Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, Korona Olbrachta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, Korona Olbrachta

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, idealny dla 12,5% ekstraktu. [5]
    Piana: Biała o średniej gęstości. Początkowo wydaje się dość trudna do uzyskania przy nalewaniu jednak pod koniec ma swoje kilka centymetrów. Utrzymuje się przez kilka minut, następnie przez dość długi czas w postaci grubej obrączki. [4]
    Zapach: Dominuje zbożowość oraz słód, chmiel natomiast jest słabo wyczuwalny. Jest też lekki DMS i mam wrażenie jakby piwo było trochę utlenione. [3.5]
    Smak: Bardzo fajne lekkie piwo o średniej pełności. Z przyjemnością sięga się po kolejny łyk. Piwo ma charakter słodowy jednak to co w nim najlepsze to rewelacyjna goryczka. Jest silna, zaokrąglona, nieściągająca, niezalegająca - po prostu genialna. [4.5]
    Wysycenie: Średnie do wysokiego, odpowiednie dla charakteru tego piwa. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta jest słaba. Dużo tekstu, całość niezbyt czytelna, dodatkowo wszystkie etykiety nie różnią się niczym od siebie. [3]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.05]
    Last edited by YouPeter; 12-07-2014, 21:52.
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #3
      Foto...
      Attached Files
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pomarańczowozłoty. [5]
        Piana: Mizerna i bardzo nietrwała, nie wiem, jak koledze powyżej udało się uzyskać taką czapę; lałem piwo z pewnej wysokości i mam tylko cienki kożuch, który w dodatku szybko znika. [2]
        Zapach: Lekki dms, słodowośći nuta mandarynki albo pomarańczy. Mało intensywny. [3]
        Smak: Goryczka na średniowysokim poziomie, trochę cytrusowa, całkiem przyjemna, dobrze kombująca się z lekkim, słodowym ciałem. Piwo zdecydowanie sesyjne, lekkie i pijalne. Smak nie jest przesadnie złożony, ale całkiem dobrze gasi pragnienie. [4]
        Wysycenie: W porzadku. [5]
        Opakowanie: Mało dokładny skład i niewiele informacji, do tego trochę nieczytelną czcionką. Etykieta też nieciekawa, do tego prawie taka sama, jak w przypadku innych piw z tego browaru. Na plus kapsel. [3.5]
        Uwagi: Przyjemne piwo do wypicia w ciepły, letni wieczór.

        Moja ocena: [3.525]

        Comment

        • TheKRR
          Junior
          • 07-2013
          • 5

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Kolor złocisty, lekko zmętnione [4]
          Piana: Bardzo szybko opada, troszkę zdobi szkło [3.5]
          Zapach: Na pierwszym, drugim i trzecim planie DMS. Jest tak dominujący, że poza nim ciężko wyczuć cokolwiek [1]
          Smak: Ponownie retro nosowo czuć warzywka ocena 2 tylko dlatego, że goryczka jest na solidnym poziomie [2]
          Wysycenie: bez zarzutu na bardzo dobrym niskim poziomie [4]
          Opakowanie: Nic szczególnego, bez fajerwerków i dość mało konkretne informacje na temat składu [3]
          Uwagi: Warka 13.09.2014

          Moja ocena: [2.05]

          Comment

          • Pinio74
            Senior
            • 10-2003
            • 3881

            #6
            Słabizna. Smak zdominowany przez tępą, taką sztuczną gorycz. Coś jak tanie piwo z dyskontu sprzed dziesięciu lat. Zdecydowanie ujemny stosunek jakości do ceny.
            Nie polecam.
            BIRRARE HUMANUM EST

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Czegoś równie ohydnego już dawno nie piłem. To już wolę jakieś Głubczyce czy Połczyn wypić. Będzie przyjemniej... Tak potężnego utleniania w kierunku miodowym jeszcze nie było mi dane zaznać. Wstyd dla browaru, żółta kartka. Jeszcze się zastanawiam, ale chyba pójdzie do zlewu. Piwo z datą do 13 września.
              Last edited by Pendragon; 16-08-2014, 21:12.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy, lekko mętny. [4]
                Piana: Białokremowa, drobna z kilkoma większymi bąblami, dość wysoka, powoli opada. [4]
                Zapach: Słód, karmel, a nawet toffi, chyba jest delikatne muśnięcie ziołowe... [4]
                Smak: Palony słód, delikatny karmel, echo goryczkowe, ale... gdzieś na horyzoncie mignął mi przejeżdżający dostawczak z warzywniaka... , na krótko, ale... [3.5]
                Wysycenie: Średnie. [4]
                Opakowanie: Nowe szaty króla , info jest, kapsel browaru jest, ale wszystko takie sobie. [3.5]
                Uwagi: W sumie lubię takie piwa, mające w królewskiej d... piwne rewolucje... .

                Moja ocena: [3.775]

                Comment

                • Obywatel1978
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 280

                  #9
                  Zmęczyłem butelkę bo kosztowała mnie zawrotne 5,50 Jak za tą cenę zdecydowanie poniżej oczekiwań. Nie umiem tego fachowo ująć, ale smak ma po prostu mało przyjemny w odbiorze - goryczka jakaś taka tępa i mało szlachetna. Pozostałe parametry w normie: kolor jasny bursztyn, nagazowanie solidne, piana wysoka i trwała. Minus za bezzwrotną butelkę.

                  Comment

                  • tomek35
                    Senior
                    • 02-2007
                    • 497

                    #10
                    Piwo za 6,75 zł zakupione na gdańskim Chełmie (centrum handlowe Tesco), zawartość butelki nijak się ma do tej ceny. Korona Olbrachta smakuje jak tanie popłuczyny z Biedronki. Kolejny browar, który robi wyroby piwo-podobne
                    Last edited by tomek35; 29-08-2014, 21:40.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      Ha, no pisałem i mówiłem osobiście - mój kandydat do "najgorsze piwo jakie piłem".
                      Było słuchać i zakonotować

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Frittle
                        Junior
                        • 08-2013
                        • 25

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, lekkie zmętnienie. [4.5]
                        Piana: Jedyny pozytyw tego piwa. Ale jaki! Piękna, duża, zbita, wolno opadała, została w pokalu po wypicu piwa. Lacing też niezły. [5]
                        Zapach: DMS i DMS. Nic poza tym. W innych piwach warzywa były dużo bardziej uciążliwe, stąd ocena inna niż 1 czy 1,5. [2]
                        Smak: Tutaj DMS nie miał już takiej mocy, ponadto pojawiły się jakieś posmaki chmielowe. No i goryczka też nie najgorsza. [3]
                        Wysycenie: Odpowiednie. [5]
                        Opakowanie: Dość ciekawe, mogli jeszcze podać jakich chmieli użyto, zresztą tak samo ma się sprawa z drożdżami. [4]
                        Uwagi: Warka z 13.09.14. Gdyby nie ten DMS piłoby się przyjemnie, choć bez większych uniesień, ale i chyba nie taki miał być cel. Jedyny problem więc to DMS.

                        Moja ocena: [3.075]
                        Blog: http://piwnyrap.pl
                        Facebook: https://www.facebook.com/PiwnyRap

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemne złoto i duże zmętnienie. [4]
                          Piana: Białokremowa, opadła powoli. Bąble były grube, ale ślad na szkle jest wyraźny i nawet ładny. [4]
                          Zapach: Dziwny. Coś ze mleka, a nawet śmietany... Doprawdy nie wiem jak to opisać i ocenić. [2.5]
                          Smak: Goryczka wyraźnie na pierwszym planie, trochę nawet pestkowa, ale przyjemnie dla mnie zalegająca. Jest też słód, który dobrze goryczkę uzupełnia w piwie. Jest to trunek wysoce pijalny. [4.5]
                          Wysycenie: Trochę za małe. [3]
                          Opakowanie: Jedno z lepszych z tej serii. Jednak pamiętajmy: za króla Olbrachta wyginęła szlachta. To też wyjaśnia naszą scenę polityczną... a scena to teatr i opłacani aktorzy. [4]
                          Uwagi: Smaczne piwo, ale zapach jest kontrowersyjny. Czy to DMS? Czy DMS może mieć zapach mleka i śmietany? Zawsze kojarzyłem to z warzywami.
                          Moje piwo z datą do 08.02.2015.

                          Moja ocena: [3.625]

                          Comment

                          • Petitpierre
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 2560

                            #14
                            Nie tak dobre jak "Tajemnice Króla", ale też nie potępiałbym go w czambuł, może troszkę za bardzo chmielone, ale piło się przyjemnie. Warka 08.02.2015, no i Mleczko na etykiecie
                            Mały porterek-przyjaciel nerek

                            Comment

                            • Klatak
                              Senior
                              • 07-2014
                              • 431

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoto-pomarańczowy ze średnim zmętnieniem. [4.5]
                              Piana: Średnio obfita, drobno zbudowana, średnio trwała, zdobi szkło [4]
                              Zapach: Średnio intensywny, karmelowy, miodowy. Oprócz tego dominuje zapach czegoś co czułem w Królewskich Tajemnicach i Grodze Króla kupowanych w podobnym okresie, coś na kształt maggi. [2]
                              Smak: Słodowo-karmelowy w całkiem przyjemnym stylu. Goryczka średnio niska pomimo tego nieco zalegająca co fajnie dopełnia piwo. Niestety w posmaku pojawia się też maggi. [3.5]
                              Wysycenie: Średnio niskie. [4.5]
                              Opakowanie: Ciekawy projekt, przyzwoita jakość papieru, po pełen skład trzeba wejść na stronę internetową. [4.5]
                              Uwagi: Warka z datą do 08.02.2015.

                              Moja ocena: [3.175]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎