Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bednary, [Bednary][Piwoteka] O Rzesz Ku...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bednary, [Bednary][Piwoteka] O Rzesz Ku...

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • EzEt
    Senior
    • 03-2011
    • 156

    #2
    Świetne piwo. Wyraźny aromat orzechowej czekolady i gęsta piana. W smaku jak w aromacie: słodkość czekolady i dodatkowo lekka goryczka. Jest w nim też coś balsamicznego, przypomina trochę Przewrót Mleczny.

    Piwo lane z pompy w Piwotece. Trochę się naczekałem ale zdecydowanie warto było
    https://www.facebook.com/browarbaluty/

    Comment

    • Jerry_Brewery
      Member
      • 02-2014
      • 69

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny, nieprzejrzysty brąz z rubinowymi przebłyskami. [5]
      Piana: W wersji beczkowej to najsłabszy element - niska, jasnobrązowa, niezły lacing. [3]
      Zapach: Orzechy włoskie we własnej osobie! Jeśli faktycznie wyciągnęli taki zapach z orzechów i słodu, no to biję pokłony. [5]
      Smak: Bliski likierowi orzechowemu, choć zdecydowanie mniej mulący. Po gardle pałęta się też toffi oraz palona kwaskowość. [4.5]
      Wysycenie: Prawie go nie ma, ale w przypadku tego piwa to niemal idealne rozwiązanie. [4.5]
      Opakowanie: Pite z beczki, niemniej z etykietką nawet sympatyzuję. Szkoda, że nie ma podanego szczegółowego składu. [4]
      Uwagi: Po więcej wrażeń zapraszam tu -> http://bit.ly/1r5tOpb

      Moja ocena: [4.525]
      jerrybrewery.wordpress.com

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Rubinowy, mętny. [5]
        Piana: Na azocie gęsta, obfita, trwała. Perfekt. [5]
        Zapach: Niesamowicie intensywny aromat orzechowego ciasta połączonego z likierem. Nasunęło mi skojarzenie z tiramisu. [5]
        Smak: Po double brown ale można by się spodziewać sporej słodowości, której tu nie ma. Mi to akurat odpowiada. Treściwość jest odpowiednia, a słodowa podbudowa i goryczka są ze sobą w równowadze. Brak karmelu to dodatkowy plus. [4]
        Wysycenie: Co najwyżej średnie, w stylu. [5]
        Opakowanie: Z grafiki można wnioskować że to Double Nut Brain Ale Podobno został użyty tu ekstrakt orzechowy ale na ecie brak informacji na ten temat... [4]
        Uwagi: W "O rzesz ku..." najistotniejszy jest aromat, który określa charakter piwa. Dobre piwo w swojej klasie, dla mnie trochę przearomatyzowane

        Moja ocena: [4.55]
        Attached Files
        Last edited by docent; 04-09-2014, 07:58.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
          Dobre piwo w swojej klasie, dla mnie trochę przearomatyzowane
          No właśnie, mam nadzieję, że załapię się na jakąś powtórkę tego piwa, bo na BGM bardzo mi smakowało, ale na drugi dzień pomyślałam, że wtedy byłam po kilku IPAch, to znaczy, że ten aromat orzechowy musiał być bardzo intensywny, skoro go jeszcze czułam
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
            No właśnie, mam nadzieję, że załapię się na jakąś powtórkę tego piwa, bo na BGM bardzo mi smakowało, ale na drugi dzień pomyślałam, że wtedy byłam po kilku IPAch, to znaczy, że ten aromat orzechowy musiał być bardzo intensywny, skoro go jeszcze czułam
            Aromat pozostaje w szkle w niezmienionej formie nawet po wypiciu całego piwa
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2835

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
              No właśnie, mam nadzieję, że załapię się na jakąś powtórkę tego piwa
              W niedzielę jeszcze było w Szynkarni.
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                Aromat pozostaje w szkle w niezmienionej formie nawet po wypiciu całego piwa
                No właśnie, muszę zweryfikować, czy to dobrze, czy źle

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
                W niedzielę jeszcze było w Szynkarni.
                Nieeeee no, jak się nie uganiam po knajpach za nowościami - miałam na myśli kolejną edycję tego piwa
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • Rogerson
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 421

                  #9
                  Smakuje trochę jak tiramisu w płynie. Jedno wypiłem ze smakiem, ale drugiego już bym nie zmęczył. Nie zmienia to faktu, że to ciekawy experyment.

                  Pite lane w Kontynuacji. Pieniło się jak cholera.

                  Comment

                  • Shedao
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 900

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czekoladowy, prawie nieprzejrzysty. Bardzo ładny, zachęcający do picia. [5]
                    Piana: Po nalaniu - spora, zbita, drobne pęcherzyki. Niestety, dość szybko opadła. [4]
                    Zapach: Orzechy, orzechy, orzechy. Przyjemny, oryginalny aromat. [4.5]
                    Smak: Ponownie: orzechy, orzechy. Na drugim planie toffi i solidna słodowa podbudowa. [4.5]
                    Wysycenie: Niskie. Idealne! [5]
                    Opakowanie: Pite w wersji lanej. Etykieta ładna. [4]
                    Uwagi: Na BGM1 po wypiciu tego piwa stwierdziłem jedno: Soplica Orzech Laskowy, tyle że alkoholu mniej. Podtrzymuję to porównanie, ale ja w sumie lubię SOL, więc nie narzekam. Bardzo smaczne piwo. Orzechy dominują zarówno w zapachu jak i smaku, i to dobry pomysł, nie starali się na siłę dorzucić innych posmaków do piwa, które z założenia ma być właśnie orzechowe. Wizualnie również jest bardzo dobrze. Minusy? A jakże, cena - 14 zł/0,5l. w Szynkarni.

                    Gdyby to piwo było lepiej i częściej dostępne, oraz w jakiejś przyzwoitej cenie, to piłbym je dość często. Chociaż nie jedno po drugim - przewiduję, że jego pijalność spadałaby błyskawicznie.

                    Moja ocena: [4.475]

                    Comment

                    • czeslawTyson
                      Junior
                      • 11-2013
                      • 9

                      #11
                      Jak to jest z tym aromatem orzecha włoskiego? Został dodany sam aromat, czy orzechy?

                      Comment

                      • rafael52
                        • 12-2013
                        • 478

                        #12
                        W pierwszej warce były dodawane orzechy, więc tej pewnie też.

                        Comment

                        • pen
                          Member
                          • 05-2014
                          • 97

                          #13
                          na butelce jest napisane, ze dodatkiem jest tylko "aromat orzecha wloskiego"... czyli chyba nie orzechy?... szkoda... tak czy inaczej piwo oryginalne i smaczne - swoja droga w aromacie i smaku wyczuwam przede wszystkim syrop klonowy (swego czasu bylem troche w Kanadzie i do dzis stosuje go do nalesnikow ;-)

                          Comment

                          • serdelzajety
                            Junior
                            • 09-2013
                            • 19

                            #14
                            Nieco alkoholowe i nieco rozgrzewające, ale orzechowość i niesamowita piana zakrywają te drobne wady. 4.5

                            Comment

                            • kenny
                              Senior
                              • 04-2009
                              • 712

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Brązowy, mętny. [4]
                              Piana: Jak na coli, opada błyskawicznie do zera. [2.5]
                              Zapach: Silny, orzechowo-czekoladowy. [4.5]
                              Smak: Słodowy, słodkawy, czekolada mleczna, silny posmak orzechów włoskich, lekko ciastkowe smaki. Goryczka palona, niska, ściągająca. [4]
                              Wysycenie: Średnie. [4]
                              Opakowanie: Etykieta taka sobie, plus za pełen skład. [4]
                              Uwagi: Bardzo specyficzne piwo, dla miłośników ciast orzechowych Smak przypomina właśnie bardziej ciasto czy krem orzechowy, niż same orzechy, jest też bardzo intensywny. Przeszkadza trochę "sucha" i ściągająca goryczka. Warka do 18-10-15.

                              Moja ocena: [4.025]
                              Last edited by kenny; 12-06-2015, 23:58. Powód: dodanie daty ważności

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎