Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hardknott, Code Black

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Hardknott, Code Black

    Code Black to piwo w stylu Black IPA (Cascadian Dark Ale jak wolą niektórzy), pochodzącym z północno-zachodnich rejonów USA. Uwarzono je w rzemieślniczym angielskim browarze Hardknott w Millom. Nie podano jakich użyto chmieli, choć zapewne są to chmiele amerykańskie. Zawartość alkoholu 5,6%

    Barwa najczarniejszego brązu. Całkowicie nieprzenikniona.
    Drobnoteksturowa, jasnobeżowa piana. Stabilizuje się do całkiem grubej i trwałej szumowiny, zostawiając nieco śladów na ściankach.
    Przyjemny, wyrazisty aromat amerykańskich chmieli - sosna, żywica, nieco cytrusów. Do tego trochę ciemnej kawowej nuty jako drugi plan.
    W smaku jest wyraźna goryczka, która nieco zalega. Chmiele, chmielami, ale bardzo mocno czuć, że mamy również silny ocień gorzkości kojarzącej się z ziarnem kawy. Jako przeciwwagę mamy jedynie odrobinę karmelu, praktycznie zaś nie wyczuwa się obiecanych w zapachu cytrusowych tonów.
    Nagazowanie relatywnie duże. Odrobinę podszczypuje w język.
    Butelka 330ml z nieregularną zielonkawą samoprzylepną etykietą i zielonym kapslem.

    Interesujące ale dość hardcorowe piwo. Według mnie brakuje mu trochę balansu, przez co staje się na dłuższą metę cokolwiek męczące. Dobrze, że do mety jednak blisko. Ogólnie jak dam 7,5 to krzywdy nie zrobię.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎