Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Summer Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bartek, [Doctor Brew] Summer Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • marko330
    Junior
    • 08-2014
    • 3

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mętny, w sumie błotnisty. [2.5]
    Piana: Skąpa, szybko opadająca. [2]
    Zapach: Przyjemny, owoce tropikalne. [4]
    Smak: Lekkie, smaczne, lekko zalegająca goryczka, ale akceptowalna. [4.5]
    Wysycenie: Dość słabe. [2]
    Opakowanie: Klasyk u Doctor Brew, mi się taka forma podoba. [4.5]
    Uwagi: Ogólnie lekkie i przyjemne piwo. Nie odmówią sobie wypicia go jeszcze raz. Tak dla luzu, w towarzystwie w sam raz.

    Moja ocena: [3.85]

    Comment

    • kret11
      Junior
      • 05-2014
      • 3

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mleczny, jasny [4]
      Piana: Drobna, długozanikająca [4]
      Zapach: Pachnie standardowo chmielami amerykańskimi, bardzo przyjemnie z resztą [4]
      Smak: Przepyszne, owocowe, gorzkie, chmielowe, idealne. Mój nowy faworyt [5]
      Wysycenie: Średniowysycone - pasuje do stylu [4.5]
      Opakowanie: No szkoda, że nie ma jakiś ciekawszych etykietek dla tych piw [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.45]
      Attached Files
      Last edited by kret11; 10-10-2014, 07:56.

      Comment

      • Jerry_Brewery
        Member
        • 02-2014
        • 69

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor niby ładny, brzoskwiniowy, ale mętność przechodzi ludzkie pojęcie. Ciekaw jak wyglądała poprzednia, wycofana z rynku warka [2]
        Piana: Drobna, gęsta, bieluchna, ale niezbyt wysoka i trwała. [3.5]
        Zapach: To zawsze mocny punkt piw Doctora Brew. Tym razem pełen cytrusów, niedojrzałego (to nie wada) melona, kwiatów i sosny. [4.5]
        Smak: Bardzo rześkie, raczej wytrawne. Czuć cytrynę i limonkę, a także trochę sosny. Finisz to przyjemna ziołowa goryczka. [4]
        Wysycenie: Trochę zbyt gładkie, choć generalnie przyjemne. [3.5]
        Opakowanie: Schludne Doctorowa klasyka, którą bardzo lubię. [4.5]
        Uwagi: Po więcej wrażeń zapraszam tu -> http://bit.ly/10TeCWS

        Moja ocena: [4.025]
        jerrybrewery.wordpress.com

        Comment

        • Crim44
          Member
          • 09-2014
          • 88

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: miodowy? taki słoneczny [3.5]
          Piana: słabo się pieniło na starcie, ocś tam delikatnie zostawia lasing i na niskim poziomie do konca [3]
          Zapach: intensywna multi witaminka, przyjemnie fajnie choć [4.5]
          Smak: no niezłe, wytrawne, goryczka grejfrutowo sosnowa, trochę pomarańczy fajne [4.5]
          Wysycenie: niskie ale no mi pasuje w takim piwie [4.5]
          Opakowanie: std doctor brew, ok ale nie ma szału [4]
          Uwagi: Fajne piwo na lato, dobrze, że pogoda dopisuje, w zime faktycznie nie pasuje bardzo polecam

          Moja ocena: [4.275]

          Comment

          • purc
            Senior
            • 02-2009
            • 650

            #6
            Piwo mętne, z okropnym diacetylem i kwiatami w zapachu. W smaku wodniste i znowu dominuje diacetyl. Jedno z najgorszych AIPA wyprodukowanych po Rewolucji. Gratulacje dla Jerry Brewery za recenzję. Pite z z peta w Skrzynce Piwa /hm, może coś w tym jest/.
            Last edited by purc; 11-10-2014, 23:11.

            Comment

            • Crim44
              Member
              • 09-2014
              • 88

              #7
              kupiłem 3, po dobrym pierwszym jakie piłem, no i niestety piwo strasznie nie równe, zakupiłem ogólnie 4 te piwa, 1sze jakie piłem to właśnie oceniane wyżej bardzo dobre, dwa kolejne wylane, diacetyl i DMS, nie pijalne, no i teraz pije ostatnie które jest w smaku jak pierwsze, strasznie nie równo

              no nie wiadomo jak traficie niestety

              Comment

              • Klatak
                Senior
                • 07-2014
                • 431

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo brudna pomarańcza, bardzo mocno zmętnione pomimo dużej ilości osadu na dnie. [2]
                Piana: Niezbyt obfita, nietrwała, drobno i średnio zbudowana, delikatnie zdobi szkło. [3.5]
                Zapach: Dość intensywny pochodzący zarówno od słodu jak i chmielu. Owoce tropikalne (przejrzałe mango), karmel, miód gryczany, trochę cytrusa. Może nawet czuć polarisa. [4]
                Smak: Jak na 11° Plato dość treściwe. Delikatna karmelowa słodycz skontrowana jest średnią goryczką, która wydaje się nieco wyższa niż 46 IBU. Bardzo dobrze pijalne. [4.5]
                Wysycenie: Średnie, może delikatnie poniżej średniego co zwiększa pijalność. [5]
                Opakowanie: Typowe dla Doktorów. Kolor i napis może się mylić z sunny ale. Morskie opowieści najgorsze chyba do tej pory. Oczywiście zawiera pełen skład. [4]
                Uwagi: Warka z datą do 30.12.2014. Piwo bardzo przyjemne w odbiorze i tak jak powinno być sesyjne. Niestety nieziemsko zmętnione (nie chce wiedzieć jak wyglądała warka, która nie poszła do sprzedaży)

                Moja ocena: [4.1]

                Comment

                • jerzdna
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 240

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: złoty. strasznie mętne, muliste z mnóstwem osadu. częściowo moja wina bo nie uważałem przy nalewaniu [3.5]
                  Piana: średniowysoka, biała. drobne pęcherzyki. nietrwała ale lacing bardzo dobry [3.5]
                  Zapach: piękny. Standard można powiedzieć u Docktorków. Mocny, wyraźny i na bogato. Tropiki i cytusy. Żywica, las i kwiaty. Słodów nie wyczułem - zapachy od chmielowe je "zabiły" [4.5]
                  Smak: Słabo. Może to wina tego "mułu" drożdżowego, który wlałem do szklanki ale czuję wyraźny smak mydlano-drożdżowy (to przeca nie pszenica). Słód praktycznie "majaczący" na granicy smaku. Za to goryczka bardzo przyjemna, cytrusowa. Niezalegająca [3.5]
                  Wysycenie: niskie. odpowiednie [4.5]
                  Opakowanie: Graficznie bez zarzutu. Bardzo lubię ich styl. Komplet informacji na "tyłku". Jedynie rymowanka mocno drętwa [4.5]
                  Uwagi: gdyby nie ten wygląd (straszny) i smak zdominowany przez mydło i drożdże mogłoby to być świetne piwo na...hmm... lato!

                  Moja ocena: [3.95]

                  Comment

                  • YouPeter
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2379

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Przybrudzona pomarańcza. [4.5]
                    Piana: Pomimo bardzo dynamicznego nalewania ta praktycznie się nie pojawiła. A nawet jeśli to była niska i podziurawiona. [2]
                    Zapach: Żywica, cytrusy, owoce tropikalne i trochę landrynek. Jest też nieco nut charakterystycznych dla europejskich odmian chmielu. [4]
                    Smak: Zaraz na początku dominuje chmielowa mieszanka smaków. Jednak po przełknięciu pojawia się wielka pustka, jałowość i dziwne odczucie na języku, tak jakby piwo było suche. Jednak z czasem język przyzwyczaja się i z każdym kolejnym łykiem jest coraz lepiej. Na końcu pojawia się delikatne chlebowość oraz średniej intensywności goryczka, która jest trochę "wulgarna" w swym charakterze. [4]
                    Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
                    Opakowanie: To samo co wszystkie poprzednie. Etykiety zaczynają się już trochę nudzić, a piwa mylić. [4]
                    Uwagi: To piwo zmienia się niesamowicie w trakcie picia. Początkowo chciałem dać zaledwie 3,0 w rubryce smak, jednak z każdym łykiem stawało się coraz lepsze, pomimo tego, że jego temperatura wcale wiele się nie podniosła.

                    Moja ocena: [3.85]
                    Last edited by YouPeter; 24-10-2014, 20:11.
                    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6077

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Mętny żółto pomarańczowy /nie było ustane/. [4]
                      Piana: Średnia, na dłużej grubsza warstwa. [4]
                      Zapach: Lekki grapefruit, żywice i cytrusy. [4]
                      Smak: Niezła goryczka, żywica, cytrusy i lekkie drożdże /nie było ustane/. [4]
                      Wysycenie: Poniżej średniej. [4]
                      Opakowanie: Już trochę mnie nudzi ta prostota ale przez tę manierę piwa od doktorów łatwo można dostrzec na półce. [3.5]
                      Uwagi: Lekkie piwko na początek, łatwo pijane i dość smaczne.

                      Moja ocena: [3.975]
                      Attached Files
                      Last edited by Javox; 28-10-2014, 10:26.

                      Comment

                      • Glingorth
                        Senior
                        • 04-2014
                        • 283

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemny pomarańcz, mocno błotnisty z pływającymi farfoclami, które osiadają na dnie szklanki. [3]
                        Piana: Mała, drobna, dziurawa, delikatnie zdobi szkło. [3.5]
                        Zapach: Od razu czuć, że to Doctor Brew. Bardzo przyjemny chmielowy aromat, głównie cytrusy, mango, żywica. [4.5]
                        Smak: Bardzo przyjemna krótka goryczka , pozostawiająca posmak gorzkich cytrusów. Do tego owoce tropikalne i sosna. Piwo jest dość wytrawne, szybko i dobrze wchodzi. [4]
                        Wysycenie: Średnie, dobrze się pije [4]
                        Opakowanie: Estetyka, pomysłowość, komplet informacji, tylko ten opis trochę kiczem trąci. [4.5]
                        Uwagi: Znika w szybkim tempie, przyjemne i orzeźwiające z bardzo ładnym zapachem... jedynie ten muł trochę psuje całość.

                        Moja ocena: [4.1]

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jak napój brzoskwiniowy. Piwo jest mętne, absolutnie nieprzejrzyste. [3]
                          Piana: Biała, szybko opadła i po drodze nie zostawiła nic ciekawego na szkle. [2]
                          Zapach: Głównie cytrusy, trochę też mango i ananas oraz niepotrzebny tu miód. Są też słabo wyczuwalne iglaki. [4]
                          Smak: Dominuje goryczka, którą przyjemnie uzupełnia słodowa, trochę karmelowa podbudowa. Piwo jest lekkie, ale nie wodniste. Goryczka jest krótka na języku, nie zalega, ma coś z pestek. [4]
                          Wysycenie: Niskie, odpowiednie dla tego piwa. [4]
                          Opakowanie: Trochę prymitywna etykieta, ale kontra jest ok. Zawiera dużo danych, ładnie graficznie rozmieszczonych. [4]
                          Uwagi: Smaczne piwo z datą do 10.03.2015.

                          Moja ocena: [3.75]

                          Comment

                          • kk43506
                            Junior
                            • 12-2014
                            • 22

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Miedziano-pomarańczowy, nieprzejrzysty. [4]
                            Piana: Mizerna ale trwała, przyzwoity lacing. [4]
                            Zapach: Amerykański chmiel, grapefruit i mango. [4]
                            Smak: Lekkie ale pełne w smaku, goryczka słaba, krótka i delikatna. Ma swój wydźwięk ale nie dominuje. Głównie owoce tropikalne, lekko mdłe przez nieskontrowaną słodowość. Pomiędzy smakiem owoców a goryczką jest niezapełniona niczym pusta przestrzeń. [3.5]
                            Wysycenie: Bardzo ok. [4.5]
                            Opakowanie: Przejrzyste, proste. Wszystkie informacje o piwie są, jedyny minus za brak kapsla firmowego. [4]
                            Uwagi: Warka do 10.03.2015r.

                            Moja ocena: [3.825]

                            Comment

                            • titan
                              Senior
                              • 08-2014
                              • 122

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: herbata z cytryną, mętny [4.5]
                              Piana: słabo sie tworzy, ale do końca pozostaje obwódka, śnieżno biala, piękny lacing, całe szkło było oblepione [4]
                              Zapach: cudowny, intensywny zapach cytrusów, słodkich cytrusów, mango, mandarynki, przebija się żywica [4.5]
                              Smak: mniej słodki niż zapach, bardziej greipfutowy, goryczka średnia, niezalegajaca, odpowiednia dla tego piwa, bardzo pijalne, może trochę zbyt wodniste [4]
                              Wysycenie: średnie - odpowiednie dl tego piwa [4.5]
                              Opakowanie: styl dr brew, wszystki informacje, kasel czarny golas, [4]
                              Uwagi: warka, do 10.03.15, bardzo fajne piwo, bardzo pijalne

                              Moja ocena: [4.225]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎