Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Nelson India Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Krajan, Nelson India Pale Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • czeslawTyson
    Junior
    • 11-2013
    • 9

    #2
    IPA na polskim chmielu + niemiecki perle czyli wiadomo cytrusów nie szukamy raczej po angielskiemu
    Aromat słaby, przypomina bardziej eurolagera. Goryczka jakaś jest na poziomie średnim lub niskim jak na styl.
    Nie mam doświadczenia w wyszukiwaniu wad w piwie, ale moim zdaniem to piwo ma czeslawTyson

    Comment

    • czeslawTyson
      Junior
      • 11-2013
      • 9

      #3
      IPA na polskim chmielu + niemiecki perle czyli wiadomo cytrusów nie szukamy raczej po angielskiemu
      Aromat słaby, przypomina bardziej eurolagera.
      Barwa miedziana, klarowne.
      Goryczka na poziomie średnim lub niskim jak na styl.
      Nie mam doświadczenia w wyszukiwaniu wad w piwie, ale moim zdaniem masłem czuć.
      Ogólnie nie polecam, nie ma porównania do PLON-ów Kormorana

      Comment

      • Cwieku666
        Junior
        • 04-2014
        • 26

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, klarowny; [4]
        Piana: Mało i średnio pęcherzykowa, długo się utrzymuje i jest jej sporo na początku; [4.5]
        Zapach: Słodowo karmelowy, niestety chmielu nie czuć; [3]
        Smak: Karmel i fajna niezalegająca średnio mocna goryczka; [4]
        Wysycenie: Odpowiednie; [4]
        Opakowanie: Fajna etykieta (lubię historyczne motywy) do tego wszystkie potrzebne informacje. [4.5]
        Uwagi: Pijalne, do poprawy aromat. Kupione za 5,50 w 101 piw na Legnickiej we Wrocławiu.

        Moja ocena: [3.725]

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Piwo w stylu IPA, wyprodukowane przez podnakielski browar, do tej pory unikający eksperymentów, choć zdarzały mu się warki na zlecenie.
          Biorąc pod uwagę zawartość chmieli bardziej trafna byłaby nazwa PIPA – Polisch IPA.
          Po otwarciu butelki, nie uderzył w me nozdrza zbyt intensywny zapach. Po przelaniu do szkła oczom mym ukazał się klarowny płyn w kolorze bursztynu, obficie pokryty pianą jasną z drobnych i średnich pęcherzyków. Piana opadła z czasem do minimalnej warstewki.
          Zapach ze szkła również nie jest intensywny, dominują w nim słody i goryczka chmielowa oraz bardzo delikatnie, owocowa nuta. Z kolei w smaku od początku wyczuwalna jest goryczka chmielowa, która w połączeniu z wysyceniem daje efekt ściągania na podniebieniu i obrzeżu języka. Kontruje ją słód oraz lekka nuta karmelowa. Polskie chmiele nie robią „burzy” na podniebieniu ale piwo pije się podobnie jak angielskie IPA. Biorąc pod uwagę cenę, oferta jest całkowicie do przyjęcia.

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny - bursztynowy, klarowny [4]
            Piana: Jasna, początkowo obfita ze średnich i drobnych pęcherzyków [3.5]
            Zapach: Minimalny, słodowo-goryczkowy [3]
            Smak: Oprócz słodów i średniej goryczki wyczuwalne także nuty owocowe i lekki karmel. [3.5]
            Wysycenie: Średnie do niskiego [4]
            Opakowanie: Nic nadzwyczajnego [3.5]
            Uwagi: Nazwa razi nietrafnością. Admirał nelson zginął na prawie 25 lat przed datą uznawaną za narodziny stylu IPA (1827). Polskie chmiele dały jednak efekt podobny do angielskich piw.

            Moja ocena: [3.375]

            Comment

            • Pinio74
              Senior
              • 10-2003
              • 3881

              #7
              Brodzisław, czy to piwo można kupić w Nakle? Jeśli tak, to gdzie?
              BIRRARE HUMANUM EST

              Comment

              • Latarnik
                Premium Lamplighter
                • 06-2004
                • 4994

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74 Wyświetlenie odpowiedzi
                Brodzisław, czy to piwo można kupić w Nakle? Jeśli tak, to gdzie?
                Za moich czasow hurtowe, i nie tylko, ilosci kupowalem przy Norwida 4, to bardzo blisko obwodnicy, trzeba skrecic w Mrotecka (w strone Nakla) i kawalek dalej w prawo jest Norwida. Na podworku zawsze staly srzynki po piwie. Tylko pamietaj, ze Norwida 4 to prywatny budynek, sklep jest w podworku (takie brazowe drzwi).
                Last edited by Latarnik; 20-09-2014, 23:36.
                5400 kapsli z wypitych piw
                874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                Comment

                • Pinio74
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 3881

                  #9
                  Dzięki Latarnik, znam Nakło, hmmm, dość dobrze, jeszcze sprzed czasów obwodnicy
                  Będę tam niedługo i Nelsona chętnie bym spróbował.
                  BIRRARE HUMANUM EST

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Odstała, niezbyt mocna herbata. Klarowny. [3.5]
                    Piana: Kremowa, dość drobna, wysoka, trwała. [4.5]
                    Zapach: Karmel, słód palony, ślad owoców - daleeeeki... [3.5]
                    Smak: Dziwny, karmelowo-cukierkowy posmak, słód palony, lekka goryczka, ale w tej kategorii chyba jednak jest coś nie-halo... [3]
                    Wysycenie: Niewysokie - jak odstała herbata, to odstała... . [4]
                    Opakowanie: Goły kapsel psuje wrażenie, ale poza tym to jedna z najładniejszych etykiet tego sezonu, w detale techniczno-historyczne nie wnikam... [4]
                    Uwagi: Mam wrażenie, że (poza etykietą ) to chyba nie jest najbardziej udana próba "w temacie" IPA...

                    Moja ocena: [3.45]

                    Comment

                    • Livres
                      Senior
                      • 04-2012
                      • 324

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Uwagi: Mam wrażenie, że (poza etykietą ) to chyba nie jest najbardziej udana próba "w temacie" IPA...
                      Przeciwnie, bardzo przyzwoite angielskie IPA, których na polskim rynku mamy tyle co kot napłakał. Poza słabym zapachem (przydałoby się dochmielić czymś z wyspiarskim rodowodem) piwo w zasadzie bez zarzutu. Niezła alternatywa dla dość dawno niewidzianego Angielskiego śniadania.

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9729

                        #12
                        Bardzo być może, nie wykluczam, że na moją opinię wpłynęła dominacja tego gatunku przez opcję amerykańską...

                        Comment

                        • marecki12
                          Senior
                          • 12-2005
                          • 156

                          #13
                          Zdjęcie piwa
                          Attached Files
                          http://marecki12.web-album.org/

                          Comment

                          • maycka
                            Junior
                            • 01-2011
                            • 23

                            #14
                            Ja trafiłem na piwo całkowicie zdominowane przez masełko. Od razu skojarzyło mi się z pierwszą warką Prometeusza z Olimpu.

                            Comment

                            • jerzdna
                              Senior
                              • 07-2014
                              • 240

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jasnoherbaciany. klarowny [4.5]
                              Piana: niska. krotkotrwala. lacing sredni [3.5]
                              Zapach: slabo. troche trawy. troche slodu. ale jest tez niestety leciutko mokrym kartonem i maslem [2.5]
                              Smak: duzo lepiej. slodowokamelowe i calkiem niezla goryczka od ziolek o sredniej mocy. niezalega [4]
                              Wysycenie: srednie. ok [4.5]
                              Opakowanie: niebrzydkie. tytulowy admiral na froncie. info niezbedne z tylu [4.5]
                              Uwagi: warka bodajze do marca. nie jestem mocny w klasycznych ipa ale ze wzgledu na uzycie chmieli zaklasyfikowalbym raczej do pipy. poprawic aromat tzn. wyeliminowac wady i byloby calkiem niezla alternatywa dla aipa na polskim rynku

                              Moja ocena: [3.5]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎