Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden Świętochłowice, Ale Mozajka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Reden Świętochłowice, Ale Mozajka

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Piłem wczoraj w pubie. Posmakowało mi na tyle, że wypiłem dwa. Mocno nachmielona, bardzo aromatyczna i goryczkowa APA. Nie napiszę szczegółów, bo było to spotkanie towarzyskie, gdzie piwo było tylko dodatkiem, ale za 10 zł z kija nic, tylko pić

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złotobursztynowy, lekko zmętniony. [4]
      Piana: Białokremowa, drobna z większymi bąblami, średniowysoka i średniotrwała, choć 2 mm utrzymują się długo... [4]
      Zapach: Chmiel plus delikatne owoce. [3.5]
      Smak: Goryczka, dość wyważona, lekki kwasek pochodzenia owocowego chyba, te owoce się rozprzestrzeniają, ciągnąc za sobą posmaczek karmelowy. [4]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Klasyka browaru, charakterystyczne wzornictwo, info jest, goły czarny kapsel. [4]
      Uwagi: Piwo w trakcie picia łagodnieje, i to mu robi dobrze .

      Moja ocena: [3.825]

      Comment

      • Rzeszowiak
        Piwny Radykał
        • 04-2009
        • 1596

        #4
        W wersji butelkowej smakuje jak amber ale. Zapachu praktycznie nie ma. Stylowo kiepsko, ale pijalne. Chmiel w zasadzie niewyczuwalny. Jednak nie tego oczekiwałem po tym piwie.

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Herbata. [5]
          Piana: Biała, drobnopecherzykowa, początkowo dość obfita ale niestety szybko opada ale za to pozostawia ładne ślady na ściankach szkła. [4]
          Zapach: Kolejne dziś piwo z Redena, które cierpi na brak zapachu. Jest bardzo mało intensywny i trzeba się na prawdę dobrze "w wąchać" aby coś poczuć. Czuć słód i trochę słodkich dojrzałych owoców. [3]
          Smak: Dobrze zaakcentowana baza słodowy tworzyłaby idealną podstawę do przyjemnego nachmielenia. Ale to nie jest zbyt wysokie. Wyczuwalne są nuty trawiasto-tytoniowe oraz owocowo-kwiatowe. Goryczka o średniej mocy, niezalegająca. [4]
          Wysycenie: Trochę za wysokie. [4]
          Opakowanie: Nie będę się rozpisywał bo jest taka sama jak w poprzednio opisanych piwach z tego browaru. [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.725]
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Foto...
            Attached Files
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • Klatak
              Senior
              • 07-2014
              • 431

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny bursztyn, idealnie klarowne [4]
              Piana: Niezbyt obfita, drobno i średnio zbudowana, niezbyt trwała, zdobi szkło. [3.5]
              Zapach: Średnio intensywny, karmelowy, biszkoptowy, z odrobiną żywicy. [3.5]
              Smak: Podobnie jak w aromacie dominuje karmel, ale chmiel jest bardziej wyczuwalny. Goryczka średnio niska, ale stanowczo za niska jak na ta ilość karmelu. [3.5]
              Wysycenie: Dość niskie. Mogło by być wyższe. [4]
              Opakowanie: Opakowanie jest rewelacyjne, super projekt, komplet informacji, dobrze wyglądający papier. Jedynym mankamentem jest kiepska wytrzymałość etykiety gdy butelka się spoci i kapsel golas. [5]
              Uwagi: Warka z datą do 15.11.2014. Piwo nie jest złe, ale też niczym nie zachwyca. Brakuje chmielu na aromat, goryczka też mogła by być wyższa, a udział słodu karmelowego mniejszy.

              Moja ocena: [3.625]

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Zaskakująco klarowne (o ile dobrze pamiętam, z kija takie nie jest), kolor herbaty z miodem. [4.5]
                Piana: Średnio wysoka, biała, drobnopęcherzykowa. Dosyć szybko redukuje się do grubego pierścienia, zostaje na szkle. [3.5]
                Zapach: Przyjemny, owocowo-chmielowy, ale bardzo, bardzo mało intensywny. [3.5]
                Smak: Dobrze zharmonizowana, krótka, cytrusowo-tropikalna goryczka ze słodowym i lekko karmelowym finiszem. Nuty kwiatowe, tytoniowe, posmak herbaty (?), owoce. Nachmielenie nie jest przesadnie mocne (to dobrze! Tutaj takie pasuje), piwo jest lekkie i pijalne. [4]
                Wysycenie: Nawet nieco wyższe by być mogło. [4.5]
                Opakowanie: Szata graficzna nie porywa. Infomacji sporo - no i reklama innych piw [4]
                Uwagi: Pamiętam, że z beczki smakowało mi bardziej, ale to i tak jest dosyć smaczne piwo. Niczego nie urywa, ale spokojnie wyobrażam sobie picie tylko jego przez cały wieczór.

                Moja ocena: [3.825]

                Comment

                • Rzeszowiak
                  Piwny Radykał
                  • 04-2009
                  • 1596

                  #9
                  Uzupełnię swój powyższy post, miałem okazję pić to piwo w wersji beczkowej i było bardzo dobre. Świetna APA. Z butelki nie warto.

                  Comment

                  • patricco
                    Junior
                    • 04-2014
                    • 19

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bursztyn [4]
                    Piana: Ładna drobnopecherzykowa lecz chwilowa i szybko uciekła [3]
                    Zapach: Zapach bardzo słaby amerykańskich chmieli [2.5]
                    Smak: Słaba goryczka jak na APA [3]
                    Wysycenie: Niskie ale dla mnie OK [3]
                    Opakowanie: Opakowanie bardzo dobre, świetne wykonanie moze kolor nie ten ale oryginalne napewno. [4.5]
                    Uwagi: Spodziewałem sie lepszego APA. A tu ani aromat ani goryczka nie porwały za to bardzo pijlane piwo.

                    Moja ocena: [2.95]

                    Comment

                    • Oskaliber
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 727

                      #11
                      Kolor: Jasny bursztyn, mętny.
                      Piana: Biała, obfita, gęsta, dosyć trwała. Opada do solidnego kożucha lekko oblepiając szkło.
                      Zapach: Mango i inne owoce tropikalne, cytrusy.
                      Smak: Średnio treściwe. Lekka podbudowa słodowa, posmaki chmielowe podobne jak w zapachu (owoce tropikalne, cytrusy) i średnia, żywiczna goryczka.
                      Wysycenie: Średnie.
                      Ogółem: Do wypicia. Nic złego i nic porywającego.
                      BeerFreak.pl

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Rozmawiałem ostatnio z piwowarem, druga warka ma być nieco mniej karmelowa i bardziej chmielowa

                        Comment

                        • rafael52
                          • 12-2013
                          • 478

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: złocisty, zamglony. [4.5]
                          Piana: niska, średniopęcherzykowa, szybko znika. [2.5]
                          Zapach: intensywny aromat chmielowy, żółte owoce, tropikalne, aromaty charakterystyczne dla Mosaica. [4]
                          Smak: średnia pełnia, raczej w kierunku wytrawnym, tak jak w aromacie sporo chmielu, goryczka średnia, przyjemna. [4]
                          Wysycenie: średnie, odpowiednie [4.5]
                          Opakowanie: fajna grafika w nowej odsłonie, ładniejsza od wcześniejszej wersji, jest pełen skład na miejscu. [4]
                          Uwagi: warka do 27.01.2016.

                          Moja ocena: [3.9]

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎