Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Perun] Serce Dębu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Perun] Serce Dębu

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mocna herbata, klarowny. [4]
    Piana: Białokremowa, bardzo drobna, dość trwała, choć niezbyt wysoka. [4]
    Zapach: Słód palony, karmel, może jakieś suszone owoce (a może żołędzie...?). [4]
    Smak: Wytrawny, kawowy smak stouta, czymś przełamany (może dębem?), wyczuwalny także lekki karmel, smakuje mi . [4]
    Wysycenie: Niskie, OK. [4]
    Opakowanie: Goła szklanka w nowym Pawiu, uśredniam więc notę. [3.5]
    Uwagi: Całkiem fajne piwo, moim zdaniem na nadchodzącą jesień w sam raz .

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • marecki12
      Senior
      • 12-2005
      • 156

      #3
      Zdjęcie piwa
      Attached Files
      http://marecki12.web-album.org/

      Comment

      • x57
        Senior
        • 05-2011
        • 247

        #4
        Kolor ciemnomiedziany
        Piana niezbyt wysoka, drobnopęcherzykowa, złamanej bieli, trwała
        Aromat słodowość, sporo karmelu, owoce, lekka żywiczna chmielowość
        Smak słodowość, sporo karmelu, lekki orzech, suszone owoce, chmielowość średnia, żywiczna, lekko cytrusowa, minimalna czekolada
        Goryczka średnia, ściągająca, taninowa, zalegająca
        Odczucie w ustach pełnia średnia, wysycenie średnie, szorstkie.

        Goryczka do poprawy, poza tym całkiem niezłe.

        Comment

        • jerzdna
          Senior
          • 07-2014
          • 240

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnybursztyn. Klarowne [5]
          Piana: Srednie pecherze i srednia wysokosc. Szybko zredukowana. Lacing taki sobie [3.5]
          Zapach: Nikly. Na pierwszym planie cos nieprzyjemnego. Stawiam na warzywka. W tle zywica i trawy [2.5]
          Smak: Lepiej. Duzo lepiej od aromatu. Orzech wloski jest b.przyjemny. I ciemny slod. Goryczka srednia. Niesciagajaca [4]
          Wysycenie: Srednie. Ok [4.5]
          Opakowanie: Etykieta ladna grafika. Z tylu b.oszczedne info [4]
          Uwagi: Warka do lutego. Chyba pierwsza Moglo byc lepiej. Po poprawieniu wad w aromacie byloby b.przyjemnie pijalny piwem.

          Moja ocena: [3.5]

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnorubinowy. [4]
            Piana: Słabiutka. Niska, szybko znikająca. [2]
            Zapach: Trochę orzechowy, lekko czekoladowy, amerykańskości za grosz. [3]
            Smak: Goryczka i chmielowość nieco mocniejsze, niż sugerował nikły aromat, ale dalej to piwo sprawia wrażenie raczej nijakiego. Mocno wodniste, mało szlachetna i zalegająca goryczka po jakimś czasie robi się wręcz męcząca. [2.5]
            Wysycenie: W porzadku. [5]
            Opakowanie: Ciemne i nie rzucające się w oczy na półce, informacji niewiele. [3.5]
            Uwagi: Wersja butelkowa. Piłem je wcześniej dwa razy z beczki i wydawało mi się dużo lepsze.

            Moja ocena: [2.875]
            Last edited by WojciechT; 29-09-2014, 21:07.

            Comment

            • Glingorth
              Senior
              • 04-2014
              • 283

              #7
              Po tym stylu spodziewałem się większej goryczki i cytrusów w aromacie, a tutaj tego brakowało. Jak dla mnie trochę za słodkie, ale pijalne, przy następnej warce więcej chmielu na aromat, ciut więcej na goryczkę i będzie oki. Pite z butli.

              Comment

              • Ciptongue
                Junior
                • 09-2013
                • 23

                #8
                U mnie z kolei goryczka była nie do przeskoczenia. Amerykanów nie było czuć, ale to akurat dla mnie dobrze. Ale tak ściągającej i taninowej goryczki jeszcze nie było dane mi próbować, a piwo było dla mnie przez to nie do wypicia. Nie mam nic przeciwko wysokiej goryczce, ale takiej jak tu po prostu nie toleruję. Chyba zdarzają się jakieś spore różnice pomiędzy butelkami, bo wyżej parę osób pisało, że goryczka jest jak najbardziej ok i krótka, a to ostatnie co bym powiedział. Albo to tylko ja, bo jak coś podobnego wyszło mi w moim domowym brown ale, to zachodziłem w głowę czy to nie infekcja. W każdym razie zawiodłem się trochę na tym piwie, bo nazwa, etykieta jak i cała otoczka browaru Perun mi się podobają. No nic, winię pojedynczą butelkę, bo nie wierzę że wypuszczono by całą partię takiego piwa na rynek, zwłaszcza, że opisy są różne.
                www.szkoladlapsa.waw.pl szkolenie psów warszawa

                Comment

                • kenny
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 712

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnomiedziany. [3.5]
                  Piana: Wysoka, dość trwała. [4]
                  Zapach: Słaby, kwaśny. [2.5]
                  Smak: Dziwaczny, początkowo kwaśny, lekko palony i orzechowy, średnia goryczka ziołowa, zalegająca i nieprzyjemna. Po ogrzaniu bardziej palone. [3]
                  Wysycenie: Średnie. [3.5]
                  Opakowanie: Ładna etykieta, szkoda, że to najlepszy element tego piwa. [4.5]
                  Uwagi: Bardzo lekkie, wytrawne. Niezbyt dobre, pachnie niepokojąco, smakuje średnio. Po ogrzaniu lepsze, bardziej palone, może trochę chlebowe, ale nadal jest słabe. Goryczka paskudna, za mocna do tak lekkiego piwa. Nr partii 1/14.

                  edycja - poprawienie literówki

                  Moja ocena: [3.05]
                  Last edited by kenny; 30-09-2014, 22:34.

                  Comment

                  • Jerry_Brewery
                    Member
                    • 02-2014
                    • 69

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnobrązowy ze złotymi przebłyskami, klarowny. [4.5]
                    Piana: Kremowa, średniej wysokości, troszkę zbyt szybko opada. [4]
                    Zapach: Krótko mówiąc - za mało american. Czekolada, orzechy i zboże dominują. Cytrusy baaaardzo mizerne. Niby bez wad, ale taki podział ról mnie nie satysfakcjonuje. [3.5]
                    Smak: Tu z balansem jest lepiej: pierwsze akordy to uderzenie orzechów, kawy zbożowej i czekolady, ale już w drugim pojawiają się zioła i cytrusy. Finisz to mocna, choć nieco zalegająca goryczka. [4]
                    Wysycenie: Umiarkowanie wysokie, w porządku, choć nie miałbym nic przeciwko, gdyby było troszkę niższe. [3.5]
                    Opakowanie: Idea nazewnictwa i wzornictwa nawet mi się podoba, ale jeszcze nie wykorzystuje pełni potencjału. Brak tu jakiejś dzikości, nieokrzesania, które przy pogaństwie sprawdziłyby się jak znalazł. [3.5]
                    Uwagi: Po więcej wrażeń zapraszam tutaj -> http://bit.ly/1uruD1h

                    Moja ocena: [3.8]
                    jerrybrewery.wordpress.com

                    Comment

                    • betperf
                      Junior
                      • 11-2011
                      • 19

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemny bursztyn, ładnie sklarowane [5]
                      Piana: nie ma się do czego przyczepić [4.5]
                      Zapach: zaskoczony byłem, że nie przykryto aromatem chmielu jeden z moich ulubionych styli. nuty nowofalowe oczywiście pałętają się, ale nie są dominujące [4.5]
                      Smak: Myślę, że jest bardzo dobrze. Bardzo pijalne piwo, jak ktoś szuka lekkiej interpretacji American Brown Ale z dużym charakterem Northern Brown Ale to powinien sięgnąć po to piwo [4]
                      Wysycenie: niskie, w stylu [4.5]
                      Opakowanie: butelka, etykieta ok [4.5]
                      Uwagi: Duży plus, że nie zmasakrowano amerykańcami tak zacnego stylu jakim jest Brown Ale. Dla mnie interpretacja na nowofalową modłę w sam raz. Tak trzymać!

                      Moja ocena: [4.325]

                      Comment

                      • Dazhdbog
                        Junior
                        • 01-2014
                        • 5

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Brązowe. Bardzo klarowne. [5]
                        Piana: Jasnobrązowa. Na początku szybko się dziurawi by szybko opaść do cienkiego kożuszka. Pod koniec po pianie praktycznie ani śladu. [3]
                        Zapach: Dominuje paloność i kawa, która uderza od momentu otwarcia butelki. Potem ustępuję trochę pola karmelowi. Nikły aromat chmielu. [3.5]
                        Smak: Ogólnie słodowe. W smaku wyczuwalne aromaty kawowe. Goryczka dość konkretna, na początku pobudzająca, póżniej odrobinę zalegająca. [4]
                        Wysycenie: W porządku. Umiarkowane. [5]
                        Opakowanie: Rewelacja. Uwielbiam taką symbolikę i nawiązania do wierzeń. Cała otoczka browaru Perun bardzo do mnie przemawia. Etykieta prosta i dzięki temu bardzo mi się podoba. Na kontretykiecie brak szczegółowych informacji o składzie (szczególnie brak info o użytych chmielach). [5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.875]

                        Comment

                        • kret11
                          Junior
                          • 05-2014
                          • 3

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: intrygujący [4]
                          Piana: szybkoopadająca, bąbelki duże [2.5]
                          Zapach: nic nie ma do zarzucenia, nie ma się czym podniecać [3]
                          Smak: niestety piwo bez smaku, tylko zalegająca goryczka, porównałbym do koncernówek typu książęce czerwone [2]
                          Wysycenie: za mocno nasycone [3]
                          Opakowanie: etykietka mistrz [5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [2.7]
                          Attached Files
                          Last edited by kret11; 10-10-2014, 08:02.

                          Comment

                          • yassmen
                            Senior
                            • 11-2012
                            • 288

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Miedziano-czerwonawy. [4.5]
                            Piana: Żółtawo-kremowa. Niezbyt obfita, ale trwała. Klei się do ścianek naczynia. Drobna tekstura. [4]
                            Zapach: Biszkopty, karmel, słodowość. Ale są też truskawki, co raczej nie jest pożądane i wskazuje na to, że nie wszystko poszło zgodnie z planem przy warzeniu. [3.5]
                            Smak: Ładnie zharmonizowana karmelowość, biszkopty i orzechy po stronie słodyczy i solidna chmielowa kontra. Niby nic nadzwyczajnego, ale bardzo smaczne i bardzo w stylu. [4.5]
                            Wysycenie: Niezbyt wysokie, pasujące. [4]
                            Opakowanie: Etykieta od razu przywodzi na myśl stary design Dębowego Mocnego. Kontretykieta to wzór przaśności i siermiężnego rękodzieła zwieńczonego 'RZEŹKIE i zrównoważone w smaku'. Sorry, ale nawet jak zdawaliście nową maturę, to do czegoś jesteście zobligowani. [1.5]
                            Uwagi: Zawartość na tak, opakowanie do liftingu i utylizacji.

                            Moja ocena: [3.925]

                            Comment

                            • Crim44
                              Member
                              • 09-2014
                              • 88

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: klarowny, miedziany [4]
                              Piana: oblepia, zostaje do końca [4]
                              Zapach: coś palonego, jakiś orzehch, kawy trochę, mało intensywny [3]
                              Smak: kwaśno słodowy, czarny palony chleb, trochę kawy, debowy, niestety z zalegającą goryczką i mało ciekawą [3]
                              Wysycenie: to akurat w miare ok, nisko średnie wysycenie ale też nie można szybko pic przez tą goryczkę [4]
                              Opakowanie: ona nie jest zła, tylko tak jak w wypadku jasnego pioruna brakuje jakości, i wyrazistości [3]
                              Uwagi: przegięta gorycz, przez co jest średnio

                              Moja ocena: [3.2]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎