Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Wrężel] Marcowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Wrężel] Marcowe

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemno-rubinowo-brązowy, delikatna mgiełka w klarowności [4.5]
    Piana: gęsta, zwarta, powoli robi się dziurawa, nie osiada na szkle, pozostają jedynie malutkie pęcherzyki na nim [3.5]
    Zapach: niezbyt intensywny, owocowo-słodowy [3.5]
    Smak: w miarę pełne i treściwe, ten posmak zakłócają mi bąbelki, które zbyt mocno kłują w podniebienie, w smaku dość mocna, owocowo-chmielowa goryczka na bardzo dobrej słodowej podstawie, po prostu aż czuć zboże (chlebowe akcenty), zbyt często przebija się chwilami dominującą słodkawość, całość momentami niespójna [4]
    Wysycenie: jak dla mnie zdecydowanie za duże [3]
    Opakowanie: fajna etykieta, fajna nazwa ale co ona znaczy, nie mam pojęcia [4.5]
    Uwagi: Przyzwoite piwo, które kilku mankamentów posmakowało mi, na pewno do poprawki przez piwowarów i do spróbowania ponownie przeze mnie

    Moja ocena: [3.775]
    Attached Files
    Last edited by becik; 03-10-2014, 21:44.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Klatak
      Senior
      • 07-2014
      • 431

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mocna herbata, bardzo ciemny bursztyn, średnio opalizujące. [4]
      Piana: Średnio obfita, średnio zbudowana, próbuje zdobić szkło. [3.5]
      Zapach: Dość intensywny przyjemny. Słodowy, chlebowy z nutą karmelową. Delikatnie chmielowy. [4.5]
      Smak: Pełne, dość słodkie (trochę za). Goryczka bardzo delikatna ale wyczuwalna. Reszta podobnie jak w aromacie. [3.5]
      Wysycenie: Średnie do średnio wysokiego. [4.5]
      Opakowanie: Proste niestety trochę za proste, ale eleganckie. Zawiera komplet informacji. [3.5]
      Uwagi: Warka z datą do 26.02.2015.

      Moja ocena: [3.925]

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemne earl grey. [5]
        Piana: Średnio wysoka, beżowa, drobnopęcherzykowa, zbita, średnio trwała. [3.5]
        Zapach: Karmelowy, słodowy, trochę chlebka. [4]
        Smak: Słodkawy, dosyć karmelowy. Chmielowa goryczka na nawet niezłym poziomie, ale pierwsze skrzypce gra tu smak razowego chleba. Poważnie, piwo zasługuje na określenie "chleb w płynie". [4]
        Wysycenie: Za wysokie. [4]
        Opakowanie: Dużo informacji (IBU podane nawet z liczbą po przecinku), skład dokładny, tylko grafika na etykiecie nudna i nieciekawa. [4]
        Uwagi: Nie jestem fanem piwa marcowego, ale to dało radę, głównie dlatego że w smaku trochę przypomina kwas chlebowy, który uwielbiam . Jednak - jak już zauważył Becik - całość psuje zbyt mocne wysycenie. Warka ta sama, co Klatak.

        Moja ocena: [4]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnobursztynowy, minimalnie zamglony, jak na piwo marcowe to ciemny-ciemny. [4]
          Piana: Beżowa drobna, niezbyt trwała i niezbyt wysoka... [3.5]
          Zapach: Słód, a nawet karmel, bardziej to zmierza w kierunku koźlaka, a nie marcowego... [3]
          Smak: Słodowy z lekkimi nutami karmelu i orzechów, treściwe bardzo, jak na marcowe. [3.5]
          Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
          Opakowanie: I znowu Wrężel - wysoka jakość wykonania, ale wzornictwo i kolorystyka domorosłe... [3.5]
          Uwagi: Hm, bardzo lubię piwa marcowe, to jest nieco nietypowe.
          Co nie znaczy wcale, że niedobre...

          Moja ocena: [3.375]

          Comment

          • corsano
            Senior
            • 05-2013
            • 182

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Rubinowy, zamglony [3]
            Piana: Obfita, średniopęcherzykowa, błyskawicznie opadająca, nietrwała [2.5]
            Zapach: Słabo wyczuwalny, słodowy, chlebowy, nuty ziołowe [3]
            Smak: Pełne, treściwe, głównie słodowo-karmelowe, lekko chlebowe, goryczka niska [3.5]
            Wysycenie: Niskie, powinn być wyzsze [3.5]
            Opakowanie: Można opisać jednym słowem - tandetne, mały plus za pełen sklad, kapsel czarny [2]
            Uwagi: Warka do 26.02.2015

            Moja ocena: [3.125]

            Comment

            • Derbeth
              Senior
              • 04-2013
              • 337

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: brązowy, nieprzejrzysty [3.5]
              Piana: gęstopęcherzykowa, niezbyt trwała, redukuje się do cienkiej warstwy, oblepia szkło [3.5]
              Zapach: niezbyt intensywny, zboże, brzeczka, karmel; chmielu brak [3]
              Smak: zboże, brzeczka, karmel, na finiszu delikatna ziołowa goryczka o niemieckim charakterze; lekka słodycz; piwo dla mnie zbyt wodniste i kojarzy się z niemieckimi bezalkoholowymi napojami słodowymi [3.5]
              Wysycenie: średnie, może być [4]
              Opakowanie: etykieta może niezbyt ładna, ale plus za naprawdę dużo informacji o piwie; goły kapsel [3.5]
              Uwagi: Butelka z datą 28.02.2015. To nie jest złe piwo, ale nie porwało mnie - przeszkadza mi skojarzenie z napojami słodowymi.

              Moja ocena: [3.35]

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Miedziany, za ciemny. Piwo jest bardzo mętne, ale deklaruje się jako niefiltrowane, więc rozumiem. Jednak marcowe powinno mieć inny kolor. [2.5]
                Piana: Zbita, w trwałości średnia. Zostawiła całkiem ciekawe ślady na szkle. [3.5]
                Zapach: Bardzo intensywny, słodowy, chlebowy, zbożowy, trochę karmelowy. Pachnie prawie jak podpiwek. Zupełny brak chmielu. [3.5]
                Smak: Tu podobnie jak w zapachu, karmel jednak dominuje i trochę zabija słód. Smakuje jakbym popijał lekkie piwo z rozmoczonym ciemnym chlebem. Piwo jest za słodkie i czuć tu nawet jakieś przyprawy. Czy to aby na pewno marcowe ? [2.5]
                Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego. [3]
                Opakowanie: Baardzo dużo informacji. Podane wszystkie słody ze staranną dokładnością, również chmiele.Drożdże to Fermentis W-34/70.
                Fermentacja dolna +11°C. Kolor 22 EBC. Kapsel biały i niestety goły. [4.5]
                Uwagi: Piwa marcowe z Kormorana i Ciechana zupełnie inaczej smakują. Również te znane mi niemieckie . Są bardziej mocne i nie aż tak karmelowe, albo i w ogóle pozbawione karmelu.
                Data mego wypitego piwa to 06.07.2015.

                Moja ocena: [3.075]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎