Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Faktoria] Uncle Helmut

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Faktoria] Uncle Helmut

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Jerry_Brewery
    Member
    • 02-2014
    • 69

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pomarańcz/ciemne złoto ze słomkowymi prześwitami. Mętny. [4.5]
    Piana: Najsłabszy punkt programu. Początkowo utworzyła się biała, drobnopęcherzykowa, dość obfita piana, ale zmizerniała w okamgnieniu. [3]
    Zapach: Trochę witbierowy (to komplement) za sprawą dodatku nowofalowych chmielów. Obok tradycyjnych bananów i goździków poczujemy więc grejpfrut i cytrynę. [4.5]
    Smak: Wodzirejem imprezy w ustach jest banan, któremu kroku próbuje dotrzymać ziołowość i subtelna, ledwo zaakcentowana goryczka. [4]
    Wysycenie: Zaskakująco niskie, ale w tym piwie sprawdza się bardzo dobrze. [4]
    Opakowanie: Etykieta drastycznie zmieniona w stosunku do dotychczasowych propozycji Faktorii. Schludna, czytelna, ale nie tak pomysłowa jak poprzedniczki. [3.5]
    Uwagi: Po więcej wrażeń zapraszam tutaj: bit.ly/1oEF4ci

    Moja ocena: [4.075]
    jerrybrewery.wordpress.com

    Comment

    • baroN1
      Senior
      • 08-2011
      • 181

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złoty zmętniony [4]
      Piana: niska, trzeba lać z wysoka żeby coś się pojawiło, dodatkowo opada do pierścienia [2]
      Zapach: delikatny słód, banan na granicy wyczucia, goździka brak totalnie, do tego chmielowo ziołowy aromat... Generalnie pusto trochę [2.5]
      Smak: bardzo delikatny banan, minimalna kwaskowość, posmak ciasteczkowo biszkoptowy, i na koniec ziołowo chmielowy. Wodniste dość, dominuje ten ziołowy akcent. Pod koniec picia da się wyczuć lekki drożdżowy posmak [2.5]
      Wysycenie: niskie, na weizena o wiele za niskie [2]
      Opakowanie: bardzo fajna etykieta, wszystko ok [5]
      Uwagi: mało weizena w weizenie. Spore rozczarowanie.

      Moja ocena: [2.625]
      Last edited by baroN1; 11-07-2014, 18:51.

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złote, mętne. [5]
        Piana: Biała barwa. Konsystencja dość drobna, obfitość średnia. Ładnie osadza się na szkle. [4]
        Zapach: Połączenie aromatu pszenicznego słodu z cytrusami. [4]
        Smak: Jest kwaskowa, rześka cytrusowość i całkiem wyraźna goryczka. Trochę przeszkadza lekka ziemistość i cierpkość. [4]
        Wysycenie: Dość wysokie. [4.5]
        Opakowanie: Nastąpiła zmiana stylu etykiet, teraz są bardziej czytelne. [4]
        Uwagi: Solidne piwo, mam nadzieję że będzie dłużej w formie niż Pony Express, który smakował mi na premierze, a po tygodniu zamienił się Diacetyl Express.

        Moja ocena: [4.075]
        Attached Files
        Last edited by docent; 13-07-2014, 19:09.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • Tomekk78
          Member
          • 01-2006
          • 61

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
          Uwagi: Solidne piwo, mam nadzieję że będzie dłużej w formie niż Pony Express, który smakował mi na premierze, a po tygodniu zamienił się Diacetyl Express.
          Niestety w wersji butelkowej jest to samo.
          Last edited by Tomekk78; 14-07-2014, 09:32.

          Comment

          • gwzd
            Senior
            • 01-2012
            • 622

            #6
            Piłem w zeszłym tygodniu w wersji butelkowej i niestety nie mogę powiedzieć za wiele dobrego. Cytrusowy aromat jak u rasowego witbiera, ale w smaku totalna klapa. Lekka cytrusowość od amerykańskich chmieli pomieszana z ohydną trawiastością i zalegającą goryczką. Nie wyczułem w tym piwie żadnych cech wspólnych z weizenem.

            Comment

            • bulka_
              Member
              • 08-2011
              • 37

              #7
              Wujek Helmut dolącza do mojej krótkiej listy piw "żałuję, że kupiłem", naprawdę trzeba się postarać żeby tam trafić, bo na ogół traktuję jakiś nieudany zakup jako nowe doświadczenie. myślę, że porównanie do lekko odgazowanego Paulanera wyczerpuje temat. to piwo jest tragiczne. Panowie z Faktorii - jeżeli to czytacie - jeszcze jedna taka wpadka i nic od was nie biorę. szczególnie pszenicy na pewno nie kupię. po fajnych Billu, Rio Bravo i przyjemnym Peacemakerze, ktore też nic nie urywały, forma leci w dół. gdzie te chemiel, gdzie CO2? w zapachu banan a w smaku chamski kwaskowy posmak. jeżeli nie wychodzi wam pszenica to jej nie róbcie

              Comment

              • cyoorka
                Senior
                • 03-2007
                • 338

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Żółte, słomkowe, mętne. [4]
                Piana: Niska, drobna, szybko znika. [2.5]
                Zapach: Banan, goździk, guma balonowa. Po lekkim ogrzaniu pojawia się cytrus. [4]
                Smak: Średnia pełnia, słodkie, landrynkowe, bananowe, lekki goździk w posmaku. Goryczka niska, trochę grejpfrutowa. [4]
                Wysycenie: Wysokie, lekko szczypiące. [4]
                Opakowanie: Czytelne, zabawne, komplet informacji. [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.875]

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złotopomarańczowy, całkowicie mętny. [5]
                  Piana: Słabiuteńk.a Niska, poszarpana, w ciągu minuty czy dwóch redukuje się do cieniutkej obręczy. [2]
                  Zapach: Bardziej przypomina wita, niż american wheata czy bawarskiego weizena. Czyli ani amerykańskości, ani goździków, ani bananów. Czuję raczej pomarańczę i tyle, piwo jest mało aromatyczne. [3]
                  Smak: Cóż... Smakuje jak hefe-weizen z gatunku tych bardziej kwaskowatych, za to z mocniejszą i trochę zalegającą goryczką, która według mnie tutaj nie za bardzo pasuje. Posmaki pomarańczy i czegoś nieprzyjemnego, jakby mydła. [2.5]
                  Wysycenie: Za niskie. [4]
                  Opakowanie: Nazwa mi się podoba, etykieta nawet spoko, informacji dosyć dużo. Czcionka na kontrze prawie nieczytelna. [4]
                  Uwagi: Eksperyment wykonany, lecz niestety nieudany.

                  Moja ocena: [2.9]

                  Comment

                  • kenny
                    Senior
                    • 04-2009
                    • 712

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Pomarańczowy, mętny. [4]
                    Piana: Opada raczej szybko. [3.5]
                    Zapach: Bardzo nikły, drożdżowy, lekkie goździki. [3]
                    Smak: Zbożowy, słodowy, lekko kwaskowy. Potem niska, acz długa, ziołowa goryczka. Niewiele tego smaku. [3]
                    Wysycenie: Dość wysokie. [4]
                    Opakowanie: Nowy wzór etykiet jest bardziej czytelny, choć jest mniej klimatyczny. [4]
                    Uwagi: Nic szczególnego. Nigdy bym nie wpadł, że dodali tam amerykańskich chmieli. Trochę męczy długą goryczką.

                    Moja ocena: [3.2]

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9731

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złotomiodowy, lekko mętny. [4]
                      Piana: Biała, średniowysoka i średniotrwała, jak na pszenicę, to żadne halo... [3]
                      Zapach: Niby są pszeniczne standardy, chociaż gdzieś też przewijają się zioła i żywice. Może i ciekawy, ale... [3.5]
                      Smak: W smaku podobnie - są smaczki "weizenowe", ale czai się także amerykańska (imperialistyczna ) drapieżność. [3.5]
                      Wysycenie: Średniowysokie. [4]
                      Opakowanie: Ilustracja bazuje na najprostszych skojarzeniach i stereotypach, niby żart rozumiem, ale go nie kupuję... Wielkość czcionki na kontrze dla snajperów. [3.5]
                      Uwagi: Ja jestem stary, ja jestem konserwatywny, ja wolę po prostu "hefe-weizen".

                      Moja ocena: [3.5]

                      Comment

                      • jacekwerner
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2837

                        #12
                        Foto :
                        Attached Files
                        Ochotnicza Straż Piwna
                        BAZA = 7446

                        Comment

                        • Jowita
                          Member
                          • 04-2014
                          • 50

                          #13
                          Kolor: Złoty, zamglone
                          Piania: Biała, drobna, obfita, trwała
                          Zapach: Nuty charakterystyczne dla weizena mocno skontrowane cytrusową chmielowością
                          Smak: Lekka kwaskowatość, banany, słaba pełnia, na finiszu delikatna goryczka
                          Wysycenie: Niskie ku średniemu
                          Opakowanie: Niby prosta, czytelna ale jakoś i nazwa i grafika... banalne
                          Uwagi: Warka z datą przydatności do 03.09.2014.

                          Przeciętne

                          Comment

                          • Klatak
                            Senior
                            • 07-2014
                            • 431

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Słomkowy, solidnie ale typowo zmętniony, z pływającymi większymi fafołami (niewiele). [4]
                            Piana: Bardzo mała, bardzo szybko opada do milimetrowej warstwy [2.5]
                            Zapach: Niezbyt intensywny ale przyjemny, weizenowy, głównie banany, delikatna nuta owoców egzotycznych. [4]
                            Smak: Dość wysoka goryczka (chyba jednak za), brakuje gładkości. Mało weizenowy. [3.5]
                            Wysycenie: Średnie, jest akurat. [4.5]
                            Opakowanie: Niespecjalna etykieta, te w stylu dzikiego zachody były znacznie lepsze. Plus za komplet informacji. [3.5]
                            Uwagi: Warka z datą do 03.09.2014. Piwo bez wad, ale też niczym nie zachwyca. Niestety nie odczuwa się do końca ze pije się porządnego weizena, do tego z amerykańskimi chmielami mogło by być lepiej.

                            Moja ocena: [3.65]

                            Comment

                            • dzemek
                              Senior
                              • 12-2010
                              • 448

                              #15
                              Zupełnie przeciętna pszenicza, taka rozwodniona, bez żadnej intesywności - może to te 15 IBU tak wpłynęło. Podobna do Piwa Pszenicznego z Zodiaka - też marna.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎