Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, Śmietanka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, Śmietanka

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pomarańczowożółty, właściwy dla hefe-weizena. [5]
    Piana: Ładna, biała i zbita, nieprzesadnie wysoka, średnio trwała. Gdzieniegdzie tworzy LEJSING, he. [3.5]
    Zapach: Klasyka - banany, goździki. Przeciętnie intensywny. [4]
    Smak: Cóż mogę napisać? Klasyczna, dobra, bardzo "bananowa" pszenica z lekkim kwaskiem zwiększającym orzeźwiające właściwości piwa. Posmak chlebowy oraz drożdżowy. [4]
    Wysycenie: Właściwe dla stylu. [5]
    Opakowanie: Mało dokładny skład i niewiele informacji, do tego trochę nieczytelną czcionką. Etykieta też nieciekawa, do tego prawie taka sama, jak w przypadku innych piw z tego browaru. Na plus kapsel. [3.5]
    Uwagi: Po prostu smaczny hefe-weizen.

    Moja ocena: [4.025]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      I zdjęcie:
      Attached Files

      Comment

      • Pinio74
        Senior
        • 10-2003
        • 3881

        #4
        W przeciwieństwie do Korony Olbrachta bardzo udane i smaczne piwo. Syta i bardzo zbalansowana pszenica, orzeźwiająca ale nie kwaśna, a pianka i gęstość samego piwa rzeczywiście konsystencją przypomina kremową śmietanę.
        Zdecydowanie do powtórzenia. Dostępna w Winotece Płockiej.
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, lekko mętny, po dolaniu osadu mlecznożółty. [4]
          Piana: Biała, drobna, dość wysoka, ale szybko opada - dla pszenicy trochę słabo... [3.5]
          Zapach: Banan rządzi. Trochę mało atrakcji... [2.5]
          Smak: Delikatna goryczka, banan, goździki, nie zaszkodziłoby więcej cytrusów, ale taki wariant pszenicy też mi smakuje. [4]
          Wysycenie: Średniowysokie. [4]
          Opakowanie: Uproszczona wersja olbrachtowa, taka sobie... [3.5]
          Uwagi: Na lato OK, choć jednak pszeniczka troszku przyciężkawa...

          Moja ocena: [3.4]

          Comment

          • Klatak
            Senior
            • 07-2014
            • 431

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Dość ciemne jak na weizena - bursztynowe, mocno zmętnione. [4]
            Piana: Dość mała, szybko opada praktycznie do 0. [2]
            Zapach: Średnio-intensywny. Typowy dla weizena - banany i goździki. Z przewagą banana. [4]
            Smak: Dość kwaśny, piwo odrobinę zbyt gorzkie, do tego goryczka nieco ściągająca. Niczym nie zachwyca [3]
            Wysycenie: Średnie. [4.5]
            Opakowanie: Nowa etykieta całkiem fajna (grafika A.Mleczko). Brak pełnego składu ale jest odnośnik do strony www z pełym info. [4.5]
            Uwagi: Warka z datą do 11.11.2014. Piwo na typowym poziomie Olbrachta czyli niestety nic specjalnego.

            Moja ocena: [3.45]

            Comment

            • Klatak
              Senior
              • 07-2014
              • 431

              #7
              Nowa etykieta z grafiką autorstwa A. Mleczko
              Attached Files

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jak w soku brzoskwiniowym. Piwo jest bardzo zmętnione. [4.5]
                Piana: Biała.. to jedyny plus. Opadła bardzo szybko, pęcherzyki były grube, a osad na szkle prawie żaden. Jak na piwo pszeniczne to kiepsko. Piana zdecydowanie do skorygowania. [1.5]
                Zapach: Wyraźnie bananowy, słodki. Goździków nie ma, ale mi to odpowiada. Jest trochę aromatu brzoskwini, dziwne, bo i w kolorze też zauważyłem ten owoc. [4.5]
                Smak: Zapach zapowiadał słodycz, ale w smaku jej nie ma. Piwo jest kwaskowate, nawet lekko goryczkowe. Wolę słodsze pszenice, ale ta akurat mi smakowała. Bardzo mnie orzeźwiła, lekko i przyjemnie się piło. [4]
                Wysycenie: Za niskie. [2.5]
                Opakowanie: Jak na zdjęciu powyżej. Mi się podoba. Na minus kapsel - czarny golas. [3.5]
                Uwagi: Trochę za kwaśne, ale ogólnie może być.

                Moja ocena: [3.85]

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6124

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Mętny żółty z lekkim pomarańczowym. [3.5]
                  Piana: Startowa niezła ale na dłużej obwódka, szumek na powierzchni bez lejsingu. [3]
                  Zapach: Cytrusy /od cytryny/ z jakby serem wędzonym, może od kolendry? [2.5]
                  Smak: Lekko kwaskowe, lekko kolendrowe, lekko goździkowe. Dla mnie słabo. Lekka goryczka w tle /pod koniec konsumpcji/. [3]
                  Wysycenie: Poniżej średniej ale niech będzie. [3.5]
                  Opakowanie: Opłacało się zatrudnić fachowca artystę! Jest ok. [4]
                  Uwagi: Spodziewałem się mocniejszych posmaków w szerszej gamie odczuć.

                  Moja ocena: [2.925]

                  Comment

                  • Dukat_WSI
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 781

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Klatak Wyświetlenie odpowiedzi
                    Nowa etykieta z grafiką autorstwa A. Mleczko
                    Mleczko to moim zdaniem nieco obleśna mentalnie persona, podobnie jak Raczkowski.

                    P.S. Mocno się różnie butelka z Piotrkowa od wersji restauracyjnej z Torunia?

                    Comment

                    • Pinto
                      Junior
                      • 02-2008
                      • 19

                      #11
                      Chyba najgorsze piwo pszeniczne jakie piłem w życiu! Po nalaniu piana błyskawicznie zniknęła, a smak... Piwo(?) sprawia wrażenie jakbyśmy zalali jakiś proszek gazowaną wodą, a następnie dodali alkoholu. Koszmar. Warka 27-12-2016.

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #12
                        Ot zwykła pszenica w stylu niemieckim na "wubekach".
                        Jest goździk i leciutki banan. Gumy balonowej brak. Delikatnie kwaskowe. Pustawe na końcu. Raz i wystarczy.

                        Warka 06/12/2016 pite 10/12/2016

                        Nowe szaty króla:
                        Attached Files
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • Brodzislaw
                          Senior
                          • 09-2013
                          • 1020

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: pomarańczowy, zmętniony [4.5]
                          Piana: jasna z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła do minimalnej warstwy powierzchni. [3]
                          Zapach: słodowe nuty z pszenicą i bananem na czele. Trochę przyprawy goździkowej i ziołowej. [3.5]
                          Smak: znów słody na pierwszym planie, niestety również karmelek. Ale jest przyprawa goździkowa i banan. Piwo staje się z czasem nieco mdłe. Na finiszu pozostaje dziwny posmak. Gryczka minimalna, delikatnie odkłada się na podniebieniu. [3]
                          Wysycenie: wysokie do średniego ratuje sytuację [4.5]
                          Opakowanie: Poprawne, niechlujnie naklejona etykieta niszczy efekt. [3.5]
                          Uwagi: Piwo nie zachwyca jak większość wypustów Jana Olbrachta

                          Moja ocena: [3.35]

                          Comment

                          • michael50
                            Senior
                            • 06-2013
                            • 325

                            #14
                            Przyszedł czas na kolejne piwo z Olbrachta z rysunkiem Tym razem los padł na pszeniczniaka. Po nalaniu do szklanki przyjemnie zaskoczyłem się miłymi nutami bananowymi w zapachu i ładnym, mętno-pomarańczowym kolorem. Z pianą było znacznie gorzej, gdyż zniknęła po minucie i więcej się nie pokazała. W smaku mogę stwierdzić, że to poprawne, pszeniczne piwo, bez żadnych rewelacji, ale też zupełnie pijalne. Lekko schowany alkohol, nikłe nagazowanie, pszenica wyraźna, choć nie nachalna. Wszystko całkiem zgrabnie skomponowane. Nie wpadłem w zachwyt, ale też nie czułem się zawiedziony.
                            Attached Files
                            Last edited by michael50; 03-09-2017, 19:14.

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6124

                              #15
                              Lubię pszeniczne piwka a najbardziej dobre pszeniczne i tu się nie zawiodłem

                              Piana - sporo na początku potem pełna warstewka.
                              Lacing - trochę było.
                              Barwa - zamglony żółty z pomarańczowym.
                              Gaz - średni.
                              Aromat - lekki goździk i banan.
                              Smak - piwo było fajnie "gładkie" z dobrym bananem i goździkiem, chwilami kwaskowe.

                              Tak jak mówiłem fajne...
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎