Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Birbant] Red AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #16
    Wystarczy przeszukać internet i samemu się dowiedziedzieć. Nie będę ci mówić, bo jak widać prawda cię nie interesuje.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
      Wystarczy przeszukać internet i samemu się dowiedziedzieć. Nie będę ci mówić, bo jak widać prawda cię nie interesuje.
      Od tego jest to forum aby dzielić się wiedzą na jakieś tematy, przynajmniej ja tak uważam i ja zawsze się dzielę z czymś jeśli ktoś czego nie wie, a nie odsyłam do szukania.

      Jeśli mówisz A, to powiedz tez i B albo przemilcz, proste jak konstrukcja cepa. Skoro nie chcesz podzielić się swą wiedzą to po prostu nie komentuj moich wpisów, stać Cię na to?
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
        Wystarczy przeszukać internet i samemu się dowiedziedzieć. Nie będę ci mówić, bo jak widać prawda cię nie interesuje.
        Na pewno internet?

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
          Na pewno internet?
          Na pewno. http://blog.kopyra.com/index.php/201...-nie-z-hausta/

          Becik, jak będziesz wyzywać ludzi od idiotów, bo jesteś zbyt leniwy, aby coś poszukać w sieci, to będę komentować. Aby zło zwyciężyło wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
          Last edited by jacer; 11-08-2014, 22:54.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
            Na pewno. http://blog.kopyra.com/index.php/201...-nie-z-hausta/

            Becik, jak będziesz wyzywać ludzi od idiotów, bo jesteś zbyt leniwy, aby coś poszukać w sieci, to będę komentować. Aby zło zwyciężyło wystarczy aby dobrze ludzie nic nie robili.
            No wybacz, ale blogów Kopyra nie czytam i nie oglądam i nie mam zamiaru, szkoda mi 10 minut życia na kopyrologię, żeby dowiedzieć się dlaczego haustowa aipa będzie teraz birbantową, wystarczy, że teraz to wiem i tyle.

            Kolejna rzecz Jacer - CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM

            Nikogo nie nazwałem idiotą, tylko napisałem "zerżnięcie etykiety to idiotyzm".

            Czy widzisz jakąś różnicę pomiędzy nazwaniem jakiegoś działania idiotycznym, a nazwanie kogoś personalnie idiotą? (choć w tym momencie jestem już naprawdę bliski tego).
            To, że ktoś pisze idiotycznie jest z założenia idiotą?
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
              Na pewno internet?
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
              Aluzju nie poniał?

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #22
                Aha, trzeba zwiększyć oglądalność blogu Kopyra. Po co mówić, po co dzielić się wiedzą skoro można zwiększyć ilość linków w sieci oraz zwiększyć ilość wejść. W sumie dobre działanie
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Zamiast więc pisać w stylu "wiem ale nie powiem" to napisz o co chodzi bo nie każdy jest Brucem Wszechmogącym i Wszechwiedzącym jak Jacer

                  Ja żadnych informacji nie mam dlatego napisałem co napisałem
                  Jak się nie ma informacji to się milczy, albo pyta. Jedno i drugie jednak czasem bywa ponad siły.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #24
                    Klakier Jacera
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • xcvxc
                      Member
                      • 02-2014
                      • 47

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Herbaciane, miedziane, klarowne. [5]
                      Piana: Obfita drobno pęcherzykowa. Bardzo ładnie zdobi szkło. [5]
                      Zapach: Słodowy, karmelowy. Delikatne cytrusy i żywica. wyczuwalny alkohol. [4]
                      Smak: No i to jest smak. Goryczka fest, przeplatająca się ze słodowością. Wyraźne cytrusy. [5]
                      Wysycenie: Średnie, odpowiednie dla tego piwa. [4]
                      Opakowanie: Etykieta zawiera wszystko, co powinna. [4]
                      Uwagi: Piwo bardzo mi smakowało. Jeśli ktoś szuka konkretnej goryczki, to wybór Red AIPA jest strzałem w 10.

                      Moja ocena: [4.55]

                      Comment

                      • Glingorth
                        Senior
                        • 04-2014
                        • 283

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasno czerwony, klarowne [4.5]
                        Piana: Gęsta i dość długo się utrzymuje, drobna, ładnie brudzi szkło [4.5]
                        Zapach: Cytrusy, żywica, dość przyjemny. Niestety z czasem traci na intensywności a pod koniec czuć lekki diacetyl. [3.5]
                        Smak: Od początku dominuje goryczka, słodowość słabo wyczuwalna. Goryczka nie jest mega wysoka za to dość długo się utrzymuje, jeszcze przez jakiś czas po wypiciu czuć w ustach posmak jakby się jadło grejpfruta. Do tego żywica i cytrusy. [4.5]
                        Wysycenie: Średnie, pasuje [4.5]
                        Opakowanie: Nie w moim stylu, ale też nie ma do czego się przyczepić. Są zawarte informacje o surowcach, więc jest dobrze. [4]
                        Uwagi: Smaczna AIPA, tylko ten aromat mogli by trochę poprawić i będzie pięknie.

                        Moja ocena: [4.125]

                        Comment

                        • rgrzech
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 230

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny bursztyn, piwo klarowne. [4.5]
                          Piana: Biała, drobna, zwarta, obfita, pięknie zdobi szkło. [4.5]
                          Zapach: Delikatny ale przyjemny aromat karmelu i amerykańskiego chmielu, reprezentowanego przez mango. [3.5]
                          Smak: Nuty karmelowe, tostowe i grejpfrutowe, połączone z wysoką, lekko zalegającą, grejpfrutowo-ziołowo-trawiastą goryczką. Piwo jest bardzo pełne, czuć mocną podbudowę słodową. Finisz jest bardzo długi, grejpfrutowo-ziołowy, niestety cierpki. [3.5]
                          Wysycenie: Średnie, pasuje do smaku piwa. [4]
                          Opakowanie: Gangsterzy rodem z GTA. Nie kupuje tej etykiety. [3]
                          Uwagi: Świetna piana, bardzo mało intensywny aromat oraz zalegająca i cierpka goryczka. Wole AIPA o innym charakterze.

                          Moja ocena: [3.65]

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Miedziany. Piwo jest klarowne. [5]
                            Piana: Wspaniała. Gęsta, zbita i nad wyraz długo się utrzymuje. Osad na szkle przypomina ten ze znanych mi barley wine, a to duży komplement. [5]
                            Zapach: Lekkie cytrusy, karmel oraz żywica na granicy podświadomości. Aromat szybko ulatuje, jest nietrwały. Nie ma wad, ale nic ciekawego też nie ma. [2.5]
                            Smak: Goryczka jest spora, nawet iglaki czuć, ale z lekka męczy. Mimo, że słodu tu mało, piwo jest sycące. Dochodzi też do głosu alkohol, ale tu akurat dobrze... taki lekko słodki spirytusik. Goryczka głównie pestkowa od cytrusów. [3.5]
                            Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [4]
                            Opakowanie: Nie wiem, o co chodzi z tymi gostkami, ale mi się podoba. Na dodatek wszystkie informacje o składzie są zamieszczone. [4.5]
                            Uwagi: Przeciętne.

                            Moja ocena: [3.45]

                            Comment

                            • jerzdna
                              Senior
                              • 07-2014
                              • 240

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: piekny. opalizujacy. pomiedzy bursztynem a czerwienia [5]
                              Piana: swietna. gesta. drobnopecherzykowa. zbita. kremowa. utrzymuje sie do konca.piekne firany zostawia [5]
                              Zapach: moglby byc intensywniejsxy ale zle nie jest. na pierwszym planie las i trawy a w tle cytrusy. karmel ledwo uchwytny [4]
                              Smak: pycha. idealny balans pomiedzy slodem a goryczka. slod taki tostowobiszkoptowy a goryczka grejprutowa. mocna ale niezalegajaca i bynajmniej nie meczaca [5]
                              Wysycenie: niskie do sredniego. ok [4.5]
                              Opakowanie: b.fajne mordy. kolorstyka i niezbedne info z tylu sa [5]
                              Uwagi: warka do stycznia. zaprawde solidna aipa. wzmocnic aromat i byloby idealne. pobiloby moja ulobione aipe z podrozy. dlaczego kupilem tylko jedna butelke...

                              Moja ocena: [4.625]

                              Comment

                              • Brodzislaw
                                Senior
                                • 09-2013
                                • 1020

                                #30
                                Z butelki uderzyła intensywna woń goryczki cytrusowo-ziołowej. Kolor ciemnej herbaty lub jak kto woli, miedziany. Piana jasna, beżowa ze średnich pęcherzyków jest obfita, z czasem opada ale pozostawia ślad na szkle i warstwę na powierzchni. Kubki smakowe od pierwszego łyku atakują amerykańskie chmiele. Ziołowa baza uzupełniona jest leciutko karmelem i słodami. Goryczka daje efekt ściągający na podniebieniu i obrzeżu języka. Słody kontrują goryczkę do tego stopnia, że pije się je z wielką przyjemnością. Wysycenie nie jest wysokie co poprawia tylko wrażenia z wcześniejszego zdania.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎