Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, IPA Single Hop HBC 430

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gościszewo, IPA Single Hop HBC 430

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #2
    Tytuł wątku do poprawki.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      Caniggia już zgłaszał , teraz pisz do Arta .
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • Crim44
        Member
        • 09-2014
        • 88

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemna pomarańcz jak w typowej IPA, ładny przyjemny kolor [4]
        Piana: Niziutka po nalaniu, szybko się zagazowuje, pozostawiając delikatną koronkę i jakieś szczątkowe ilości do końca, nie ma rewelacji ale nie jest źle [2.5]
        Zapach: Wyczuwalne ziołowe aromaty, dodatkowo jakiś słodki owoc, typu śliwka ? porzeczka? ale mogę się mylić, no i oczywiście jakieś mango lub coś takiego, przyjemny choć średnio intensywny [4]
        Smak: coś w stylu słodkiej śliwki z orzechem w czekoladzie Na pewno delikatna słodycz i zalegająca, ściągająca goryczka, delikatnie w moim mniemaniu za mocna, gdyby była trochę mniejsza było by bardzo dobrze, tak jest tylko ok [3]
        Wysycenie: trochę za bardzo wysycone ale ok [3.5]
        Opakowanie: ic specjalnego, użycie różnych czcionek na zwykłym tle średnio się komponuje, oczywiście na plus wypisanie wszystkich składników, ujdzie, choć w tle innych piw się gubi i nie jest widoczny [2.5]
        Uwagi: Nic specjalnego, użycie różnych czcionek na zwykłym tle średnio się komponuje, oczywiście na plus wypisanie wszystkich składników, ujdzie w tle innych piw się gubi i nie jest widoczny

        Moja ocena: [3.35]

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Pomarańczowy, mętny. [5]
          Piana: Fatalna. Mimo agresywnego nalewania powstał jeno cienki kożuszek, który i tak zniknął po chwili. Na plus to, że na ściankach zostają ślady. [2]
          Zapach: Mało intensywny. Zbyt mało. Trochę amerykańskiej cytrusowatości czy raczej tropikalności, jakieś owoce, trochę ziołowy. [3.5]
          Smak: Goryczka mocna, trochę zalegająca i niekoniecznie w bardzo przyjemnym typie, zbyt słabo skontrowana słodowością. Nuta odalkoholowa w typie rozpuszczalnikowym. Piwo sprawia wrażenie niezbalansowanego, [3.5]
          Wysycenie: Nieco za niskie. [4.5]
          Opakowanie: Brzydki kolor ety, sam goły napis, skład bardzo dokładny, ale poza tym nic. Nie przypadło mi do gustu. [3.5]
          Uwagi: Jestem zawiedzony.

          Moja ocena: [3.475]

          Comment

          • Baard
            Senior
            • 01-2010
            • 316

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładny pomarańczowy. [5]
            Piana: Słaba. Po nalaniu wytrzymała kilka sekund. Ładnie osadza się na ściankach. [3]
            Zapach: Całkiem przyjemny cytrusowo- porzeczkowy. [4]
            Smak: Przede wszystkim goryczka, trochę zalegająca. Słabo wyczuwalna podbudowa słodowa jak na 14-stkę. [3.5]
            Wysycenie: Na początku ok. Pod koniec picia słabo wyczuwalne. [4]
            Opakowanie: Etykieta, taka sobie. Wszelkie info podane. [3]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.7]

            Comment

            • rgrzech
              Senior
              • 12-2013
              • 230

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemne złoto, piwo ostrożnie nalane jest klarowne. [4.5]
              Piana: Biała i drobna, zaskakująco skąpa, mimo to zdobi szkło. [3.5]
              Zapach: Z butelki mieszanka słodu, karmelu i mango. Z kieliszka piwo pozbawione aromatu, no poza diacetylem, który co jakiś czas daje o sobie znać. [3]
              Smak: Miks nut karmelowych, anyżowych, słodowych i maślanych. Goryczka ziołowa, średnia, długa. Piwo jest wytrawne, pełne, mięsiste w odczuciu w ustach i bardzo gładkie. Finisz ziołowy, zalegający. [3]
              Wysycenie: Mała ilość gazu oraz duże odczucie pełni sprawiają, że piwo jest niesamowicie gładkie. Mi to odpowiada. [5]
              Opakowanie: Etykieta bardzo prosta, nic szczególnego. Na plus maksimum informacji. Drażni fatalne naklejenie etykiety i kontry. Rogi sterczą, pełno tu bąbli....fuszerka. [3.5]
              Uwagi: Bardzo przeciętne piwo. Nie wnosi nic nowego do piwnego świata. Eksperymentalny chmiel okazał się być nijakim dodatkiem.

              Moja ocena: [3.25]

              Comment

              • Klatak
                Senior
                • 07-2014
                • 431

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złocisty, średnio mętne. [4.5]
                Piana: Średnio obfita, średnio trwała, odrobinę zdobi szkło. [4]
                Zapach: Nic specjalnego niestety, średnio intensywny, lekko owocowy (słodkie owoce z jasnym miąższem, brzoskiwnia). Może lekkie ciasteczko, które utożsamiam z chinook0iem. [4]
                Smak: Solidna goryczka, nie zalegająca. Przyjemna treściwość ja na 14°. Niestety niewiele poza tym można powiedzieć. [3.5]
                Wysycenie: Niskie. [4.5]
                Opakowanie: Design taki sobie, zwłaszcza jak na Alebrowar ale niech będzie. Zawiera kompelt informacji [4]
                Uwagi: Warka z datą do 30. 10.2015. Piwo bez wad, dobrze wykonane, ale niestety chmiel HBC 430 nie zachwyca. Przyjemniejsze w odbiorze niż HBC 342.

                Moja ocena: [3.85]

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, lekko mętne ale w odróżnieniu od HBC 342 nie pływają w nim małe drobinki. [5]
                  Piana: Biała drobnopęcherzykowa. Utrzymuje się prze ok 5 minut, a następnie pozostaje przez jakiś czas w postaci cienkiego dywanika. Ładnie oblepia ścianki szkła. [4]
                  Zapach: Chmielowo-słodowy. Aromaty ziołowo-owocowe (słodkie owoce) podbite są dobrze wyczuwalną słodową pełnią. [4]
                  Smak: Podobnie jak w zapachu chmiel przełamany jest słodową bazą. W odróżnieniu od HBC 342 piwo to jest bardziej zbalansowane i treściwe. Goryczka średnia lekko zalegająca. [4]
                  Wysycenie: Nasycenie niskie do średniego. [5]
                  Opakowanie: To samo co w siostrzanym HBC 342. [2.5]
                  Uwagi: Nie sposób porównywać tego piwa do wypuszczonego w tym samym czasie HBC 342 i w konkurencji z tym piwem moim zdaniem 430 wypada trochę lepiej. Wpływ na to ma przede wszystkim dobra harmonia pomiędzy słodem a chmielem oraz aromaty słodkich owoców nadających wyższą treściwość temu piwu.

                  Moja ocena: [4.025]
                  Last edited by YouPeter; 02-10-2014, 21:46.
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • YouPeter
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2379

                    #10
                    Foto...
                    Attached Files
                    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                    Comment

                    • Mawel
                      Member
                      • 04-2014
                      • 65

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemny pomarańcz, zmętnione. [4.5]
                      Piana: Ładnie oblepia szkło, jednak niezbyt obfita [4]
                      Zapach: Chyba mocno wyczuwam ten słód zakwaszający, gdyż dla mnie po zapachu zapowiada się na kwaśne. Lekkie nuty tropikalne. [3.5]
                      Smak: Lekka słodowość, od początku wyraźna goryczka, która lekko zalega. Na finiszu wydaje się być lekko kwaskowate, chyba że mylę z zalegającą goryczką. [3.5]
                      Wysycenie: Niskie [3.5]
                      Opakowanie: Takie se, wolę kontrowersyjne ety AleBrowaru. Pelen skład [4.5]
                      Uwagi: Ocena wyszła taka sobie, jednak piwko dobrze pijalne z goryczką satysfakcjonującą dla hopheadów.
                      Warka 30.10.14

                      Moja ocena: [3.65]

                      Comment

                      • xcvxc
                        Member
                        • 02-2014
                        • 47

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasno-pomarańczowy, lekko zmętniony. [4]
                        Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, szybko opada pozostawiając cienki kożuszek. [3]
                        Zapach: Chmielowy, orzeźwiający lekko ziołowo cytrusowy. Sprawia wrażenie, że piwo będzie miało smak kwaśny, winny aromat. [4]
                        Smak: Fajna solidna goryczka, alkohol trochę wyczuwalny, lekki ale przyjemny diacetyl, jest słodowość, trochę karmelu. Pije się dość gładko. [4]
                        Wysycenie: Średnie z kierunku niskiego, pasujące do piwa. [4.5]
                        Opakowanie: Skromnie, czytelnie, minimalistycznie. Wolę jednak wcześniejsze etykiety Alebrowaru. [3]
                        Uwagi: Mi to trochę przypomina Lubuskie IPA ze względu na goryczkę. Piwo przyzwoite chociaż na kolana nie powala.

                        Moja ocena: [3.875]

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoty, delikatnie mętny. [5]
                          Piana: Drobna, średnio obfita, trwała. Ładnie 'firankuje' na szkle. [4.5]
                          Zapach: Na początku tropikalne owoce współwystępujące ze 'skarpetowym' aromatem. Niestety z czasem ten drugi zapach staje się intensywniejszy. [3.5]
                          Smak: Jest mocna, ziołowa goryczka ale uzupełniona słodową podbudową. Piwo bardziej złożone w smaku niż 342 choć i tak balans przesunięty mocno w goryczkową stronę. [4]
                          Wysycenie: Co najwyżej średnie. [4.5]
                          Opakowanie: Stylistyczny bliźniak 342 i tak samo jak w tamtym przypadku - te alfanumeryczne nazwy to średni pomysł. Grafika bez szału. [3.5]
                          Uwagi: Głównym problemem tego piwa jest aromat. Gdyby był właściwy to i piło by się przyjemniej.

                          Moja ocena: [3.925]
                          Attached Files
                          Last edited by docent; 06-10-2014, 07:49.
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • jerzdna
                            Senior
                            • 07-2014
                            • 240

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: bursztyn. przejrzyste [5]
                            Piana: sredniowysoka. drobna. gesta. zredukowana do cieniutkiej ale llacing piekny [4.5]
                            Zapach: delikatny ale bogaty. tropiki. zywica. cytrusy. w tle lekki slod. i po otwarciu delikatne maselko ktore pozniej ulotnilo sie [4.5]
                            Smak: goryczka na pierwszym planie.zalegajaca. troche meczaca. w drugim planie slod. po ogrzaniu pod koniec picia goryczka ustepuje troche i miesza sie ze slodycza. chyba ze to moje kubki juz zwalczyly ta gorycz. smile [3.5]
                            Wysycenie: niskie. ok [4.5]
                            Opakowanie: stylistyka chyba nawet b.smetna niz w ortodoxach. info za to pelne [3.5]
                            Uwagi: coz. piwo niezle. ale niezle dla alebrowaru to slabo. gdyby nie ta goryczka byloby bardziej pijalne

                            Moja ocena: [4.075]

                            Comment

                            • Boniu
                              Junior
                              • 09-2013
                              • 18

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Pomarańczowe, odrobinę mętne. [4.5]
                              Piana: Bardzo mała i szybko opada, szkło zdobi słabo. [2]
                              Zapach: Początkowo przyjemna multiwitamina, z czasem pojawia się nieprzyjemny diacetyl i nuty alkoholowe które przykrywają chmielowy zapach. [3]
                              Smak: Dość gorzkie, oprócz goryczki chmielowej również alkoholowa, do tego lekko zalegająca w ustach. Posmak alkoholu również się pojawia. Średnio-pełne, trudno doszukać się jakichś słodowych nut. [3]
                              Wysycenie: W miarę niskie. [5]
                              Opakowanie: Zupełnie mi się nie podoba, etykieta wygląda jakby była robiona w paincie. Plus za podanie pełnego składu. [3]
                              Uwagi: Rozczarowałem się. O ile goryczka całkiem porządna choć trochę zalegająca, to brak jakiejś kontry i wyczuwalny alkohol mocno zaniża ocenę. Do tego niezbyt przyjemne w zapachu.

                              Moja ocena: [3.075]
                              It's a god damn shame, when a grown ass mayne complains about the pain that he had to maintain,
                              when all he had to do is use his brain and make a change, thats a god damn shame.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎