Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Kristal Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Sulimar, Kristal Weizen

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty. Piwo jest przejrzyste. [5]
    Piana: Bielutka. Średnio wysoka i niezbyt trwała, opada po dwóch-trzech minutach, redukując się do kożuszka. [3]
    Zapach: Banany i jakiś lekki, nieprzyjemny zapaszek, ciężko mi go zidentyfikować. [3.5]
    Smak: Piwo smakuje trochę mydlano, trochę kwaskowato. Chmielowość jest średnio przyjemna, przywodzi na myśl polskie, tańsze lagery. Posmak chlebowy i zbożowy, ale najbardziej dominujący w tym piwie jest jednak kwasek. [3]
    Wysycenie: Wiem, że powinno być wysokie, ale to jest lekka przesada. Co dwa łyki brzydko mi się odbija. [4.5]
    Opakowanie: No dobra. Zrzynka to z AleBrowaru czy nie zrzynka, ale etykiety są fajne, wesołe. Minusy - brak pełnego składu, wyjątkowo głupawa dykteryjka, informacji bardzo niewiele. [4]
    Uwagi: Piwo nie jest jakoś szczególnie złe, ale dobre też nie. Nie mam wielkiego doświadczenia z kristal weizenami (piłem ledwie kilka różnych), ale nie przypominam sobie słabszego.

    Moja ocena: [3.4]
    Last edited by WojciechT; 17-07-2014, 18:22.

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      I słitfocia:
      Attached Files

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo jasne złoto. Klarowny, ale jakby nie do końca. Może to kwestia sztucznego oświetlenia, ale wydaje mi się, że lekka mętność występuje [4]
        Piana: Intensywność na średnim poziomie. Trwałość na poziomie słabym. Piana szybko redukuje się do bardzo cienkiej chmurki. Po kilu minutach nie ma jej już niemal zupełnie [2.5]
        Zapach: Głównie słodkie banany wymieszane z aromatem drożdżowym. Intensywnością ten zapach nie powala. Trzeba się nieźle wwąchać, żeby go poczuć [3.5]
        Smak: Myślałem, że będzie gorzej. Piwo znośne. Banany na pierwszym planie. Goryczka schowana, na odpowiednim poziomie. Poza dość płaską nieskomplikowaną bananowością, lekką nienachalną goryczką i lekką nutką drożdżową, w zasadzie nic ciekawego się nie dzieje. Piwo w miarę poprawne i nic ponad to. Nie dostarcza przykrych doznań, ale też nie ma się czym zachwycić [3.5]
        Wysycenie: Bardzo wysokie i w sumie mi pasuje do całości [5]
        Opakowanie: Rzeczywiście mocno nawiązuje do stylistyki AleBrowarowej, ale nie jakoś przesadnie. Irytują te głupawe teksty na kontrze, w całej serii. Infantylne dla mnie. Info w składzie bardzo oszczędne [3]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.475]

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #5
          To piwo jest głównie słodkawe, jest trochę akcentów bananowych. Ogólnie za 2,99 (za tyle je kupiłem we Fresh Markecie) daje radę.
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • Klatak
            Senior
            • 07-2014
            • 431

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasne, klarowne. [4.5]
            Piana: Obfita, średnie i duże pęcherzyki, średni trwała. [2.5]
            Zapach: Średnio-intensywny, typowy, dobry balans między bananami i goździkami. [4]
            Smak: Dość słodkie w smaku. Gdyby nie posmaki pochodzące od drożdży smakował by jak lager. [4]
            Wysycenie: Zbyt wysokie. [3]
            Opakowanie: Plagiat etykiet Alebowaru w kiepskim stylu. Kiepski papier, "morskie opowieści" straszna lipa. Po za alk. i ekst. nic nie wiadomo. [2]
            Uwagi: Warka z datą do 24.03.2015. Całkiem niezłe piwo z całej tej zazwyczaj okropnej w smaku serii plagiatowej.

            Moja ocena: [3.725]

            Comment

            • michael50
              Senior
              • 06-2013
              • 325

              #7
              Zupełnie przeciętne piwo, mam wrażenie, że ogólnie ostatnie wynalazki Sulimara typu Valkiria, Polski Chmiel, itp., są w samku bardzo do siebie podobne i nie wiem, czy dałbym radę odróżnić jedno od drugiego, gdybym nie miał ich podpisanych. Kristal Weizen jest spokojnie do wypicia, nie robi specjalnie wielkiego wrażenia, ale też nie wykrzywia twarzy. Średniak.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnożółty, kristalowo przejrzysty . [4]
                Piana: Biała, bardzo drobna, dość wysoka i dość trwała. [4]
                Zapach: Jakoś taki nie za specjalny... słodyczno-bananiczny... [3]
                Smak: Nieco płaskawy jednak, tutaj też słód i banany, dalekie echo goździków, niby może być, ale... [3.5]
                Wysycenie: Średniowysokie. [4]
                Opakowanie: W serii, nie rozumiem, czemu na ecie jest wąsaty kolo w czapce uszance, wyglądający mi na bułgarskiego rolnika... Poza tym, kristall ma dwa "L" w nazwie, chyba, że błąd był zamierzony i jedno "L" mniej było przepowiednią organizacyjno-piłkarskich "sukcesów" drużyny, mającej "L" w herbie... . [3.5]
                Uwagi: Idę rozumieć, trafiająca pod strzechy pszenica, itepe, itede.
                Ale to se można (w sklepie też na "L") Paulanera 0,4 kupić...

                Moja ocena: [3.425]

                Comment

                • BrowarMajkel
                  Junior
                  • 08-2014
                  • 3

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnozłoty, piwo klarowne choć z niewielkim zmętnieniem w butelce [3]
                  Piana: Biała, drobne pęcherzyki, całkiem gęsta, średnio obfita, umiarkowanie trwała [2.5]
                  Zapach: Aromaty estrowe, bananowe, wyczuwalna wanilia i guma balonowa, aromaty są intensywnie wyczuwalne, nie są dobrze zbalansowane [3]
                  Smak: Generalnie słodki smak, lekko kwaśny, bananowy, goryczka bardzo słaba, na drugim planie, delikatny posmak drożdżowy [3.5]
                  Wysycenie: Dosyć wysokie [2.5]
                  Opakowanie: Ewidentnie nawiązuje do AleBrowalu, zostały podane podstawowe parametry piwa, ale można by napisać więcej szczegółów [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.125]

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6077

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Lagerowy - kristal jest. Jasny bursztyn - klarowne piwo. [3.5]
                    Piana: Tylko na starcie ale za chwile nie zostaje dosłownie nic. [2.5]
                    Zapach: Goździk i banan ale mam podejrzenia syntetyczności. [3]
                    Smak: Guma balonowa, kwiatki, goździk, banan i słód. Goryczkę ciężko wyczuć. Piwo jest lekko kwaskowe. [3]
                    Wysycenie: Średnie. [3.5]
                    Opakowanie: Blade z podejrzeniem podejrzenia od konkurencji. [3.5]
                    Uwagi: Piwo wypiłem ale stale nie zagości na mym stole. W terenie pewnie wybiorę Polski Chmiel z serii Alter.

                    Moja ocena: [3.025]

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6077

                      #11
                      Omawiane piwo na fotce:
                      Attached Files

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 991

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasnozłoty, idealnie klarowny, tak jak powinno być. [5]
                        Piana: Wysoka, lecz nietrwała. Opada w krótką chwilę do pierścienia. [3]
                        Zapach: Głównie banany i guma balonowa, podoba mi się. [4]
                        Smak: Nie najlepiej, wodniste, wyczuwalne troszkę tych bananów, ale to wszystko zbyt mało intensywne. [2.5]
                        Wysycenie: Wysokie, odpowiednie do stylu. [4]
                        Opakowanie: Takie sobie, jakiś rolas ze zbożami w rękach, a zza pleców wygląda mu jakieś dziwadło (kukuruźnik? ) [3]
                        Uwagi: Zakupiłem we Fresz Markjecie bo u mnie w Żabce nie było, piwo z potencjałem, ale niestety niewykorzystanym.

                        Moja ocena: [3.3]
                        Last edited by Mario_Lopez; 06-03-2015, 11:05.
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        • Dukat_WSI
                          Senior
                          • 03-2015
                          • 781

                          #13
                          Całkiem przyzwoite jak na swoją cenę, ale czy to na pewno jest kristal weizen? Smakuje jak belgijski blond.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎