Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trzy Korony Nowy Sącz, Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Trzy Korony Nowy Sącz, Dunkel

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2835

    #2
    Moim zdaniem najsłabsze z piw dostępnych w browarze. Mało intensywny aromat, lekko wodnisty smak - dość przeciętne.
    Foto :
    Attached Files
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jak na ciemne piwo to kolor za jasny - rubinowo-mahoniowy [3]
      Piana: ecru, gęsta, drobna, mocna, opada powoli, zostaje do końca na piwie, osadza się małymi plackami na szkle [4]
      Zapach: słaby, kawowo-owocowy [3]
      Smak: w miarę pełne, trochę brak do treściwości, lekka, wytrawna, delikaktnie popiołowo-owocowa nuta, drobina kawy, fajna słodowo-zbożowa podbudowa [4]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: brązowy bączek, dość fajna etykieta jak na Bierhalle, gładki kapsel [4.5]
      Uwagi: Smaczne choć z pewnymi mankamentami, wypite z przyjemnością

      Moja ocena: [3.675]
      Attached Files
      Last edited by becik; 12-09-2014, 20:43.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy. [4]
        Piana: Kremowa, bardzo drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
        Zapach: Słód palony i karmel. [3.5]
        Smak: Delikatny słód palny, posmak karmelu i może ślad owoców... Jest też lekka goryczka w stylu orzechowym. [4]
        Wysycenie: Średnie. [4]
        Opakowanie: W stylu browaru; bączek, goły czarny kapsel, owalna prosta eta z kuflem. Wszystko ładnie w czteropaku. [4]
        Uwagi: Kolejne porządne piwo "w stylu" z Nowego Sącza.

        Moja ocena: [3.775]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Najsłabsze nadal piwo w browarze z dostępnych aktualnie co nie znaczy, że było niedobre bo było
          limitowana olimpijska etykieta, różnice tylko na kontrze
          Attached Files
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny, bardzo mocna herbata wpadająca w czerwone kolory. Pod światło czerwony. Piwo klarowne. Wygląda jak koźlak. Zastanawiałem się czy jak na dunkela nie za jasne. No ale w końcu to dunkel a nie Schwarz czy Stout. Nie musi być prawie czarne. [5]
            Piana: Po dość gwałtownym nalaniu była duża, drobna (nieliczne duże bąble), lekko brązowa. Średnio trwała. [3.5]
            Zapach: Początkowo wyczułem nawet jakby żywice od chmielu. Trochę śliwki też było. Niestety później już został tylko słodowy, mało intensywny zapach. [3.5]
            Smak: Lekki ciemny słód i karmel. Posmak krótki, nikły, bez goryczki czy paloności. Lekko wytrawny smak. Może nawet dałbym 3.5, ale niestety piwo jest wodniste. [3]
            Wysycenie: W miarę dobre. Średnie, trzyma się dobrze. [4]
            Opakowanie: Może nudne i nie specjalnie wyszukane, ale kolorystyka mi pasuje, parametry podane, kapsel firmowy. Piwo z tą etykietą. (http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=58543) [4]
            Uwagi: Przeciętne, nie ciekawe piwo ale pięknie się prezentujące.

            Moja ocena: [3.425]
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              wersja pasteryzowana
              Attached Files
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎