Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Połczyn-Zdrój, Połczyńskie Słodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Połczyn-Zdrój, Połczyńskie Słodowe

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9730

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, dość jasny, klarowny. [4]
    Piana: Biała, drobna, dość wysoka, średniotrwała. [3.5]
    Zapach: Spoza dominującego słodu (zgodnie z nazwą ) wychyla się alko, co przy tym woltażu raczej dziwi... [3.5]
    Smak: Chwilowy (na szczęście) posmak warzyw, dalej już miły chlebek, goryczka. Słód jedynie zaakcentowany. Piwo robi wrażenie lekko wodnistego... [3.5]
    Wysycenie: Dość wysokie. [4]
    Opakowanie: Kontynuacja międzywojennych zabytków techniki piwowarskiej, pewnie ze zbiorów browaru. Tutaj jest lepiej: "sreberko" jest złote , a flaszka brązowa. [4]
    Uwagi: Może nie jest to piwo do wysmakowanej degustacji, ale z pewnością do bezstresowego wypicia.

    Moja ocena: [3.575]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9730

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, dość jasny, klarowny. [4]
      Piana: Biała, drobna, dość wysoka, średniotrwała. [3.5]
      Zapach: Spoza dominującego słodu (zgodnie z nazwą ) wychyla się alko, co przy tym woltażu raczej dziwi... [3.5]
      Smak: Chwilowy (na szczęście) posmak warzyw, dalej już miły chlebek, goryczka. Słód jedynie zaakcentowany. Piwo robi wrażenie lekko wodnistego... [3.5]
      Wysycenie: Dość wysokie. [4]
      Opakowanie: Kontynuacja międzywojennych zabytków techniki piwowarskiej, pewnie ze zbiorów browaru. Tutaj jest lepiej: "sreberko" jest złote , a flaszka brązowa. [4]
      Uwagi: Może nie jest to piwo do wysmakowanej degustacji, ale z pewnością do bezstresowego wypicia.

      Moja ocena: [3.575]

      Comment

      • Mista_Pajonk
        Member
        • 10-2014
        • 47

        #4
        Browar: Połczyn-Zdrój polczynskie slodowe

        Nazwa: Połczyńskie Słodowe
        Ekstrakt: nie podano

        Alkohol: % obj.

        Gatunek: jasny lager.

        Kolor: złoty, klarowne.

        Zapach: Słabo-intensywny, słodowy.

        Piana: Niska i szybko znika.
        Smak: Mocno słodowe z lekkim posmakiem miodu w tle. Dość wodniste. Goryczka mało ciekawa, ale wyczuwalna.

        Ogólne wrażenie: Przyjemne piwo, ale bez szału.

        OCENA: 6/10
        Attached Files
        Brodaty Pająk - Mój piwny blog

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          #5
          Trafiona flaszka, ewidentna infekcja, kwas.
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6114

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoto - żółte. [3.5]
            Piana: Nie za duża, dość szybko opada. Warstewka na dłużej. Lekko zdobi szkło. [3]
            Zapach: Jakaś owocowość i słód. [3]
            Smak: Niewiele się tutaj dzieje ale słodowość jakaś jest. Goryczka minimalna. Wodnistość i kwaśność wzrasta im bliżej końca.
            - - - - -Posmak "nieprzyjemnych owoców" powraca po chwili przerwy w piciu. [3]
            Wysycenie: Jakoś nasycenie wydało mi się trochę za małe. [3]
            Opakowanie: Stonowane, nie przesadzone. Może być choć tandetą trąci. [3.5]
            Uwagi: Wypite "przy okazyjnie". Raczej nie będę do niego wracał. Nie było okropne ale bardzo polecał go nie będę. Trochę bardziej przyswajalne niż Tęgie.

            Moja ocena: [3.05]
            Attached Files
            Last edited by Javox; 03-02-2015, 16:29.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasnozłocisty [5]
              Piana: biała, drobna, opada powoli do cienkiej warstwy na piwie, nie osadza sie na szkle [3]
              Zapach: przeciętny, klasyczny, słodowy [3.5]
              Smak: w miarę pełne, delikatna goryczka, dobrze wyczuwalne słodowe akcenty, jak dla mnie momentami zbyt słodkawe, całość jednak jest jak najbardziej spójna i śmiało można zakupić [3.5]
              Wysycenie: trochę za duże [4]
              Opakowanie: brązowa butelka, sreberko na szyjce, fajna etykeita [4.5]
              Uwagi: Przyzwoite piwo, bez rewelacji ale tez bez negatywów

              Moja ocena: [3.6]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty, klarowny. [5]
                Piana: Niezbyt wysoka, przeciętnie trwała. Bała, raczej drobna. [3]
                Zapach: No, słodowy. Ale nic ponadto. [3]
                Smak: Trochę pustawe w smaku, ale da się wyczuć jakąś słodową nutę, zboża. Goryczki niemalże brak. Posmak miodowy. [3]
                Wysycenie: Szczypie w język. [4.5]
                Opakowanie: Jak pozostałe z serii. [3.5]
                Uwagi: Jak na lekkie, tanie piwo z marketu jest całkiem w porządku.

                Moja ocena: [3.2]

                Comment

                • slyboots
                  Senior
                  • 03-2014
                  • 292

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Miedziany, klarowny [4]
                  Piana: Niewielka, po czasie opada i delikatnie oblepia szkło [2.5]
                  Zapach: Słód, karmel, alkohol, słodkość [2.5]
                  Smak: Słodowy, lekka goryczka, karmel, lekko słodkie [3]
                  Wysycenie: Średnio - wysokie, poprawne [4]
                  Opakowanie: Zlewa się etykieta z butelką, ładna pazłotkowa krawatka [3]
                  Uwagi: WARKA:
                  24.09.2016/4.1

                  Słodowe, lekka goryczka i tyle. Nic specjalnego lecz jest pijalne i na pewno wolałbym niż zwykłego koncerniaka.

                  Polecam spróbować jeżeli ktoś nie pił.

                  Pozdrawiam

                  Moja ocena: [2.875]

                  Comment

                  • Piclown
                    Member
                    • 07-2015
                    • 61

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemniejszy złoty. Klarowne. [5]
                    Piana: Przyzwoita. Opadła dość szybko, ale do końca picia obecna stałą warstwą na powierzchni piwa. Całkiem sporo osadziło się też na szkle. [4]
                    Zapach: Słodowy, słodki plus ten charakterystyczny (dla Połczyna) lekko spirytusowy wtręt. [2.5]
                    Smak: Bardzo słodkie. Podchodzące daleko miodem. Goryczka niska, lekko zaznaczona. Posmak papieru i trochę spirytusu. [2.5]
                    Wysycenie: Średnie. [4]
                    Opakowanie: Jak zwykle najmocniejsza strona piwa z Połczyna-Zdroju. Przynajmniej mi odpowiada to staroszkolne podejście w przypadku Połczyńskiego. Do tego złotko kryjące szyjkę z kapslem. [4]
                    Uwagi: Piwo do wypicia, ale bez szału. Ten smak mi nie leży. Nie wiem, ale to czwarte piwo z tego browaru, które piłem i wszystkie mają ten papier i lekki spirytus. Kwestia wody? Tu akurat silna słodycz kryła niedostatki, bo Chmielowe było fatalne. Więcej nie kupię, chociaż z wszystkich połczyńskich to weszło póki co najlepiej.
                    Warka do 24.09.2016/4.1.

                    Moja ocena: [2.925]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎