Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Kingpin] Rocknrolla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Undeath
    Senior
    • 08-2011
    • 113

    Zarzecze, [Kingpin] Rocknrolla

    Wczoraj miałem okazję spróbować rocknrolla i jest to największa porażka jaką do tej pory miałem okazję pić na debiut... Totalny siarkowodór podobno Black IPA też, a sam Kopik mówi, że piwa z infekcją wlewać do kanału co też zrobiłem. Niestety 9 zł to cena zaporowa za którą spodziewałbym się dobrego piwa, niestety zostałem zawiedziony i jestem zły, że byle gówno wciska się obecnie ludzią zapowiadając, że będzie urywało dupę... Jedyne do czego się nadawało to do czyszczenia rur... Nie jest to atak na Michała, no ale do czego dąży obecnie piwowarstwo rzemieślnicze jak wydają takie gnioty i każą sobie słono za to płacić?
  • yoda79
    Senior
    • 01-2013
    • 861

    #2
    Ale przyznaj, że otoczka była fajna Coraz częściej dochodzę do wniosku, że ta nasza rewolucja to taki mały test - ile beznadziejnych piw wypijesz, aż nie dasz się robić w "jajo"?

    Comment

    • Ronoaro
      Senior
      • 04-2013
      • 160

      #3
      Szkoda, chciałem spróbować Kingpina na Warszawskim Festiwalu Piwa, ale w takim wypadku chyba sobie daruję. Zaiste smutne wieści, po osobie pana Kopika i jego ego spodziewałem się piwa co najmniej nieprzeciętnego (no i takie chyba dostaliśmy, niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu).

      PS. Może to tylko pojedyńcze sztuki/niewielka część jest zainfekowana? Czekam na opinie innych odważnych.

      Comment

      • Undeath
        Senior
        • 08-2011
        • 113

        #4
        No ja mam piwa z Drink Hali Wrocław i jest wyraźna kanaliza. Napisałem o tym na facebooku i dostałem taką odpowiedź: https://www.facebook.com/browarkingp...t=feed_comment dla mnie trochę śmieszna Znowu kolejny browar twierdzi jeżeli nie jesteś wykwalifikowany sędziom piwowarskim i sensorykiem to "możesz się nie znać" napiszę dużymi literami: ŻENADA

        a tu dla ludzi co nie mają FB:

        Mój post:

        "Chyba coś jest nie tak Panie Michale, ale to piwo jest po prostu z infekcją... Nie wstyd sprzedawać tobie takie piwo? Najgorzej zainwestowane pieniądze 9zł poszło w kibel, Rocknrolla totalny siarkowodór, który powtarza się też w Black IPA. Czy taki dobry sensoryk jak ty tego nie wyczuł? Czy olewasz to bo liczy się zainwestowana kasa? Dla mnie ogólnie żenada jak na debiut piwo zamiast urywać dupę zasiliło kanalizę bo tak pachnie, a ty na swoim blogu polecasz żeby tak robić z piwami! Czy Lubuskie i dolnośląskie nie miało szczęścia bo widziałem, że ludzie chwalą to piwo a ja to co miałem w szkle to porażka! Moim zdaniem żeby zachować twarz powinnieneś wycofać to piwo z rynku tak jak Widawa z Summer Ale zrobiła swego czasu!"
        Odpowiedź Kingpina:
        " Cześć! Dzięki za podzielenie się Twoją opinią. Oba nasze piwa, zarówno w wersji niepasteryzowanej, jak i pasteryzowanej, były próbowane przez wielu sensoryków i certyfikowanych sędziów piwnych i nikt nie sformułował podobnych zarzutów. W trakcie ostatnich dwóch dni spotkaliśmy się też z wieloma piwoszami na naszych imprezach i nie spotkaliśmy się z odczuciami takimi, jak Twoje. W pełni akceptujemy Twoje prawo do własnej opinii i rozumiemy, że piwo Ci nie smakowało, być może dlatego, że jest w nim sporo aromatów i smaków pochodzących od użytych przez nas dodatków, nie wszystkie z nich są łatwo kojarzone i rozpoznawalne (np. wrzos czy werbena). Zapraszamy Cię do Poznania lub Warszawy na wspólną degustację naszych piw, chętnie się spotkamy, poznamy i podyskutujemy o piwie "

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Jak ktoś wczoraj u mamy/żony w kuchni gotował warkę po obiedzie a dziś próbuje to samo zrobić na może nie dużym ale zawsze jakimś tam profesjonalnym, większym sprzęcie w komercyjnym browarze to takie przypadki są i będą częściej. Pisze oczywiście ogólnie o dziesiątkach debiutujących kontraktowców a nie o tym konkretnym przypadku.
          Mimo że nie jestem fanem tego typu rodzaju browarów to jednak - jeśli ich piwa pijesz dla walorów jedynie smakowo-poznawczych a nie np tylko by zdobyć rzadką etykietę do zbioru - to na takie przypadki musisz być przygotowany i sądzę że zwłaszcza tym debiutantom powinieneś dawać szansę bo jest często tak jak napisałem na początku tego postu.
          Inna sprawa że za blisko dychę za piwo to też pewnie nie podejmowałbym zbyt wielu prób "przekonania się do"
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • Ronoaro
            Senior
            • 04-2013
            • 160

            #6
            Up. Undeath kurcze chłopie to nie żadna kanaliza tylko werbena, nie jesteś sensorykiem, więc nie strasz ludzi

            Tak na poważnie to widać, że część partii jest trefna, a ich odpowiedź na fb to trochę żenada.

            Comment

            • Undeath
              Senior
              • 08-2011
              • 113

              #7
              A w black IPA też werbena? Skąd wiesz, że nie jestem sensorykiem? Proszę cię... Ja nie straszę, nie mam nic do Michała, ale płacić prawie 10 zł za piwo, które jest słabe to nie mam zamiaru... Ogólnie zakończyłem swoją pogoń za kraftowymi wynalazkami.

              Comment

              • Ronoaro
                Senior
                • 04-2013
                • 160

                #8
                Up. Moja powyższa wypowiedź nie jest przytykiem do ciebie tylko ma na celu uwypuklić działania browarów kontraktowych, jakis czas temu Ursa Maior na zarzut DMSu odpowidała w podobnym tonie, dzis Kingpin powołuje się na swoich specjalistów i werbene.

                Comment

                • yoda79
                  Senior
                  • 01-2013
                  • 861

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Undeath Wyświetlenie odpowiedzi
                  A w black IPA też werbena? Skąd wiesz, że nie jestem sensorykiem? Proszę cię... Ja nie straszę, nie mam nic do Michała, ale płacić prawie 10 zł za piwo, które jest słabe to nie mam zamiaru... Ogólnie zakończyłem swoją pogoń za kraftowymi wynalazkami.
                  Mam podobnie, na szczęście jest browar.biz i betatesterzy

                  Comment

                  • Pankracy
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2767

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ronoaro Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ich odpowiedź na fb to trochę żenada.
                    Skoro żenada to aż trochę dziwne?
                    Twórcy projektu Browar Kingpin to jednak ludzie z doświadczeniem w kreowaniu marek piwa. Rzec można zawodowcy.

                    Comment

                    • grzeber
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2866

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                      Skoro żenada to aż trochę dziwne?
                      Twórcy projektu Browar Kingpin to jednak ludzie z doświadczeniem w kreowaniu marek piwa. Rzec można zawodowcy.
                      Jakie piwa/marki wcześniej wykreowali?
                      pozdrawiam
                      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                      Comment

                      • Maidenowiec
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 2287

                        #12
                        Undeath, tak z ciekawości, ten temat też zamierzasz usunąć jak swój wpis na FB po pojawieniu się odmiennych od Twojej opinii czy już niekoniecznie?
                        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                        Thou shallt not spilleth thy beer!

                        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                        Comment

                        • Undeath
                          Senior
                          • 08-2011
                          • 113

                          #13
                          Być może...

                          Comment

                          • Maidenowiec
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 2287

                            #14
                            Nie ma to jak obrzucić kogoś gównem, a potem wycofać się rakiem.
                            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                            Thou shallt not spilleth thy beer!

                            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                            Comment

                            • Undeath
                              Senior
                              • 08-2011
                              • 113

                              #15
                              Usunąłem temat na Fb bo nie chcę robić ci negatywnej opinii w ten sposób. Dobra na poważnie skąd taka rozbieżność? Gadałem z kilkoma osobami i mają podobne odczucia do moich w kilku butelkach we Wrocku Michale na prawdę była kanaliza, nie wymyśliłem sobie jej, to co piłem wczoraj też odbiegało od tego co czytam w opiniach od ludzi... Więc czyja to jest wina? Zrozum płacą prawie 10 zł za piwo chce się go napić i powinno mi smakować, a nie wylewać je do kanalizacji!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎