Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vyškov, Praguell

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Vyškov, Praguell

    Pilsner warzony w morawskim Vyškovie. Całkowicie z czeskich składników. Producent na swojej stronie nie przyznaje się do marki, choć piwo pozycjonowane jest w kategorii premium, stąd posiada własną stronę - http://www.praguell.com. Niestety "under construction".
    Alkohol 4,5%, ekstraktu nie podano.

    Barwa złocista. Klarowna.
    Przeciętna piana, o dość drobnej teksturze i całkiem sporej lepkości. Stabilizuje się do trwałego, drobniutkiego naśnieżenia.
    Słodowy w głównej mierze aromat. Wyczuwalne lekkie nuty chmielu, a w tle delikatny diacetyl.
    W smaku całkiem wyraźna chmielowa goryczka. Na drugim planie ziarnista, nieco ostra słodowość. Gdzieś dalej pojawiają się zarówno odcienie diacetylu jak i metaliczności.
    Prawidłowe nagazowanie, w górnych wartościach stanów średnich.
    Butelka o objętości, nie wiedzieć czemu, 330ml ze stylizowanymi motywami Wieży Mostowej, latarni i pomników na praskim Moście Karola.

    Całkiem poprawne piwo, choć dorabianie premiumizacji oraz pro-praska oprawa jest typową akcją pod turystę. Diacetyl na akceptowalnym dla czeskiego pilsnera poziomie, dodaje kapkę treściwości i nieco "łamie" wyrazistą goryczkę. Nie wiem jaka jest jego cena, bowiem butelkę otrzymałem w ramach prezentu w browarze. 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎