Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Náchod, Primátor India Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kostas
    Senior
    • 08-2014
    • 212

    Náchod, Primátor India Pale Ale

    Z racji tego iż piwo zawitało w mojej małej miejscowości, chciałbym założyć wątek odnośnie tego "nowofalowego" piwa Także więc chciałbym oznajmić, iż piwo jest gotowe do oceny
    Last edited by kostas; 04-11-2014, 20:13.
    Browar Domowy El Greco na Facebooku
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    To może napisz chociaż czy dobre.
    LP

    Comment

    • kostas
      Senior
      • 08-2014
      • 212

      #3
      Cholera, chciałbym ocenić z ARTomatu ale chyba coś poknociłem przy zakładaniu wątku Jak na razie piwo to konkretna truskawa w zapachu i całkiem przyzwoita goryczka
      Last edited by kostas; 04-11-2014, 20:33.
      Browar Domowy El Greco na Facebooku

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        #4
        po drugim poście kostasa zdezaktualizowało się moje pisanie
        tak więc- ciach!
        Last edited by wpadzio; 04-11-2014, 20:32.
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #5
          Artomat jest tylko do polskich piw. Od zakładania wątków o polskich piwach są wyznaczone na forum osoby. Piwa zagraniczne dodają użytkownicy po wypiciu i wraz z recenzją piwa.
          Napisz więc recenzję i wszystko będzie ok
          LP

          Comment

          • kostas
            Senior
            • 08-2014
            • 212

            #6
            Dziękuję za uświadomienie mnie

            Będzie "prawie jak z ARTomatu"
            Kolor: Jasno bursztynowy, "krótko parzona herbata". Idealnie klarowne, czego nie uważam aby było odpowiednie do stylu, no ale co tam. Niepodobny do niczego [2.5]
            Piana: Krótkotrwała, szybko opada do małej koronki,choć po nalaniu trzeba przyznać że jest. Całkiem przyzwoicie zdobi szkło [3]
            Zapach: Truskawka, truskawka i jeszcze raz truskawka. Pierwszy raz spotykam się z takim czymś. Ani cytrusów, ani żywicy, ani nawet jakichś większych wad, tylko truskawka. No może trochę słodowy.[3.5]
            Smak: Piwo jest bardzo wytrawne w smaku, goryczka też nie jest ani szlachetna, ani powalająca, ale jest. I to w kierunku zalegającej. Delikatnie w smaku przebija się te 6,5 volta [3]
            Wysycenie: Jak to w Primatorze Premium, no jest wyraźniejsze co wyróżnia te wszystkie czeskie piwa jak dla mnie, ale też jakoś wybitnie nie przeszkadza [4]
            Opakowanie: "Orientalne", choć mogłoby być bardziej dopracowane, na pierwszym planie słoń ( a może to Hinduska ? ) Kapsel taki sam jak w reszcie piw Primator. Kontra z pełnym składem, i w języku czeskim jak i polskim. Po czesku napisane jest: "Specialni svrchne kvasene polotmawe pivo" (wraz z czeską ortografią) a po polsku " Piwo IPA". To tak w gwoli ciekawości, jakby ktoś miał ochotę to rozszyfrować [3]
            Uwagi: Niczym specjalnym nie wyróżniające się piwo, choć trzeba przyznać że zgoła inne przez tą "truskawę". Bez większych wad, całkiem pijalne, być może i do powtórzenia, szczególnie że na piwnym pustkowiu na którym mieszkam rzadko trafia się coś ciekawego. Kupione w okolicznym sklepie monopolowym za 4,70 + kaucja.
            Moja ocena: [3.2]
            Last edited by kostas; 04-11-2014, 21:10.
            Browar Domowy El Greco na Facebooku

            Comment

            • kostas
              Senior
              • 08-2014
              • 212

              #7
              I foto. Przepraszam za kiepską jakość, światło nie te. Poprzednie dwa posty do usunięcia.
              Attached Files
              Browar Domowy El Greco na Facebooku

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #8
                Zrobione żelazkiem, ale TEKU jest, więc się liczy.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • kostas
                  Senior
                  • 08-2014
                  • 212

                  #9
                  A cóż to za uszczypliwości Panie kolego? Teku jest, i to z Doctora Brew - obok stało to rzekomo oryginalne, cztery złote droższe, tylko jaki sens było kupować to droższe? No tak, ważne że jest TEKU, więc się liczy.
                  Browar Domowy El Greco na Facebooku

                  Comment

                  • Klatak
                    Senior
                    • 07-2014
                    • 431

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                    Zrobione żelazkiem, ale TEKU jest, więc się liczy.
                    Do tego jeszcze dedykowany otwieracz więc liczy się podwójnie .

                    Comment

                    • porek388
                      Senior
                      • 11-2008
                      • 213

                      #11
                      Przyjemne, dość goryczkowe piwo. Daleko mu do czołowych przedstawicieli stylu IPA ale źle nie jest. Gdyby cena była bliższa 4 zł niż 5 zł częściej bym po nie sięgał. Alkohol 6,4%, ekstraktu nie podano (na stronie Primatora nie znalazłem wzmianki o nim).
                      Zakupione we wrocławskiej Piwnicy za 4,90.
                      Ogólnie oceniam na 4,0-4,1/6

                      Comment

                      • Klatak
                        Senior
                        • 07-2014
                        • 431

                        #12
                        Barwa: ciemno złota, klarowna [4.5]
                        Piana: obfita, drobna, średnio trwała, zdobi szkło [4]
                        Zapach: średnio intensywny, przyjemny, dominuje truskawka :O, nieco biszkoptu, odrobina diacetylu w jogurtowym stylu, po mocnym ogrzaniu chyba odrobina żywicznych nut. [3.5]
                        Smak: brakuje treściwości - jest głęboko odfermentowane, czuć po raz kolejny truskawkę, goryczka średnia nieco zalegająca, jest też spore żelazo (potwierdzone na teście skórnym). [2.5]
                        Nasycenie: dość wysokie [3.5]
                        Opakowanie: bardzo fajne chociaż aluminiowa krawatka średnio pasuje do reszty, brakuje też informacji. [4]

                        Inne: Warka z datą do 22.10.2015. Nie zachwyca jeżeli chodzi o IPA, ale jeżeli miał bym do wyboru Primatora IPA i euro lagera to bym się nie zastanawiał ani sekundy. Ciekaw jestem jak wypadnie w porównaniu z Żywcem APA.

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4538

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kostas Wyświetlenie odpowiedzi
                          Po czesku napisane jest: "Specialni svrchne kvasene polotmawe pivo" (wraz z czeską ortografią) a po polsku " Piwo IPA". To tak w gwoli ciekawości, jakby ktoś miał ochotę to rozszyfrować
                          Z czeska ortografią to będzie tak: "Speciální svrchně kvašené polotmavé pivo" czyli w polskim szyku zdania po prostu: "specjalne półciemne piwo górnej fermentacji".

                          Comment

                          • melor
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 364

                            #14
                            aromat: owoce leśne, czarna porzeczka. Nie jest zbyt intensywny, ale zdecydowanie jest to czarna porzeczka. Ale to czułem tylko na początku, później nie czuć.
                            kolor: złoty, klarowny, przejrzysty
                            piana: duża, obfita. taka jak powinna być. ładnie osadza się na szkle
                            smak: oj, nie jest to czego bym spodziewał się w ipie. Czuć alkohol. Poza tym żelazo! Jest tak wyczuwalne jakby ktoś mi gwoździe do piwa wrzucił... Goryczka jakaś tam jest, ale przykrywana przez wymienione wcześniej "przyjemności". Poza tym jest zalegająca i nieprzyjemna. Drapie w gardło :/ Blee.
                            Piana jest na piątkę i to jedyne co jest na plus w tym piwie. Niestety przez bardzo wyczuwalne żelazo i piekącą goryczkę nie mogę tego pić :/ Wypiłem połowę, a druga połowa poszła do zlewu.

                            Kolejny dowód na to, że nie ma dobrej IPY w cenie ~5 zł

                            2/10

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Mi ta IPA nawet smakowała.
                              Nie było w niej tak zabijającej goryczki jak w naszych krajowych specjalnościach. może inaczej, za pierwszym łykiem była ale w miarę picia zatracała swoją moc na rzecz bardzo fajnych cytrusowo-owocowych posmaków. Przez tą przemianę piwo była jak najbardziej pijalne z lekką przyjemnością. Nagazowanie zbyt mocne, nie duże ale dla mnie mogłoby być mniejsze.
                              Zakupione w knajpie na Spokojnej za 11 złotych
                              Attached Files
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎