Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Faktoria] Madame Blond

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Faktoria] Madame Blond

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • azazel82
    Senior
    • 01-2012
    • 146

    #2
    W sumie rzadko tu coś wrzucam, ale to piwo bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, więc czemu nie?

    Przede wszystkim jest jednym z bardzo niewielu naszych piw, które nie nadużywa odniesienia do belgijskości stylu. W ciemno strzeliłbym, że mam do czynienia z piwem z Belgii. 6,4 % to ok jak na blonda, nawet się zdziwiłem, że tak dużo, bo obstawiłem 1% mniej.

    Mankamentem jest piana, bowiem znika dosyć szybko i piwo wygląda biednie. Dobrze że kolor - jasnopomarańczowy - jest ładny. Minusy się tu kończą.

    Piwo pachnie bardzo ładnie - dominuje tu kolendra, ale nie natarczywa jak w witach, ale taka wspomagana przez oddrożdżową owocowość. Średnia pełnia jest idealna dla takiego piwa, gdzie dominuje aromatyczna słodowość. Lekka nuta kwaskowa sprawia, że nie jest zbyt banalnie. Dla mnie czad. Chętnie do niego wrócę.

    Click image for larger version

Name:	IMG_3577sm.jpg
Views:	1
Size:	45,4 KB
ID:	2052021
    http://piwnepodroze.blogspot.com/

    Zapraszam też na FB!!
    https://www.facebook.com/PiwnePodroze

    Comment

    • cichy86
      Junior
      • 07-2014
      • 3

      #3
      Bardzo dobre piwo.Wyczuwalne pikantne nuty.Odpowiednia kwaskowo-sc charakteryzująca piwa w stylu blond. Mocne zdradliwe

      Comment

      • Kiezmar
        Member
        • 09-2014
        • 53

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pomarańczowy to chyba odpowiednie określenie. Mętne. [4.5]
        Piana: No niestety - szybko opadła do małej warstewki. Największy mankament. [3]
        Zapach: Dominują przyprawy (kolendra?) i drożdże. Od razu wiadomo, że to piwo w stylu belgijskim. [4.5]
        Smak: Dominuje lekka kwaskowość. Goryczki nie czuć. Bardzo pijalne, aż chce się sięgnąć po kolejny łyk. [4.5]
        Wysycenie: Niskie. Chyba za niskie co widać po pianie. [4.5]
        Opakowanie: Dobry projekt, podoba mi się. [4.5]
        Uwagi: Warka z datą do 25.02.2015 roku. Naprawdę niezły Belg, choć deklarowana "moc" jest nieco zdradliwa.

        Moja ocena: [4.35]

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Pomarańczowozłoty. [5]
          Piana: Bardzo niska i znika bardzo szybko. [2]
          Zapach: Pomarańczowo-kolendrowy, co nie może dziwić, skoro właśnie skórką pomarańczy i kolendrą przyprawiono to piwo. Nuty owocowe. Ale to wszystko mało intensywne. [4]
          Smak: Piwo sprawia wrażenie dosyć lekkiego i nie pomyślałbym, że może mieć prawie 6 i pół procent alkoholu. Lekko kwaskowate, dosyć mocno pomarańczowe; sprawia też wrażenie lekko... Mydlanego. Przyprawowość typowa dla piw belgijskich, goryczka prawie nieobecna. [4]
          Wysycenie: Nieco za wysokie. [4.5]
          Opakowanie: Czcionka na kontrze słabo czytelna. Informacje dokładne. Etykieta - jak dla mnie - "taka se". [4]
          Uwagi: Mnie nie zachwyciło, niemniej wypiłem bez wybrzydzania.

          Moja ocena: [3.875]

          Comment

          • Warchlando
            Member
            • 06-2012
            • 94

            #6
            Kolor - pomarańczowy, mętny
            Piana - kremowa, niska, szybko opada, pozostawia obręcz wokół szkła
            Zapach - kolendra oraz owocowość
            Smak - przyprawowy, głównie kolendra, następnie owocowość, kwaskowość oraz lekka słodowość wraz z posmakiem drożdżowym
            Wysycenie - średnie
            Opakowanie - średniej urody etykieta, jednakże pasuje mi tutaj, podane pełne informacje. Kapsel czarny goły.
            Uwagi - ciekawe i całkiem pijalne piwo. Balans również dobry.
            Warka do 25.02.2015

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy, mętny. [4.5]
              Piana: Słaba, szybko opada. [3]
              Zapach: Drożdże, lekkie przyprawy. [4]
              Smak: Dość mocno kwaskowy, drożdżowy, przyprawowy, lekki posmak pomarańczy. Goryczka niska/średnia, ziołowa, trochę ziemista. [3.5]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: W porządku, przejrzyste, ale nie tak klimatyczne jak "kowbojska" seria. [4]
              Uwagi: Dominuje kwaskowość i ziołowo-ziemista goryczka chmielowa. Dość lekkie, nawet wytrawne. Jak dla mnie zbyt kwaśne, specjalistą od belgijskich piw nie jestem, ale tak wyraźny kwaskowy smak kojarzy mi się bardziej z saisonem niż blondem. Warka do 25.02.2015.

              Moja ocena: [3.725]

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty wchodzący w niezbyt mocną herbatę. [4.5]
                Piana: Biała, drobnopęcherzykowa ale niestety mało trwała. [3.5]
                Zapach: Dominują nuty pieprzowo-korzenne przełamane kolendrą. Pojawia się też zapach gumy jak u wulkanizatora. [4]
                Smak: Trochę za bardzo kwaskowate. Owa kwaśność przyćmiewa inne smaki charakterystyczne dla piw belgijskich, które tutaj również występują. Goryczka niska, zaakcentowana delikatnie na końcu. [3.5]
                Wysycenie: Średnie. [4]
                Opakowanie: Przyjemna, przyjrzysta etykieta, wielkimi literami informująca o najważniejszych aspektach piwa. Niestety brak informacji o browarze, który uwarzył to piwo. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.775]
                Last edited by YouPeter; 13-10-2014, 20:19.
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • Klatak
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 431

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pomarańczowy, jasny bursztyn ze średnią opalizacją. [5]
                  Piana: Niezbyt obfita, średnio zbudowana, niezbyt trwała (redukuje się do bardzo małej obrączki), nie zdobi szkła [2.5]
                  Zapach: Dość intensywny pochodzący od użytych przypraw bez dominującego aromatu kolendry bądź pomarańczy. Gdzieś w tle pałęta się nuta estrowa. [4]
                  Smak: W smaku zdecydowanie bardziej estrowe, ze słodyczą skórki pomarańczowej oraz kolendrowym posmakiem. Wytrawne, ale nie wodniste, niestety z lekko piekące. Goryczka niewyczuwalna. [3.5]
                  Wysycenie: Średnie do średnio niskiego. [4.5]
                  Opakowanie: Dobre jakościowo, zawiera komplet informacji. Projekt do mnie nie przemawia, sprawia wrażenie jak by w drukarni zabrakło niebieskiego i żółtego koloru. [4]
                  Uwagi: Warka z datą do 25.02.2015. Nie zachwyca, ale można wypić z przyjemnością.

                  Moja ocena: [3.725]

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6119

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Żółto pomarańczowy, piwo jest mętne. [3.5]
                    Piana: Średnia ale za niedługo niepełna warstewka. [3.5]
                    Zapach: Kwasek od morelkowy. Daje trochę siarką jak z morelek suszonych w Afryce. [3.5]
                    Smak: Słodkawe, morela, suszone jasne owoce. [4]
                    Wysycenie: Średni. [4]
                    Opakowanie: Inna linia graficzna... nie jest źle może tylko jest trochę "sztywno". [3.5]
                    Uwagi: Całkiem fajnie pijalne. Data 25.02.14. Start był orzeźwiający a finisz lekko piwniczny.

                    Moja ocena: [3.725]

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      #11
                      Piwo nie do końca w moim guście, nie pozbawione wad.

                      Mocno przyprawowe, z ładną gęstą pianą i ciemno brzoskwiniowym kolorze.

                      3/5
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9732

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, opalizujący. No ale na pewno nie "blond". [4]
                        Piana: Białokremowa, bardzo drobna, dość wysoka i sztywna, raczej jednak nietrwała. [3.5]
                        Zapach: Świeży, owocowo-landrynkowy, zaskakujący. No dobra, jest też daleki powiew chmielu... [3.5]
                        Smak: Goryczka z grejpfrutowo-pestkowym posmakiem, powiew pikantnych przypraw, ale taki zza grubej kotary w azjatyckiej knajpie . [3.5]
                        Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego. [4]
                        Opakowanie: Oryginalne i charakterystyczne wzornictwo, ale do mnie ono nie trafia. Sorka... [3]
                        Uwagi: Oryginalne piwo. Bardzo specyficzne. Można wypić. Raz na jakiś czas.

                        Moja ocena: [3.525]

                        Comment

                        • Oskaliber
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 727

                          #13
                          Kolor: Bursztynowy, mętny.
                          Piana: Biała, średnio obfita, średnio gęsta, średnio trwała. Opada do mocno dziurawego kożucha.
                          Zapach: Pieprzowo-przyprawowe fenole, trochę estrów, głównie cytrusy. Dosyć złożony.
                          Smak: Średnio treściwe. Słodowość, lekka a'la miodowa słodkość, sporo kwaskowatości, trochę posmaków cytrusowych (cytryna, pomarańcza). Tu fenole już minimalne. Finisz mocno kwaskowaty z dosyć niską goryczką.
                          Wysycenie: Średnio niskie.
                          Ogółem: Dosyć mocno kwaskowate, ale ogólnie bardzo dobre.
                          BeerFreak.pl

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎