Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Double Hey Now

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Pracownia Piwa, Double Hey Now

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Promil03
    Senior
    • 10-2007
    • 2833

    #2
    Ciekawość ludzka nie zna granic. 20 osób wyświetliło ten wątek chociaż nie pojawła się w nim żadna odpowiedź. Dowiedzieli się za to, że "piwo jest gotowe do oceny". Ot, ciekawostka

    Comment

    • tomolek
      Hophead
      • 05-2006
      • 1752

      #3
      A przez Twój wpis i ja odwiedziłem ten wątek no i też nie dowiedziałem się niczego konkretnego :]
      www.ohbeautifulbeer.com

      www.mateuszdrozdowski.pl

      „Kwaśny Edi herbu Koreb

      Comment

      • toto
        Senior
        • 12-2006
        • 949

        #4
        Piwo podobne do swojego pierwowzoru (Hey Now) tylko zdecydowanie bardziej intensywne w smaku i zapachu. Wyraźny zapach cytrusowy, krótka goryczka, wytrawne, bardzo pijalne, a przez to zdradliwe (zupełnie nie czuć tych 7 % alkoholu).

        Comment

        • KarlPopper
          Senior
          • 11-2013
          • 133

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Słomkowy, umiarkowanie klarowen [4.5]
          Piana: Niewielka, ale to może kwestia lania w pubie, jednak przy zamieszaniu do wąchania aromatu też niezbyt chce się tworzyć [4]
          Zapach: Są cytrusy, są nuty słodów pszenicznych, niemnej aromat to chyba najgorsza cecha tego znakomitego piwa. Jest po prostu bardzo umiarkowany. Spodziewałem się podwójnego aromatu, ale jednak jest on "pojedynczy", bardzo umiarkowany, choć zdecydowanie przyjemny. Nie jest jednak bardziej intensywny od Hey Nowu [4]
          Smak: Świetnie ukryty alkohol, intensywne cytrusy, intensywne nuty pszeniczne, nawet goryczka, której zazwyczaj w wyrobach Pracowni Piwa mi brakuje jest tu wyczuwalna, bardzo miła i aż się nie chce wierzyć, że to tylko 28 ibu. W smaku piwo jest świetne [5]
          Wysycenie: Odpowiednie dla stylu [5]
          Opakowanie: Tradycyjna, bardzo estetyczna i spełniająca funkcję informayjną etykieta na kran, tylko nie wiem czemu twórcy przy podawaniu stylu piwa bali się słowa "imperial" lub zamieszczonego w nazwie "double", no i zostało samo American Wheat [4.5]
          Uwagi: Gdyby aromat był dużo intensywniejszy piwo byłoby genialne, w takiej wersji jest po prostu bardzo pijalne i bardzo dobre

          Moja ocena: [4.5]
          Live Craft. Die Punk.

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasnozłoty, lekko mętny. [4]
            Piana: średnio wysoka, biała, drobno pęcherzykowa, dość trwała. [3.5]
            Zapach: niezbyt intensywny, przyjemny, przede wszystkim chmielowy, owoce cytrusowe, w tle nuty pszeniczne. [4]
            Smak: podobnie jak w zapachu owoce i pszenica. Goryczka bardzo przyjemna, początkowo wydaje się mocniejsza niż wskazuje na to IBU. Po przełknięciu pozostaje posmak przyjemnej słodyczy. Alkohol jest lekko wyczuwalny. Piwo jest dobrze zbalansowane i dobrze się je pije. [4.5]
            Wysycenie: w sam raz. [5]
            Opakowanie: pite w pubie. [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.2]

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, mętny. [5]
              Piana: Biała, drobna, obfita. Trochę opada po nalaniu ale warstwa utrzymuje się do samego końca. [4.5]
              Zapach: Wyrazisty cytrus dopełniony aromatem słodu. Pod koniec wyczułem delikatny aceton i skarpetę ale po wypiciu w szkle unosił się bardzo przyjemny, świeży aromat. [4.5]
              Smak: Treściwy, pełny. Przepyszny cytrus uzupełniony słodową podbudową i ta słodowość jest idealnie stonowana. Wyczuwalna moc ale mimo to piwo jest bardzo rześkie. Majstersztyk! [5]
              Wysycenie: Całkiem wysokie. [5]
              Opakowanie: Bez niespodzianki, typowe dla PP. [4]
              Uwagi: Spodziewałem się czegoś w okolicach 14° Blg a tymczasem to american weizenbock - ekstrakt do uzupełnienia 16,7°.

              Moja ocena: [4.775]
              Attached Files
              Last edited by docent; 22-08-2014, 08:41.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: przybrudzony pomarańcz, mętne [4.5]
                Piana: biała, drobniutka i leciutka jak pianka, błyskawicznie opada do cieniutkiej obwódki wokół szkła [3]
                Zapach: słaby, miły, cytrusowo-słodowy [3.5]
                Smak: średnia treściwość, w smaku dominuje mocna goryczka z cytrusowym mocnym smakiem, goryczka jest dość tępa, zalegająca, starałem się wyczuć jeszcze coś oprócz tych smaków, nie dało rady, małe piwo 0,33l spokojnie można wypić [3.5]
                Wysycenie: troszkę za duże [4]
                Opakowanie: szkło no name, jakiś wafel był, pite w Piwnej Sprawie [4]
                Uwagi: Piwo jak najbardziej do wypicia bez problemów ale niczym szczególnym nie urzekło, ot taki przeciętniak wśród rzemieślników

                Moja ocena: [3.55]
                Attached Files
                Last edited by becik; 20-01-2015, 20:45.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9732

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty zmętniony. [4]
                  Piana: Biała, niska, krótkotrwała. E... [3]
                  Zapach: Delikatny chmiel, lekka sosna. [3.5]
                  Smak: Owoce, lekka landrynkowość (?!) w tle, pojawia się goryczka. Na szczęście nie ma morderczych instynktów, raczej głaszcze i podszczypuje moje kubki smakowe... [3.5]
                  Wysycenie: Raczej niewysokie. [4]
                  Opakowanie: Goła szklaneczka i wafelek w knajpie. Może być... [4]
                  Uwagi: Nawet sympatyczne piwo, może dlatego, że parametry lekko łaskoczą po szarych komórach...?

                  Moja ocena: [3.525]

                  Comment

                  • jacekwerner
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2837

                    #10
                    Cytrusy, grejpfrutowa goryczka - mocna, acz nieźle wkomponowana, wysycenie wysokie - w tym rześkim piwie zdecydowanie pasuje, tylko piana zniknęła za szybko. Reasumując - jest smacznie, szkło opustoszało w mig, brawo - i do zobaczenia
                    Ochotnicza Straż Piwna
                    BAZA = 7446

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Pomarańczowy, umiarkowane zmętnienie. [4]
                      Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, ale krótka. Słabo zdobi szkło. [3]
                      Zapach: Dziwny miszmasz grejpfrutu z gruszką i naftową nutą. W tle zboże i słodki cukierek. [4]
                      Smak: Niska pełnia słodowa. Goryczka wysoka, pestkowa i grejpfrutowa, trochę za bardzo zalega. Alkohol ukryty... brakuje trochę słodu. [3.5]
                      Wysycenie: Średnie w kierunku do dużego, odpowiednie. [4]
                      Opakowanie: Buteleczka 330 ml, naklejana etykieta i brak pełnego składu, czyli typowa estetyka Pracowni. [4]
                      Uwagi: Goryczka na poziomie 28 IBU? Spokojnie można to pomnożyć przez dwa...
                      Warka 01.08.2016.

                      Moja ocena: [3.7]

                      Comment

                      • Dzoshu
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 496

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Słomka, zamglone. [4.5]
                        Piana: Niezbyt obfita ale zdobi szkło i dość długo się utrzymuje. [4]
                        Zapach: Tropiki, iglaki, lekka nafta. Przyjemny. [4]
                        Smak: Gęste ale sprawia wrażenie lekkiego. Zdecydowanie chmielowy charakter - żywica, tropiki. Przyjemne drapanie podczas przełykania. [4.5]
                        Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
                        Opakowanie: Ładna etykieta, niedokładny skład. [4]
                        Uwagi: Warka 1.08.2016 Bardzo przyjemne. Pijalne ale z charakterem.

                        Moja ocena: [4.25]
                        Attached Files
                        Last edited by Dzoshu; 10-05-2016, 23:27.

                        Comment

                        • melor
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 364

                          #13
                          aromat: intensywny aromat owoców tropikalnych: marakuja, mango, pomarańcza
                          kolor: jasny, słomkowy, kolor mętnego soku jabłkowego
                          piana: prawie w ogóle się nie pieni
                          smak: niesamowity. [czułem się jakbym się zanurzył w basenie z sokiem z marakują ]. Przy takim dużym ekstrakcie to piwo smakuje jak soczek z marakui. Ma małą goryczkę i jest niesamowicie pijalne.

                          9/10

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎