Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior, Żar nad Wetliną

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Ursa Maior, Żar nad Wetliną

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Cichus
    Junior
    • 04-2013
    • 20

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brązowy, klarowny. [4.5]
    Piana: Nie dosyć, że skąpa, to jeszcze redukuje się do zera. Ciężko cokolwiek więcej o niej powiedzieć, bo bardzo szybko zniknęła. [2]
    Zapach: Orzechowo-karmelowy, trochę kojarzący się z masłem orzechowym. Ogólnie przyjemny ale zabrakło deklarowanych na etykiecie cytrusów albo jakiejkolwiek innej nuty chmielu. [3.5]
    Smak: Karmelowy, słodowy, orzechowy, słodki. Dla mnie piwo było ciut za ciężkie, z dziwną goryczką, która wychodzi po jakimś czasie i męczy. [3]
    Wysycenie: Niskie, odpowiednie. Mogło być przyczyną niskiej piany, ale wcale nie musiało. [4]
    Opakowanie: Jeśli chodzi o stronę wizualną to piwa z Ursy się wyróżniają. Mnie się podobają zarówno etykiety, jak i kapsle. [4.5]
    Uwagi: Pijałem lepsze i gorsze piwa. Niestety brak piany i brak kontry dla tej słodyczy, zaważył na ocenie tego piwa. Gdyby było więcej aromatów i smaków pochodzących od chmielu było by zdecydowanie lepsze.
    Piwo zakupione w sześciopaku, prosto z browaru, degustowane z firmowego szkła.

    Moja ocena: [3.275]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Dosyć klarowny, ciemnomiedziany. [5]
      Piana: Niezbyt wysoka, średnio trwała, raczej drobnopęcherzykowa. [3]
      Zapach: Orzechy, czekolada, karmel, ale wszystko to słabe. "Amerykańskości" za grosz. [3]
      Smak: Ja wiem, że brown ale to nie ma być jakiś przesadnie ekspansywny smakowo styl, ale bez przesady. Właściwie poza posmakiem mlecznej czekolady z orzechami i lekkim kwaskiem nie ma tu nic. Może jakaś lekka i nie do końca przyjemna goryczka. [3]
      Wysycenie: Nieco za wysokie. [4.5]
      Opakowanie: To jest najmocniejsza i - niestety - właściwie jedyna mocna strona tego piwa. Etykiety Ursa ma świetne, informacji sporo. [5]
      Uwagi: Słabizna.

      Moja ocena: [3.275]

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Sweet focia:
        Attached Files

        Comment

        • Klatak
          Senior
          • 07-2014
          • 431

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ciemny rubin, delikatnie zmętnione. [4]
          Piana: Dość obfita, drobno zbudowana, średnio trwała, zdobi szkło. [3.5]
          Zapach: Niezbyt intensywny, trochę czekolady, karmelu, w tle bardzo ale to bardzo nieśmiało pałęta się nuta amerykańskiego chmielu. [3]
          Smak: Mało brązowe w smaku, co przy tej barwie nie jest zdziwieniem. Za to czuć trochę więcej "ameryki". Goryczka dość niska i chyba lekko alkoholowa. [3.5]
          Wysycenie: Średnie. [4.5]
          Opakowanie: Ursowa. Słoneczko na etykiecie mnie nie powaliło. Jak zawsze elegancka z ładnym kapslem. Szkoda że nie ma pełnego składu. [4]
          Uwagi: Warka z datą do 15.12.2014. Piwo bez większych wad, ale niestety nie porywa.

          Moja ocena: [3.425]

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Czekoladowo-orzechowo-prażone klimaty z lekko zaznaczonym chmielem i raczej niską goryczką.
            Typowy brown, jakby wyjęty z domowego warzenia czasów początku piwnej rewolucji sprzed 3-4 lat. Niestety dzisiaj, jak widać, wystarcza to na ocenę: nudny ale poprawny.

            Wypiłem ze smakiem na cztery gule a kupowałem z duszą na ramieniu

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Miedziany. [4.5]
              Piana: Jasno beżowa, drobnopęcherzykowa ale bardzo rzadka. Opada szybko, nie pozostawiając po sobie większych śladów . [3.5]
              Zapach: Początkowo jest dość dobrze. Czuć trochę amerykańskich chmieli w postaci cytrusów i przede wszystkim żywicy oraz słód, który objawia się nam karmelem i orzechami. Później zapach staje się jakby trochę bardziej jałowy. [3.5]
              Smak: W smaku orzechy i karmel. Chmiel delikatnie zaznaczony, tak że nie niszczy delikatnego, stonowanego charakteru tego piwa. Goryczka o średniej intensywności, trochę ostra. [4]
              Wysycenie: Mogłoby być trochę niższe. [4]
              Opakowanie: Bardzo ładna, niebanalna, artystyczna etykieta. Gdyby nie brak szczegółowego wymienienia surowców, byłaby piątka. [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.825]
              Last edited by YouPeter; 23-10-2014, 19:38.
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6126

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Miedź. [4]
                Piana: Trochę wymuszana. Na dłużej warstewka prawie bez firanek. [3.5]
                Zapach: Karmel z czymś jakby żywicznym, może owocowym. [3.5]
                Smak: Gorzkawe, skóra z orzecha włoskiego /tak sobie wyobrażam/ albo orzechy włoskie jedzone bez obierana cienkiej skórki. Cytrusy raczej nieobecne. [4]
                Wysycenie: Średnie. [4]
                Opakowanie: Nie przeładowane. Kolorystyka nie rozjechana. Miła mordka słoneczna [4]
                Uwagi: Na początku słabo było ale powolne próbowanie dało efekt. Piwko okazało się gorzko-orzechowo nawet dość smaczne. Data 15.12.14 r.

                Moja ocena: [3.775]
                Last edited by Javox; 24-10-2014, 12:08.

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6126

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  I jeszcze fotka!
                  Attached Files
                  Last edited by Javox; 24-10-2014, 12:07.

                  Comment

                  • MrGodiva
                    Member
                    • 11-2014
                    • 56

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Burgund, całkiem klarowny [4.5]
                    Piana: Mocno rozbudowana, całkiem trwała, lekko oblepiająca szkło, utrzymuje się do końca [4]
                    Zapach: Zapach niezbyt intensywny, palony, bardzo lekkie nuty orzechowe [3.5]
                    Smak: W porządku. W smaku dominuje pozytywna gorzkość może lekko ostra, ta ostrość zostaje najdłużej. Czuć coś jakby paloną kawę. Nawiązanie do surowej skórki z orzechów włoskich z poprzedniej oceny jest jak najbardziej trafione. [3.5]
                    Wysycenie: Trochę zbyt intensywne. [3]
                    Opakowanie: To u Ursy największy atut. Nikt nie narzuca tu powagi i nie buduje piwnego ego poprzez umieszczenie na etykiecie szeregów medali czy też używanie arcypoważenej gotyckiej czcionki. Etykieta nawiązuje raczej do radości płynącej ze smaku. Kapsel OK, [5]
                    Uwagi: Poprawne ale nie rewelacyjne, za to w bardzo zachęcającym opakowaniu.

                    Moja ocena: [3.65]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎