5]
                  Piana: Piłem wersje z pompy oraz wypychane azotem więc piana była obfita i bardzo drobna, o beżowym odcieniu. Trwałość zadowalająca, choć przy pompie było gorzej. [4.5]
                  Zapach: Przede wszystkim intensywny iglak, do tego czekolada i kawa. Przy zbyt schłodzonym piwie można było wyczuć legendarne 'kredki świecowe'. [4]
                  Smak: Zbalansowany, treściwość co najwyżej średnia. Goryczka umiarkowana, najbardziej zaakcentowana jest paloność. Wszystko to jednak jest trochę nudnawe, zbyt stonowane. W wersji z pompy wyczuwalna była kwaskowość, wersja z azotem była pod tym względem lepsza. [4]
                  Wysycenie: W wersji z pompy zdecydowanie zbyt niskie, w wersji z kranu w porządku, o średnim wysyceniu. [4]
                  Opakowanie: Niespecjalnie do mnie przemawiają te grafiki. Brak informacji o pełnym składzie piwa. [4]
                  Uwagi: Porządny stout, ale po świetnym Space Sheepie i całkiem niezłej Galaktyce oczekiwałem czegoś ekstra. Tym bardziej, że piwo zostało wybrane najlepszym spośród KPR w Żywcu....

                  Moja ocena: [4.1]
                  Attached Files
                  Last edited by docent; 01-07-2014, 17:28.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Marchi
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 130

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarniuteńki. [5]
                    Piana: Bardzo dobra. Gęsta, gruba, oblepiająca szkło, dotrzymująca towarzystwa do końca degustacji. [5]
                    Zapach: Wyczułem taniec czekolady z amerykańskimi chmielami, co przyznam mocno mnie zaskoczyło. [4.5]
                    Smak: Piwo jest bardzo łagodne, można by powiedzieć, że to stout sesyjny. Momentami wydawało się nieco "cienkie", do tego niekoniecznie tym razem ucieszyła mnie obecność amerykańskich szyszek. [3.5]
                    Wysycenie: Na mój gust nieco za wysokie. [4]
                    Opakowanie: Beczka. [5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.175]

                    Comment

                    • jerzdna
                      Senior
                      • 07-2014
                      • 240

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: piekna czern nieprzejrzyste [5]
                      Piana: sredniowysoka ale zwarta dlugotrwala i swietnie koronkujaca szklo [5]
                      Zapach: palone slody mocno palona kawa troche ziemi [4.5]
                      Smak: czekolada troche ciemnego chlebka goryczka odrobine wyczuwalna aksamitne i geste jakby lepkie [5]
                      Wysycenie: optymalne niskie [4.5]
                      Opakowanie: beka. stylistyka etykiety podpatrzona w necie niepodchodzi mi [2.5]
                      Uwagi: naprawde warte sprobowania i powtorzenia piwo. chociaz ja nie wyczulem chmielow american.biorac pod uwage slabe doswiadczenie raczej klasyczny stout bym orzekl

                      Moja ocena: [4.675]

                      Comment

                      • Petitpierre
                        Senior
                        • 01-2014
                        • 2560

                        #12
                        Na Beerweek'u jedno z najlepszych piw. Treściwe, ale bez nut alkoholowych, przyjemnie kwaskowate. W zapachu może poprawne, jak Guinness, ale wreszcie jakiś ludzki stout, choć light.
                        Mały porterek-przyjaciel nerek

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9732

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Klasycznie brunatnoczarny, klasycznie nieprzejrzysty. [4]
                          Piana: Beżowa, drobna, wysoka i trwała, powoli się redukuje do centymetra. [4]
                          Zapach: Na początku intensywna sosna i chmiel, potem dochodzi nuta palonego słodu, może ślad kawy. Intrygujący... [4]
                          Smak: Z jednej strony wytrawna kawa i ślad czekolady, w stylu stouta, z drugiej - jeszcze bardziej wytrawny, choć delikatny, smak chmielowo-ziołowy. [3.5]
                          Wysycenie: Niewysokie. [4]
                          Opakowanie: Prosta, charakterystyczna, biało-czerwona eta. Głównym elementem są karminowe usta (Anieli?). Biały kapsel browaru. [4]
                          Uwagi: Ciekawe piwo, zgodne z obietnicą nazwy stylu. Czasem mogę wypić taką ciekawostkę.

                          Moja ocena: [3.8]

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎