Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), [Birbant] American Wheat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Oskaliber
    Senior
    • 05-2010
    • 727

    Witnica (BOSS), [Birbant] American Wheat

    Kolor: Złoty, mętny.
    Piana: Biała, niezbyt obfita, niezbyt gęsta, niezbyt trwała. Opada do dziurawego kożucha.
    Zapach: Amerykańskie chmiele, głównie o charakterze owoców tropikalnych i żywicy.
    Smak: Średnio treściwe. Wyraźna słodowość i taka pszeniczna zbożowość. Jest też amerykański chmiel w postaci cytrusów, owoców tropikalnych (głównie melon) i żywicy. Do tego spora kwaskowatość, która ostatecznie dominuje posmak. Goryczka dosyć niska.
    Wysycenie: Średnie.
    Ogółem: Brakuje mi tu jakiejś takiej harmonii, piwo wydaje się nieułożone. Kwaskowatość odrobinę za duża. Tragedii nie ma, ale do ideału sporo brakuje.
    BeerFreak.pl
  • Cichus
    Junior
    • 04-2013
    • 20

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnosłomkowy, mętny. [4.5]
    Piana: Drobnopęcherzykowa, biała, trwała. Ładnie znaczy szkło. [4.5]
    Zapach: Zbalansowany. Zbożowo-cytrusowy. Mógłby być ciut mocniejszy. [4]
    Smak: Balans przechylony w stronę chmielu. Delikatnie słodowy, wraz z nutką cytrusów. Goryczka przyjemna. [4.5]
    Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: Ładne kobiece blondwarkocze - etykieta pasuje do charakteru tego piwa. [4.5]
    Uwagi: Dobra amerykańska pszenica.

    Moja ocena: [4.325]

    Comment

    • pen
      Member
      • 05-2014
      • 97

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: mleczno-metny bursztyn [4.5]
      Piana: drobno-sredniopecherzykowa, redukuje sie w dosc szybkim tempie do obraczki [4]
      Zapach: calkiem przyjemny slodowo-cytrusowy z nuta bananow ale niezbyt intensywny [4]
      Smak: sa slody sa i banany, grejpfrut, mandarynka i przy tym optymalnie kwaskowate [4.5]
      Wysycenie: odrobine za niskie za to pijalne [4.5]
      Opakowanie: grafika ujdzie, brak info o ibu [4]
      Uwagi: Warka do 06.10.2014, niezla ta amerykanska przeniczka... lepsza niz odpowiednik dr brew

      Moja ocena: [4.25]

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #4
        Smak: sa slody sa i banany, grejpfrut, mandarynka i przy tym optymalnie kwaskowate [4.5]
        Na pewno banany?

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6114

          #5
          Barwa - mętny, blady /wypadkowa blado pomarańczowego i jasno bursztynowego/
          Piana - średnia, dłużej 0,5 - 1 cm + lacing.
          Aromat - słód i lekko piwniczny cytrus.
          Gaz - nie za duży.
          Smak - wytrawny /nie słodkie/ słód, chmiel, pod koniec wzrasta goryczka.

          Jakoś nie przepadam za piwami bez minimalnej kontry słodkiego.
          Ale ogólnie może być.
          Piłem zimne ale chyba zimniejsze było by lepsze /upał/.
          Attached Files

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnożółty. [4]
            Piana: Niezbyt obfita ale za to utrzymująca się stosunkowo długo i do końca pozostająca w postaci dość grubej obwódki. [4]
            Zapach: Słaby aromat chmielowo-zbożowy. Jest trochę przeszkadzającej piwnoczności i ziemistości. [3]
            Smak: Podobnie w smaku. Trochę chmielu w postaci cytrusów, jednak zdławione to wszystko jest przez zbożowe posmaki. Goryczka średnia, niewspółgrająca z całością. [3]
            Wysycenie: Odpowiednie. [5]
            Opakowanie: Nie podobały mi się etykiety Birbanta, jednak powoli co raz bardziej mnie przekonują. Nie da się ukryć, że mają swój koncept i z niecierpliwością czekam co będzie następnego. [4]
            Uwagi: Podsumowując: stany średnie. Do Pracowni Piwa jak na razie jeszcze chłopakom z Birbanta daleko.

            Moja ocena: [3.3]
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • Mario_Lopez
              Senior
              • 08-2009
              • 991

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Dość mocno zaśniedziałe złoto, bardzo mętne. [4.5]
              Piana: Tutaj bez rewelacji, niezbyt trwała, z początku gęsta i obiecująca, ale to tylko pozory. [3]
              Zapach: Tutaj zdecydowane mango, papaja oraz cytrusy. Przyjemnie. [4]
              Smak: Tutaj wychodzi delikatna płaskość tego piwa, są cytrusowe posmaki od amerykańakich chmieli, jak na 30 IBU to dosyć solidna goryczka.

              Pszenicę czuję zdecydowanie słabo, na granicy placebo.

              Nie zmienia to faktu, że smaczne. [4]
              Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego, ułatwia picie, nie zapycha. [4]
              Opakowanie: Dość minimalistyczna grafika, zresztą do tego już nas Birbant przyzwyczaił [3.5]
              Uwagi: Przyjemne, lekkie piwo na codzień.

              Moja ocena: [3.9]
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


              EBE EBE

              Comment

              • jacekwerner
                Senior
                • 05-2004
                • 2836

                #8
                W pitym przeze mnie egzemplarzu ( warka z datą do dnia 06.10.14 ) - po paru minutach zarówno w zapachu, jak i w smaku pojawił się lekki diacetyl ...
                Nie jest to mój ulubiony styl, ale przyznaję że Pony Express z Faktorii wypiłem z przyjemnością
                Ochotnicza Straż Piwna
                BAZA = 7446

                Comment

                • bagadata
                  Junior
                  • 02-2014
                  • 4

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Na pewno banany?
                  bo jak banany to chyba srednio amerykańska ta pszenica

                  Comment

                  • pizmak666
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 1898

                    #10
                    Pite w Żywcu bez bananów, za to z rozpuszczalnikiem i lekkim garbnikiem, który zdecydowanie dołuje to piwo z każdym łykiem (choć baza była obiecująca).
                    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                    Comment

                    • bulka_
                      Member
                      • 08-2011
                      • 37

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bagadata Wyświetlenie odpowiedzi
                      bo jak banany to chyba srednio amerykańska ta pszenica
                      dementuje, piję drugi raz i 0 bananów niestety j/w gdzieś między chmielami pałęta się diacetyl, ale nienachalny + octan
                      Last edited by bulka_; 22-06-2014, 19:02.

                      Comment

                      • yassmen
                        Senior
                        • 11-2012
                        • 288

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Żółte, mętne, nieprzejrzyste. [3.5]
                        Piana: Niezbyt pokaźna, grubopęcherzykowa, dosyć trwała. Osiada na ściankach w formie nieregularnych wysepek. [4]
                        Zapach: Na otwarcie silny chmiel, a później, niestety, warzywami daje. [3.5]
                        Smak: Chmiele, lekka zbożowość, rozpuszczalnikowa nuta. Żadnych bananów, cytrusów, ani goździków. Nawet na Dzień Kobiet. Gładka, przyjemna goryczka. Zaskakująco treściwe - prawie mały posiłek. [4]
                        Wysycenie: Jest OK [4.5]
                        Opakowanie: Lubię styl Birbantów. Tym razem, obok info o składzie, w etykietę wkomponowane hoże dziewczę o blond warkoczu jak kłos pszeniczny na wietrze. [4.5]
                        Uwagi: Mogłoby się nazywać Fake Weizen, przynajmniej byłaby jasność z nutką niepewności, co do walorów smakowych.

                        Moja ocena: [3.85]

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #13
                          Banany i goździki w american wheat? hehe

                          Kabaret. A porter powinien być jasny
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            #14
                            Kilkuletnia dominacja weizena jako jedynej pszenicy na polskim rynku spowodowała że sporo konsumentów wymaga od każdego innego piwa uwarzonego na tym słodzie by smakował goździkami i bananami.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9730

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasnozłoty, mętny. [4]
                              Piana: Słabo... Może hamerykany tak majo , ale cienizna... [2]
                              Zapach: Delikatny słód, dominującym jednak jest chmiel, tutaj też nie mogę dowąchać się pszenicznej klasyki. [3.5]
                              Smak: Uchchch... Jakaś niedefiniowalna, dziwna, trochę bezpłciowa goryczka, pojawia się wrażenie wodnistości, ogólnie słabo... [2.5]
                              Wysycenie: Średnie, dobre dla rzemieślniczej pszenicy. [4]
                              Opakowanie: Typowe birbanckie wzornictwo, ale znowu kompletnie nietrafiona kolorystyka. [3]
                              Uwagi: To piwo było drugie (w kolejności) w panelu pt. "Jak dodać do piwa pszenicznego chmiele amerykańskie i co z tego wyjść może".
                              W kolejności było drugie...

                              Moja ocena: [2.975]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎