Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Lager Sybilla

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gościszewo, Lager Sybilla

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, delikatnie mętny. [5]
    Piana: Po nalaniu bardzo obfita i drobna. Dość szybko opada do cienkiej warstwy, pozostawia ślady na szkle. [4]
    Zapach: Na początku zauważalny cytrusowy aromat o średnim natężeniu dopełniony słodowymi nutami. Z czasem cytrusowość staje się już niewyczuwalna. [4]
    Smak: Treściwy, słodowy ale nie słodki, z goryczką na finiszu. Goryczka ma jednak mało przyjemny, garbnikowy charakter. Czuć moc piwa, która z czasem coraz bardziej dochodzi do głosu w postaci wyczuwalnego alkoholu. Niezłe jeśli chodzi o pojemność 0,3 ale na dłuższą metę męczące. [3.5]
    Wysycenie: Całkiem wysokie. [5]
    Opakowanie: Wersja butelkowa ma bardzo ładną stylistykę ale przy wersji beczkowej skorzystano z mało finezyjnej grafiki. [4]
    Uwagi: Gdyby zmniejszyć odczuwalną w smaku moc byłoby naprawdę ok.

    Moja ocena: [3.9]
    Attached Files
    Last edited by docent; 09-11-2014, 08:45.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Klatak
      Senior
      • 07-2014
      • 431

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy z delikatnym równomiernym zmętnieniem. [4.5]
      Piana: Obfita, drobno i średnio zbudowana, przyzwoita trwałość, zdobi szkło. [4.5]
      Zapach: Średnio intensywny, słodowy, delikatna nuta gościszewska (mokrego zboża). Do tego delikatny aromat chmielowy cytrusowo-trawiasty. [4.5]
      Smak: Słodowe z odfermentowaniem na idealnym poziomie - piwo nie jest wodniste, ani słodkie. Goryczka, której nie powstydził by się niejeden pils, odrobinę zalegająca. [4]
      Wysycenie: Średnie, jest ok. [5]
      Opakowanie: Etykieta bardzo elegancka, nie bardzo rozumiem nawiązanie do drogi 55, najpierw myślałem ze seria 55 odnosi się do IBU . Szkoda że nie zawarto pełnego składu. Do tego brak stempla z datą przydatności do spożycia. [3.5]
      Uwagi: Przyjemne piwo, które mogło by się nazywać PILS Single Hop Sybilla .

      Moja ocena: [4.275]

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Piękny, pełny pomarańcz. Równomiernie mętne. [5]
        Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, utrzymująca się zadziwiająco długo. Później przez pewien czas pozostająca w postaci cienkiej obwódki. Średnio obficie oblepia ścianki szkła. [4.5]
        Zapach: Przyjemny zbożowy aromat piwa niefiltrowanego przepleciony delikatnymi tytoniowo-trawiastymi nutami. [4.5]
        Smak: Smaczny pełny treściwy lager. Na pierwszym planie przyjemne posmaki ziołowo-trawiaste oparte na dość solidnej słodowej bazie. Całość skontrowana mocną, wypełniającą usta, lekko zalegającą goryczką. Jak na razie, jak dla mnie, najlepsze polskie piwo oparte na Sibilli. [4.5]
        Wysycenie: Za wysokie. [3.5]
        Opakowanie: Częściowo przezroczysta naklejka, mająca chyba imitować malowaną butelkę. Wygląda to nowocześnie i prosto. Całość na plus. [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.45]
        Last edited by YouPeter; 27-11-2014, 20:53.
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Foto z butelką.
          Attached Files
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jak na jasnego lagera - dosyć ciemne, pomarańczowe. Mętne. [4.5]
            Piana: Bardzo ładna, bielutka, drobna, wysoka i dosyć trwała. Gdzieniegdzie osadza się na szkle. [4.5]
            Zapach: Zapach jest lekko cytrusowo-ziołowy, chmielowy, słodowy, dosyć mocny. [4.5]
            Smak: Mocna, wyraźnie zaznaczona, lekko trawiasta goryczka, trochę za długo utrzymująca się w ustach. Piwo pełne, wyraźnie zbożowe, z owocowymi posmakami (?), nawet lekko grapefruitowe. Widać, że sybilla ma potencjał. [4.5]
            Wysycenie: Mi pasuje. [5]
            Opakowanie: Bardzo ładny, stonowany nadruk na szkle. Informacji nie za dużo. [4.5]
            Uwagi: Pyszne!

            Moja ocena: [4.525]

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty z pomarańczowym skrzywieniem. [4]
              Piana: Kremowa, średniowysoka i średniodrobna, niezbyt trwała. [3.5]
              Zapach: Hm, raczej słaby, wywąchałem jedynie chmiel i trochę ziół. Czyżbym miał katar? [3.5]
              Smak: Dominuje i przytłacza silna goryczka. Moim zdaniem zbyt silna i zbyt jednowymiarowa, jak na lagera... [3.5]
              Wysycenie: Średnie. [4]
              Opakowanie: Bardzo oryginalne i bardzo charakterystyczne, wyróżniające się wzornictwo. Wysoka jakość wykonania, naprawdę mi się podoba. [4.5]
              Uwagi: Niby wszystko cacy, ale gdyby to piwo nie miało być lagerem, chyba wyszłoby mu bardziej na zdrowie...

              Moja ocena: [3.6]

              Comment

              • Dzoshu
                Senior
                • 12-2013
                • 496

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Klarowne, złociste. [4]
                Piana: Ładna, drobno pęcherzykowa, oblepia szkło ale jest zbyt obfita - momentalnie zapełniła całe szkło i dość szybko opadła. [3]
                Zapach: Intensywny, słodowy z gryzącą ziołową nutą. [4]
                Smak: Na pierwszym planie ziołowy chmiel, lekkie cytrusy z długą, wysoka goryczka na finiszu. [4]
                Wysycenie: Średnie, w porządku. [4]
                Opakowanie: Ładna, schludna stylistyka, dokładne info. [4]
                Uwagi: Bardzo fajny, mocno goryczkowy lager.

                Moja ocena: [3.9]
                Attached Files
                Last edited by Dzoshu; 08-12-2014, 20:04.

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Oświećcie społecznościowego łamagę co symbolizuje "55" na Lagerze i Bocku?

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                    Oświećcie społecznościowego łamagę co symbolizuje "55" na Lagerze i Bocku?
                    Numer drogi krajowej przy której mieści się browar
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasny bursztyn, bardzo mocno opalizujący, za mocno jak na piwo, którego kontra nie informuje o pozbawieniu filtracji [4]
                      Piana: Biała, drobna, niewysoka. Na początku utworzyły się jakieś 3-4 centymetry ale pełna warstwa utrzymała się niemal do przedostatniego łyku. [4.5]
                      Zapach: Bardzo nikły i delikatny, za to przyjemny. Główne skrzypce gra trawiasto-ziołowy chmiel. Nieco w tyle gościszewska zbożowość. [4]
                      Smak: Dość wysoka goryczka, pełna ale nie muląca słodowość, ziołowy posmak chmielu i znowu długa, pikantna, ziołowa goryczka - w takiej kolejności pojawiały się smaki na języku [4.5]
                      Wysycenie: Średniowysokie, odpowiednie. [4.5]
                      Opakowanie: Ładna, oryginalna na polskim rynku etykieta, obszerna informacja na kontrze. Niestety moim zdaniem ta obszerność to trochę bajkopisarstwo - bo piwo wcale nie ma intensywnego aromatu a sformułowanie "chmielenie na mokro" rozczula mnie swoją niezgrabnością i brakiem logiki [4.5]
                      Uwagi: Bardzo dobry lager. Moim zdaniem, na tą chwilę, to najlepsze mocne piwo (ponad 13 Blg.) na polskim rynku.
                      Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie Sybilla, która w poprzednich single hop zazwyczaj mnie męczyła.

                      EDIT: za niska ta ocena wyszła. Smakowało mi na mocne cztery i pół

                      Moja ocena: [4.3]
                      Last edited by leona; 11-01-2015, 20:30.

                      Comment

                      • rafalek21
                        Senior
                        • 04-2015
                        • 1407

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, prawie idealnie klarowny(puki nie wlałem osadu, po tym zamglone) [4.5]
                        Piana: Obfita, jaznobeżowa, drobnopęcherzykowa, trwała, ładnie oblepia szkło. [5]
                        Zapach: Intensywna ziołowa chmielowość, słodowy. [4.5]
                        Smak: Lekko słodki, słodowy, pełne, średnio-wysoka ziołowa goryczka. [4.5]
                        Wysycenie: Średniowysokie - idealne [5]
                        Opakowanie: Minimalistyczna, ale ładna etykieta, jak reszta z serii "55", prawie komplet informacji, brakuje tylko dokładnego składu, ale nie jest źle [4.5]
                        Uwagi: Warka 02.05.2016. Bardzo smaczny lager, chyba najlepszy jakie piłem, świetne sesyjne piwo, nawet lepszy od pilsów na niemieckich chmielach z Gościszewa. Na pewno do powtórzenia.

                        Moja ocena: [4.575]
                        Last edited by rafalek21; 13-12-2015, 13:29.

                        Comment

                        • jacekwerner
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2837

                          #13
                          Dawno nie piłem tak dobrego lagera - szklanka opustoszała w mig, pozostała jedynie gruba warstwa piany, która kilkucentymetrową, gęstą pierzynką towarzyszyła cały czas temu zacnemu piwu. Wszystko na swoim miejscu, może goryczka mogła by być ciut niższa - chyba się czepiam . Pozostał przyjemny trawiasto-ziołowy posmak i miłe wspomnienie ...
                          Brawo, brawo, brawo
                          Ochotnicza Straż Piwna
                          BAZA = 7446

                          Comment

                          • yaro74
                            PremiumUżytkownik
                            • 09-2012
                            • 2089

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemnozłoty, zmętniony. [4.5]
                            Piana: wysoka, drobna, gęsta, trwała, zostawia ślady na szkle. [5]
                            Zapach: średnio intensywny, słodowo-chmielowy, ziołowy, przyjemny. [4]
                            Smak: słodowo-chmielowy, ziołowy i lekko owocowy. Goryczka jest dość mocna jak na lagera i lekko zalegająca. Piwo jest treściwe i smaczne, gdyby nie goryczka, byłoby świetne. [4.5]
                            Wysycenie: wysokie. [4.5]
                            Opakowanie: niezła etykieta, firmowy kapsel. [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.35]

                            Comment

                            • rafalek21
                              Senior
                              • 04-2015
                              • 1407

                              #15
                              Warka 08/06/2016 trzyma formę, polecam, szczególnie świeże.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎