Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, Terrence

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, Terrence

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • jaw7
    Senior
    • 10-2012
    • 173

    #2
    Terrence AIPA

    Terrence AIPA - piłem wczoraj butelkowane : bardzo solidna goryczka(nie zalegająca) ,aromaty cytrusowe w zapachu,świetne piwo przypominające najlepsze warki Ataku Chmielu ,moja ocena 9/10.

    Comment

    • cyoorka
      Senior
      • 03-2007
      • 338

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemne złoto, klarowne. [4.5]
      Piana: Raczej niska, średnio pęcherzykowa, średnio trwała, nieznacznie osadza się na szkle. [3]
      Zapach: Z butelki ładnie owocowy, żywiczny. Po przelaniu dochodzi alkohol i lekkie masło. [4]
      Smak: Wytrawne. Lekko owocowe, żywiczne, alkoholowe. Grejpfrutowa goryczka wchodzi szybko i długo pozostaje w ustach. Piekące. [3.5]
      Wysycenie: Niskie. Za niskie. [3]
      Opakowanie: Nawet ciekawy pomysł, wykonanie słabsze. Komplet informacji. [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.65]

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Najsłabsze w tym piwie są nagazowanie i piana - szczątkowe.

        Najlepszy aromat. Tropikalno-żywiczny z dodatkiem maślanego ciasteczka.

        Smak jako taki. Alkohol i średnia goryczka, niestety zbyt ostra, pikantna i zalegająca.

        Smakowało mi, oceniłbym na solidne "trzy plus" choć wpływ na to może mieć wakacyjne odAIPAowanie, to chyba drugi lub trzeci przedstawiciel stylu od końca czerwca.

        Comment

        • rowdy
          Senior
          • 03-2013
          • 121

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, minimalnie zmętniony. [4.5]
          Piana: Niestety uboga. Najsłabsza strona tego piwa. [3]
          Zapach: Uderzenie tropików. Jest grejpfrut, jest mango, jest dojrzała brzoskwinia. Piękny zapach! [5]
          Smak: Na finiszu grejpfrutowa, niezalegająca goryczka. Bardzo dobrze zbalansowane. Fajnie zatarte, słodkość na optymalnym poziomie. [5]
          Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [5]
          Opakowanie: Z czymś mi się te wąsy kojarzą. Tylko z czym? [4.5]
          Uwagi: Bardzo dobra AIPA. Oby utrzymała poziom w następnych warkach.

          Moja ocena: [4.75]

          Comment

          • Rogerson
            Senior
            • 08-2012
            • 421

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rowdy Wyświetlenie odpowiedzi
            Opakowanie: Z czymś mi się te wąsy kojarzą. Tylko z czym? [4.5]
            Eta jest łudząca podobna do etykiet piw Nøgne Ø.
            Last edited by Rogerson; 14-08-2014, 15:56.

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rowdy Wyświetlenie odpowiedzi
              [...]
              Opakowanie: Z czymś mi się te wąsy kojarzą. Tylko z czym?[...]
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rogerson Wyświetlenie odpowiedzi
              Eta jest łudząca podobna do etykiet piw Nøgne Ø.
              Też chodziło mi po głowie i mam - jak nic Robust Porter Birbanta

              Comment

              • meszek0009
                Senior
                • 04-2014
                • 247

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemne złoto, lekko zmętnione. [4]
                Piana: Niska, szybko redukuje się do niepełnej obwódki, ale jak na tak mizerną to nieźle zostaje na szkle. [3]
                Zapach: Wszystko czego szukam w AIPA. Iglaki i zioła raczej dominują, ale są pięknie przebite cytrusami, tropikami i generalnie zapach bardzo złożony, nie jest tak oczywisty jak to bywa w tych nowofalowcach na amerykańskich chmielach. Przebija się też lekko miodowo - ciasteczkowy słodowy aromat. [5]
                Smak: Na pierwszym planie goryczka, 55 IBU ? Kurcze, tak jak z reguły IBU wydaje się być zawyżone tak tu wydaje mi się być wyżej niż deklarowane 55. Goryczka bardzo mocna, ale nie przykrywa wszystkiego, trochę jednak brak słodowej kontry. Jest dużo iglaków w smaku, ale też spora owocowość no i ta goryczka ma charakter grejpfrutowy. Orzeźwiające, pijalne. Bardzo smaczne. [4.5]
                Wysycenie: Za niskie odrobinę. [4.5]
                Opakowanie: Jest ok, sporo info, minimalizm zawsze spoko. [5]
                Uwagi: Świetne AIPA, wszystko tak jak trzeba .

                Moja ocena: [4.525]

                Comment

                • Klatak
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 431

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pomarańczowy, mocno opalizujący. [4.5]
                  Piana: Mała, średnie pęcherzyki, szybko się redukuje. Całkiem ładnie oblepia szkło. [2.5]
                  Zapach: Intensywny, bardzo słodki, owoce tropikalne, cytrusy. Dominuje aromat grejpfruta i mango. Bardzo przyjemny. [5]
                  Smak: Goryczka w stylu grejpfrutowym dobrze skontrowana słodowości. Niestety trochę zbyt zalegająca i lekko ściągająca. Jak na deklarowane 55 IBU wydaje się być wyższa (co oceniam pozytywnie). Piwo wydaję się trochę wodniste jak na IPA i przypomina bardziej APA ok. 11,5 Plato. [4]
                  Wysycenie: Niskie, odrobinę za niskie. [3]
                  Opakowanie: Bardzo ładne, etykieta solidnie przyklejona zawiera komplet informacji. [4.5]
                  Uwagi: Warka z datą do 13.05.2015. Bardzo dobre piwo, z przyjemnością wrócę do niego przy 2 warce.

                  Moja ocena: [4.2]

                  Comment

                  • gebruiker
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 187

                    #10
                    Aromat rzeczywiście jest bardzo dobry, piękne iglaki i cytrusy. Pije się szybko, przyjemna, krótka, średnio-wysoka goryczka, odpowiednio kontrowana słodowością.
                    Jest nieźle, pewnie jeszcze spróbuję.

                    Comment

                    • Trigga
                      Member
                      • 09-2013
                      • 34

                      #11
                      Miałem okazję spróbować Terrenca dopiero dwukrotnie, ale spokojnie mogę dać mu 4.4/5.

                      Comment

                      • tuses
                        Member
                        • 05-2014
                        • 34

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, lekko zmętniony. [4.5]
                        Piana: Niska, gęsta, pozostaje do końca jako pierścień przy szkle, nie oblepia ścianek. [3]
                        Zapach: Na początku świetny - z grejpfrutem i pomelo na pierwszym planie oraz słodową nutą. Później przewaga aromatu słodowego (karmel), a szkoda. [4]
                        Smak: Słodki, ale owocowy. Piwo jest treściwe, z karmelowymi akcentami. Goryczka grejpfrutowa, średniowysoka, nieco zalegająca. [4]
                        Wysycenie: Niskie do średniego. [4]
                        Opakowanie: Świetne. Oszczędna kolorystyka, fajny pomysł na serię piw "z wąsem", komplet potrzebnych informacji. [5]
                        Uwagi: Myślę, że to poprawne i smaczne AIPA, w którym obecne są wszelkie cechy, które mogą charakteryzować ten styl. Osobiście wolę jednak bardziej wytrawne interpretacje stylu. Szkoda też, że świetny aromat nie utrzymał się dłużej po przelaniu piwa do szklanki.

                        Moja ocena: [3.975]

                        ARTomat wypluł ocenę poniżej czterech, ale moja subiektywna ocena jest jednak powyżej czwórki
                        Last edited by tuses; 21-08-2014, 21:38. Powód: ocena

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Typowy dla stylu, pomarańczowy, miedziany. [5]
                          Piana: Ładna, zbita, drobnopęcherzykowa, bielutka, acz nie za wysoka. Zostawia - nomen omen - wąsy na ściankach. [3.5]
                          Zapach: Sporo grejpfrutów, innych cytrusów, owoców tropikalnych. Dosyć słodki. [4]
                          Smak: Potężne, orzeźwiające uderzenie mocnej, może odrobinę zalegającej cytrusowej goryczki, tylko delikatnie skontrowane słodowością i lekkim tostem. Piwo dosyć lekkie i bardzo łatwo przyswajalne (żeby nie napisac pijalne ). [4.5]
                          Wysycenie: Nieco wyższe by nie zaszkodziło. [4.5]
                          Opakowanie: Wąsy fajne, takie hipsterskie, infomacji sporo, kapsel goły. [4.5]
                          Uwagi: Dla mnie pychota.

                          Moja ocena: [4.25]

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Pomarańczowy. [5]
                            Piana: Grubopęcherzykowa, niska i trudna do uzyskania przy nalewaniu. Utrzymuje się bardzo krótko. [2.5]
                            Zapach: Bardzo intensywny, chmielowy. Dominują słodkie, dojrzałe, ciemne owoce z agresywnym żywicznym przełamaniem. Wszystko to łagodzi słodowa baza. [4.5]
                            Smak: Jest bardzo dobrze, przyjemnie i aromatycznie. Oczywiście dominuje chmiel ale idealnie jest kontrowany przez solidną słodową podstawę, która nadaje temu piwo pełności. Goryczka wysoka, lekko zalegająca ale nie ściągająca. [4.5]
                            Wysycenie: Za wysokie. Zdecydowanie dobrze by zrobiło tutaj niższa nasycenie, które nadałoby nieco aksamitności. [3]
                            Opakowanie: Lubię proste etykiety ale ta jest kompletnie bez wyrazu. [2.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.15]
                            Last edited by YouPeter; 23-08-2014, 22:54.
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              #15
                              Foto...
                              Attached Files
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎