Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krynica, Stara Pivnice Svetle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pivotal
    Senior
    • 05-2013
    • 671

    Krynica, Stara Pivnice Svetle

    Alkohol 5.0%,ekstrakt 12%,pasteryzowane ; Piwo warzone według czeskiej receptury.

    BARWA: Złocista,przejrzysta z widocznymi pływającymi drobinkami. [4]
    PIANA: W odcieniu zółtawym. Po wlaniu wysoka,chwilę później opadła do 0.5cm,pozostała do końca prawie nie oblepiając szkła. [3.5]
    ZAPACH: Słodu,chmielu i minimalnie owoców. [3]
    SMAK: Chmielu i słodu. Chmielowa goryczka dość długo pozostaje w ustach. [3.5]
    GAZ: Zawartość CO2 duża,trochę szczypie w język,gaz obecny do samego końca picia. [4]
    OPAKOWANIE: Brązowa butelka,podobna do tych w jakich sprzedają Skalaki,Krakonosze... Etykiety standardowe,ale schludne z podanymi informacjami odnośnie składu i zawartości ekstraktu,na szyjce butelki owijka- tzw.złotko. Na korzyść,także przemawia staro piwniczny kapsel- to dla zbieraczy. [3.5]

    UWAGI: Data rozlewu 9.06.2014,wypite 6.07'14. Całkiem niezły pilzner,kupiony w hipermarkecie Tesco. Dostępne jest również piwo Stara Pivnice Czerne,ale nie widziałem go u nas.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • michael50
      Senior
      • 06-2013
      • 325

      #3
      Kupione w markecie Niestety, dla mnie słabo, słabo, bardzo słabo. Kolor jeszcze ujdzie - jasnosłomkowy. Ale w smaku uderza wodnistość, z lekką goryczką, która jednak nie równoważy zupełnie samku wody. Do tego lekki posmak spirytusu mocno psujący odbiór. Opakowanie zupełnie ok, w tonacji ciemnego złota, z krawatką i przyjemną dla oka etykietą. Ale to za mało. Nie podpasowało mi te piwo i raczej więcej się nie skuszę.
      Last edited by michael50; 15-11-2015, 11:56.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Pod światło mętnawe, słomkowe, piana mierna, krzaczasta, szybko opada, w saku metaliczny posmak, gorzkawość bardziej chemiczna niż chmielowa, wylane po łyku
        Attached Files
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Kolor: Słomka, klarowne.
          Piana: Duże pęcherzyki, szybko opada do warstewki na powierzchni.
          Zapach: Słodowy, mało wyrazisty, eurolagerowy. Lekko alkoholowy.
          Smak: Słodowy. Chmielu jak na lekarstwo - goryczka niska. Alkoholowe z chemicznym posmakiem.
          Wysycenie: Średnie, OK.
          Opakowanie: Pseudo-tradycjonalistyczne, nic ciekawego, niedokładny skład.
          Uwagi: Warka 25.05.17 Kupione w ciemno. Rozczarowanie. Wabiący etykietą eurolager niskich lotów.
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎