Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bosman, Piast Chmielowe Ratuszowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bosman, Piast Chmielowe Ratuszowe

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Rogerson
    Senior
    • 08-2012
    • 421

    #2
    Po otwarciu butelki było naprawdę nieźle - delikatny chmielowy aromat dawał nadzieje, że ten marketingowy bełkot o trzech odmianach chmielu (Cascade, Zeus, Hallertau) użytych przy warzeniu, to nie tylko czcze gadanie.

    Potem po przelaniu Piasta do shakera Pinty czar prysł tak samo szybko jak prysła piana. Cukierkowato-landrynkowy, przegazowany ulepek - strata pieniędzy i czasu.

    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny złoty, klarowny. [5]
      Piana: Drobno ziarnista, obfita, ale dłużej utrzymuje się dopiero po opadnięciu do grubości kożucha. [3.5]
      Zapach: Intensywność zapachu jest słaba jak na zapowiedzi z etykiety dotyczące użytych chmieli. Nuty drzew iglastych (żywiczne), trawiaste, zielonych łodyg roślin. Ponadto słodowe przebłyski, nutka rozpuszczalnika i zaskakujący brak diacetylu, który u starszego brata Piasta Wrocławskiego jest obecny. [4]
      Smak: Wyczuwalna goryczka o intensywności maksymalnie średniej. Nie jest tępa, zaskakująco dobra i z niewielką taninową nutą na końcu. Równoważona jest słodową pełnią, która z czasem przeważa nad goryczką i w posmaku końcowym przechodzi smaczne chlebowe nuty. Mam wrażenie, że wyczuwam w smaku alkohol lub coś podobnego do rozpuszczalnika. [4]
      Wysycenie: Myślę, że trochę wyższe nagazowanie pomogłoby zredukować słodową ciężkość piwa. [4]
      Opakowanie: Butelka. Nazwa Ratuszowe od razu podpowiedziała mi nawiązanie do Lwówka Ratuszowego. [3]
      Uwagi: Piwo oceniane w kategorii pils/jasny lager. W cenie 2,80 zł jest to chyba najatrakcyjniejszy wybór w segmencie popularnych piw koncernowych. W dodatku atrakcyjność ta to nie tylko efekt ceny.

      Moja ocena: [3.95]
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • Jowita
        Member
        • 04-2014
        • 50

        #4
        Kolor: Złoty, klarowne
        Piania: Biała, drobna, dość obfita, średnio trwała
        Zapach: Lekko cytrusowy, bardzo przyjemny
        Smak: Poza miłymi cytrusowymi nutami pustka zupełna
        Wysycenie: Średnie
        Opakowanie: Motywy znane z innych współczesnych Piastów. Ładne obiektywnie, subiektywnie dla Wrocławianki, to nawet bardzo ładne
        Uwagi: Warka z datą przydatności do 22.12.2014.

        Przeciętne

        Comment

        • Maciass
          Senior
          • 03-2009
          • 172

          #5
          Czy może ktoś wrzucić fotkę etykiety?

          Comment

          • Gringo
            Senior
            • 07-2007
            • 2151

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemno złoty, klarowny. [5]
            Piana: Gruboziarnista i bardzo nietrwała, po 2 minutach zostaje tylko kożuch. [2]
            Zapach: Czysty słodowo chmielowy z lekko wyczuwalną nutą alkoholu. Lekko żelazisty. [4]
            Smak: Słodowy charakter z wmontowanym chmielowym lekkim smakiem, goryczka jest tylko takim muśnięciem w smaku ale bardzo przyjemnym. Jak zniknęło wysycenie pojawiło się delikatne żelazo. [3.5]
            Wysycenie: Niskie i po kilku minutach zanika do zera. [2]
            Opakowanie: Zielono beżowe tonacje w tradycyjnym stylu. Na etykiecie wrocławski Ratusz. [4]
            Uwagi: Całkiem przyjemny lager, wyróżniający się na tle popularnych eurolagerów.

            Moja ocena: [3.55]

            Comment

            • concerto
              Senior
              • 09-2003
              • 859

              #7
              Przychylam się do negatywnych ocen. Piany zero, pustka w smaku typowa dla innych carlsbergowych wypustów + lekka nuta chmielowa.
              "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

              Comment

              • apaczu
                Senior
                • 10-2013
                • 168

                #8
                Dla mnie bardzo pozytywne zaskoczenie. Spodziewałem się czegoś bardzo słabego, a dostałem solidnego eurolagera. Zaraz po otwarciu butelki, wyraźnie czuć przyjemny zapach chmieli. Cytrusów brak, bardziej jakieś iglaki… Później jest już słabiej, ale i tak nieporównywalnie lepiej niż w większości lagerów. Pojawia się też bardzo delikatny DMS, ale zupełnie nie przeszkadza! Klarowne, miłe dla oka. Piana z początku na jeden palec, ale bardzo ładna, z drobnymi pęcherzykami. Oblepia szkło i zostaje do końca w postaci niewielkiej smużki. Goryczka minimalna, ale prawie nie czuć koncernowej ściery! Jest wyraźna słodowa podbudowa i autentyczny, chmielowy posmak. Gdybym nie wiedział, w życiu bym nie uwierzył, że to koncernowy wyrób. Chce się brać kolejny łyk. W czasie wakacji wypiłem całą masę jasnych lagerów (azjatyckie z Lidla, hiszpańskie, szkockie, krajowe…), większość z niesmakiem ,parę wylałem. Powiem, że jak dla mnie, w swojej klasie nowy Piast wymiata. Taki Toporek z Bojanowa, jeżeli w formie, to jest o niebo lepszy, ale to piwo kosztowało w sklepie pod domem 2.70. Świetny stosunek ceny do jakości.
                Last edited by apaczu; 27-08-2014, 21:42.

                Comment

                • apaczu
                  Senior
                  • 10-2013
                  • 168

                  #9
                  Jeszcze zdjęcie...
                  Attached Files

                  Comment

                  • koshack
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2008
                    • 38

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnosłomkowy, klarowne. [3]
                    Piana: Drobna, ale szybko opadła pozostawiając ślady na szkle. [2]
                    Zapach: Wyczuwalny chmiel. w sumie więcej niż się spodziewałem.
                    Nie jest intensywny, ale jak na polskie piwa to i tak dużo. Lekki aromat słodowy [4]
                    Smak: Słodowe, z zaznaczonym chmielem. Lekko szczypiące, pozostawia jakiś specyficzny posmak ale nie przeszkadza.
                    Chmiel pozostawia przyjemny posmak, nie są to amerykańskie chmiele, ale bardzo przyjemnie smakuje. [2.5]
                    Wysycenie: Wysokie, szczypie w język. Ale nie jest za wysokie. [2.5]
                    Opakowanie: Ładna stonowana etykieta, podobna do innych etykiet Piasta. [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.075]

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Zloty, klarowny. [5]
                      Piana: Niska i po kilku sekundach już jej nie ma. [1.5]
                      Zapach: O dziwo - jak na koncerniaka - nawet jako-tako pachnie. Tzn. ma jakikolwiek aromat. Lekko chmielowy, lekko słodowy. I nawet... Amerykański; i faktycznie, na puszce napisano, że do tego piwa dodano Cascade! [3.5]
                      Smak: Ogromne zaskoczenie. Pozytywne! Wyczuwalny chlebowy smak oraz zauważalna goryczka. Słodowość. Ziołowy, chmielowy posmak. [4]
                      Wysycenie: Nie za wysokie. [5]
                      Opakowanie: Nawet ciekawa jak na koncern puszka, ale oczywiście brak podanego składu; za to wymienione 3 odmiany chmielu. [3.5]
                      Uwagi: Smaczne!

                      Moja ocena: [3.775]
                      Last edited by WojciechT; 29-03-2015, 14:33.

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6077

                        #12
                        No dało się to wypić.
                        Muszę wypić jeszcze raz na spokojnie i przez ARTomat przepuścić.

                        Na razie dam zdjęcie wspomnianej przez kolegę puszki.
                        Attached Files
                        Last edited by Javox; 29-03-2015, 19:55.

                        Comment

                        • Mario_Lopez
                          Senior
                          • 08-2009
                          • 991

                          #13
                          W zapachu las iglasty i trawiastość, po chwili to ulatuje i zostaje delikatny nienachalny zapaszek sosny.

                          W smaku już typowy koncernowy lager.

                          Szkoda, liczyłem na coś troszkę lepszego.

                          +2/5
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                          EBE EBE

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            #14
                            Bardzo przyjemny chmielowy aromat po otwarciu puszki, głównie trawiasty i sosnowy.
                            Niestety smak sprowadził mnie na ziemię. Piwo jest tylko trochę lepsze od innych z koncernów. Duża wodnistość i ogólna pustka. Pod koniec picia pojawia się kwasek, a przyjemny aromat zanika.
                            Piłem dziś pierwszy raz i jestem zawiedziony, ale może jeszcze kiedyś powrócę.

                            Comment

                            • yoda79
                              Senior
                              • 01-2013
                              • 861

                              #15
                              Świetny aromat i pusty, wodnisty smak z tępą goryczką.
                              Warka 10.09.15., zakupione w żabce za 3,59.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎