Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Argus Lager Złocisty

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Amber, Argus Lager Złocisty

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo klarowne jaśniejsze złoto, z błyskiem. [4.5]
    Piana: Intensywna, gęsta, lepi się do szkła. Fiu fiu! Trwałość średnia - po kilkunastu minutach w firance pojawiają się dziury. [4.5]
    Zapach: Dość przyjemny, czysto słodowy, lekka skórka chleba, odrobina mokrego kartonu. Chmiel śladowy, metaliczny. [3]
    Smak: Średnio-niska słodowość, średni kwasek (nieco za duży), całkiem niezła (choć tępa) goryczka, orzechowa w posmaku. Pijalne, na lato, na grilla całkiem ciekawe. [3.5]
    Wysycenie: Średnio-wysokie. Może być. [4]
    Opakowanie: Jakieś takie na odwal zrobione. Brak miejsca wytworzenia i składu, ale jest ekstrakt. [2.5]
    Uwagi: Kod: 20545130. Partia 20.11.2014 L1/4.

    Moja ocena: [3.45]
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • paff
      Junior
      • 03-2012
      • 23

      #3
      wypity przeze mnie swiezo po zakupie. w mojej opinii jest to eurolager w tym slabym negatywnym znaczeniu, bez aromatu bez goryczki wartej wspomnienia, za to jest cos meczacego w smaku - chyba karton i na pewno jest gwozdz i to sporo.

      jestem zawiedziony bo nie dostalem ani podwyzszonej goryczki ani slodowosci bo odfermentowano dziada z 12,2 blg do 5,7% alko

      to piwo to totalny zabieg marketingowy na "piwo regionalne", bo na pewno nic nowego w ofercie lidla, ktory ma juz kilka polskich gleboko odfermetowanych argusow :-)

      realnie patrzac to szkoda ze amber nie wystawil czegos na podobizne zywego, bo o pszeniczniaku nawet nie smiem marzyc

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        #4
        Żeby z 12.2 mieć 5.7 to nie trzeba się bardzo wysilać. A żeby być w zgodzie z rzeczywistością, to należałoby podać woltaż w postaci "5.2-6.2%".
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
          Uwagi: Kod: 20545130. Partia 20.11.2014 L1/4.
          Partia 20.11.2014 L1/5 potwornie utleniona, ciężko sie to piło, nie polecam nikomu.
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasnocłocisty, klarowny [4.5]
            Piana: fajna, gęsta, drobna, ecru, opada powoli, osadza się na szkle drobnymi krzaczkami, zostaje do końca na piwie [4]
            Zapach: słaby, slodowo-chmielowy [3]
            Smak: dośc lekkie, do pełni mu brakuje, dominuje lekka goryczka, niezbyt ciekawy słodkawo-słodowy posmak, z czego słodkawość podczas picia zaczyna wybijać się na główny plan [3]
            Wysycenie: trochę za duże [4]
            Opakowanie: dośc oryginalna etykieta, ujdzie w tłoku, argusowy kapsel [4]
            Uwagi: Dziwne to piwo, mimo, że za bardzo mi nie podchodziło to wypiłem cała butelkę, lekko sie krzywiąc ale nie zdecydowałem się wylać

            Moja ocena: [3.275]
            Attached Files
            Last edited by becik; 18-06-2014, 15:57.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • TeDy_beer
              Senior
              • 06-2011
              • 283

              #7
              Wow argus pojechał po całości żeby z 5.7 ekstraktu ponad 12%!! Wg artomatu
              AMEN i :stout:
              Browar Domowy Małe Ale
              Członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasne złoto i tak ma być. [4.5]
                Piana: Szybko zredukowała się do obrączki, zostawia nikłe ślady na szkle. [3]
                Zapach: Nikły, słodowy. Mało wyraźny. W ogóle takie "mało co". W sumie to nawet mogłem się pomylić, że cokolwiek poczułem. [2.5]
                Smak: Woda, woda, woda. Słodkawe, goryczka na poziomie błędu pomiaru, ale nawet ta słodkość jest nikła. Słabizna. [2]
                Wysycenie: Szczypie w język, chyba jest za duże. [3]
                Opakowanie: Jest ekstrakt początkowy podany i to mi wystarczy. Generalnie estetyczne, spójne z pozostałymi pozycjami w serii, przyjemne dla oka. [3.5]
                Uwagi: Bez sensu, szkoda czasu.

                Moja ocena: [2.525]
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jak najbardziej zgodny z oczekiwaniami. Złoty, całkowicie klarowny. [5]
                  Piana: Średniopęcherzykowa, na początku wzburzona i wysoka, opada szybko zostawiając wąsy na szkle. [3.5]
                  Zapach: Podobnie jak kolor zgony z oczekiwaniami... Trochę kukurydziany, trochę metaliczny, trochę chmielowy. Taki typowy dla tanich lagerów. [2.5]
                  Smak: No... Taki typowy dla tanich lagerów. Trochę kwasku, trochę chmielu, trochę słodu. Aż dziwne, że przy takim odfermentowaniu nie jest wściekle wodniste i alkoholowe. Smak też trochę przypomina wykręcany ręcznik lub mokrą szmatę. Retronosowo. [2.5]
                  Wysycenie: Bardzo wysokie, zgodne ze stylem. [5]
                  Opakowanie: Zawiera słód jęczmienny, alkohol i ekstrakt - to właściwie wszystkie istotne informacje, które podano. I nie wiem, jak piwo, które dopiero pojawiło się na rynku, może być "legendardne"? I o co chodzi z tym lwem? Browar puszcza do nas oczko, że tak naprawdę to są Złote Lwy? Ekstrakt się zgadza, alkohol właściwie też... [2.5]
                  Uwagi: Eee tam.

                  Moja ocena: [2.85]

                  Comment

                  • michudy
                    Member
                    • 04-2014
                    • 41

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złocisty ze słomkowymi refleksami [4]
                    Piana: Słaba, szybko opadła do otoczki, szkła praktycznie nie zdobi [2]
                    Zapach: Słodowy, chmielowy, dość ubogi [2.5]
                    Smak: Goryczka średnia w kierunku niskiej, lekko ściągająca, lekka kwaskowość i słodowość [3.5]
                    Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego, ale ok [4.5]
                    Opakowanie: Trochę kiczowate... [2.5]
                    Uwagi: 20.11.2014 L1/4

                    Moja ocena: [3.025]

                    Comment

                    • kurgan
                      Gość
                      • 04-2004
                      • 315

                      #11
                      Czy nazwa ma nawiązywać do gronkowca?

                      Comment

                      • Pivotal
                        Senior
                        • 05-2013
                        • 671

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złocisty,ale niezbyt mocny z drobinkami. [3.5]
                        Piana: Drobne pęcherzyki o delikatnie kremowej barwie,oblepiały ścianki układając się w szczątkowe krążki. Piana była całkiem ładna,pozostała do końca picia. [4]
                        Zapach: Słaby,słodowy i owocowy. [2]
                        Smak: Słodowy,kwaskowy z goryczką.którą miałem w ustach dość długo. Piwo nie było za słodkie,raczej szło w stronę wytrawności za sprawą tej kwaskowatości. Dziwne takie trochę... [3]
                        Wysycenie: Całkiem przyzwoite. Bąbelki pozostające do końca w zadowalającej kondycji. [4]
                        Opakowanie: Bezzwrotne,ale brązowe. Etykiety mogą być,kiepsko z informacjami...chociaż ekstrakt jest podany. Kapsel Argus,mało ciekawy. [3]
                        Uwagi: Warkę 20.11.2014,wypiłem 20.06'14. Piwo w smaku troszkę powyżej średniej... Szkoda,że w ARTomatowej punktacji nie można przyznawać ćwiartek,wówczas ocena za smak byłaby niższa...2.75.

                        Moja ocena: [2.825]

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6130

                          #13
                          Królewski smak...

                          Barwa - jasne złoto.
                          Piana - nie za duża, na dłużej cienka warstewka i mały lacing.
                          Gaz - Nie mały, trochę "gryzie".
                          Aromat - słód.
                          Smak - słodowe, słodkawe, mała goryczka.

                          Lekkie piwo "upałowe" - na plus brak nieprzyjemnych posmaków
                          Attached Files

                          Comment

                          • Brodzislaw
                            Senior
                            • 09-2013
                            • 1020

                            #14
                            Ostatni z serii czterech piw zapodanych do Lidla, a wypitych przez mnie to właśnie Lager Złocisty. To nic innego jak Amber naturalny który się pije wtedy gdy chce się napić czegokolwiek, bez wyszukiwania niuansów w aromacie i smaku. Tu nie jest jednak dobrze. Zapach i smak zdominowały słody i alkohol, delikatnie ale jednak! Goryczka jest ultra-minimalna a innych wrażeń brak! Tym się różni od Argusa Dostojnego, że da się wypić. Generalnie tylko Porter Czarny z tej serii jako tako się broni, ale też nie zachwyca.

                            Comment

                            • Brodzislaw
                              Senior
                              • 09-2013
                              • 1020

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasny, żółty [3.5]
                              Piana: jasna, początkowo obfita ze średnich pęcherzyków, szybko zniknęła [3]
                              Zapach: Same słody, śladowo owoce i trochę alkoholu [2.5]
                              Smak: Głównie słody, minimalna goryczka i alkohol na finiszu. [2.5]
                              Wysycenie: Średnio-wysokie [3.5]
                              Opakowanie: Takie sobie, tyle że czytelne [3.5]
                              Uwagi: Dało się wypić

                              Moja ocena: [2.7]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎