Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Birbant] Pale Ale Mosaic

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Birbant] Pale Ale Mosaic

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
    Piwo gotowe do oceny
    Gatunek: Alt
    Alt APA!
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      Of course docent . Dzieci na głowie, kule świszczą....
      Last edited by dyczkin; 19-08-2014, 13:10.
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
        Of course docent . Dzieci nad głową, kule świszczą
        Wojna wojną, a oceniać trzeba
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, lekko mętny. [5]
          Piana: Po nalaniu obfitość średnia, konsystencja dość drobna ale szybko dziurawieje. Warstwa piany zostaje do samego końca. [4]
          Zapach: Na początku intensywny i bardzo przyjemny zapach mango, owoców tropikalnych. Pod koniec wyczuwalne też delikatne masło. [4.5]
          Smak: Pierwsze wrażenie to mocna goryczka, trochę zbyt intensywna jak na APA. Świeżość i rześkość bardzo dobre. Z czasem do goryczki można się przyzwyczaić ale nic by się nie stało, gdyby była ona trochę słabsza. Pijalność dobra, skusiłem się na drugie. [4.5]
          Wysycenie: Średniowysokie, optymalne. [5]
          Opakowanie: No nie przekonuje mnie ta stylistyka... [3.5]
          Uwagi: Całkiem przyjemna APA, przynajmniej w wersji beczkowej.

          Moja ocena: [4.45]
          Attached Files
          Last edited by docent; 19-08-2014, 14:05.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #6
            Bardzo dobre APA, jasne w kolorze, równomiernie zmętnione, średniowysycone i bardzo pijalne. Chmiel mosaic świetnie nadaje się do single hopów i tutaj ładnie oddano jego walory. Cytrusowe, owocowe i przyjemnie goryczkowe. Goryczka silna, ale nie powiedziałbym że za silna. Bardzo dobre piwo.

            Comment

            • hubertous
              Junior
              • 08-2014
              • 1

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, średnie zmętnienie [4.5]
              Piana: Ładna, drobno i średnio-pęcherzykowa, jednak po krótkim czasie zaczyna dryfować w dół [4]
              Zapach: Bardzo słodki - głównie mango i trochę owoców tropikalnych [5]
              Smak: Piwo dobrze zbalansowane smakowo, jest lekka słodycz słodowa po czym atakuje nas niezła, dla mnie idealna goryczka. Jest bardzo orzeźwiające. [5]
              Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego, odpowiednie. [5]
              Opakowanie: Jest ok, ale nie przyciąga specjalnie uwagi. [4]
              Uwagi: Bardzo dobre piwo - będzie trzeba spróbować jeszcze z kega

              Moja ocena: [4.825]

              Comment

              • GreenFox
                Senior
                • 12-2013
                • 273

                #8
                Ehhh musiała mi się trafić jakaś ferelna butelka - w smaku przyjemne akcenty chmielowe, owoce tropikalne i landrynki, ale w aromacie przebija spoza nich dość intensywna kanalizacja. Nie wystawiam oceny, żeby statsów nie psuć - mam nadzieję, że to jakiś pojedynczy przypadek :/

                Comment

                • marcin_b
                  Junior
                  • 07-2014
                  • 6

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GreenFox Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ehhh musiała mi się trafić jakaś ferelna butelka - w smaku przyjemne akcenty chmielowe, owoce tropikalne i landrynki, ale w aromacie przebija spoza nich dość intensywna kanalizacja. Nie wystawiam oceny, żeby statsów nie psuć - mam nadzieję, że to jakiś pojedynczy przypadek :/
                  Niestety mam to samo!;/ KANAL, nie da sie pic.
                  Mozlwe ze w sklepie bylo nieodpowiednio przechowywane i sie zepsulo?

                  Comment

                  • tuses
                    Member
                    • 05-2014
                    • 34

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, lekko zmętniony. [4.5]
                    Piana: Wysoka, gęsta. Dość szybko opada, pozostaje warstwa na całej powierzchni. Oblepia szklo. Ładnie wygląda. [4]
                    Zapach: Cytrusy, kwiaty i słód, w tej kolejności. Mango wymienionego w poprzednich postach nie udało mi się wychwycić, a szkoda. Może się po prostu nie znam Prawdopodobnie jest również diacetyl. Ogólnie przyjemny, ale bez szału. [4]
                    Smak: Lekki i owocowy. Goryczka jak na podane parametry wysoka, trochę nawet ściąga. Nie zmienia to faktu, że pije się bardzo dobrze. [4.5]
                    Wysycenie: Dość wysokie. [3.5]
                    Opakowanie: Podoba mi się biel, ale ogólnie projekt nie powala. Niemniej najważniejsze, czyli komplet informacji, jest. [4]
                    Uwagi: Próbowana wersja butelkowa z pierwszej dostępnej warki - kupione w drugiej połowie sierpnia. Mam nadzieję, że to pierwszy produkt z serii. Jeśli w kolejnych większy nacisk będzie stawiany na aromat, a uda się uzyskać krótszą goryczkę, będzie naprawdę bardzo dobrze.

                    Moja ocena: [4.2]

                    Comment

                    • jaw7
                      Senior
                      • 10-2012
                      • 173

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: jasny cytrynowy [4]
                      Piana: trwała drobno pęcherzykowata ,ładnie oblepia szklanke [4]
                      Zapach: jak z wód leczniczych -gnojowica [1]
                      Smak: cytrusy z przewagą grejpfruta ,niestety zapach fatalnie wpływa na odczucia smakowe [2.5]
                      Wysycenie: w sam raz średnie [4]
                      Opakowanie: ciekawa etykieta [4]
                      Uwagi: kanalizacyjny zapach rujnuje to piwo

                      Moja ocena: [2.35]

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Piękny lekko ciemny pomarańczowy. [5]
                        Piana: Biała o średniej gęstości. Utrzymuje się przez kilka minut, następnie pozostaje dość długo w postaci cienkiej obwódki. Ładnie oblepia ścianki szkła. [4]
                        Zapach: Intensywnie chmielowy. Dominują słodkie owoce typu mango, przełamane żywiczno-sosnowym aromatem. [4]
                        Smak: Bardzo przyjemny, klasyczny single hop. Mocny chmiel dobrze łagodzony przez słodową bazę. Goryczka dobrze komponująca się z całością. Pojawiająca się dopiero po jakimś czasie ale nie zalegająca zbyt długo. [4.5]
                        Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie. [3]
                        Opakowanie: Z każdym następnym piwem Birbant coraz bardziej dopieszcza etykiety. Przy słabych początkach obecna prezentuje się już na prawdę ładnie. Jest prosta, przejrzysta, z dobrze dobranymi kolorami. [4.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.225]
                        Last edited by YouPeter; 23-08-2014, 21:59.
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Pomarańczowy, mętny. [5]
                          Piana: Niziutka, acz to, co jest, jest bielutkie i drobnopęcherzykowe. Redukuje się szybko do kożuszka i dalek zanika. [2.5]
                          Zapach: Przyjemny, "amerykański", liczi, mango, takie tam. [4]
                          Smak: Mocna, grapefruitowa goryczka, skontrowana nawet fajną słodowością. Poza tym niewiele; piwo sprawia wrażenie takiego, hmm, prostego, ale tak być powinno, skoro to single hop i single... Malt. A przynajmniej tak wynika ze składu. Ale pije się fajnie, jakbym popijał je w knajpie, to nie wahałbym się wziąć kolejnego. [4]
                          Wysycenie: W normie. [5]
                          Opakowanie: Widzę zmianę layoutu, czu fajny, czy nie - nie wiem, ale jak dla mnie postać na etykiecie wygląda jak kobieta z brodą. Głupia dykteryjka. Skład pełen, kapsel goły, informacje ponad "obowiązkowy standard" (skład, miejsce uwarzenia) są, ale niewiele. [4]
                          Uwagi: Fajne, smaczne piwo, zdecydowanie dla miłośników sporej goryczki.

                          Moja ocena: [3.95]

                          Comment

                          • meszek0009
                            Senior
                            • 04-2014
                            • 247

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Lekko zmętnione złoto. [5]
                            Piana: Niezbyt wysoka, ale bardzo trwała, biała, drobna, ładny lacing. [4.5]
                            Zapach: Mało intensywny, a to co daje się wychwycić to ziołowo - kwiatowe nuty, troszkę owoców, no ale wszystko na zdecydowanie za niskim poziomie. Dziwne, zwłaszcza kiedy czytam opinie poprzedników. Kanalizy nie wyczułem, bo generalnie mało wyczułem. Nie piłem za bardzo schłodzonego. [3]
                            Smak: Mocna, grejpfrutowa goryczka, trochę owoców tropikalnych i tyle, mało się tu dzieje, podobnie jak w aromacie. Trochę słodowych, ziemistych nut. Bardzo lekkie, pustawe. Spodziewałem się więcej. [3]
                            Wysycenie: Optymalne. [5]
                            Opakowanie: Ok. [5]
                            Uwagi: Zupełnie bez charakteru, zaliczone i tyle, do szybkiego zapomnienia.

                            Moja ocena: [3.45]

                            Comment

                            • pen
                              Member
                              • 05-2014
                              • 97

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: miodowy, lekko metnawy [4.5]
                              Piana: dosc wysoka, drobno-sredniopecherzykowa, trwala i koronkuje [4.5]
                              Zapach: sredniointensywny, cytrusowy z wyraznym skarpetowym powiewem [3.5]
                              Smak: dosc tepy, jednowymiarowe, grejpfrut z dodatkiem arbuza, goryczka niezalegajaca ale ma w sobie nieprzyjemy wyrazny gazowo-gnojowkowy absmak [3.5]
                              Wysycenie: optymalne [5]
                              Opakowanie: fajne, moze troche za bardzo conchita wurst ;-) [4]
                              Uwagi: warka do 05.01.2015.szalu ni ma ale trzyba przyznac ze z kija lepsze...

                              Moja ocena: [3.75]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎