Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Pinta] Grodziskie 4.0

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Pinta] Grodziskie 4.0

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnożółty, mętny. [4.5]
    Piana: Wysoka i sztywna, ale dość szybko się redukuje. [4]
    Zapach: Wędzonka "szynkowa", lekkie drożdże. Dość silny zapach. [4]
    Smak: Lekko słodowe, kwaskowe, zdecydowana wędzonka (jak w zapachu), na koniec niska, ziołowa goryczka. [4]
    Wysycenie: Średnie. [3.5]
    Opakowanie: W pintowym stylu, wszystkie informacje ładnie rozpisane. [4]
    Uwagi: Dobre, lekkie i orzeźwiające piwo. W porównaniu do poprzednich wersji jest mniej intensywne w smaku, ale raczej wychodzi to mu na korzyść, żaden posmak nie zalega na języku.

    Moja ocena: [4]

    Comment

    • PociungWidmo
      Senior
      • 11-2012
      • 109

      #3
      Czy to aby nie Zarzecze?

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2835

        #4
        Aby, aby - na pewno Zarzecze. Zgłosiłem do zmiany.
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnożółty, mętne. [5]
          Piana: Zaskakująco trwała jak na jej gęstość i średniopęcherzykową strukturę. Jednak utrzymuje się bardzo długo w postaci dość grubego dywaniku [4.5]
          Zapach: Delikatna wędzonka przeplatana zbożowością, aromatem drożdży oraz lekkim akcentem chmielu. [4.5]
          Smak: W smaku wędzonka jest dużo bardziej wyczuwalna. To bardzo duży atut tego piwo i to czego najbardziej brakowało mi w poprzednich wersjach. Całość lekka, trochę kwaskowata, z delikatną słodowa podstawą i akcentem chmielu na koniec. Goryczka niska. [4.5]
          Wysycenie: Średnie do wysokiego, dodające lekkości temu piwu. [5]
          Opakowanie: Dobre rzemiosło. [4]
          Uwagi: Najlepsze Grodziskie Pinty jak do tej pory.

          Moja ocena: [4.525]
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Foto...
            Attached Files
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • tuses
              Member
              • 05-2014
              • 34

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo jasny, mętny. [5]
              Piana: Dość wysoka. Pozostaje cienka warstwa. Oblepia szkło. [4]
              Zapach: Wędzonka, ale umiarkowana. Do tego, co ciekawe, owocowy aromat nasuwający skojarzenie z antonówką. Aromat średniointensywny. [4]
              Smak: Lekkie. Wędzone w stopniu akceptowalnym dla osób niebędących fanami stylu. [4]
              Wysycenie: Średnie [4.5]
              Opakowanie: Wszystko w porządku, jak to u Pinty. [4]
              Uwagi: Butelka, kupione i próbowane w sierpniu 2014.

              Moja ocena: [4.075]

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Mlecznobladosłabosłomkowy, rozumiem genezę, ale i tak nie budzi zbytnio zaufania... [3]
                Piana: Biała, bardzo drobna, wysoka, dość trwała. [4]
                Zapach: Fajna wędzonka, ledwo pozwala na wychylenie z tła sympatycznych ziół (chmielu?) i owoców, ale i tak wędzonka rulez! [4]
                Smak: Chlebowy, miesza się z mało czarującą goryczką, lekki kwasek. Po wrażeniach węchowych smak lekko rozczarowuje... [3]
                Wysycenie: Średniowysoko-wysokie . [4]
                Opakowanie: Klasyka Pinty, wzornictwo, jakość, itepe... [4]
                Uwagi: Hm, piwo smaczne, ale jakoś najbardziej mi się wryło w ryło Grodziskie z dwójką...

                Moja ocena: [3.55]

                Comment

                • pen
                  Member
                  • 05-2014
                  • 97

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasna slomka, metne [4.5]
                  Piana: idealna pod wzgledem konsystencji, oblepiania i trwalosci! wzor do nasladowania! [5]
                  Zapach: b. intensywna wedzarnia i grill, taka wedliniarski :-) [5]
                  Smak: podobnie jak w zapachu, lekki kwasek, jak dlamnie zbyt wodniste [4]
                  Wysycenie: optymalne, super pijalne [5]
                  Opakowanie: rozpoznawalna stylistyka i pelnia informacji! [4.5]
                  Uwagi: warka do 14.02.2015. swietne pijalne piwo

                  Moja ocena: [4.55]

                  Comment


                  • #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasne, słomkowe, mętne [5]
                    Piana: jest oblepianie szkła, średnia do niskiej [4]
                    Zapach: czuć wędzonkę ale na niskim poziomie, aromatów chmielowych brak [3]
                    Smak: wytrawne, lekka goryczka niepozostająca, żelaziste na teście skórnym w smaku również [3]
                    Wysycenie: średnie, pijalne mi pasuje [5]
                    Opakowanie: opakowanie pinty trafia w mój gust [5]
                    Uwagi: z tego co czytałem to piwo rewelacyjne niestety moja butelka do 01.02.2015 znacząco odbiega od pozytywnych opinii

                    Moja ocena: [3.4]

                    Comment

                    • meszek0009
                      Senior
                      • 04-2014
                      • 247

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo jasny, słomkowy, blady, mętny. [4]
                      Piana: Zbita, bielutka, niezbyt wysoka, redukuje się do obrączki z wysepkami, średnio zdobi szkło. [3.5]
                      Zapach: Wyraźna wędzonka, szynkowa, nie przesadzona, ale odpowiednio mocna. Poza tym słodowe, zbożowo - ziemiste nuty. Jakaś lekka owocowość w tle, ledwie wyczuwalna, ale dobrze uzupełniająca aromat. Przyjemny. [4]
                      Smak: Porządna wędzonka, niby nie jest jakaś mocna, bo piwo generalnie jest bardzo lekkie, ale taka głęboka, "drewniana". Całość jest wyraźnie kwaskowa, podobnie jak w aromacie dochodzi trochę ziemistego posmaku. Generalnie bardzo orzeźwiające, bardzo lekkie. Trochę nie moja bajka, ale to już nie ma znaczenia, bo jako takie piwo jest bardzo dobre. [4]
                      Wysycenie: Raczej ku wysokiemu, co potęguje uczucie orzeźwienia. [4.5]
                      Opakowanie: Klasyczna pinta, mi pasi. [5]
                      Uwagi: Bardziej zdecydowana wędzonka niż w Grodziskim 2.0, które piłem. Za to plus. Generalnie może nie ma się do czego przyczepić, ale zupełnie też nie ma się nad czym zachwycić czy zapamiętać. Jak pisałem - nie mój gust, ale ocena wyjdzie raczej wysoka, bo wszystko jest na swoim miejscu.

                      Moja ocena: [4.025]

                      Comment

                      • KDWG
                        Senior
                        • 03-2014
                        • 143

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Żółciutkie, jakby przymglone, mętne. [4.5]
                        Piana: Całkiem spora, bielutka, zbita. Niestety szybko się kurczy do drobnego kożuszka. Pół punktu dodatkowe za osadzanie się na szkle. [3.5]
                        Zapach: Wędzone akcenty na pierwszym planie, dalej aromat zbożowy, z drożdżową podbitką. [4]
                        Smak: Wędzonka tutaj również gra pierwsze skrzypce. Później można wyłapać zbożowe posmaki, trochę chleba. Całość lekka, kwaskowa i orzeźwiająca. Dobrze gasi pragnienie. [4]
                        Wysycenie: Duże, może nawet trochę za duże, niemniej nie przeszkadza w piciu, a i potęguje efekt orzeźwienia. [4]
                        Opakowanie: Jaka jest Pinta, każdy widzi. Dla mnie jak najbardziej ok. [5]
                        Uwagi: Dobre, lekkie piwo.

                        Moja ocena: [4.025]
                        So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

                        Comment

                        • rgrzech
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 230

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bladożółta, piwo mętne. [4.5]
                          Piana: Drobna, biała, pozostaje ładnym kożuszkiem do końca degustacji. [4]
                          Zapach: Wędzonka rodem z oscypka w towarzystwie nut pszenicznych. [4.5]
                          Smak: W smaku wędzonka występuje z pszeniczną kwaśnością. Goryczka jak to w grodziskim, nie występuje. Piwo jest bardzo gładkie, pomimo delikatnego szczypania w język. Daje to wrażenie pustego smaku. Finisz jest mdły, z nutami słodu pszenicznego. [4]
                          Wysycenie: Odpowiednie dla grodziskiego. [4.5]
                          Opakowanie: Tak jak w przypadku wersji 3.0. Fajne kolory i niezrozumiała maczuga. [4]
                          Uwagi: Dobre grodziskie z jednym zastrzeżeniem. Smak jest zbyt mdły, co w połączeniu z oscypkową wędzonką nasuwa skojarzenia z diacetylem.

                          Moja ocena: [4.225]
                          Last edited by rgrzech; 24-09-2014, 11:01.

                          Comment

                          • jerzdna
                            Senior
                            • 07-2014
                            • 240

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: bladozolty. metne [5]
                            Piana: wysoka na poczatku. biala. gesta. kremowa. utrzymuje sie do konca picia na cm wysokosc. lacing b.dobry [4.5]
                            Zapach: wedzonka na pierwszym planie. jest tez troche slodu w tle [3.5]
                            Smak: przyjemna wedzona wiejska szynka dobrej jakosci plus pszeniczny jasny chlebek. goryczka prawie niewyczuwalna. kwasek jest ale przydaloby sie go odrobine wiecej. wodniste ale przy tym ekstrakcie to normalne [4]
                            Wysycenie: wysokie do sredniego. ok [5]
                            Opakowanie: jak to pinta. klasa sama w sobie. info pelne. moze ta szklana troche i przypomina maczuge... [4.5]
                            Uwagi: moj pierwszy grodzisz pintowy. dlatego nie mam porownania. jesli ktos lubi smaki wedzonych w piwie to jest cos dla niego. ale do idealu przydaloby sie wyciagnac wiecej cialka slodowego i dodac trosze kwasku poprawiloby to b.pijalnosc

                            Moja ocena: [4]

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jasnożółty, mętne [5]
                              Piana: biała, drobna, opada powoli, osadza się na szkle drobnymi kepkami [4]
                              Zapach: dość intensywny i miły, zapach oscypka na słodzie [4]
                              Smak: leciutkie, jednocześnie w miarę pełne i treściwe, fajny, lekko wędzony posmak, dość wytrawny, na lekko słodowo-szampańskiej podstawie, całość świetnie zbalansowana, wszystkie smaki bardzo dobrze ze sobą współgrają [4.5]
                              Wysycenie: duże ale takie powinno być [4]
                              Opakowanie: klasyka z Pinty, firmowy kapsel [5]
                              Uwagi: Kolejna wersja grodzisza, która bardzo mi smakowała, chętnie powtórzę mimo, ze nie jest to mój ulubiony styl. Na tym właśnie polega szuka robienia dobrego piwa, że jeśli dany gatunek mi nie smakuje, to powinien być tak zrobiony, że chętnie się dane piwo powtórzy

                              Moja ocena: [4.3]
                              Attached Files
                              Last edited by becik; 27-09-2014, 14:56.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎