Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Wrężel] American Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Wrężel] American Pale Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złotobursztynowy, lekko zmętniony. [4]
    Piana: Brudnobiała, drobna, niewysoka, średniotrwała, osadza się. [3.5]
    Zapach: Stonowany chmiel i sosna, skontrowany słodem, karmelem i chyba owocami. [4]
    Smak: Sosna, żywica, cytrusy, żywica... Jak dla mnie, nieco za dużo żywicy..., zmysły tłumi... [3]
    Wysycenie: Niby niskie, a mocno wyczuwalne . [4]
    Opakowanie: Biały kapsel, starannie wykonana eta, pełne info, bladopiaskowa kolorystyka, amatorskie wzornictwo. [3.5]
    Uwagi: Nie kupuję koncepcji, że każdy browar mniejszy od koncernu musi wybijać się na warzenie na amerykańskich chmielach...

    Moja ocena: [3.525]

    Comment

    • yassmen
      Senior
      • 11-2012
      • 288

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Zmętniony pomarańczowy. Wg skali z etykiety - 10.6 EBC. [4]
      Piana: Cokolwiek skąpa i nieatrakcyjna, biała, szybko się rozprasza. Właściwie bez lacingu. [3]
      Zapach: Mocny grapefruit, pomelo, i lekkie melanoidy. Całość wytrawna w każdym razie. [4]
      Smak: Również po stronie wytrawności: grapefruit - dojrzały, soczysty, ten z aromatu, ale goryczka z gatunku tępawych, łodygowych. [4]
      Wysycenie: Trochę zbyt wysokie. [4]
      Opakowanie: Ponownie bardzo dokładne info i ekstra pół punktu za papier. [5]
      Uwagi: Smakowo nie oszałamia, ale jest potencjał.

      Moja ocena: [3.95]

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Foto:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • pen
          Member
          • 05-2014
          • 97

          #5
          dosc kiepskie- troche wodniste + nuty metaliczne i diacetyl... wole dolozyc zeta i miec lepszy alebrowar, pinte tudziez birbanta

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bursztynowy, lekkie zamętnienie [4.5]
            Piana: jaśniutki beż, drobniuka, zwarta, długo się utrzymuje, osadza się na szkle sporymi placuszkami [4]
            Zapach: słaby, żywiczno-owocowy [3]
            Smak: w miarę pełne i treściwe, dominuje iglasto-trawiasto, cierpka goryczka z owocem w postaci granatu w tle lekko przygaszony kwiatowo-slodowa podstawą [3.5]
            Wysycenie: prawie idealnie, odrobinę za dużo [4.5]
            Opakowanie: fajna etykieta, gładki kapsel [4.5]
            Uwagi: Samo piwo poprawne ale tylko dla amatorów wykręcającej goryczki, mi nie pasuje

            Moja ocena: [3.525]
            Attached Files
            Last edited by becik; 07-10-2014, 18:55.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pomarańczowy. [5]
              Piana: Niska, przybrudzona, osadza się na ściankach, mocno nietrwała. [2]
              Zapach: Lekki DMS, cytrusy, żywica, całość średnio intensywna. Gdyby nie ten deemesik (ale leciutki), ocena byłaby nieco wyższa. [3]
              Smak: Agresywna, ziemista goryczka, na szczęście krótka. Chmielowość cytrusowa, grapefruitowa, ale bez tej rześkości, jaką lubię w piwach w tym stylu. Treściwość raczej niska. [3.5]
              Wysycenie: W normie. [5]
              Opakowanie: Informacji sporo, skład pełen, etykieta niezbyt ładna. [4]
              Uwagi: Jest sporo lepszych piw w tym stylu na rynku.

              Moja ocena: [3.35]

              Comment

              • Rzeszowiak
                Piwny Radykał
                • 04-2009
                • 1596

                #8
                A mnie ta APA smakowała. Faktycznie dominuje w tym piwie goryczka, ale jest pewna treściwa baza owocowa. Zapach mniej chmielowy, piana przyzwoita. Dobre piwo.

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pomarańczowy wchodzący w jasną herbatę. [4.5]
                  Piana: Pomimo bardzo intensywnego nalewania jest trudna do uzyskania. Opada szybko nie pozostawiając po sobie większych śladów . [2.5]
                  Zapach: Słodkie owoce, trochę cytrusów i żywicy. Ale to wszystko jakby takie trochę nijakie, brakuje tu intensywności i charakteru. [3]
                  Smak: Puki piwo jest w ustach można wyczuć nuty chmielowe. Jednak wraz z przełykaniem pojawia się pustka spowodowana przez brak słodowej bazy. Goryczka o średniej intensywności ale przyjemna, zaokrąglona, niezalegająca. [3.5]
                  Wysycenie: Średnie do wyższego. Odpowiednie. [4.5]
                  Opakowanie: Słabe zarówno pod względem projektu graficznego, kolorystyki jak i czytelności. [2]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.25]
                  Last edited by YouPeter; 19-10-2014, 00:01.
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • Klatak
                    Senior
                    • 07-2014
                    • 431

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brudna pomarańcza, ze średnim zmętnieniem. [4.5]
                    Piana: Skąpa, nie najlepiej zbudowana, nietrwała, czasem gdzieś zostawi ślad na szkle. [2]
                    Zapach: Niezbyt intensywny, karmel, biszkopt, żywica, miód gryczany. [3]
                    Smak: Średnia dość przyjemna treściwość. W smaku z początku karmel, później średnio intensywna grejpfrutowa garbnikowa goryczka. [3.5]
                    Wysycenie: Średnio niskie. [4.5]
                    Opakowanie: Dobre jakościowo i zawiera komplet informacji. Niestety projekt nie powala na kolana. [3.5]
                    Uwagi: Warka z datą do 21.02.2015. Aromat i piana do poprawy.

                    Moja ocena: [3.275]

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      #11
                      W smaku jest to całkiem miła, leciutka APA, goryczka solidna, acz nie zalegająca.

                      W zapachu przytłaczająca żywica, która dominuje całą resztę.

                      Piana jest słaba.

                      Niestety, za tą cenę (8,20) to ja podziękuję, są dużo lepsze piwa za podobne pieniądze, a nawet niższe.
                      Last edited by Mario_Lopez; 04-11-2014, 14:40.
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Pite wczoraj wręcz odrzucało. Aromat gotowanego kalafiora dominował nad wszystkim i gdyby nie wydane 12 zł na to piwo poszłoby w kanał. Paskudztwo. Od dzisiaj (a właściwie od wczoraj wieczorem) oficjalnie hejtuję to piwo.

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6077

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Mętny pomarańcz. [4]
                          Piana: Nie chciała się tworzyć. Pomagałem. Za niedługo była już tylko niepełna warstewka. Spora koronka. [3]
                          Zapach: Karmel z cytrusami i żywicami. [3.5]
                          Smak: Słodkawe, średnia goryczka grapefruitowa. [4]
                          Wysycenie: Nie małe. [3.5]
                          Opakowanie: Nie za bardzo mi się podoba. Lekko się wszystko zlewa. Coś powinno być dominującego albo raczej trochę kontrastującego. [3.5]
                          Uwagi: 21.02.15 - moje piwo nie było zepsute. Spokojnie wypiłem ze smakiem. Ta lekka APA będzie brana pod uwagę w przyszłości.

                          Moja ocena: [3.675]

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Głębokie, lekko zamglone złoto. [4.5]
                            Piana: Dość obfita, drobna, opada do cienkiej warstwy. [4]
                            Zapach: Aromat słodkich owoców tropikalnych. Brakuje cytrusowej rześkości. [4]
                            Smak: Wyrazista, lekko garbnikowa goryczka. Wyczuwalna podbudowa w typie karmelowym. [3.5]
                            Wysycenie: Średniowysokie. [4]
                            Opakowanie: Mało czytelne są te grafiki Wrężla, nawet po zmianie. [3]
                            Uwagi: Myślałem że będzie gorzej. Co z tego, skoro są lepsze polskie APA.

                            Moja ocena: [3.775]
                            Attached Files
                            Last edited by docent; 25-02-2015, 09:48.
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • bart3q
                              Junior
                              • 02-2013
                              • 28

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bursztynowy, klarowny, chociaż na dnie butelki był osad i musiałem nalewać jak piwo domowe [4.5]
                              Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, długo się utrzymuje lekki kożuszek [3.5]
                              Zapach: Trochę owoców z chmieli amerykańskich i tle lekki zapach gnoju (takiego z którego się robaki na ryby wyciągało) [2.5]
                              Smak: Bez polotu, dość płaskie, jednowymiarowa średnioprzyjemna goryczka, jakby delikatnie zatęchłe w smaku, ogólnie coś czego nie potrafię nazwać ale przeszkadza mi w tym piwie [2.5]
                              Wysycenie: Średnie, nie przeszkadza ani nie pomaga [4.5]
                              Opakowanie: Butelka z morskimi opowieściami. O ile etykieta jest ok, to sposób podania informacji np: drożdże Safale American - Fermentis US-05 (ja słyszałem tylko o fermentis safale US-05), Fermentacja górna +19*C (górna plus 19 czyli około 30?) jest mało precyzyjny i dziwny [3]
                              Uwagi: Dość słabe APA

                              Moja ocena: [2.825]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎