Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Szałpiw] Bamber

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Szałpiw] Bamber

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kamil_mi
    Junior
    • 07-2004
    • 12

    #2
    Witam,

    piwo spożyte wczoraj w krakowskiej Omercie, premiera. Określone jako klasyczny hefeweizen. W zapachu bardzo sympatyczne, czuć zapachy typowe dla pszeniczaków. Natomiast jeśli chodzi o smak to jednak zdecydowanie czegoś brakowało... Wyczuwalne były tylko nuty bananowe, a posmaku goździkowego tak naprawde w ogóle. Bardzo lekko goryczkowe. Piwo mało treściwe i nasycone. Fajne na letnią pogodę i obowiązkowe dla fanów pszeniczniaków. Na plus na pewno, że Panowie podjeli próbę zrobienia klasycznego pszeczniaka.

    Orientuje sie ktoś czy będzie wersja butelkowa, a jeśli tak to czy będzie gdzieś dostępna w Krakowie?

    Pozdrawiam
    Partia Przyjaciół Piwa Pszenicznego

    Comment

    • mannerheim
      Junior
      • 07-2014
      • 1

      #3
      Jest wersja butelkowa, zakupiłem dziś we Wro. Klasyczny Hefeweizen, bardzo delikatny, niczego nie jest za dużo. Udane piwerko.

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Klasyka Hefe-weizena. Opalizująca nie klarowna mgła. [5]
        Piana: Piękna, śnieżnobiała, mogłaby by być trochę trwalsza. [4.5]
        Zapach: Pierwsza warstwa to typowe banany, niestety zza nich wyłania się zgniłe jajo ale na szczęście powracają banany [4]
        Smak: Pyszne hefe-weizen. Jest orzeźwienie, jest pijalność, są banany i inne cytrusy. Trochę w tle nieprzyjemna goryczka na moment sie pojawia i to do poprawy. [4.5]
        Wysycenie: Idealne - piwo orzeźwia i ładnie się układa w żołądku. [5]
        Opakowanie: Beczka - plus za etykietę na nalewaku. [5]
        Uwagi: Bardzo udane piwo.

        Moja ocena: [4.4]
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • baroN1
          Senior
          • 08-2011
          • 181

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: pomarańczowy, lekko zmętniony [4.5]
          Piana: drobna gęsta, opada powoli, próbuje lekko oblepiać szkło [5]
          Zapach: pszenica, minimalny banan, brak goździka, lekki aromat chlebowy, i lekka kanalizacja :S [2]
          Smak: lekko słodkie, minimalna kwaśnośc, pszenica, lekki banan, lekko drożdże czuć, [3.5]
          Wysycenie: odpowiednie [4.5]
          Opakowanie: brak większych zastrzeżeń co do etykiety [4]
          Uwagi: Cena z tego co pamiętam to 7.10. Mało waizenowe, do tego kanalizacja w aromacie. W tej cenie da się znaleźć sporo lepszych reprezentantów z Niemiec.

          PS. po 150ml zlew, ta kanalizacja w aromacie nie jest super intensywna, ale sprawia ze nie chce mi się tego pić.

          Moja ocena: [3.25]
          Last edited by baroN1; 28-07-2014, 18:08.

          Comment

          • zbooy
            Junior
            • 12-2012
            • 13

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kamil_mi Wyświetlenie odpowiedzi
            Witam,
            Orientuje sie ktoś czy będzie wersja butelkowa, a jeśli tak to czy będzie gdzieś dostępna w Krakowie?
            Jest w Strefie Piwa, dzisiaj kupiłem na Beliny-Prażmowskiego.

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złote, zmętnienie na średnim poziomie. [5]
              Piana: Drobna, całkiem obfita. Redukuje się do cienkiej warstwy. [4.5]
              Zapach: Za pierwszym razem totalna porażka - kanaliza. Przy podejściu drugim było już lepiej - intensywny banan, trochę w kierunku banana smażonego lub pieczonego. Niestety i przy drugim podejściu po jakimś czasie wychodzi kanalizacja... [3]
              Smak: Rześki, lekko kwaskowy, pełny smak z bardzo delikatnym słodkim dopełnieniem. [4.5]
              Wysycenie: Dość wysokie, choć pod koniec trochę go brakuje. [4.5]
              Opakowanie: W wielkopolskiej konwencji SzałPiwu. [4]
              Uwagi: Gdyby nie ten aromat to byłby kolejny po Szale w Pracowni idealny wręcz hefeweizen od Szałów. No ale nie jest...

              Moja ocena: [3.975]
              Attached Files
              Last edited by docent; 31-07-2014, 08:23.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny żółty wchodzący w jasny lekko przybrudzony pomarańcz. [5]
                Piana: Średnio obfita, utrzymująca się przez kilka minut. Jak na pszenicę to trochę słabo. [3.5]
                Zapach: Lekki, przyjemny, bananowo-goździkowy z delikatnym zbożowym aromatem. Wyczuwalne są również cytrusy ale szkoda, że nie ma ich więcej bo idealnie pasowały by do charakteru piwa. [4.5]
                Smak: Przyjemne lekkie piwo na ciepłe letnie dni. Wszystko jest w nim na swoim miejscu, całość dobrze zbalansowana, a goryczka lekko zaakcentowała. Podobnie jak w zapach brakuje tu trochę cytrusów. [4.5]
                Wysycenie: Wysokie, odpowiednie dla gatunku. [5]
                Opakowanie: Po bardzo słabych początkach, nowy styl etykiet jest już na prawdę niezły. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.425]
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, normalny dla piwa tego typu. [5]
                  Piana: Równie klasyczna jak kolor - dosyć wysoka, bielutka, zbita i drobnopęcherzykowa, nawet trwała. [4]
                  Zapach: No cóż... Taki, jak być powinien. Sporo bananów, goździki, chlebek... [4.5]
                  Smak: Weizenowy kwasek, lekka słodowość i zbożowość, banany, goździki... Goryczka baaardzo delikatna, wszystko jest na swoim miejscu. [4]
                  Wysycenie: Mogłoby być nawet nieco wyższe. [4.5]
                  Opakowanie: Opakowanie ładne, schludne, informacji sporo, ale bez przesady. Kapsel goły, ciekawa dykteryjka. Butelka NRW. I zawsze plus za regionalny patriotyzm. [4.5]
                  Uwagi: Dobra pszenica.

                  Moja ocena: [4.275]

                  Comment

                  • Jerry_Brewery
                    Member
                    • 02-2014
                    • 69

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoto ze słomkowymi przebłyskami, mętne. [4.5]
                    Piana: Biała czapa średniej wysokości, złożona ze średnich pęcherzy. Lacing bardzo ładny. [4.5]
                    Zapach: Wszystko byłoby dobrze, bo i banany harcują, i nutka goździka się pojawia, i zboże daje radę, ale niestety kanały wyłażą na wierzch i psują wszystko... [3]
                    Smak: Nad wyraz pełne piwo, dość płytko odfermentowane przez co słodkie i bogate w smaku. Dominują banany i surowe ciasto, za to finisz jest delikatnie cierpki i gorzki. Podoba mi się! [4.5]
                    Wysycenie: Mogłoby być wyższe, niemniej nie narzekam. [4]
                    Opakowanie: Tradycyjne Szałowe, czyli intensywny główny kolor, charakterystyczna postać na froncie plus podany skład. [4]
                    Uwagi: To mógł być najlepszy weizen w Polsce... Po więcej wrażeń zapraszam tu: http://bit.ly/1oqwi3Y

                    Moja ocena: [3.925]
                    jerrybrewery.wordpress.com

                    Comment

                    • rgrzech
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 230

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Żółty, piwo mętne. [5]
                      Piana: Biała, drobna i bardzo, bardzo skąpa. Jak na weizena to bieda z nędzą. [2]
                      Zapach: Z butelki aromat bardzo słaby. Po przelaniu do szkła nuty goździkowe i lekki banan. [4]
                      Smak: Podobnie jak w aromacie dominuje goździk, a dopiero za nim pojawiają się nuty bananowe. Goryczka, jak w weizenie, nie istnieje. Bamber jest piwem bardzo wodnistym. Spowodowane jest to kompletnym brakiem nasycenia. Brakuje mu także pszenicznej pełni, a przez to kwaskowości. Finisz jest długi, przyjemny, goździkowy. [3]
                      Wysycenie: Absolutny brak gazu. W nim przyczyna wszystkich mankamentów tego piwa, braku piany oraz wodnistości. [1.5]
                      Opakowanie: Bamber jest sympatycznym gościem. Żółty kolor etykiety pasuje do pszenicznego stylu. Na plus także wielkopolskie opowieści. [4.5]
                      Uwagi: Słabe piwo. Brak nasycenia sprawił, że piwo nie ma piany oraz jest bardzo wodniste. Brakuje mu także charakterystycznego dla weizena orzeźwiającego smaku.

                      Moja ocena: [3.35]

                      Comment

                      • vjtknn
                        Junior
                        • 08-2014
                        • 25

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemno żółty/pomarańczowy, zmętniony [4.5]
                        Piana: Z początku bardzo ładna, wysoka, drobnopęcherzykowa, biała. Potem bardzo szybko opada. Brak lacingu. [3]
                        Zapach: Nuty owocowe - banan (dojrzały/pieczony), grejfrut różowy dojrzały. [4.5]
                        Smak: Słodkie, owocowe - banan, lekki chmiel, w końcówce intensywny posmak drożdży. [4]
                        Wysycenie: Średnie do niskiego [4]
                        Opakowanie: Intensywna żółć i pan bamber z widłami [4.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.125]

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasnozłoty, delikatnie opalizujący. [4]
                          Piana: Biała, bardzo drobna, dość wysoka, średniotrwała, ładnie się osadza. [4]
                          Zapach: Owoce, banany, nie wiem, czy coś jeszcze...? [3]
                          Smak: Śladowa goryczka, delikatny słód, trochę bananów, trochę cytrusów, narastający ton goździkowy. [3.5]
                          Wysycenie: Dość wysokie, odpowiednie. [4]
                          Opakowanie: Żółtość wali po oczach, może to i dobrze, piwo jest widoczne... Nic nie poradzę, ale ten kolo (Bamber) mi się jakoś nie podoba. Staranne wykonanie, parametry są. [4]
                          Uwagi: Hm. Pszenica niby OK, ale nie całkiem.
                          Wypijalna, ale jakaś taka niedokończona, wodnista..

                          Moja ocena: [3.45]

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemno-żółty, mętne [5]
                            Piana: gęsta, biała, drobna, opadała powoli [4]
                            Zapach: słaby, owoce cytrusowe [3]
                            Smak: pełne, treściwe, dominuje cytrusowy posmak na bananowo-zbożowej nucie, fajna słodowa podstawa, w tle delikatna pestkowa gorzkawość i leciutki kwasik, który psuł wszystko, dopite już na siłę [3]
                            Wysycenie: momentami zbyt wysokie [3.5]
                            Opakowanie: zbyt krzykliwa, zbyt prosta w swojej prostocie, gładki kapsel [3]
                            Uwagi: Zapowiadało sę nieźle, a potem było już tylko gorzej, ponownie nie sięgnę

                            Moja ocena: [3.225]
                            Attached Files
                            Last edited by becik; 13-08-2014, 18:55.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #15
                              Jedni powiedzą "dobrze zbalansowana", inni "płaska". Delikatna, nie narzucająca się, przyjemnie orzeźwiająca.

                              Mimo, że nigdy nie byłem ludem żądającym pszenicy i od orzeźwienia wolałem w tym stylu bananową słodycz, to Bambra wypiłem z przyjemnością. Jednorazową, bo powtórki nie planuję

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎