Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, Gród Króla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, Gród Króla

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, dość klarowny. [4.5]
    Piana: Po nalaniu drobna i obfita, dość szybko opada do cienkiej ale trwałej warstwy. Ładnie znaczy szkło. [4]
    Zapach: W aromacie przede wszystkim wyraźna wędzonka. [4.5]
    Smak: Podobnie jak w aromacie - mamy tu wędzonke ale nie jest ona męcząca. Piwo jest mineralne, 'czyste' smakowo, bardzo rześkie. Jako aperitif lub przerywnik degustacyjny sprawdza się bardzo dobrze. [4.5]
    Wysycenie: Wysokie, bardzo dobre. [5]
    Opakowanie: Oldskulowa etykieta całkiem dobrze pasuje do klasycznej wersji Grodzisza. [4]
    Uwagi: Szczerze mówiąc to dawno nie piłem tak rześkiego klasycznego Grodzisza.

    Moja ocena: [4.45]
    Attached Files
    Last edited by docent; 07-10-2014, 07:26.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty. [4]
      Piana: Początkowo obfita ale szybko dziurawieje i opada nie pozostawiając po sobie większych śladów. [3]
      Zapach: Fajnie bo zapach wędzonki jest dość intensywny i nie trzeba się wysilać żeby go poczuć. W oddali czuć lekko jakiś obcy aromat, którego nie jestem w stanie zidentyfikować. [4]
      Smak: Przyjemny smak wędzonki o ogniskowym charakterze oraz delikatna podstawa słodowa. Pomimo tego piwo jak na swoje 8% ekstraktu jest dość pełne w smaku. Goryczka niska. [4.5]
      Wysycenie: W sumie jak na gordziskie to trochę za delikatne. [4]
      Opakowanie: Przeciętne. W ogóle to wszystkie etykiety z Olbrachta rzemieślniczego jakoś nie przypadły mi do gustu. [3]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.05]
      Last edited by YouPeter; 11-10-2014, 23:06.
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #4
        Foto...
        Attached Files
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          Zakupione na WFP. Mimo niskiego balingu pełne, wcale nie mocno nasycone. Piana średnio duża, opadająca, pozostawiająca firanki na szkle. Długo utrzymująca się. Aromat ładny, wędzony, jakby drewniany. W smaku łagodne, choć przy finiszu lekka wytrawność. Potem już jej nie czuć. Też mi pewna nuta przeszkadzała, ale nie jestem sensorykiem więc nie będę jej nazwy wydumywał. Dobre piwo, acz Grodziskie 4.0 zdecydowanie lepsze.
          Last edited by e-prezes; 13-10-2014, 10:40.

          Comment

          • Klatak
            Senior
            • 07-2014
            • 431

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty z bardzo delikatną opalizacją [5]
            Piana: Średnio obfita, drobno zbudowana, niezbyt trwała, gdzieniegdzie znaczy szkło. [4]
            Zapach: Dość intensywny przywodzi na myśl mocno solone wędzone mięso. [4]
            Smak: Czuć idealnie to co zapowiada aromat. Dobrze pijalne pomimo grodziszowego wysycenia. Delikatna goryczka wyczuwalna dopiero w posmaku. [4]
            Wysycenie: Średnio wysokie, mogło by być nieco wyższe ale się czepiam. [4.5]
            Opakowanie: Całkiem przyjemna etykieta, szkoda że po pełen skład trzeba wchodzić na stronę www, a paramenty piwa się nie zgadzają z tymi na etykiecie. [4]
            Uwagi: Warka z datą do 29.02.2105. Naprawdę przyjemny, pijalny i orzeźwiający grodzisz.

            Moja ocena: [4.075]

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasne, lekko zamglone złoto. [4]
              Piana: Opada powoli, po drodze nawet zostawia coś w kształcie zniekształconych krążków, ale pęcherzyki są bardzo grube. Piana jest dziurawa. [3]
              Zapach: Kiełbasiana wędzonka, podobna do mazurskich wurstów, przyjemna. Jest jednak jeden problem: oprócz tego aromatu czuć jeszcze tylko jeden i jest to niestety DMS w postaci groszku z serwatką. [3]
              Smak: Spora wędzonka, grillowa, słody są odczuwalne nieproporcjonalnie wysoko w stosunku do ekstraktu. Ogólnie jest treściwie, nawet goryczka się jakaś przyjemnie pałęta, później też trochę zboża. Otręby pszenne prosto na język. [4.5]
              Wysycenie: Za niskie, w piwie grodziskim lubię większe. [2.5]
              Opakowanie: Pasuje do tego piwa, tradycyjne. Pan Mleczko chyba tu nie mazał pędzla ... [4]
              Uwagi: Smaczny grodzisz z datą do 28.02.2015.

              Moja ocena: [3.675]

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty. [5]
                Piana: Wysoka, średnio trwała, osadza się na ściankach. [4]
                Zapach: Jak woda spod kiełbasy. Czyli jak grodzisz. Wędzonka, wędzonka i jeszcze raz wędzonka. [4.5]
                Smak: Wyraźnie wędzony i bardziej treściwy, niż bym się spodziewał po jednak stosunkowo wysokiej zawartości alkoholu. Posmaki słodowe, delikatna goryczka. [4.5]
                Wysycenie: A nawet nieco wyższe by być mogło. [4.5]
                Opakowanie: Szału nie ma, informacji nie za dużo, etykieta też nie jakoś bardzo ciekawa. [4]
                Uwagi: Bardzo smaczny grodzisz.

                Moja ocena: [4.45]

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bursztynowe, do grodzisza mi to nie pasuje [3]
                  Piana: biała, drobna, opada powoli i zauważalnie, nie osadza się na szkle [3.5]
                  Zapach: wędzonej kiełbasy moczonej w piwie, zbyt mocna ta wędzonka [3]
                  Smak: troszkę brakuje piwu treściwości, dominuje wędzonka, która skutecznie zabija pozostałe smaki, których można się tylko domyślać niż wyczuć, gdzieś daleko w tle ledwo wyczuwalne minimalnie zbożowo-słodowe nuty [2.5]
                  Wysycenie: za duże [3]
                  Opakowanie: podoba mi sie etykieta, firmowy kapsel, jest ok [5]
                  Uwagi: Jak dla mnie jest to najgorsze piwo z piotrkowskiego Olbrachta jakie piłem, wymęczone, niesmaczne, wędzonka powinna być tłem dla piwo, a nie piwo tylko podkładem dla wędzonki

                  Moja ocena: [2.95]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 19-01-2015, 21:34.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #10
                    Uwielbiam popijać to piwo w sobotę rano.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎