Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), [Raduga] Nosferatu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Witnica (BOSS), [Raduga] Nosferatu

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Kiezmar
    Member
    • 09-2014
    • 53

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarne nieprzejrzyste. Bez zastrzeżeń. [5]
    Piana: Wysoka, drobna o kremowej barwie. Nieźle utrzymująca się i oblepiająca szkło. [4.5]
    Zapach: Czuć i chmiele i nuty kawowe. Aromat mógłby być bardziej intensywny ale nie mam większych zastrzeżeń. [4.5]
    Smak: Gorzki od czekolady, potem lekka przyjemna dobrze ułożona goryczka i do lekka kwaskowość. Jak najbardziej ok. Niskie wysycenie poprawia pijalność. [4]
    Wysycenie: Według mnie optymalne. [4.5]
    Opakowanie: Po prostu świetna! Informacje na kontrze może zbyt lakoniczne ale całość robi świetne wrażenie. [5]
    Uwagi: 4.4.2015 r. Bardzo dobre Black IPA - polecam.

    Moja ocena: [4.35]

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Pod światło ciemny rubin. [4]
      Piana: Po nalaniu drobna i gęsta, szybko opada do cienkiej warstwy. [3.5]
      Zapach: Żywica, lekki karmel, trochę masła, w końcu aceton/rozpuszczalnik. [3.5]
      Smak: Goryczka co najwyżej średnio intensywna , do tego lekka kwaskowość z palonych słodów. Mocno przeciętnie. [3.5]
      Wysycenie: Dość niskie. [4]
      Opakowanie: Motyw filmów z nurtu niemieckiego ekspresjonizmu bardzo ok, ale brakuje mi jakiejś historii na kontrze łączącej film z piwem. [4.5]
      Uwagi: Fajny pomysł na linię piw inspirowanych niemieckim ekspresjonizmem. Szkoda tylko, że jakość taka sobie...

      Moja ocena: [3.6]
      Attached Files
      Last edited by docent; 20-10-2014, 18:14.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Klatak
        Senior
        • 07-2014
        • 431

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, w teku bez przebłysków. [5]
        Piana: Kremowa, dość obfita, drobno zbudowana, średnio trwała, ładnie zdobi szkło. [4.5]
        Zapach: Dość intensywny, pochodzący zarówno od chmielu i słodu. Żywica, cytrusy, owoce egzotyczne, kawa, czekolada. Lekki diacetyl, który nie zaburza odczuć sensorycznych. [4.5]
        Smak: Dość wodniste i niezbyt "konkretne". Spora kwasowość ciemnych słodów. Goryczka na średnim poziomie z początku palona przechodząca w grejpfrutową nieco zalegającą. [3.5]
        Wysycenie: Średnio niskie, jest ok. [5]
        Opakowanie: Bardzo fajne, pasujące do zawartości butelki. Zawiera dużo informacji (łącznie z IBU) szkoda że nie ma wymieniowych wszystkich słodów. Kapsel golas. [4.5]
        Uwagi: Warka z data do 04.04.2015. Całkiem przyjemne piwo, ale brakuje mu tego czegoś w odczuciu w ustach. Może wyższy ekstrakt a może mniejsze odfermentowanie i piwo było by naprawdę bardzo dobre.

        Moja ocena: [4.15]

        Comment

        • DonZ
          Senior
          • 03-2013
          • 303

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarne, w miarę klarowne, nieprzejrzyste. [4]
          Piana: Obfita, drobna, beżowa. Powoli się dziurawi, choć szybko opada. Ładnie zdobi szkło. [4]
          Zapach: Średnio intensywny żywiczny aromat, sosnowy iglasty. [3.5]
          Smak: Pół słodkie, w kierunku do większej słodyczy, mocno zdominowane przez ciemne słody, palone, pojawiają się nuty czekoladowe, natomiast strona chmielowa jest gorsza też dość intensywna żywiczna, z nutami kwiatowymi ale strona słodowa zdecydowanie wysunęła się na pierwszy plan. Finisz jakiś nijaki trochę alkoholowy trochę palony, i nieznacznie goryczkowy, mocno nie zbalansowane piwo. [3]
          Wysycenie: Średnie, nie za małe nie za duże choć mogło by być nieznacznie niższe. [4]
          Opakowanie: Jakoś tak nie do kończ jestem przekonany do tej etykiety, fajnie o tyle że coś się starają nawiązywać do klasyków kinowych, przynajmniej ja sobie to tak tłumaczę. [3.5]
          Uwagi: Fajne piwo choć niestety dość nie zbalansowane.

          Moja ocena: [3.4]

          Comment

          • pen
            Member
            • 05-2014
            • 97

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: smolisty z lekkim refleksem ciemnego rubinu [4.5]
            Piana: drobnopecherzykowa, kremowa, zabrudzona, nawet nie opada za szybko i oblepia przyzwoicie szklo [4.5]
            Zapach: zywiczno-kawowy, sredniointensywny + niestety te nuty rozpuszczalnika... [3.5]
            Smak: czekoladowo-kawowy z cytrusowa goryczka, niezalegajaca, piwo jest lekko kwaskowate [3.5]
            Wysycenie: niskie, dla mnie optymalne [5]
            Opakowanie: calkiem przyzwoita grafika i pelnia informacji [4.5]
            Uwagi: nie wybija sie przed szereg... nic specjalnego...

            Moja ocena: [3.775]

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Prawie idealnie czarny. [5]
              Piana: Niska, beżowa, niezbyt trwała. [2.5]
              Zapach: Kawowo-palony z wyraźną nutą żywiczno-cytrusową, ale nieprzesadnie intensywny. [4]
              Smak: Wyraźnie kawowy i palony z silną nutą gorzkiej czekolady. Goryczka schowana, raczej niewysoka jak na styl. Lekki kwasek, trochę za mocny jak dla mnie. Piwo fajnie treściwe, gęste. [4]
              Wysycenie: Niskie, w porządku. [5]
              Opakowanie: Skład dokładny, etykieta fajna, czcionka na kontrze trochę nieczytelna (za mała!). [4]
              Uwagi: Smaczne.

              Moja ocena: [3.95]

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9731

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brunatny ze śladowymi refleksami rubinowymi. [4]
                Piana: Beżowa, wysoka, drobna i sztywna, ale niezbyt trwała. [4]
                Zapach: Minimalny ślad słodu wędzonego, intrygująca mieszanka karmelu i szyszek chmielowych. [4]
                Smak: Mmm... Fajny... Taki dymno-popiołowo-karmelowy, jest też posmak stouta, taka kawa, jednocześnie intensywny chmiel. [4]
                Wysycenie: Niskie w kierunku średniego. [4]
                Opakowanie: Mroczne, intrygujące, ciekawe - jak pisał docent - inne niż wszystkie. [4.5]
                Uwagi: Bardzo pozytywnie zagłębiłem się z nosferatem w klimat chelołinu... .

                Moja ocena: [4.025]

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Kawowo-czekoladowo-palony (lekko) stout o niskiej goryczce, a nie żadne black ipa.
                  Jako piwo - trzyplus, jako BIPA dwaplus.

                  Comment

                  • kenny
                    Senior
                    • 04-2009
                    • 712

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
                    Piana: Beżowa, bardzo wysoka, utrudnia nalewanie, bardzo sztywna. [4]
                    Zapach: Słaby, lekko palony i żywiczny. [4]
                    Smak: Gorzka czekolada, lekki kwasek, żywiczna chmielowość, goryczka niska/średnia. [4.5]
                    Wysycenie: Niskie. [4.5]
                    Opakowanie: Bardzo fajne, stylowe, mroczne. [4.5]
                    Uwagi: Dobre piwo. Aksamitne, dość lekkie, ale nie wytrawne. Goryczka zaskakująco niska, o charakterze raczej palono-ziołowym. Chyba bliżej mu do American Stouta, niż do Black IPA.

                    Moja ocena: [4.275]

                    Comment

                    • Oskaliber
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 727

                      #11
                      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty.
                      Piana: Beżowa, dosyć obfita, dosyć gęsta, średnio trwała. Opada do dziurawego kożucha mocno oblepiając szkło klasyczną koroną.
                      Zapach: Dominacja amerykańskich chmieli: owoce tropikalne, cytrusy. Na dalszym drugim planie akcenty czekoladowe.
                      Smak: Średnio treściwe. Tutaj już o wiele wyraźniejsze niż w zapachu akcenty gorzkiej czekolady, kawy. Przesłaniają trochę chmiele wychodząc na pierwszy plan, ale te wciąż są wyraźne i przyjmują trochę bardziej żywiczny charakter. Wszystko wieńczy średnia, żywiczno-przypalana goryczka.
                      Wysycenie: Niskie, prawie całkiem rozgazowane.
                      Ogółem: Zepsute nagazowaniem, piwo jest prawie kompletnie rozgazowane. Oprócz tego dobre, choć bardziej w stronę American Stoutu niż Black IPA.
                      BeerFreak.pl

                      Comment

                      • Glingorth
                        Senior
                        • 04-2014
                        • 283

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Czarny z rubinowymi przebłyskami. [4.5]
                        Piana: Po przelaniu obfita, potem redukuje się do małej warstwy, ale ciągle trzyma poziom i ładnie oblepia szkło. [4]
                        Zapach: Po otwarciu głównie cytrusy i żywica, potem dochodzą palone słody, kawa i lekki diacetyl. Zapach mało intensywny. [3.5]
                        Smak: Pierwsze co da się zauważyć to zbyt mała goryczka jak ten styl. Piwo pozostawia posmak kawy i gorzkiej czekolady, lekko kwaskowate. [3.5]
                        Wysycenie: Niskie do średniego [4]
                        Opakowanie: Szału nie ma, ale przynajmniej wyróżnia się na półce. [4]
                        Uwagi: Spodziewałem się intensywniejszego smaku i aromatu, piwo jest całkiem dobre, ale bardziej przypomina jakiegoś stouta niż Black IPA.

                        Moja ocena: [3.65]

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Pite wieczorem tak jak czas aktywności tytułowego Nosferatu więc dla mnie był czarny jak klimat z Murnaua [5]
                          Piana: beżowa, gęsta, drobna, zwarta, opada powoli, osadza się na szkle drobnymi kępkami niczym wampirza ślina na widok ofiary [4]
                          Zapach: zapach jak po wizycie po tygodniu w wypalonej i wygaszonej piwnicy Nosferatu, popiół i sadza mocno przypruszone śniegiem [3.5]
                          Smak: spodziewałem się ekstazy w postaci ostrych zębów Klausa Kinsky'ego wbijających się w moją szyję, powodujących rozkoszne zamykanie oczu, a otrzymałem jedynie nieporadne ugryzienia, przez które jakiś uczeń Nosferatu spijał jedynie rozwodnioną, zleżałą krew z posmakiem wypalonej piwnicy z drobnym składem sfermentowanego zboża, które wszystko skropiła dziewica swoimi dość mocno gorzkimi łzami, zapłakałem i ja [3]
                          Wysycenie: dusza wyleciała przez co była pustawa, a wampirzy napój z lekka wygazowany, z Nosferatu zeszło powietrze [3.5]
                          Opakowanie: Wampir i oczy marsjanina z "Marsjanie atakują? Scenografia w tle może i jest trochę Murnauwoska ale tylko trochę [3.5]
                          Uwagi: Spodziewałem się symfonii grozy i ekstazy, a dostałem jedynie uwerturę niedorobionego wampirka, który dopiero co zaczyna gryźć. Zrobi co ma zrobić ale Panowie z Radugi, do klasyki trzeba nawiązać. Niestety, ani Herzogiem ani Murnauem nie jesteście. Wampirek daje radę ale musi się jeszcze sporo nauczyć. Temu wampirkowi jak na razie kołek w serce i niech płonie.

                          Moja ocena: [3.425]
                          Attached Files
                          Last edited by becik; 22-12-2014, 20:35.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Puszek_72
                            Senior
                            • 02-2012
                            • 269

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarny, pity w nocy [4.5]
                            Piana: Na starcie obfita beżowa z trwałością nie jest źle ładnie brudzi szkło [4.5]
                            Zapach: Niezbyt intensywny cytrusowo-żywiczny plus karmel [3.5]
                            Smak: Spory kwasek od ciemnych słodów, goryczka trochę zalegająca, posmak słabej jakościowo kawy, lekki popiół [3.5]
                            Wysycenie: Niskie [4]
                            Opakowanie: Etykieta w klimacie i nawiązująca do nazwy, jednak ta grafika mnie nie urzekła ale w sumie ok. Goły czarny kapsel, jest dość pełna informacja [4]
                            Uwagi: Piwo w porządku ale nie zbalansowane i aromat troche słaby

                            Moja ocena: [3.7]

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny, nieprzenikniony [5]
                              Piana: Drobniutka, kremowa, bardzo niska i bardzo krótka [3.5]
                              Zapach: Trochę kawy, nieco karmelu, szczypta palonego słodu i śladowe ilości chmielu zza wielkiej wody. [3]
                              Smak: Kwaskowatość palonej łuski, goryczka spora, baza słodowa płytka i wodnista. [3]
                              Wysycenie: Średnie. [4]
                              Opakowanie: Etykieta nie odpowiada mi ale miało się kojarzyć z Murauem i się skojarzyło, informacja pełna. [4]
                              Uwagi: W aromacie stout, w smaku stout ale słaby.
                              Oceniana butelka niby lepsza od wersji lanej sprzed kilku tygodni ale i tak stawiam na półce "polskie black ipa" czyli nie ważne co to jest ważne jak się nazywa.

                              Moja ocena: [3.25]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎