Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden Świętochłowice, Łan Wheat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Reden Świętochłowice, Łan Wheat

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, lekko zmętniony. [4]
    Piana: Biała, dość drobna, wysoka, średniotrwała, ładnie się osadza. Ale na pszenicę, to trochę mało... [3.5]
    Zapach: Słód, cytrusy, lekka sosnowa żywica - jak na amerykana , to OK. [4]
    Smak: Ślad słodu, długa, intensywna goryczka chmielowa, trochę też iglasta, posmak owoców wszelakich tropikalnych. [4]
    Wysycenie: Dla pszenicy mogłoby być ciut wyższe, ale takie też jest fporzo . [4]
    Opakowanie: Ciekawa, charakterystyczna linia wzornicza browaru, dowcipna nazwa, info jest. Plus za nazwę! [4.5]
    Uwagi: Kolejne smaczne i ciekawe piwo strzelczyków i luklazów.
    Szacun, Panowie, tym większy, że mogę (pewnie chwilowo) kupić je w dwóch (!) miejscach, oddalonych od mojej fabryki jakieś 500-800 metrów .

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złoty, mętny. [4.5]
      Piana: biała, drobno pęcherzykowa, średnio wysoka, dość trwała, zostawia ślady na szkle. [4]
      Zapach: średniointensywny, przyjemny, słodowo-chmielowy, cytrusy, owoce tropikalne, lekka żywiczność. [4]
      Smak: chmielowy, owoce tropikalne, lekka żywica, brakuje trochę pszenicznego smaku. Goryczka jest średniomocna, przyjemna w piciu. [3.5]
      Wysycenie: mogłoby być odrobinę wyższe. [4.5]
      Opakowanie: ładna etykieta, fajna nazwa, goły kapsel. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.85]

      Comment

      • rgrzech
        Senior
        • 12-2013
        • 230

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor pomarańczowy, piwo mętne. [4.5]
        Piana: Jak na pszeniczniaka bardzo słaba. Drobna, biała i skąpa. Bardzo szybko znika. Nie zdobi szkła. [2]
        Zapach: Słodkich białych owoców (winogrona) oraz mango. Piwo pachnie zachęcająco choć mało intensywnie. [4]
        Smak: Nuty winogron oraz lekka pszeniczna kwaśność. Łan wheat nie powala smakiem, ani goryczką która jest niewyczuwalna. Piwo lekkie, wodniste, odświeża smak. Finisz obojętny. [3]
        Wysycenie: Według mnie ciut za wysokie, nawet jak na pszenicę. Po wypiciu połowy piwo staje w gardle. [3.5]
        Opakowanie: Dobra nazwa i pomysł graficzny. Dużo informacji o piwie. Papier dobry, jednak naklejenie etykiety kiepskie. [4]
        Uwagi: Bardzo słaba piana i pusty smak. Przeciętne piwo.

        Moja ocena: [3.4]

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Żółty wchodzący w bardzo jasny pomarańcz. [4.5]
          Piana: Początkowo obfita ale szybko opadająca. Drobnopęcherzykowa, ładnie oblepiająca ścianki szkła. [4]
          Zapach: Trzecie dzisiaj piwo z Redena i wreszcie czuć coś w zapachu, choć nie jest to bardzo intensywne doznanie. Jest trochę cytrusów, żywicy, a na koniec delikatna zbożowość. [4]
          Smak: Jeśli chodzi o chmiel to doznania smakowe są tożsame z tymi zapachowymi. Pojawia się jeszcze lekka kwaskowatość zakończona dość szybko pojawiającą się goryczką. [4]
          Wysycenie: Wysokie. [4]
          Opakowanie: Fajna różnorodna kolorystyka wszystkich etykiet z tego browaru pozwala na łatwi odróżnienie ich od siebie. Plus za wszystkie ważne informacje na etykiecie. [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.05]
          Last edited by YouPeter; 18-10-2014, 23:00.
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Foto...
            Attached Files
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • Klatak
              Senior
              • 07-2014
              • 431

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Brudny złoty, opalizujący. [4]
              Piana: Niezbyt obfita, drobno zbudowana, niezbyt trwała, trochę zdobi szkło. [3.5]
              Zapach: Średnio intensywny chmielowy, dominują cytrusy, odrobina owoców egzotycznych a na końcu karmel. [4]
              Smak: Wyraźnie chmielowy, lekka kwaskowatość, goryczka delikatna ale odczuwalna, karmelowy. [4]
              Wysycenie: Niskie w odczuciu na języku, ale zadziwiająco zapycha. [4]
              Opakowanie: Bardzo ładne, pełne info, tyko papier mało wytrzymały i po transporcie wygląda rolka papieru toaletowego. [4.5]
              Uwagi: Warka z datą do 15.11.2014. Gdyby nie słód karmelowy w zasypie było by bardzo dobrze, a tak jest tylko dobrze. W Redenie chyba kochają karmel.

              Moja ocena: [3.975]

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Żółty, mętny. [5]
                Piana: Ładna, zbita, raczej drobnopęcherzykowa, średnio wysoka, trwała. [4]
                Zapach: Kwiatowo-cytrusowy. Słodowy. Przeciętnie intensywny, trochę żywiczny. No, hameryka [4]
                Smak: Goryczka nawet niezła, ziołowo-cytrusowa, po przełknięciu pozostaje na języku chlebowo-słodowy posmak. Nuta winogron, liczi. "Pszenicznego charakteru" właściwie brak. [4]
                Wysycenie: Łojezu, za wysokie. Wypiłem kilka łyków i oczekuję z utęsknieniem "odbeknięcia", bo nie mogę pić dalej. [4]
                Opakowanie: Jak pozostałe z tego browaru. [4]
                Uwagi: Smaczne piwo, nie twierdzę, że jest inaczej - ale trochę nudne.

                Moja ocena: [4.05]

                Comment

                • Oskaliber
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 727

                  #9
                  Kolor: Złoty, mętny.
                  Piana: Biała, średnio obfita, średnio gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha.
                  Zapach: Dominacja cytrusowo-tropikalnego aromatu amerykańskich chmieli.
                  Smak: Średnio treściwe. Zbożowość i amerykańskie chmiele podobne jak w zapachu: cytrusy, owoce tropikalne. Na koniec średnio niska żywiczna goryczka.
                  Wysycenie: Średnie.
                  Ogółem: Dobre.
                  BeerFreak.pl

                  Comment

                  • Pess09
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 284

                    #10
                    Kolor: Ciemnawo żółty, zmętniony [4]
                    Piana: Dość niska, raczej średnio-pęcherzykowa [3]
                    Zapach: Nawet intensywny. Pierwsze skrzypce grają oczywiście cytrusy jednak przypominają bardziej pomarańczowo-grejpfrutowy duet niż sam grejpfrut. Gdzieś w tle czuć aromaty typowe dla pszeniczniaków jednak są one mało wyraziste. [4.5]
                    Smak: Goryczka jak na pszeniczne dosyć mocna i nie zalegająca. Oprócz tego oczywiście cytrusy. Całość jest lekko kwaskowata brakuje mi trochę odczuć ze strony drożdży [4]
                    Wysycenie: Niskie, jak dla mnie idealne [5]
                    Opakowanie: Całkiem ciekawe, przyciąga wzrok [4]
                    Uwagi: Ciekawe piwko jednak brakuje mi tu cech piwa pszenicznego, angielskie chmiele zdecydowanie zdominowały smak i aromat.
                    Last edited by Pess09; 20-11-2014, 15:34.

                    Comment

                    • rafael52
                      • 12-2013
                      • 478

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: złocisty, zmętniony. [4.5]
                      Piana: bardzo obfita, drobno i średnio pęcherzykowa, zwarta, dziurawi się ale jest trwała. [4]
                      Zapach: wyraźny aromat amerykańskich chmieli, cytrusy, tropiki, żywice, trochę owocowych estrów. [4]
                      Smak: przyjemna średnia pełnia słodowa, lekka słodycz, sporo nut owocowych od chmieli, goryczka średnia, delikatnie w kierunku niskiej, cytrusowa. [4]
                      Wysycenie: średnie, lekko w kierunku wysokiego, dobre, orzeźwiające. [4.5]
                      Opakowanie: etykieta w stylu browaru, sam kształt trochę mi nie leży, ale grafika może być, informacje o składzie na swoim miejscu. [4]
                      Uwagi: warka do 08.09.2015.

                      Moja ocena: [4.05]

                      Comment

                      • Dukat_WSI
                        Senior
                        • 03-2015
                        • 781

                        #12
                        Dla mnie rewelacja! Najlepsze piwo z Redenu jakie piłem, obok Bananów na Rauszu. Przypomina mi nieco 2 Smoki z Pracowni. :-)

                        Comment

                        • Pinio74
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 3881

                          #13
                          A dla mnie rozczarowanie. Dawno nie piłem tak rozwodnionej pszenicy. Cytrusów, bananów i goździków ze świecą szukać. A "american" to tylko w nazwie.
                          Warka 08-09-2015.
                          Last edited by Pinio74; 24-07-2015, 18:46.
                          BIRRARE HUMANUM EST

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74 Wyświetlenie odpowiedzi
                            A dla mnie rozczarowanie. Dawno nie piłem tak rozwodnionej pszenicy. Cytrusów, bananów i goździków ze świecą szukać. A "american" to tylko w nazwie.
                            Warka 08-09-2015.
                            A od kiedy to w american wheat występują banany i goździki?

                            Comment

                            • Pinio74
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 3881

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                              A od kiedy to w american wheat występują banany i goździki?
                              Masz rację. Zmieniam swoją ocenę:
                              A dla mnie rozczarowanie. Dawno nie piłem tak rozwodnionej pszenicy. Cytrusów ze świecą szukać. A "american" to tylko w nazwie.
                              Warka 08-09-2015.
                              Pasuje?
                              BIRRARE HUMANUM EST

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎