Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Birbant] E.S.B.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Birbant] E.S.B.

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • yassmen
    Senior
    • 11-2012
    • 288

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny bursztyn w stronę miedzi. [4]
    Piana: Po nalaniu obfita, kremowa o drobnej teksturze, pięknie klei się do ścianek. Później kożuszek w stylu. Obecna przez całą konsumpcję. [5]
    Zapach: Karmel, melanoidowa chlebowa skórka, owocowość. Zdecydowanie słodowy charakter. [4]
    Smak: Z grubsza zachowany jest balans pomiędzy słodowością i goryczkową końcówką. Trochę za dużo karmelowej słodyczy - nie wykleja, ale ścina ślinę. Mimo, że mało tu ciała, to bardzo smaczne. Świetnie się pije. [4.5]
    Wysycenie: Niskie, w stylu. Pasujące. [5]
    Opakowanie: W barwach Union Jack'a, z komodorem i historyjką. Fajny papier i bezzwrotna butla. [4.5]
    Uwagi: Całkiem niezły wybór na 100 ocenę piwa w rankomacie. Gdyby obniżyć zawartość alko do 4.8%, to mielibyśmy świetne piwo sesyjne.

    Moja ocena: [4.375]

    Comment

    • corsano
      Senior
      • 05-2013
      • 182

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, zamglony [4.5]
      Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, trwała, oblepiająca ścianki [4.5]
      Zapach: Średnio intensywny, słodowy, głównie chlebowy, w tle ziołowy [4]
      Smak: Lekkie, sprawia ważnie wodnistego, podobnie jak w zapachu na pierwszym planie skórka od chlebam, lekka słodowość i karmel, goryczka średnia wysoka - krótka, przyjemna, ziołowa [4]
      Wysycenie: Niskie, mogłoby być trochę wyższe [4]
      Opakowanie: Prosta i oszczędna ale z pomysłem, sporo cennych informacji na kontrze, kapsel czarny [4]
      Uwagi: Warka do 15.04.2015

      Moja ocena: [4.075]

      Comment

      • Klatak
        Senior
        • 07-2014
        • 431

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowa z średnią opalizacją. [4.5]
        Piana: Dość obfita, drobno zbudowana, niezbyt trwała, łatwo wzbudzana mieszaniem, ładnie zdobi szkło. [4.5]
        Zapach: Dość intensywny, estrowy, karmelowy, chlebowy, słodowy. [4]
        Smak: Dość wytrawne z goryczką na średnim poziomie w lekko ziołowym charakterze. Niestety tu też czuć estry. [3]
        Wysycenie: Średnie. [4.5]
        Opakowanie: Dobre jakościowo, zawiera pełen skład, ale projekt jest koszmarny. [2.5]
        Uwagi: Warka z datą do 15.04.2015.

        Moja ocena: [3.625]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, śladowo zmętniony. [4]
          Piana: Kremowa, wysoka do czapowania wręcz, sztywna, ale nietrwała. [3.5]
          Zapach: Karmel, słód, tło owocowe. [4]
          Smak: Goryczka, chwilowe muśnięcie kwaskiem, owoce i karmel. [3.5]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Wysoka jakość ety, ale kompletnie nie czuję tego dziwacznego wzornictwa... Pełne info. [3.5]
          Uwagi: Sam już nie wiem, czy lubię bittery, czy może niekoniecznie...

          Moja ocena: [3.725]

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Pomarańczowy, mętny. [5]
            Piana: Niziutka i mocno nietrwała; właściwie po minucie została z niej cienka obręcz. [2]
            Zapach: Wyraźnie słodowy. Chlebek, ciasteczka, tost. Trochę owoców. [4]
            Smak: Podobnie jak w aromacie, tak i w smaku wyraźnie słodowe. Sporo "chlebowatości", trochę górnofermentacyjnych owoców. Karmel, delikatny kwasek. Goryczka raczej niewysoka, ziołowa. [4]
            Wysycenie: Nieco za niskie. [4.5]
            Opakowanie: Informacje oszczędne, etykieta w stylu Birbantu. [4]
            Uwagi: Smaczne piwo.

            Moja ocena: [3.875]

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Herbata. [4.5]
              Piana: Biała z bardzo delikatnym beżowym odcieniem. Początkowo dość obfita ale opadająca szybko. [4]
              Zapach: Przyjemny chmielowy o ziołowym charakterze. Wszystko to oparte na lekkiej słodowej podstawie. Aromat czysty. [4]
              Smak: Przyjemny chmielowy trawiasto-ziołowo-tytoniowy smak. Słód delikatnie zaakcentowany. Goryczka niska ale dobrze zaznaczona, niezalegająca. Piwo o niskiej do średniej treściwości. [4]
              Wysycenie: Trochę za wysokie. [4]
              Opakowanie: Nowe etykiety prezentują się lepiej od tych z początków działalności Birbanta. Są przejrzyste i zwracają na siebie uwagę. [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.025]
              Last edited by YouPeter; 13-11-2014, 22:44.
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #8
                Foto...
                Attached Files
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • kenny
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 712

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowy, przejrzysty. [4.5]
                  Piana: Początkowo wysoka, potem opada niemal do zera, ale ładnie oblepia szkło. [4]
                  Zapach: Ziołowo-korzenno-kwiatowy, po ogrzaniu nutki karmelowe. [4.5]
                  Smak: Lekko biszkoptowa słodowość, karmel, korzenny posmak. Goryczka średnia/niska. [4.5]
                  Wysycenie: Dość niskie. [4]
                  Opakowanie: Etykiety stylowe, ale dobór kolorów w tym przypadku średni, czerwony z ciemnoniebieskim trochę się gryzie. [4]
                  Uwagi: Całkiem niezłe piwo, bardzo ładnie pachnie, smakuje też dobrze. Pijalność wysoka, jest dość lekkie, goryczka nie zalega. Polecam.

                  Moja ocena: [4.4]

                  Comment

                  • yoxik
                    Senior
                    • 10-2012
                    • 427

                    #10
                    Zarzecze, [Birbant] E.S.B.

                    Piana drobna oblepia szkło lecz z czasem jest jej coraz mniej. Kolor bursztyn klarowny. Aromat słodowy, chmiele lekko kwiatowo oraz niestety lekka kiszonka. Smak słodowo karmelowy chmielenia jak kot napłakał anie w odczuciu ani w goryczce. Piwo broni jedynie fajna słodowośc z estrowym finischem ale ESB to nie jest. Średniak do wypicia, do kupienia ponownie za tyle co dałem już nie.
                    Również tutaj
                    https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                    Comment

                    • Dzoshu
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 496

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Miedziany, lekko zamglone. [4.5]
                      Piana: Obfita, średnie bąbelki, dość szybko opada, oblepia szkło. [3.5]
                      Zapach: Skórka chleba, słód, lekki karmel. [4]
                      Smak: Głównie słodowy, chlebowy z przyjemną herbacianą goryczką, dobrze pijalne. [4.5]
                      Wysycenie: Średnie, w porządku. [4.5]
                      Opakowanie: Fajna koncepcja ale wykonanie daje trochę do życzenia. Dokładne informacje. [3.5]
                      Uwagi: Bardzo fajne, dobrze pijalne ESB - ma swój urok.

                      Moja ocena: [4.175]

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6130

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Herbaciano bursztynowy. [4]
                        Piana: Wymuszona, zaraz zostaje obwódka. [2]
                        Zapach: Estrowy, owocowy. Niezły. [3.5]
                        Smak: Karmel, nie za smaczna owocowość. Mała goryczka. [3.5]
                        Wysycenie: Nie za duże. [3.5]
                        Opakowanie: Już mnie nudzi ten fryzjerski styl i gołe kapsle. [3]
                        Uwagi: Piwo miało być z podwyższoną chmielowością... ? Karmel owocowy dominuje. Amerykańszczyzny zero. Smak nie zachęcił do poprawki.

                        Moja ocena: [3.35]

                        Comment

                        • x57
                          Senior
                          • 05-2011
                          • 247

                          #13
                          Kolor miedziany
                          Piana biała, niska, nietrwała.
                          Aromat mocno owocowy, minimalne nuty siarkowe, dość spora ziołowa chmielowość, słodowość, lekki karmel, lekki alkohol
                          Smak mocna owocowość, słodowość, lekki karmel, średnia chmielowość, lekki alkohol, finisz przyjemny tostowo-karmelowy
                          Goryczka średnia, dość czysta.
                          Odczucie w ustach pełnia średnia, nagazowanie średnie (zdecydowanie zbyt wysokie jak na styl)

                          Bardziej chmielowa strona ESB, porównując z wczoraj zdegustowanymi Magicu z Widawy i Hydrancie z Chmielarium chyba najlepsze, jednak do dobrego przedstawiciela stylu jeszcze brakuje (wyczuwalny alkohol, zbyt estrowe, zbyt duże wysycenie, przez te wady głównie traci na sesyjności).

                          Comment

                          • malt_worm
                            Member
                            • 01-2013
                            • 73

                            #14
                            DMS!

                            napaliłem się na to piwo jak szczerbaty na suchary, a dostałem...
                            warzywa z rosołu i kukurydzę z puszki, może i byłoby fajnie karmelowo, ale ten zapach na mnie wyjątkowo działa. Ciekawe jak druga butelka...

                            Comment

                            • KlossJ23
                              Senior
                              • 08-2013
                              • 136

                              #15
                              Jakby mi ktoś nalał i powiedział że to piwo przyjechało z Belgii- uwierzyłbym, bo najbardziej przypomina mi w smaku Duvela albo innego Kwaka mimo że to ponoć dolna fermentacja.
                              Dla mnie piwo roku i miła odmiana po tych wszystkich double imperial aipa, które piję na co dzień.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎