Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Faktoria] Bass Reeves

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Faktoria] Bass Reeves

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • vjtknn
    Junior
    • 08-2014
    • 25

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarna, głęboka barwa. [4.5]
    Piana: Przepiękna piana. Brązowo-szara, drobnopęcherzykowa, wolno opadająca do ok 1 cm. Ładny lacing. Wyjątkowo ładna piana. [5]
    Zapach: Dość słaby aromat. Na pierwszym planie chmiele. W tle czekolada, kawa zbożowa. [3.5]
    Smak: Na języku aromaty palonego słodu - gorzka czekolada, kawa. Dość mocna goryczka (znacznie bardziej wyczuwalna niż w Black Hope AleBrowaru mimo, że jedno i drugie ma 65 IBU), żywiczna, bardzo przyjemna, nie zalegająca. Bardzo dobrze zbalansowany smak słodów z chmielami. Piwo dość lekkie, dobrze pijalne. [4.5]
    Wysycenie: Niskie [4.5]
    Opakowanie: Brawa dla Faktorii, że poprawili stempel na etykiecie i obecnie całą historyjkę z etykiety można przeczytać. Ogólnie świetny pomysł na oprawę. [4.5]
    Uwagi: Warka do 31.01.2015 r.

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
      Piana: Początkowo bardzo wysoka, utrudnia nalewanie, ale szybko się redukuje. Pozostawia za to ładne ślady na szkle. [4]
      Zapach: Przyjemny, owoce tropikalne, żywica i lekkie nuty palone. [4.5]
      Smak: Palony, gorzka czekolada, żywiczno-cytrusowa chmielowość. Długa goryczka, średnia/wysoka. Czuć alkohol, dość wytrawne, kwaskowe. [4.5]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Pomysł z "gazetową" etykietą świetny, szkoda, że zastosowano aż tak malutką czcionkę. Klimatyczne. [4]
      Uwagi: Całkiem dobre piwo, udane połączenie palonych i ciemnych słodów z silnym nachmieleniem. Przeszkadza jedynie wyczuwalny wyraźnie w smaku alkohol. Warka do 31.01.2015.

      Moja ocena: [4.4]

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemne, widoczne rubinowe refleksy na brzegach szkła. [4]
        Piana: Na mieszance azotowej prezentuje się okazale - po nalaniu drobna i obfita, jednak dość szybko opada. Trwała warstwa trzyma się do końca. W wersji butelkowej gorzej, zbyt szybko opada i dziurawieje. [4]
        Zapach: Średnio intensywny - jest iglak, jest i czekolada. [4]
        Smak: Treściwość średnia. Palone słody i goryczka również na co najwyżej średnim poziomie. Może bardziej wyrazista jest gorzka czekolada. Niestety piwo przez zbyt niskie wysycenie staje się po koniec cierpkie. [4]
        Wysycenie: Zbyt niskie, piwo wygazowuje się nawet pod koniec objętości 250 ml. [3]
        Opakowanie: Powrót do stylistyki pierwszych piw Faktorii. Jednak ostatnie ety były fajniejsze. [4]
        Uwagi: Gdyby nie zbyt niskie wysycenie byłoby na 4.

        Moja ocena: [3.95]
        Attached Files
        Last edited by docent; 29-09-2014, 13:59.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Prawie idealnie czarne. [5]
          Piana: Potężna, wysoka, zbita, beżowa, opada... Właściwie to nie opada. Nalałem to piwo do szklanki kilka minut temu i potężna czapa zmalała może o centymetr. [5]
          Zapach: Przyjemny, kawowo-palono-cytrusowo-żywiczny, dosyć mocny. [4.5]
          Smak: Mocna, cytrusowa goryczka (trochę za długa, zalegająca) współgra z czekoladowo-palonym słodowym ciałem. Piwo wydaje się nieco wodniste, do tego wydaje mi się, że trochę czuć odalkoholową gorycz. [4]
          Wysycenie: Odrobinę za niskie. [4.5]
          Opakowanie: Kurka, ostatnio nie chce mi się pisać o opakowaniach, gdy olejne piwo z tego browaru ma etykietę "z tej samej serii". Etykieta w porzadku, Informacji sporo, ale czcionka na kontrze trochę za mała. [4.5]
          Uwagi: Daje radę.

          Moja ocena: [4.375]

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Nieprzejrzyście czarny. [5]
            Piana: Beżowa, bardzo obfita i utrzymująca się długo, początkowo w postaci wysokiej czapy, następnie cienkiej obwódki. [4.5]
            Zapach: Intensywny żywiczno-sosnowy z cytrusowym przełamaniem w postaci pomarańczy. I co w tym wszystkim jest najlepsze ten aromat występuje od początku do samego końca, a często spotykam się z sytuacją, jak w przypadku Rocknrolla z Kingpina, że zapach początkowo jest rewelacyjny ale po chwili jakby znika. [4.5]
            Smak: Zdecydowanie chmielowy z delikatną czekoladową baza słodową. Goryczka niska ale pasująca do charakteru piwa. Dodatkowo pijalność na bardzo wysokim poziomie. [4.5]
            Wysycenie: Mogłoby być nieco niższe. [4]
            Opakowanie: Standardowa dla tej serii Faktorii. [4]
            Uwagi: Już dawno nie piłem tak dobrego BIPA. Aromat chmielowy jest rewelacyjny i gdyby tylko słodowa treściwość w postaci czekolady, kawy i paloności była trochę bardziej zaznaczona z pewnością dałbym po 5 pkt. za aromat i smak.

            Moja ocena: [4.475]
            Last edited by YouPeter; 06-10-2014, 21:38.
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #7
              Foto...
              Attached Files
              Last edited by YouPeter; 06-10-2014, 21:44.
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • Klatak
                Senior
                • 07-2014
                • 431

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Praktycznie czarny, nieprzejrzysty. [5]
                Piana: Kremowa, bardzo obfita, drobno zbudowana, dość trwała, ładnie zdobi szkło. [5]
                Zapach: Intensywny chmielowy (cytrusy i żywica) z nutą paloną (kawa, prażony słonecznik). [5]
                Smak: Wodniste, wytrawne, ze średnią goryczką w grejpfrutowym stylu, nieco zalegającą. Dobrze pijalne. [4]
                Wysycenie: Średnie. Jest ok. [5]
                Opakowanie: Dobre jakościowo, ciekawe, zawiera komplet informacji. Niestety trochę ponure. [4.5]
                Uwagi: Warka z datą do 31.01.2015. Bardzo przyjemne piwo, jedno z lepszych piw Faktorii. Trochę więcej mogło by się dziać w smaku, ale ogólnie jest naprawdę dobrze.

                Moja ocena: [4.575]

                Comment

                • RobertK
                  Senior
                  • 02-2013
                  • 113

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: czarny [5]
                  Piana: beżowa, drobnopęcherzykowa, obfita, ładnie koronkuje po szkle [5]
                  Zapach: chmiele amerykańskie, owocowość [5]
                  Smak: goryczka wyrażna z amerykańskich chmieli, kawa, gorzka czekolada, słody palone [5]
                  Wysycenie: ok [4]
                  Opakowanie: jak zwykle, najciekawsza etykieta z polskich piw, czyli trochę wiedzy w pigułce, skład też podany [5]
                  Uwagi: kolejne udane piwo Faktorii, bardzo smaczne i pijalne Black IPA

                  Moja ocena: [4.95]

                  Comment

                  • gebruiker
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 187

                    #10
                    Cudowny grejpfrutowy aromat, przyjemna goryczka, świetny smak. Najlepsza polska BIPA w tej chwili.

                    Comment

                    • von_scheisse
                      Senior
                      • 02-2012
                      • 488

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo ciemnobrązowa, nieprzejrzysta. [4.5]
                      Piana: Piana obfita i początkowo drobnopęcherzykowa, z czasem pojawia się coraz więcej większych pęcherzyków. Piana trwała, ładnie krążkuje na szkle. [4]
                      Zapach: Iglasty, gdzieś w tle owoce tropikalne, mógłby być intensywniejszy. [4]
                      Smak: Wyraźnie palony, oprócz tego na pierwszym planie prażony słonecznik. Goryczka przyjemna, szlachetna - wyraźna, ale krótka. Piwo dość gładkie. [4.5]
                      Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego. [4.5]
                      Opakowanie: Etykieta ładna, całkiem czytelna, na kontrze praktycznie wszystkie potrzebne informacje. [4.5]
                      Uwagi: Bardzo dobre piwo - data przydatności do spożycia do 31.01.2015 r.

                      Moja ocena: [4.275]
                      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                      Comment

                      • yoxik
                        Senior
                        • 10-2012
                        • 427

                        #12
                        Zodiak, [Faktoria] Bass Reeves

                        Piana obfita drobna pozostaje do końca i ładnie oblepia szkło. Kolor czarny pod światło refleksy rubinowe klarowne. Aromat intensywne chmielenie w wersji leśno żywicznej intensywny. Smak słody palone, karmel oraz leśne posmaki od chmielu. Goryczka wysoka odpowiednia pasuje i gra z piwem. Niewielki kwasek od słodów palonych dodaje lekkości i pijalności piwu. Bardzo Dobre
                        Również tutaj
                        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                        Comment

                        • DonCarlo
                          Member
                          • 02-2014
                          • 55

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: czarne, nieprzejrzyste [5]
                          Piana: bardzo obfita, sztywna i trwała [4.5]
                          Zapach: cytrusy w czekoladzie, żywiczność, stosunkowo dużo akcentów ciemnosłodowych w porównaniu do innych polskich Black IPA [4.5]
                          Smak: czekoladowy i lekko kawowo-palony, z dużą porcją chmielowej żywiczności i trochę owoców tropikalnych, goryczka intensywna ale nie zalegająca, gęste, pozostawia przyjemny czekoladowo-chmielowy posmak [5]
                          Wysycenie: dość wysokie, nieco za duże [4]
                          Opakowanie: etykieta w stylu Faktorii, mi się podoba, komplet informacji, jest ok [4.5]
                          Uwagi: Bardzo ciekawy przykład w stylu, balans przesunięty nieco w stronę słodowości, więcej kawy i czekolady niż w innych BIPA, chmiele nie dominują lecz dobrze komponują się z ciemnymi nutami.

                          Moja ocena: [4.7]

                          Comment

                          • Glingorth
                            Senior
                            • 04-2014
                            • 283

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarne, pod światło rubinowe przebłyski [4.5]
                            Piana: Gęsta, obfita, zostawia bardzo ładne ślady na szkle i co najważniejsze, pozostaje do końca. [5]
                            Zapach: Średnio intensywne, na początku cytrusy i lekka trawa, po ogrzaniu, kawa i palone słody. [4]
                            Smak: Dość intensywna goryczka cytrusowo żywiczna, wyraźna, ale nie zalegająca za długo, przełamana smakiem kawy, gorzkiej czekolady i palonych słodów. Świetny balans. [5]
                            Wysycenie: Niskie do średniego, gładko wchodzi ale pod koniec piwo jest nieco wodniste. [4]
                            Opakowanie: Świetny pomysł na etykiety z tej serii, w końcu jakiś browar który wprowadza jakieś ciekawostki a nie tylko lanie wody. [5]
                            Uwagi: Piwo na prawdę ładnie się prezentuje, z tej piany powinni brać przykład inne browary. Aromat mógłby być bardziej intensywny, za to smak jest bardzo dobrze zbalansowany, czuć że to IPA i że Black

                            Moja ocena: [4.575]

                            Comment

                            • Mario_Lopez
                              Senior
                              • 08-2009
                              • 991

                              #15
                              A ja jakoś nie podzielam tych ochów i achów na temat tego piwa.

                              Zapach piękny, zapowiada wiele, niestety w smaku jest płaskie jak cycki 12 latki.

                              Spodziewałem się czegoś lepszego, wypić się da, ale bez żadnych zachwytów.

                              Z Black hopem z Gościszewa przegrywa zdecydowanie.

                              Ode mnie dostanie 3- / 5
                              Last edited by Mario_Lopez; 02-01-2015, 15:56.
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                              EBE EBE

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎