Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden Świętochłowice, Mc Farmer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Reden Świętochłowice, Mc Farmer

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Herbata. [5]
    Piana: Początkowo obfita, jednak dziurawa i szybko opada nie zostawiając nic po sobie. [3.5]
    Zapach: Bardzo wyrównany pod względem balansu między chmielem a słodem. Chmiel dobrze wyczuwalny ale nie dominujący. Odczuwany w postaci żywicy i słodkich owoców. Baza słodowa solidna oparta na ciemniejszych karmelowych słodach. [4]
    Smak: Przyjemna AIPA raczej z dolnego zakresu nachmielenia. Co akurat jest miłym zaskoczeniem w dobie piw wręcz przechmielonych. Słód bardzo dobrze wyczuwalny o karmelowym charakterze. Goryczka średniej intensywności, zaokrąglona, niezalegająca. [4]
    Wysycenie: Średnie do wyższego. [4]
    Opakowanie: Ładna etykieta z kompletem informacji. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4]
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #3
      Foto...
      Attached Files
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Dobrze zaparzona herbata [5]
        Piana: Taką lubię w ejlach. Biało-szary, cienki wafelek utrzymywał się bardzo długo, zaczął znikać długo za połową szklanki [5]
        Zapach: Słodka owocowość tropików połączona z delikatną żywicą i lekkim karmelem. Wszystko świetnie zharmonizowane [4]
        Smak: Przyjemna słodowa baza, wytrawna, nie męcząca. Wyraźny smak amerykańskich chmieli. Goryczka średnia do niskiej (jak na styl). Dobra, wystarczająco długa aby pozostawić na języku ślad a jednocześnie nie zmęczyć. [4.5]
        Wysycenie: Jak na mój gust nieco za wysokie, zbyt wyraźnie wyczuwalne na języku [3.5]
        Opakowanie: Ładna etykieta z mnóstwem informacji i beznadziejnym logo browaru
        Wielki plus za sugerowaną temperaturę podania - 10-14 *C. W końcu ktoś nie boi się podawać piwo w normalnej temperaturze czyli trochę zimniejsze niż tzw. temperatura pokojowa. [4]
        Uwagi: Dobre, nie agresywnie chmielone AIPA. Można rzec, sesyjne.

        Moja ocena: [4.325]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, i - jak na Redena - zaskakująco klarowny. [4]
          Piana: Kremowa, potężna, bardzo drobna, wysoka, sztywna, powoli opada, osadzając się na szkle . [5]
          Zapach: O, w paszczę, nooo..., tu jest sosnowa żywica, pachnie też trochę słodowo. [4]
          Smak: Goryczka, ale zaskakująco zrównoważona, wrażenie lekko oleiste, tło delikatnie podchodzi karmelem i owocami. [4]
          Wysycenie: Odpowiednio średnie. [4]
          Opakowanie: Tutaj także dobry standard tego browaru, nazwa budzi moje skojarzenia sprzed lat z pewnego globalnego fast-foodu chyba w Austrii... http://www.ou-dejeuner.com/article/2...hes-mcdonald-s [4]
          Uwagi: Hm..., albo oni oswajają te durną rewolucję, albo ja się starzeję... .

          Moja ocena: [4.1]

          Comment

          • kwidziu
            Junior
            • 02-2014
            • 12

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Herbaciany. [5]
            Piana: Biała, drobna, obfita, dość szybko opada i niewiele zostaje. [3.5]
            Zapach: Wyraźny, żywiczny, lekko owocowy, bardzo przyjemny, ale nie buchający. [4]
            Smak: Przyjemny, chmielowy - żywiczny, z owocowym finiszem. Goryczka bardzo przyjemna, ciut za niska, nie zalega. Kupili mnie tym posmakiem owocowym i odczuwalną bazą słodową, ale jeszcze czegoś mi brak. [4.5]
            Wysycenie: Zbyt wysokie. [3]
            Opakowanie: Ładna etykieta, sporo informacji, w tym temperatura. Mi się bardzo podoba, tylko kapsel golas [4.5]
            Uwagi: Bardzo dobre piwo.

            Moja ocena: [4.175]

            Comment

            • Klatak
              Senior
              • 07-2014
              • 431

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Miedziany, klarowny. [4]
              Piana: Obfita, drobno zbudowana, dość trwała, bardzo ładnie zdobi szkło. [4.5]
              Zapach: Dość intensywny, karmelowy, biszkoptowy, ciasteczkowy, żywiczny. [3.5]
              Smak: Słodkie, karmelowe, ze średnio niską szlachetną goryczką. [3.5]
              Wysycenie: Średnie, jest ok. [5]
              Opakowanie: Opakowanie jak w piwach Redena, rewelacyjne. Po raz kolejny ponarzekam na słabą wytrzymałość papieru pod wpływem "spocenia" się butelki, co w piwach, które trzeba przechowywać w warunkach chłodniczych jest istotne.. [5]
              Uwagi: Warka z datą do 15.11.2014. Piwo niczym nie zachwyca, ale można wypić. Przydało by się więcej chmielu na aromat i mniej ciemnych słodów.

              Moja ocena: [3.775]

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Widząc oceny końcowe mam wrażenie, że do beczek trafiło jednak coś innego. W przypadku płynu serwowanego przez gdańską Degustatornię właściwszą nazwą byłoby McKarmel.
                Zastrzeżenia mam do każdego piwa beczkowego z Redena pitego dnia, żadne mi nie smakowało. Oprócz w/w jeszcze Łan Wheat i Pyszny Wyrób Nic przyjemnego, pieniądze źle zainwestowane. No ale to chyba jednak coś przy rozlewie albo w transporcie się stało, skoro butelka tak wysoko stoi.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • tfur
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 1301

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  ...właściwszą nazwą byłoby McKarmel.
                  w warsiaskiej knajpie, gdzie kosztowałem tego piwa
                  zasłyszałem przy barze, że chodzi jako mc hammer
                  skądinąd trunek niewart nawet promocyjnej ceny
                  o wiele za bardzo słodowy, żeby nie rzec: słodki
                  veni, emi, bibi

                  Comment

                  • Crim44
                    Member
                    • 09-2014
                    • 88

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bursztynowe, trochę w jak imperial AIPA, powinien być jaśniejszy trochę, delikatnie zmętniony [4]
                    Piana: obfita po nalaniu, oblepia szkło, grubo pęcherzykowa pomimo tego dosyć trwała i nie opada za szybko [4.5]
                    Zapach: przeważa tutaj amarillo z swoim iglastym zapachem, w tle gdzieś tam trochę mango i cytrusow się przebija ale moim zdaniem za słabo ale bardzo przyjemny zapach [4]
                    Smak: delikatno słodowy, goryczka iglasta/ grejfrutowa, czuć też karmel [4]
                    Wysycenie: wysokie [3]
                    Opakowanie: są wszystkie informacje, jest to w miare estetyczne, niezła jakość, grafiki jednak i te czcionki są trochę amatorskie, tak jakby ktoś z 2 tygodnie uczył się photoshopa [3.5]
                    Uwagi: w butelce całkiem niezłe, jedno z lepeszych polskich AIPA

                    Moja ocena: [3.975]

                    Comment

                    • Oskaliber
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 727

                      #11
                      Kolor: Ciemny bursztyn wchodzący w miedź, mętne.
                      Piana: Koloru złamanej bieli, obfita, gęsta, trwała. Utrzymuje się solidną warstwą.
                      Zapach: Wyraźna podbudowa słodowa z akcentami melanoidynowymi i żywiczno-cytrusowy aromat amerykańskich chmieli.
                      Smak: Dosyć treściwe. Mocna podbudowa słodowa z wyraźnymi akcentami melanoidynowymi i karmelowymi. Chmiel na podobnym poziomie co słodowość, nie dominuje aż tak bardzo jak zwykle w AIPA. Ma charakter głównie żywiczny, lekko cytrusowy. W tle lekka nuta alkoholowa. Goryczka średnia, żywiczna.
                      Wysycenie: Średnie.
                      Ogółem: Treściwe, mocno słodowe AIPA. Pierwsze skojarzenie jakie przyszło mi na myśl to jakby ktoś nasypał dużo amerykańskiego chmielu do koźlaka. Przez tą całą podbudowę nie przebija się typowy, 'rześki' tropikalno-cytrusowy aromat amerykańskiego chmielu, jest jakby stłumiony, głównie żywiczny. Osobiście preferuję trochę inne interpretacje stylu, ale ta też może się podobać.
                      BeerFreak.pl

                      Comment

                      • kenny
                        Senior
                        • 04-2009
                        • 712

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Miedziany, lekko opalizujący. [4.5]
                        Piana: Wysoka, trwała. [4.5]
                        Zapach: Żywiczno-kwiatowy, susz. [4.5]
                        Smak: Słodowo-karmelowy, cytrusowa chmielowość, długa goryczka, ziołowo-cytrusowa, średnia/wysoka, zalegająca. [3.5]
                        Wysycenie: Średnie. [4]
                        Opakowanie: Podobają mi się te etykiety, jedyny minus to brak dedykowanego kapsla. [4.5]
                        Uwagi: Pachnie podobnie do Żniw Chmielarzy, za to smak niestety gorszy, zalegająca goryczka jest dość męcząca. Poza tym, jest dość płaskie w smaku, ciężko wyodrębnić w nim poszczególne elementy, wszystko zlewa się w słodowo-chmielową i goryczkową jedność. Do poprawy.

                        Moja ocena: [4.075]

                        Comment

                        • yaro74
                          PremiumUżytkownik
                          • 09-2012
                          • 2089

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemnobursztynowy. [4.5]
                          Piana: wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, średnio trwała, zostawia znaczne slady na szkle. [4.5]
                          Zapach: średnio intensywny, początkowo owoce tropikalne potem żywiczny, słodowy i lekko karmelowy. [4]
                          Smak: chmielowy-słodowy, żywica, lekko owocowy, karmel. Goryczka średnio mocna żywiczno-ziołowa, dość przyjemna. Piwo jest za mocno żywiczne, a za mało owocowe i chyba zbyt słodowe. [3.5]
                          Wysycenie: średnie. [5]
                          Opakowanie: etykieta się mi podoba, są wszystkie potrzebne informacje, minus za goły kapsel. [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.925]
                          Last edited by yaro74; 05-11-2014, 19:36.

                          Comment

                          • dzemek
                            Senior
                            • 12-2010
                            • 448

                            #14
                            Bardzo dobre piwo, goryczka bardzo w porządku, warka do 21.02.2015 r. Piana, wysycenie na duży plus. Etykiet, butelek, kapsli nie zbieram także goły kapsel mało mnie interesuje Bardzo wyważone, to moje drugie spotkanie z tym browarem i można powiedzieć, nic tylko dalej próbować ich wyrobów.

                            Comment

                            • kostas
                              Senior
                              • 08-2014
                              • 212

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Iście herbaciany, delikatnie opalizujący. Piwo jest klarowne. [4.5]
                              Piana: Po niezbyt ostrożnym nalewaniu buduję się piana średniej wielkości, drobnopęcherzykowa, ładnie oblepiająca szkło. [3.5]
                              Zapach: Zapach białych owoców tropikalnych,nieagresywny jak to w wielu AIPA bywa. Bardzo "słodki", nie w stronę perfum, a w stronę nektaru multiwitaminowego. Takiego z prawdziwego zdarzenia. W zapachu z butelki dominuje karmel. [4.5]
                              Smak: Goryczka niezbyt wysoka jak na 60 IBU, delikatnie zalegająca, aczkolwiek nie ma tragedii. Poza tym niczego atrakcyjnego w smaku nie wyczuwam. [3.5]
                              Wysycenie: Odpowiednie. [5]
                              Opakowanie: Zgoła odmienne, dość fantazyjnie wycięta etykieta naklejona wokół butelki. Bardzo mi się ta odmienność spodobała. Motyw z traktorkiem jest bardzo średni. Poza tym zawiera wszystkie informacje [4]
                              Uwagi: Dobre piwo, aczkolwiek nie wiadomo skąd miałem większe oczekiwania. To moje pierwsze piwo z tego browaru, i stwierdzam że nie doznałem "miłości od pierwszego wejrzenia", a szkoda.

                              Moja ocena: [4]
                              Browar Domowy El Greco na Facebooku

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎