Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bednary, Ambergris

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • coder
    Senior
    • 10-2006
    • 1347

    Bednary, Ambergris

    Aromat: Palony, przypalany, "stoutowy", lekko chmielowy

    Piana: niska, gęsta, mało trwała

    Smak: skórka razowca, przypalane i palone posmaki, ze stoutowym charakterem, dość solidny posmak chmielowy

    Goryczka: średnia, przypalana

    Odczucie w ustach: lekko szorstkie

    Ogólne wrażenie: dobre piwo, brown ale ciążące w kierunku stouta
    Last edited by coder; 15-09-2014, 10:05.
  • Klatak
    Senior
    • 07-2014
    • 431

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardziej w stronę Black IPA, praktycznie czarna z rubinowymi przebłyskami, zmętnienie co najmniej średnie. [4]
    Piana: Obfita, kremowa, dość drobno zbudowana, dość trwała, zdobi szkło. [4.5]
    Zapach: Intensywny pochodzący zarówno od słodu jak i chmielu. Kawa, czekolada, prażony słonecznik, skórka pomarańczy w czekoladzie. [5]
    Smak: Podobnie jak w aromacie jest i kawa i gorzka czekolada. Goryczka średnia, nieco zalegająca. Odrobina kwaśności pochodząca od ciemnych słodów. [4]
    Wysycenie: Średnie. [4.5]
    Opakowanie: Zastępcze. [4.5]
    Uwagi: Warka z datą do 30.10.2014. Piwo bardzo ciekawe ale to raczej powinno być Black "Pale" Ale niż American Brown Ale.

    Moja ocena: [4.45]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9732

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Nieprzejrzysty brąz. [4]
      Piana: Beżowa, drobna, dość wysoka, powoli się redukuje. [4]
      Zapach: Karmel - kawa - czekolada . [4]
      Smak: Aksamitna gorzka czekolada, posmak kawy, z tyłu wypełzają klimaty ziołowo-chmielowe... [4]
      Wysycenie: No, niskie. A jakie miałoby być...? [4]
      Opakowanie: Goła NRW, jedynie z małą "etykietą zastępczą" z kogucikiem. [3]
      Uwagi: Sympatyczne, aksamitne piwo z ukrytym chmielowym zębem .

      Moja ocena: [3.95]

      Comment

      • Oskaliber
        Senior
        • 05-2010
        • 727

        #4
        Kolor: Bardzo ciemny brąz, pod światło rubinowe refleksy.
        Piana: Kremowa, obfita, gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha oblepiając szkło.
        Zapach: Kawa, karmel i cytrusowe amerykańskie chmiele.
        Smak: Średnio treściwe. Bardzo mocna kawa zbożowa, odrobina karmelu, szczypta cytrusowości od amerykańskich chmieli i lekka kwaskowatość. Zdecydowanie bardziej 'brown' niż 'american'. Goryczka średnia.
        Wysycenie: Średnie.
        Ogółem: Może być, choć wolę jak American Brown jest jednak wyraźniej 'american'. Tutaj jest bardzo 'brown', aż wręcz zawiewa momentami gdzieś w kierunku stoutu.
        BeerFreak.pl

        Comment

        • Shedao
          Senior
          • 09-2007
          • 900

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brunatny, prawie nieprzejrzysty. [4.5]
          Piana: Po nalaniu - średnia warstwa ze sporymi pęcherzykami, niezbyt urodziwa. Kolor jasnokremowy. Po paru łykach - "przeminęło z wiatrem". [2.5]
          Zapach: Karmelowo-czekoladowy, z dość intensywnym aromatem chmielowym. Całkiem przyjemny. [4]
          Smak: Gorzka czekolada. Oba posmaki wyraźnie dominują, karmelu (za którym nie przepadam) prawie nie czułem. [4]
          Wysycenie: Średnie. Pasuje. [4.5]
          Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, kapsel czarny. [4.5]
          Uwagi: Piwo to swoją nazwą nawiązuje do twórczości Jeffa Vandermeera ("Miasto szaleńców i świętych", "Shriek: Posłowie" oraz "Finch"), których to akcja jest osadzona w fikcyjnym mieście Ambergris. Na etykiecie pojawia się nawet cytat z "Fincha". Ten fakt wystarczył, żebym zainteresował się tym piwem, pomimo niezbyt ciekawego dla mnie stylu piwnego (American Brown Ale).

          Browar Bednary sam w sobie jest dla mnie sporą niewiadomą, niby piłem od nich 11 piw, ale tylko dwa mnie naprawdę porwały (Osteroida i O Rzesz Ku...), a reszty nie umiem sobie przypomnieć. Ambergris nie dołączył do tej dwójki, ale to wciąż solidne piwo, do którego czasem bym wrócił - gdyby było o połowę tańsze, naturalnie. Wrażenia - pozytywne.

          Moja ocena: [3.925]

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Poprawna nazwa AMBERGRIS.
            Foto:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎