Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Son of a Birch / Oskoła Pszenicz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar na Jurze, [Pinta] Son of a Birch / Oskoła Pszenicz

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Derbeth
    Senior
    • 04-2013
    • 337

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bursztyn, lekko zmętniony [4.5]
    Piana: bardzo gęsta, obfita, ładnie oblepia szkło zostawiając wyraźne krążki [5]
    Zapach: agresywny sosnowo-żywiczny [4]
    Smak: dominuje średnia goryczka o żywicznym charakterze, na finiszu pszenica, po przełknięciu w ustach zostaje słodycz jak z syropu owocowego albo miodu; łatwo się pije, piwo jest lekkie, ani goryczka ani słodycz nie męczą [4]
    Wysycenie: odpowiednie [4.5]
    Opakowanie: [5]
    Uwagi: Lane w Viva la Pinta. Ciekawy eksperyment, może nie powalił mnie na kolana, ale piło się przyjemnie.

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • Jerry_Brewery
      Member
      • 02-2014
      • 69

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pomarańczowy, lekko zmętniony. [4.5]
      Piana: Nie za wysoka, za to dość gęsta, drobnopęcherzykowa, biała. Lacing niezły. [4]
      Zapach: Zdominowany przez mdłą słodkość soku brzozowego (gdyby się uprzeć, przypomina dzikie nuty belgijskie), którą kontruje cytrusowo-tropikalny aromat chmielu Centennial. [3.5]
      Smak: Nad wyraz intensywne i bogate w smaku, jak na 9% ekstraktu. Sok z brzozy nadaje mu żywiczny i kwaskowy charakter, a chmiel zapewnia minimalną, krótką goryczkę. [4]
      Wysycenie: Lekkie musowanie wyczuwalne na języku. [4]
      Opakowanie: Lane z beczki. Etykieta pokazana w sieci - zgrabny, standardowy styl Pinty. [5]
      Uwagi: Po więcej wrażeń zapraszam tutaj -> http://bit.ly/1q5eGwQ

      Moja ocena: [3.9]
      jerrybrewery.wordpress.com

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9731

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty, mętny (jak sok brzozowy?) [4]
        Piana: Biała, dość drobna, średniowysoka, całkiem trwała. [3.5]
        Zapach: Chmiel, zioła, sosna... Brzoza? [4]
        Smak: Chmielowa goryczka, czymś złamana, może to kora brzozowa, może owoce takie tropikalnie dojrzałe już... Ale generalnie jakoś mnie to nie przekonuje. [3]
        Wysycenie: Średnie, OK. [4]
        Opakowanie: Szklaneczka "Rohozca", pełen uroku ogródek "Z innej beczki", równie (a nawet bardziej) urocze panie za barem... Czegóż chcieć więcej...? Może innego szkła ewentualnie... . [4.5]
        Uwagi: Ja chyba z definicji jestem mało twórczo-smakowo-nowocześnie piwnie poznawczy...
        Nie dopiłem, ale nie, że było takie kulawe, ale dlatego, że musiałem szoferować...

        Moja ocena: [3.575]

        Comment

        • telek
          PremiumUżytkownik
          • 05-2011
          • 530

          #5
          Arcypijalne.

          Comment

          • rgrzech
            Senior
            • 12-2013
            • 230

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo jasny żółty, zmętniony. [4.5]
            Piana: Biała, drobna, zwiewna, obfita i trwała. Ładnie krążkuje. [4.5]
            Zapach: Herbata z cytryną i miodem, sok z brzozy, nuta słodu pszenicznego i lekka mokra szmata w tle. Zapach lekki i rześki. [4]
            Smak: Sok z brzozy nadaje ton. Piwo jest bardzo gładkie, lekkie i orzeźwiające. Propozycja idealna na lato. Goryczka niska, dla mnie zbyt niska, ponieważ piwo po pewnym czasie staje się mdłe. W posmaku obecna nuta miodowa. [3.5]
            Wysycenie: Zbyt niskie. [3.5]
            Opakowanie: Grafika ładna, pomimo swej prostoty. Podoba mi się także nazwa piwa. [4]
            Uwagi: Ciekawe, lekkie piwo, jednak dodatek soku z brzozy (za którym nie przepadam), bardzo spłaszczył doznania smakowe. Oceniana wersja butelkowa.

            Moja ocena: [3.85]

            Comment

            • rafael52
              • 12-2013
              • 478

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasnozłoty, słomkowy, zmętniony. [4.5]
              Piana: dość obfita, drobnopęcherzykowa, średnio trwała. [4]
              Zapach: średnio intensywny, ale przyjemny, lekka nuta chmielu Centennial, trochę cytrusów, delikatna nuta miodowa, wyraźnie wyczuwalne nuty słodowe, pszeniczne, soku z brzozy nie piłem, więc ciężko powiedzieć czy go czuć, jest za to w tle trochę siarki. [4]
              Smak: lekkie, ale jak na ten ekstrakt dość pełne, wyczuwalne wszystko to co w aromacie, lkki cytrus, trochę wyraźniejsza nuta miodowa, goryczka w kierunku niskiej dopiero na finiszu. [4]
              Wysycenie: średnie, lekko w kierunku wysokiego, nawet pasuje. [4.5]
              Opakowanie: całkiem ładna grafika, pełen skład, plus za zmianę etykiet na łatwiejsze do usunięcia. [4]
              Uwagi: warka do 29.12.2015, ciekawa propozycja na lato.

              Moja ocena: [4.05]
              Attached Files
              Last edited by rafael52; 14-07-2015, 23:16.

              Comment

              • Glingorth
                Senior
                • 04-2014
                • 283

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo jasny słomkowy, opalizujący. [4.5]
                Piana: Niewielka, drobna, długo się utrzymuje. [4]
                Zapach: Świeży, cytrusowo owocowy. Są też nuty pszeniczne, trochę kwiatów i delikatny miodowy aromat. [4]
                Smak: Lekkie sesyjne piwo. Trochę wodniste, ale raz, że taki ekstrakt a dwa, że sok prosto z brzozy też jest wodnisty pozostawia przyjemny orzeźwiający cytrusowy posmak. Zaokrąglony owocowo goryczkowy finisz. [4.5]
                Wysycenie: Pasuje idealnie. [5]
                Opakowanie: Ciekawy opis, komplet informacji i ładna kolorystyka. [4.5]
                Uwagi: Po jednym ma się ochotę na następne, dobrze gasi pragnienie.

                Moja ocena: [4.3]

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasno-żółte, mętne [5]
                  Piana: biała, drobna, gęsta, opada zauważalnie [3.5]
                  Zapach: lekko wyczuwalny, słodowo-cytrusowy [4]
                  Smak: lekka goryczka, dominuje lekko kwakowaty posmak, leciutka wytrawność, troche cierpkawa, posmak cytrusów, zbożowe akcenty pod koniec [4]
                  Wysycenie: jak dla mnie ciut za duże [4]
                  Opakowanie: z serii Pinty, podoba mi się, firmowy kapsel [5]
                  Uwagi: Dobre piwo na gorące kliematy

                  Moja ocena: [4.05]
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • yassmen
                    Senior
                    • 11-2012
                    • 288

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Mleczno-żółte, nieprzejrzyste. [4]
                    Piana: Drobna, brudnobiała. Ładnie się utrzymuje do końca i osadza na ściankach. [4]
                    Zapach: Bardzo przyjemny. Witbierowa cytrusowa nuta gorzkiej pomarańczy, drożdże i przysiągłbym, że kolendra lub jakieś inne bardzo zbliżone ziółko. [4.5]
                    Smak: Witbier, ale bez elementu orzeźwienia. Piłem parę razy sok z brzozy i kompletnie go tu nie wyczuwam. Jeszcze większa enigma to miód gryczany ze składu na etykiecie. Bardzo takie sobie. [3.5]
                    Wysycenie: Średniowysokie. Trochę za bardzo. [4]
                    Opakowanie: Pintowe, radosne, zmieniła się faktura etykiety. Wszystko na swoim miejscu. [4.5]
                    Uwagi: Jedno z nielicznych piw, które wolałbym wąchać, niż popijać.

                    Moja ocena: [4]

                    Comment

                    • Dzoshu
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 496

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Słomka, zmętniony. [4.5]
                      Piana: Obfita, gęsta, oblepia szkło, długo się utrzymuje. [5]
                      Zapach: Kwaśnawa nutka witbierowa. Lekko drożdżowy w belgijskim stylu. Chmiel przypomina piwa na Oktawii. Mdławo-słodka nutka soku z brzozy. [4]
                      Smak: Dość neutralne w odbiorze, dość wodniste. Pszenica, drożdże, brzoza. Kwasek i goryczka na średnim poziomie. [4]
                      Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego, OK. [4]
                      Opakowanie: ładny art, dokładne info. [4.5]
                      Uwagi: Warka 29.12.15 Na upały w sam raz ale raczej jako ciekawostka niż częsty zakup.

                      Moja ocena: [4.15]
                      Attached Files
                      Last edited by Dzoshu; 08-08-2015, 19:16.

                      Comment

                      • binarytree
                        Junior
                        • 10-2015
                        • 19

                        #12
                        Poprawiny, 35 stopni na dworze w lipcu, delikatny kac i niewyspanie po wczorajszym weselu.
                        Ten napój postawił mnie na nogi. Wspaniałe! Wiele osób próbowało, dla niektórych nie miało smaku, zbyt mdłe. Dla mnie upał + chłodne delikatne piwo + wczorajszość = idealnie dopasowane. Z checią wypiłbym znowu.

                        Przy okazji - dzień dobry wszystkim, mój 1 post
                        Last edited by binarytree; 09-10-2015, 13:34.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19165

                          #13
                          Piwo dodane ponad rok temu i dalej nikt nie poprawił nazwy!

                          Comment

                          • cejot
                            Member
                            • 11-2014
                            • 64

                            #14
                            Bardzo mnie to piwko zaskoczyło! Oczywiście pozytywnie. Kupiłem dopiero teraz, bo nie mogłem wcześniej dostać, dopiero wypiłem 10.10 br. A szkoda, bo na lato jak znalazł. Spodziewałem się słodyczy jakiejś, a tu proszę, nie ma ulepków ani innych malin itp. pierdół, tylko leciuchny pszeniczniak przełamany brzozą. Świetne!

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23792

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                              Piwo dodane ponad rok temu i dalej nikt nie poprawił nazwy!
                              na co? (pomijając obcięta końcówkę, która się nie zmieściła)?
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎