Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, Wąsosz 9°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, Wąsosz 9°

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Słomkowy, solidnie zmętnione. [4]
    Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, bardzo ładnie koronkuje. [4.5]
    Zapach: Dość intensywny słodowo-żbożowy, z delikatna nuta chmielu. [4]
    Smak: Jak na 9° piwo jest dość pełne w smaku. Wytrawne, zbożowe ze średnią goryczką. Bardzo pijalne. [4.5]
    Wysycenie: Średnio-wysokie. [4.5]
    Opakowanie: Prosta ale ładna etykieta, brak kompletu informacji ale jest ich więcej niż na "standardowych" piwach. [4]
    Uwagi: Warka z datą do 12.02.2015. Bardzo dobre i pijalne piwo. Jak na 9° bardzo bogate. Praktycznie smakuje jak Wąsosz 12° (i pewnie nim jest).

    Moja ocena: [4.275]
    Attached Files
    Last edited by Klatak; 25-08-2014, 18:09.

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Klatak Wyświetlenie odpowiedzi
      Uwagi: Warka z datą do 12.02.2015. Bardzo dobre i pijalne piwo. Jak na 9° bardzo bogate. Praktycznie smakuje jak Wąsosz 12° (i pewnie nim jest).
      Jak to możliwe?
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • mrmaki
        Junior
        • 08-2013
        • 25

        #4
        Jak na 9° bardzo bogate. Praktycznie smakuje jak Wąsosz 12° (i pewnie nim jest).
        No nie kolego to nie tak wygląda Piłeś w ogóle 12° ?
        Last edited by mrmaki; 25-08-2014, 19:53.
        India Pale Ale - recepta na dogodne życie

        Comment

        • Klatak
          Senior
          • 07-2014
          • 431

          #5
          Sorki zapomniałem dodać rozwodniony . My bad.

          Comment

          • Klatak
            Senior
            • 07-2014
            • 431

            #6
            Z ciekawości porównałem etykiety 9° i 12° i różnice w składzie są.
            9°: woda słód pilzneński, słód monachijski, chmiele Marynka i Sybilla
            12°: słód jęczmienny, słód karmelowy, jęczmień browarny, chmiel (incognito).
            Przy okazji zrobię degustację porównawczą bo naprawdę 9° smakowała jak rozwodniona 12° ale parę dni odstępu może zrobić swoje.

            PS. 15° znacznie odbiega od pozostałych.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty, minimalnie opalizujący. [4]
              Piana: Eeee... Cienizna. Brudnobiała, niezbyt wysoka, nietrwała. [2.5]
              Zapach: Początkowo oldskulowy, potem (niestety) słodowo-landrynkowy, kojarzący mi się z eurolagerem śródziemnomorskim... [3]
              Smak: Chmielowa goryczka, chlebowy posmak. Na końcu języka lekka słodycz (nie - słodowość). Piwo robi nieco cienkawe wrażenie, co jest poniekąd zrozumiałe. [3.5]
              Wysycenie: Wysokie, dobrze podkreśla lekkość piwa. [4]
              Opakowanie: Kiedyś pewnie dałoby radę, dziś trąci prostotą, albo innym;podobnym słowem... . [3]
              Uwagi: Piwo "chodzi w wadze" rzadko spotykanej na rynku, w sumie da się pić .

              Moja ocena: [3.25]

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty. Piwo jest zmętnione. [4]
                Piana: Dosyć trwała, zbita, ale grubopęcherzykowa. Przeciętny osad na szkle. [3.5]
                Zapach: Głównie słód. Następnie trochę siarki i delikatna słoma. Brakuje chmielu. [2.5]
                Smak: Piwo jest nad wyraz treściwe. Goryczka duża, raczej trawiasta, słodu też dużo, balans idealny. Wąsosz przyjemnie orzeźwia i szybko znika ze szklanki. [4.5]
                Wysycenie: Duże, ale wolałbym tu jeszcze trochę większe. [4]
                Opakowanie: Etykieta ładna, przypomina stare, dobre czasy. Wszystkie ważne informacje są. [4.5]
                Uwagi: Zapach do poprawy. Piwo smaczne.

                Moja ocena: [3.65]

                Comment

                • von_scheisse
                  Senior
                  • 02-2012
                  • 488

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo jasnozłote, opalizujące. [5]
                  Piana: Trochę poniżej średniej, redukuje się do cienkiej warstewki, ale znaczy szkło. [4]
                  Zapach: Zbożowy, przyjemny. [4.5]
                  Smak: Zbożowy, chlebowy, lekko maślany. Piwo lekkie, orzeźwiające. Jestem mile zaskoczony, że aż tyle dzieje się w tym piwie. [4.5]
                  Wysycenie: Średnie - w normie. [5]
                  Opakowanie: Prosta etykieta, całkiem ładna, choć mogłaby być czytelniejsza - miejscami czcionka jest zbyt mała. [4]
                  Uwagi: Warka z datą do: 12.02.2015

                  Wąsosz bardzo mile mnie zaskoczył - piwo smakowało .

                  Moja ocena: [4.475]
                  Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                  http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                  https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                  Comment

                  • jerzdna
                    Senior
                    • 07-2014
                    • 240

                    #10
                    Bardzo przyjemny lagerek. Jeden z lepszych rzemieślniczych, które piłem ostatnio Bez napinania się można zrobić lekkie i przyjemne, dobrze zbalansowane, z niewielką goryczką piwo. I bez chmieli amerykańskich Ło!
                    Last edited by jerzdna; 26-10-2014, 20:59.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzdna Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jeden z lepszych kontraktowych, które piłem ostatnio
                      Tyle, że to nie jest piwo z browaru kontraktowego.

                      Comment

                      • jerzdna
                        Senior
                        • 07-2014
                        • 240

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                        Tyle, że to nie jest piwo z browaru kontraktowego.
                        oui, zagalopowałem się. dlatego edytowałem odp

                        Comment

                        • YouPeter
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2379

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Słomkowy wchodzący w jasne złoto. [4]
                          Piana: Nie jest obfita i uzyskanie jej odpowiedniej grubości jest bardzo trudne. Ale co jest zaskakujące, to fakt, że w postaci dość grubego kożucha utrzymuje się bardzo długo, a cienka obwódka pozostaje do końca. [4.5]
                          Zapach: Średnio intensywny miodowo-zbożowy. [4]
                          Smak: Również delikatne miodowe nuty pojawiają się w profilu smakowym. Podobne odczucia mam z niefiltrowanym Ciechanem Lagerowym, niezależnie od jego świeżości, więc nie zrzucałbym tego na karb utlenienia. Dodatkowo odczuć można solidną zbożowość zakończoną chlebowym posmakiem. Goryczka niska ale w odróżnieniu od piw koncernowych dobrze wyczuwalna. Piwo bardzo treściwe jak na 9-tkę. [4.5]
                          Wysycenie: Wysokie ale pasujące do charakteru piwa. [4.5]
                          Opakowanie: Dramat. [2]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.175]
                          Last edited by YouPeter; 30-10-2014, 20:46.
                          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                          Comment

                          • Derbeth
                            Senior
                            • 04-2013
                            • 337

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemne złoto, lekko zmętniony [4.5]
                            Piana: średnio obfita, szybko znika, słabo oblepia szkło [3.5]
                            Zapach: chyba coś poszło nie tak: zapach jest nikły, czuć miód, zboże; brakuje chmielu albo chociaż porządnego słodowego zapachu [3]
                            Smak: nijaki; gdzieś pałęta się śladowa ziołowa goryczka (mogłaby być przyjemna gdyby była wyraźniejsza), do tego niezbyt przyjemne zboże, lekka kwaskowatość, tylko trochę przyjemnej słodowości; czuć wodnistość [2.5]
                            Wysycenie: zbyt niskie [3]
                            Opakowanie: etykieta niezbyt ładna i pomysłowa, ale plus za dużo informacji o piwie [4]
                            Uwagi: Butelka z datą 03.2015. Liczyłem że to piwo zmiecie Pierwszą pomoc, której chmielowy profil nie odpowiadał mi, ale "dziewiątka" Wąsocza jest naprawdę słabym piwem (przynajmniej ten egzemplarz, na który trafiłem), nie ma co porównywać go do Pinty. Nie sądzę, żebym powtarzał.

                            Moja ocena: [2.975]

                            Comment

                            • Oskaliber
                              Senior
                              • 05-2010
                              • 727

                              #15
                              Kolor: Złoty, minimalnie opalizujący.
                              Piana: Biała, niezbyt obfita, niezbyt gęsta, niezbyt trwała. Opada do paru wysepek minimalnie oblepiając szkło.
                              Zapach: Głównie słodowy, w oddali może minimalny chmiel.
                              Smak: Całkiem niezła treściwość jak na dziewiątkę. Lekka słodowość, trochę ziołowego chmielu i dosyć niska, ale dobrze dopasowana i bardzo przyjemna goryczka. Lekki chlebowy posmak.
                              Wysycenie: Średnie.
                              Ogółem: Dobre.
                              BeerFreak.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎