Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [BC Piwa Rzemieślnicze] Rudi Nelson

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [BC Piwa Rzemieślnicze] Rudi Nelson

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Rubinowy/ ciemnobursztynowy, dość klarowny. [5]
    Piana: W kolorze ecru. Po nalaniu drobna, niska. Osadza się na szkle, zanika do cienkiej warstwy. [3]
    Zapach: Początkowo ciastkowo-biszkopotowo-karmelowy. Niestety po ogrzaniu wychodzi masło i landrynka... [3]
    Smak: Przy pierwszym łyku spore zaskoczenie bo jest tu mocny, bardzo rześki cytrus! Charakterystyczna ciasteczkowość jest w tle, goryczka stonowana. Pije się dobrze, szkoda że przeszkadza marny aromat. [4]
    Wysycenie: Średnie. [4.5]
    Opakowanie: Nazwa adekwatna do użytych odmian chmielu ale dlaczego nie podano parametrów piwa??? [3.5]
    Uwagi: Aromat zdecydowanie do poprawy.

    Moja ocena: [3.6]
    Attached Files
    Last edited by docent; 20-08-2014, 09:19.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      #3
      Treściwe piwo, karmelowe choć bez przesadzonej słodyczy, tak jak pisał Docent - ciasteczkowe z typowym dla Nelsona posmakiem białych winogron i niezłą owocową goryczką. Aromat stosunkowo słabo zaznaczony, słód, lekki karmel i odrobina chmielu.

      Niezły amber ale, choć duża treściwość nieco obniża jego pijalnosć.

      Comment

      • sarenkaRT
        Senior
        • 07-2011
        • 223

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
        Kolor: Rubinowy/ ciemnobursztynowy, dość klarowny. [5]
        Piana: W kolorze ecru. Po nalaniu drobna, niska. Osadza się na szkle, zanika do cienkiej warstwy. [3]
        Zapach: Początkowo ciastkowo-biszkopotowo-karmelowy. Niestety po ogrzaniu wychodzi masło i landrynka... [3]
        Smak: Przy pierwszym łyku spore zaskoczenie bo jest tu mocny, bardzo rześki cytrus! Charakterystyczna ciasteczkowość jest w tle, goryczka stonowana. Pije się dobrze, szkoda że przeszkadza marny aromat. [4]
        Wysycenie: Średnie. [4.5]
        Opakowanie: Nazwa adekwatna do użytych odmian chmielu ale dlaczego nie podano parametrów piwa??? [3.5]
        Uwagi: Aromat zdecydowanie do poprawy.

        Moja ocena: [3.6]
        Nie widziałam jeszcze etykiety, stąd nie wiem czemu nie ma parametrów, skoro miały być
        Alk. 4,9% obj. Ekstr. 12,5% wag
        Last edited by sarenkaRT; 25-08-2014, 11:14.
        Dwie pasje, które idą ze sobą w parze - taniec irlandzki i piwowarstwo domowe :)

        Comment

        • Klatak
          Senior
          • 07-2014
          • 431

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Rubinowy, średnio opalizujący. [4.5]
          Piana: Niezbyt obfita, niezbyt trwała, delikatnie koronkuje. [2.5]
          Zapach: Gównie karmelowy z bardzo delikatna nutą żywiczną w tle. [3]
          Smak: Karmelowy, ale dość rześki. Goryczka średnia, lekko grejpfrutowa, dość szlachetna. Nieźle pijalne. [4]
          Wysycenie: Niskie. Mogło by być wyższe. [4]
          Opakowanie: Nie kręci mnie ta etykieta, ale fajnie zorganizowana. Zawiera komplet informacji i morskie opowieści. [4]
          Uwagi: Warka z datą... z brakiem nadruku!!! Aromat i piana powinny być znacznie lepsze, ale pomimo tego piwo całkiem przyjemne w odbiorze.

          Moja ocena: [3.525]
          Attached Files
          Last edited by Klatak; 31-08-2014, 00:19. Powód: Zdjęcie

          Comment

          • jerzdna
            Senior
            • 07-2014
            • 240

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemnybursztyn [5]
            Piana: średnia. drobne pęcherzyki. zredukowana do obrączki. brawa za lacing.
            Zapach: mango, karmel i biszkopt, leciutko w tle jakby...czerwone owoce nic odrzucającego nie wyczułem.
            Smak: karmelowo-słodowe, z lekkim posmakiem owocowym. Goryczka b.delikatna. Wodniste.
            Wysycenie: średnie do niskiego [4]
            Opakowanie: beka. nie widziałem etykiety. poza zdjęciem zamieszczonym na browar.biz [4]
            Uwagi: pite w hopsters multitap (jako piwo nr 2). Całkiem udane, wysoce pijalne piwo. Brawa dla debiutantów z Browaru Centralnego

            Moja ocena: [4.05]
            Last edited by jerzdna; 02-09-2014, 19:51. Powód: ostania uwaga do aromatu wpisana w poz. "piana" :)

            Comment

            • jaw7
              Senior
              • 10-2012
              • 173

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: mocnej herbaty [4.5]
              Piana: drobno pęcherzykowa ,oblepia szklankę, niska [4]
              Zapach: leśny żywiczny [4]
              Smak: solidna goryczka - niezalegająca ,piwo treściwe i jednocześnie mocno pijalne [4.5]
              Wysycenie: w sam raz - średnie [4.5]
              Opakowanie: udana etykieta ,rozpoznawalna,pełny opis [4.5]
              Uwagi: udany początek ,czekam na następne piwo

              Moja ocena: [4.275]

              Comment

              • Jerry_Brewery
                Member
                • 02-2014
                • 69

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnoczerwony z rubinowym przebłyskiem, nieomal nieprzejrzysty. [4.5]
                Piana: Niska, kremowa powłoka z niezbyt zadowalającym lacingiem. [3]
                Zapach: Nie jest dobrze, pani hatterio. Po zdjęciu kapsla do nosa dostaje się siarka, na finiszu (po ogrzaniu) diacetyl. Dobrze, że choć środek jest tropikalny, kwiatowy i cytrusowy. [2.5]
                Smak: O niebo lepszy, niż zapach. Wytrawny, łączący wpływy cytrusów, ziół i karmelu. Finisz stanowi krótka i przyjemna goryczka. [4]
                Wysycenie: Umiarkowane, dobre dla gatunku. [4.5]
                Opakowanie: Wszystko się zgadza. Jest i milutka ruda jaszczurka, jest morska opowieść, nie brakuje parametrów. [4.5]
                Uwagi: Po więcej wrażeń zapraszam tutaj -> http://bit.ly/1lFuKVn

                Moja ocena: [3.45]
                jerrybrewery.wordpress.com

                Comment

                • meszek0009
                  Senior
                  • 04-2014
                  • 247

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Piękny rubinowy, wpadający wręcz w czerwony, konkretnie zmętniony. [5]
                  Piana: Bardzo trudno się tworzy, mimo agresywnego nalewania, redukuje się do prawie pełnej, cieniutkiej warstewki, która słabo zdobi szkło. [2.5]
                  Zapach: Nie jest tak źle jak niektórzy piszą. Jest i żywiczność, która dominuje i cytrusy, głównie w postaci trawy cytrynowej wymienianej w historyjce z ety i lekki karmel z ciasteczkiem. Także plusy najważniejsze są, jest też ta landrynka, dosyć mocna i taka ... zamulająca, plus po ogrzaniu wyszło trochę masła, ale bardzo leciutko, zupełnie nie przeszkadzało to w odbiorze. [4]
                  Smak: W smaku przede wszystkim czuć lekkość tego piwa już od pierwszych łyków, niebezpiecznie bliską do wodnistości. Goryczka idealnie się zaznacza, późno dochodzi, jest wyraźna ale nie przesadzona. Chmielowa żywiczność przede wszystkim, chociaż sama goryczka grejpfrutowa. Brakuje słodowego ciałka, ale jest dobrze. [4]
                  Wysycenie: Średnie, troszkę ku niskiemu, ale mi w to graj, wolę zaniżone wysycenia. [5]
                  Opakowanie: Oryginalna, ciekawa etykieta, historyjka, nazwa, informacje - wszystko na miejscu. [5]
                  Uwagi: Piana to największy minus, wszystko pozostałe ok, z małymi zastrzeżeniami. Bardzo mi smakowało.

                  Moja ocena: [4]

                  Comment

                  • cyoorka
                    Senior
                    • 03-2007
                    • 338

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Głęboki bursztyn, leciutko zmętnione. [4.5]
                    Piana: Niezbyt obfita, szybko opada. Pozostaje jako firanki na szkle oraz obrączka na styku ścianek kieliszka i tafli płynu. [3]
                    Zapach: Karmel, cierpkie owoce, lekko przypieczone ciasto, biszkopt, lody owocowe, lekka żywica. [3.5]
                    Smak: Średnio pełne, lekko słodkie, akcenty jak w zapachu. Goryczka wyraźnie zaznaczona, lekko przypiekana, lekko pozostająca. [4]
                    Wysycenie: Średnie, pod koniec brakuje. [3.5]
                    Opakowanie: Bardzo mnie się podoba. [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.75]

                    Comment

                    • xcvxc
                      Member
                      • 02-2014
                      • 47

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny bursztyn, herbaciany, lekko zmętnione. [4.5]
                      Piana: Słaba, tworzy się grubo pęcherzykowa warstwa kilka mm. Trochę zdobi szkło. [3]
                      Zapach: Głównie dominują nuty słodowe, zbożowe i aromat cierpkich czerwonych owoców. Po ogrzaniu czuć landrynki i opiekane tosty. [3.5]
                      Smak: Słodowy, karmelowy z wyraźnie zaznaczoną goryczką. Lekko kwaskowe. [4]
                      Wysycenie: Niskie wg mnie za niskie. [3]
                      Opakowanie: Etykieta zawierz wszytko, co powinna ale mi się nie podoba. [3]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.65]

                      Comment

                      • DonZ
                        Senior
                        • 03-2013
                        • 303

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo ciemny bursztyn, rubinowe bądź mahoń. Klarowne. Jest dobrze choć mogło by być nieco jaśniej ale jak na amber się zgadza. [4]
                        Piana: Drobna, niska koloru złamanej bieli nie chciała za bardzo się tworzyć, trochę pomagałem. Szybko się redukuje. [3.5]
                        Zapach: Słodowy na pierwszym planie, lekki karmel i landrynki. Generalnie na tym bym poprzestał. Gdzieś w oddali lekkie winne nuty od chmielu nelson sauvin. [2]
                        Smak: Przyjemne, słodowe, karmelowe z zaznaczoną średnią goryczką chmielową trochę ściągającą, może trochę grejpfrutową ale z dużą ilością tej białej skórki. Niestety dość słabo, choć winą może być też miesiąc od premiery. [3.5]
                        Wysycenie: Dużo za niskie jak dla tego stylu, wysycenie iście stoutowe. [3]
                        Opakowanie: Etykieta mi się nie podoba, na plus to podstawowe informacje o stylu, zawartość IBU Alc. i innych pierdół . [3]
                        Uwagi: Aromat jak i smak to dość słabe strony tego piwa, potencjał jest choć nie do końca wykorzystany.

                        Moja ocena: [2.95]

                        Comment

                        • Warchlando
                          Member
                          • 06-2012
                          • 94

                          #13
                          Kolor - rubinowy, lekko mętny
                          Piana - niewielka, kremowa, szybko opadająca, pozostawia obręcz wokół szkła, lekko oblepia ścianki
                          Zapach - żywiczność, trawiastość, słodowość oraz lekka owocowość
                          Smak - tutaj również da się wyczuć żywiczność, słodowość, biszkoptowość oraz lekką goryczkę, następnie wyczuwalne cytrusy oraz karmel. Niestety jest trochę zbyt wodniste
                          Wysycenie - średnio-niskie
                          Opakowanie - nieładna etykieta z jakimś szkaradztwem, jednakże podane pełne info o piwie i jedynie czego mi brakuje to data ważności. Kapsel czarny goły
                          Uwagi - przeciętny amber, który mógłby być trochę bardziej treściwy. Aczkolwiek jest nawet zbalansowany.

                          Comment

                          • Crim44
                            Member
                            • 09-2014
                            • 88

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemny bursztyn, zmętnioniony, spoko [4]
                            Piana: na początku piękny jasny korzuch, opada dosyc szybko, jak na intensywnosc na początku, jednak pozostaje do końca na bardzo przyjemnym poziomie [4.5]
                            Zapach: karmelowo, jakoś owocowo(domyślam się, że to te białe wingrona), cytrynowo, ziołowy, średnio wyrazisty i ogólnie nic specjalnego, choć nie jest źle [3.5]
                            Smak: słody(nadają kwaśności), karmel i trochę jakiś owoc(nadaje słodkości), do tego dosyć intensywna ale nie zalegająca zbytnio iglasta goryczka, prawie idealnie zbalansowane, może delikatnie mniej goryczy [4.5]
                            Wysycenie: wprawdzie ja lubię niskie wysycenie ale to już jest przesadzone [2.5]
                            Opakowanie: wprawdzie nie podoba mi się motyw z tym żółwiem? Jaszczurem? Choć niech browar kombinuje Możliwe, że stworzą coś genialnego, jak na razie jest wszystko na miejscu, sama kompozycja również, brakuje jakiegoś genialnego pomysłu na etykiete, nie jest źle [4]
                            Uwagi: Dobre piwo

                            Moja ocena: [4]

                            Comment

                            • pen
                              Member
                              • 05-2014
                              • 97

                              #15
                              przecietne piwo.. chyba przesadzili z ta ciasteczkowoscia...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎