Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brofaktura, Szumne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Brofaktura, Szumne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: rubinowy, no na ciemne mi nie pasuje [2.5]
    Piana: beżowa, drobna, szybko opada, nie osadza się na szkle, do końca zostaje cienki kożuszek [3]
    Zapach: słabiutki, owocowy [3]
    Smak: w miarę pełne i treściwe choć czuć lekkość piwa, dominuje fajna goryczka, trochę chmielowa, trochę owocowo-pestkowa, w tle fajnie wyczuwalna słodowo-zbożowa podstawa, jedynym mankamentem to delikatne cukierkowo-landrynkowe akcenty [4]
    Wysycenie: odrobinę za duże [4.5]
    Opakowanie: fajna etykieta w stylu Brofaktury, czarny kapsel [4.5]
    Uwagi: Przyzwoite piwo jednak wymagające kilku poprawek

    Moja ocena: [3.525]
    Attached Files
    Last edited by becik; 16-11-2014, 21:22.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnobursztynowy, przechodzący w brązowy, jak na dunkel to raczej zbyt jasny. Piwo mętne. [3]
      Piana: Na około 4 cm, beżowa, równomierna, oczka dość drobne z nielicznymi większymi na powierzchni. Po dwóch łykach na powierzchni pozostał kożuszek i gruba obręcz przy szkle, na nim trochę plam. [3.5]
      Zapach: Dość wyraźny, głównie słodowy, jest też nuta karmelu i śliwek a do tego drożdżowość. [4]
      Smak: Sporo wytrawnej owocowości (czerwone mirabelki, ciemne śliwki), poza tym słodowość, karmel i nuta toffi.
      Przyjemne dość lekkie piwo jednak dunkelem bym go nie nazwał. Nie wiem jakie ma parametry ale treściwość nie jest zbyt wielka. [4]
      Wysycenie: Niskie, jednak mi to nie przeszkadza. [3]
      Opakowanie: Kufel firmowy i podkładka jest więc tak jak powinno być. [5]
      Uwagi: Próbowane 31.01.2015 w browarze. 8 zł/0,5 l.

      Moja ocena: [3.9]

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #4
        Tak wygląda lane w browarze:
        Attached Files

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4305

          #5
          Też nie wiem, czy to munich lager. mnie smakowo trochę podchodzi pod lager wiedeński, bo do tych akcentów, o których tu już napisano dochodzi jeszcze nuta opiekana i lekkie biszkoptowe posmaki plus, owszem, owcowość. Jak na restauracyjny wypust w te kategorii wyraźna też goryczka ładnie wzbogacająca paletę smakową. Dla mnie piwo na plus.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnobursztynowy, klarowny. [4]
            Piana: Kremowa, drobna, dość wysoka i trwała. [4]
            Zapach: Słód, karmel, śladowe nuty suszonych owoców i winne powiewy. [3.5]
            Smak: Karmel, lekkie orzechy, posmak palony - goryczkowy, może faktycznie delikatne (nieco przypalone) ciasteczko...? [3.5]
            Wysycenie: Średnie, co najwyżej. [4]
            Opakowanie: Butelka na wynos, etykieta w stylu browaru, nieco niestarannie naklejona. Goły kapsel. Na wynos w zgrabnym, tekturowym czteropaku.
            Mała uwaga: "Munich" pisze się bez tzw. umlautu... [4]
            Uwagi: Trochę nietypowe piwo, jak na restauracyjny standard .
            Generalnie OK, ale do wybitności jeszcze droga daleka...

            Moja ocena: [3.625]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎