Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Pinta] Czarna Dziura

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Pinta] Czarna Dziura

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jak sama nazwa wskazuje, czarna dziura, nieprzenikniona [5]
    Piana: beżowa, gęsta, opada powoli do niedużej warstwy na szkle, osadza się na nim pojedyńczymi bąbelkami [3.5]
    Zapach: niezbyt mocny, czuć paloność i lekkie suszone śliwki [3.5]
    Smak: w miarę pełne i treściwe, w miarę gdyż pod koniec łyczka piwo za bardzo rozjeżdża się w kącikach ust, dominuje mocna, gorzka paloność, wytrawna kawa, minimalne owocowo-czekoladowo akcenty z nutą suszonej śliwki [3.5]
    Wysycenie: odnosiłem wrażenie że trochę za małe [4]
    Opakowanie: szata graficzna Pinty podoba mi się, firmowy kapsel [5]
    Uwagi: Smaczne piwo, ale nie więcej niz jedna butelka na raz, dokładnie nie pamiętam ale wersja z Jury bardziej mi podchodziła

    Moja ocena: [3.675]
    Attached Files
    Last edited by becik; 25-09-2014, 18:16.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      #3
      Zdjęcie chyba nie to.
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        i ocena też, pomyliłem piwa, właściwa ocena juz poszła gdzie trzeba a ten post zgłosiłem do usunięcia
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: czerń i rubinowe refleksy pod światło [4]
          Piana: beżowa, dość gęsta, opada powoli ale zauważalnie, osadza się na szkle drobna pajęczyną [4]
          Zapach: słabo wyczuwalny, owocowy, wytrawny zapach plus odrobina słodu [3]
          Smak: niestety, jak dla mnie brak piwu treściwości i pełni, za mocno rozwodnione, w smaku posmak wytrawnych owoców, granatów, lekka ale wytrawna paloność, w tle delikatna goryczka [3]
          Wysycenie: dużo za dużo, tragicznie nie jest ale jak dla mnie zbyt duże nagazowanie [3.5]
          Opakowanie: fajna pintowa szata graficzna, firmowy kapsel, cóż więcej trzeba [5]
          Uwagi: Przeciętne ciemne piwo, Pintę zdecydowanie stać na więcej

          Moja ocena: [3.275]
          Attached Files
          Last edited by becik; 25-09-2014, 18:34.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Cholesterol
            Junior
            • 11-2014
            • 10

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny. pod światłem przy szkle brązowe refluksy. Zgodny ze stylem [4]
            Piana: Nalewana na kilka razy, beżowa, intensywna, , niemalże lita i puchata - odważnie się trzymała, po 2 minutach pęcherzyki. Zgodna ze stylem. [4]
            Zapach: Kawa palona, chleb, razowiec, bułka dodatkowo jakieś ziarna. Lekki chmiel. Zapach znika szybko, trzeba się namachać kuflem - żeby się z powrotem pojawił. [3.5]
            Smak: Smak zaczyna się przyjemnie lekko rosnącą goryczką, nie ma ukłucia - ale po chwili czuć spalony chleb(zgodnie ze stylem, może trochę za mocno). Jako, że nie należę do entuzjastów szwarców(chlebowy posmak) nie traktuję to jak wadę, może trochę za mocna spelanizna, ale entuzjaści sie znajdą. Ponadto czuć kawę, karmel, może trochę czekoladę - na pewno piwo z wyobraźnią. Dobra pijalność. [4]
            Wysycenie: Zbyt wysycone jak na szwarca. [2]
            Opakowanie: Poza nazwą nic szczególnego. Lubie duże opisy, specyfikacje i historyjki, więc do mnie trafia. [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.725]

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ciemny brąz z prześwitami pod światło i wyraźnym zmętnieniem. [3.5]
              Piana: Beżowa, trwała, zaczepia się u góry szkła i następnie powoli opada tworząc ciekawe jak na lager firanki. [4]
              Zapach: Przyjemny, ale za bardzo owocowy zapach, przypomina górną fermentację, czy jakieś estry. Sporo tu rozmoczonego ciemnego chleba i zupełny brak aromatów chmielowych. Może moje piwo jest wadliwe? [2.5]
              Smak: Wytrawny, chlebowy z lekką goryczką i narastającym powoli słodem. Czekolada rzeczywiście też jest, ale słaba. Piwo jest wodniste, ale parametry ma jakie ma. Na końcu jednak stwierdzam, że piło się przyjemnie. [4]
              Wysycenie: Średnie... no może mogło być trochę mniejsze. [3.5]
              Opakowanie: Typowa Pinta, albo podoba się, albo nie. Mi podoba się. [4]
              Uwagi: Ze dwa lata nie piłem Czarnej Dziury z Browaru na Jurze i słabo pamiętam, ale chyba tamte piwo i warki były lepsze. Moje piwo z Zarzecza ma datę do 16.04.2015.

              Moja ocena: [3.425]

              Comment

              • Myszon007
                Senior
                • 02-2007
                • 1208

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarny. pod światło rubinowo-brązowy, lekko mętny. [5]
                Piana: Bardzo gęsta, trwała, świetnie oblepia szklankę, kolor jasny beż. [5]
                Zapach: Dość intensywny aromat ciemnych słodów, lekkie śliwki, chleb razowy, kawowa paloność. Bardzo przyjemny. [5]
                Smak: Piwo pełne jak na niski ekstrakt, kojarzy się z ciemnym chlebem w płynie. Dość wysoka goryczka, lekko popiołowa. W tle posmaki czekolady. [4.5]
                Wysycenie: Dla mnie za duże, lekko kłuje w język. Lepiej smakuje po odgazowaniu. [3]
                Opakowanie: Klasyczne dla Pinty, kapsel z nadrukiem, komplet informacji, bezzwrotna butelka. [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.675]
                ♪♫

                Comment

                • Mario_Lopez
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 991

                  #9
                  Zbyt mocno wysycony ten ciemniaczek, piana imponująca, ale bąbelki za bardzo gryzą w gardło.

                  W smaku oczywiście na pierwszym planie słody, czekolada i dominująca chlebowość , jednak to wszystko jest takie pozbawione treści, że aż szkoda.

                  Piwa z Pinty chyba były lepsze, kiedy warzono je w Zawierciu, bo odnotowuje kolejny spadek formy.
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                  EBE EBE

                  Comment

                  • meszek0009
                    Senior
                    • 04-2014
                    • 247

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarne, przy dnie brązowe refleksy. [4.5]
                    Piana: Nalewane na kilka razy, bardzo wybujała, w miarę trwała, ciemna, świetny lacing. [5]
                    Zapach: Melanoidy w postaci chleba na zakwasie. Lekka kawa inka, i taka słodka nuta, przypomina karmel, ale to chyba nie to. [4]
                    Smak: Wyraźna ziołowa, taka lagerowa goryczka, odpowiednio wysoka, chociaż ściągająca. Poza tym słodowe, zbożowe, chlebowe nuty, lekko słodkawe, przywodzą na myśl kwas chlebowy. Trochę pustka, ale smaczne, bardzo pijalne i orzeźwiające, jednak niczym się nie wyróżnia. [3.5]
                    Wysycenie: Średnie, jak dla mnie nie jest za wysokie. [4.5]
                    Opakowanie: Pintowa, ok. [5]
                    Uwagi: Poprawne piwo. I tylko, albo aż tyle. Na cieplejsze miesiące.

                    Moja ocena: [4]

                    Comment

                    • Rumcais
                      Member
                      • 01-2014
                      • 91

                      #11
                      Po terminie poszło niestety w lekki kwach u mnie. Mocna kawowość, pożegnałem się z tym piwem po paru łykach niestety, szkoda, że o nim zapomniałem.

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: W sztucznym świetle żarówek LED - czarny. [5]
                        Piana: Zdecydowanie wysoka, trwała, beżowa. [5]
                        Zapach: Wyraźnie kawowy oraz zbożowy, chlebowy. Przyjemny. [4]
                        Smak: Fajny, goryczkowy schwarzbier. Treściwość jest zadowalająca. Piwo kawowe, trochę słodowe, chlebkowe. [4]
                        Wysycenie: Nieco za wysokie. [4.5]
                        Opakowanie: Pintowa (nowa) klasyka. [4]
                        Uwagi: Fajne, bezpretensjonalne piwo.

                        Moja ocena: [4.175]

                        Comment

                        • Pivotal
                          Senior
                          • 05-2013
                          • 671

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ciemnego brązu,pod światło rubinowe przebłyski. Znikoma ilość drobnego osadu na dnie butelki. [4.5]
                          Piana: Wysoka,mało nie uciekła ze szklanki...strzelająca,dość szybko opadła,w przewadze były średnie i duże bąble,lekko znaczyła szkło,pozostała do końca. Piana miała barwę wpadającą w jasny brąz. [4]
                          Zapach: Ciemnych słodów,gorzkiej czekolady,kawy,kakao... [4]
                          Smak: Czekoladowy,kakaowy,słodów palonych z lekkim akcentem owocowym w typie suszonych śliwek i trochę pieczywa. Wytrawne piwo,momentami wodniste,czasem słodkawe...niekiedy gorzkawe,goryczka chmielowa była niewielka. [4]
                          Wysycenie: Na początku było niezłe,szybko się wygazowało,ale do samego końca pozostały pojedyncze bąbelki,które uchodziły ku górze w dość długich odcinkach czasowych. [3]
                          Opakowanie: Bezzwrotne,etykieta utrzymana w charakterystycznym dla Pinty stylu,czyli nalepka z nowoczesnym wzorem,pełnym składem i firmowym kapslem. Może się podobać. [4]
                          Uwagi: Warka do 9.08.2015,wypite tego samego dnia. Lekkie,smaczne i przyjemne. Niezbyt orzeźwiające,jak dla mnie.

                          Moja ocena: [3.975]

                          Comment

                          • rafalek21
                            Senior
                            • 04-2015
                            • 1407

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarne, klarowne, rubinowe refleksy pod światło [5]
                            Piana: Żółtawa, przyzwoita obfitość, dość trwała, drobnopęcherzykowa, ładnie zdobi szkło. [4.5]
                            Zapach: Ciemne słody, znikome kakao, ciemny chleb, mało intensywny. [3.5]
                            Smak: Tak jak na etykiecie, orzechy włoskie i gorzka czekolada, skórka ciemnego pieczywa, lekko wodniste, wytrawne, niewysoka goryczka. [4]
                            Wysycenie: Średnio-wysokie, odpowiednie. [4.5]
                            Opakowanie: Jak to Pinta. [4.5]
                            Uwagi: Lekkie i pijalne piwo, dobrze orzeźwia.

                            Moja ocena: [3.975]

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              #15
                              Ho, ho, nikogo, jak widać, już dziś, takie "proste" piwa nie interesują...
                              Warka do 19.03.2019.
                              Bardzo dobrze wchodzi.
                              W zapachu kawowe akcenty z kwaskowatością. Piana nikła.
                              Wrażenia smakowe bardzo dobre. Przypomina dawnego, starego ciemnego Bernarda z "jemnymi kvasinkami". Czasen warto wrócić do źródeł, choć dla wielu piwo to może wydać się mało wyraziste.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎