Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Mosaic Single Hop IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bartek, [Doctor Brew] Mosaic Single Hop IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Średniej mocy herbata. [5]
    Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, utrzymująca się przez ok. 4 min., następnie opadająca do postaci cienkiej obwódki. Średnio obficie oblepia ścianki szkła. [3.5]
    Zapach: Początkowo pojawia się zapach słodkich, lekko sfermentowanych owoców na słodowym tle oraz wyraźne owocowo-kwiatowe, górnofermentacyjne nuty. obecny jest również słodki aromat landrynek. [4.5]
    Smak: Piwo jest dobrze nachmielone, jednak solidna słodowa baza sprawia, że nie jest ono wodniste i puste w smaku. Wyraźne słodkie owoce oraz landrynki przełamane są trawiasto-tytoniowymi nutami. Goryczka jest solidna i bardzo przyjemna w odczuciu - zaokrąglona, nieściągająca, niezalegająca zbyt długo. [4.5]
    Wysycenie: Średnie do wyższego. [4]
    Opakowanie: Prosta nieprzeładowana etykieta to duży plus. Jednak co było do przewidzenia, identyczny styl całej serii, sprawia, że piwa zaczynają się powoli mylić. [4]
    Uwagi: Kolejne bardzo dobre piwo od Doctora Brew. Powoli ta inicjatywa wyrasta na solidny punkt na polskim rynku, której piwa można kupować w ciemno.

    Moja ocena: [4.375]
    Last edited by YouPeter; 19-11-2014, 21:46.
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #3
      Foto...
      Attached Files
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • pixtri
        Junior
        • 10-2014
        • 23

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztyn, opalizujący, delikatnie zmętnione, co jest niezłym wynikiem u doktorów [5]
        Piana: Gęsta, obfita, drobna. Długo się utrzymuje, pozostawia piękny lejsing (krążkowanie). [5]
        Zapach: Single hop, więc nie ma mega bomby, ale wyraźnie czuć mosaic. W tle przebija się lekka słodowość. [4.5]
        Smak: Smak chmielowy, przyjemna goryczka, lekko zalegająca. [5]
        Wysycenie: Średnie [4.5]
        Opakowanie: W stylu doktorów. Niezła opowieść na kontretykiecie, pełne dane. [4.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.775]

        Comment


        • #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jest ok w stylu IPA [5]
          Piana: Jest drobna średnia do niskiej, oblepiająca szkło [4.5]
          Zapach: na początku intensywny powiem chmielu pod koniec maleją aromaty, pozytywne, słodko-owocowe, rzeczywiście można wyniuchać owoce tropikalne te slodkie [4.5]
          Smak: w smaku słodko od chmielu, grejpfrut, pod koniec wytrawny, zaznaczona goryczka [4.5]
          Wysycenie: idealne, pijalne, nazwałbym to piwo agresywne ponieważ pije się znakomicie natomiast jest to szesnastka [5]
          Opakowanie: w stylu + opis [5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.575]

          Comment

          • Dzoshu
            Senior
            • 12-2013
            • 496

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Miedziany, dość klarowne. [4]
            Piana: Obfita, drobne bąbelki, oblepia szkło. [4.5]
            Zapach: Owoce tropikalne, słodycz, lekko herbaciany. Trochę mało intensywny. [4]
            Smak: Syrop na kaszel na wstępie - słodkie, oleiste. Później nuty ziołowe i średnio-intensywna ściągająca goryczka na finiszu. [4]
            Wysycenie: Średnie, w normie. [4]
            Opakowanie: Schludna stylistyka, dokładne info. [4.5]
            Uwagi: Następne dobre piwo od Doktorów. Z tej partii single hopów jak na mój gust lepszy Centennial ale Mosaic ledwo mu ustępuje.

            Moja ocena: [4.075]

            Comment

            • Glingorth
              Senior
              • 04-2014
              • 283

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasny bursztyn, zmętnione z pływającymi chmielinami. [4.5]
              Piana: Z początku średnia całkiem ładna, po czasie opada do niewielkiej dziurawej warstwy. Ładnie zdobi szkło. [3.5]
              Zapach: Bardzo przyjemny, rześki profil tropikalno owocowy. Głównie mango i pomarańcze. Intensywność średnio wysoka. [4]
              Smak: Od razu czuć tutaj fajną pełnię. Wyraźna, ale krótko zalegająca goryczka ziołowo cytrusowa z przyjemną słodową kontrą. Jak na ekstrakt, pijalność jest świetna. [4.5]
              Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
              Opakowanie: W stylu DB. [5]
              Uwagi: Bardzo dobre piwo z mocną, ale nie zalegającą za bardzo goryczką. Przy czym pełnia i pijalność na wysokim poziomie, Doctory trzymają poziom.

              Moja ocena: [4.25]

              Comment

              • Oskaliber
                Senior
                • 05-2010
                • 727

                #8
                Kolor: Złoty, opalizujący.
                Piana: Biała, bardzo obfita, gęsta, dosyć trwała. Opada do kożucha mocno oblepiając szkło.
                Zapach: Wyraźne owoce tropikalne, zwłaszcza mango; cytrusy.
                Smak: Średnio treściwe. Lekka podbudowa słodowa. Posmaki amerykańskich chmieli takie same jak w zapachu: mango, cytrusy. Goryczka średnio wysoka, grejpfrutowo-żywiczna.
                Wysycenie: Średnie.
                Ogółem: Bardzo dobre. Mosaic daje radę, jeden z moich ulubionych chmieli amerykańskich.
                BeerFreak.pl

                Comment

                • dyczkin
                  Serce w kolorze blaugrana
                  • 05-2011
                  • 3657

                  #9
                  Warka 15.03.15, potężny DMS, i ten odpychający osad drożdżowy.
                  Bardzo rzadko wylewam piwo ale tego nie dopiję, zbyt wysoko zacząłem (15°C) .
                  Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                  Moje warzenie // Piwny Wojownik

                  Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                  Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                  Comment

                  • Briaraeus
                    Junior
                    • 09-2012
                    • 1

                    #10
                    Ototo - ewidentna kukurydza w zapachu, nawet jeśli jest mocno schłodzone.

                    Comment

                    • xcvxc
                      Member
                      • 02-2014
                      • 47

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                      Warka 15.03.15, potężny DMS, i ten odpychający osad drożdżowy.
                      Bardzo rzadko wylewam piwo ale tego nie dopiję, zbyt wysoko zacząłem (15°C) .

                      Właśnie piję piwo z tej samej warki i DMS-u nie mam. Wyraźne cytrusy i słodkie owoce takie kwiatowe aromaty. Piwo zakupione w Tesco.

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ło matko! Doktory są przeważnie zamulone, ale ten wygląda jak małe bagienko przy początku rzeki Ełk od wschodniej strony. Kolor złoty. Za dużo jest tego co pływa. [2.5]
                        Piana: W trwałości średnia, w osadzie na szkle też, pęcherzyki raczej grubsze, ale te 3 cm na finiszu trzymają się zadziwiająco długo. [3.5]
                        Zapach: Dominują winogrona zmieszane z czarną porzeczką. Są też cytrusy, ale raczej takie jak mandarynki, a nie grejpfruty. Jest lekkie mango. Zapach jest bardzo intrygujący i bardzo mi się podoba. Żadnego DMS-u nie ma. [5]
                        Smak: Pierwszy łyk to podbudowa słodowa, piwo jest słodkie, trochę jak jakiś nektar tropikalny. Goryczka też jest, może mieć 71 IBU, ale słód ją lekko kamufluje. Po pięciu minutach goryczka wzmaga się, nawet zaczyna lekko zalegać, ale jest przyjemna, głównie cytrusowa. W smaku pojawia się też wyraźna żywica, czego w zapachu nie wyczułem. [4.5]
                        Wysycenie: Średnie. Wolałbym ciut wyższe. [3.5]
                        Opakowanie: Morskie opowieści są tak kiczowate, że aż piękne jak filmy z Jamesem Bondem, czy stare włoskie horrory. [4]
                        Uwagi: Jeszcze w sprawie etykiet. Okazało mi się , że piję dziś to piwo pierwszy raz, a na półce sklepowej Mosaic IPA stoi już od dawna. Etykiety Doktorów są za bardzo podobne do siebie i wszystko to się miesza we łbie, a szczególnie jak się jest już po kolejnym...
                        Warka do 15.03.

                        Moja ocena: [4.4]

                        Comment

                        • Puszek_72
                          Senior
                          • 02-2012
                          • 269

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasny bursztyn, lekko zmętniony z pływającymi chmielinami. [4]
                          Piana: Średnio trwała, dość szybko redukuję się do cienkiego kożuszka który jednak się trzyma do końca, trochę brudzi szkło [4]
                          Zapach: Mało intensywny winogrona, melon, sok multiwitamina który zaczynający fermentować [3.5]
                          Smak: Start obiecujący solidna podbudowa piwo wręcz słodkawe ale fajnie skontrowane chmielem niestety po połowie szklanki jest gorzej robi się jakoś nudno. W smaku da się wyczuć owoce tropikalne w końcówce nawet zbyt dojrzałe z cytrusów może pomelo. [4]
                          Wysycenie: OK [4]
                          Opakowanie: Jest pełen skład, grafika niby ok ale jakoś do mnie nie przemawia, goły kapsel. [4]
                          Uwagi: Statystycznie dobre piwo ale nie równe w odbiorze , jak bym skończył w połowie byłbym zachwycony ale im dalej tym gorzej.

                          Moja ocena: [3.825]

                          Comment

                          • rafael52
                            • 12-2013
                            • 478

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemno złoty, trochę blady, leko zmętniony. [4.5]
                            Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała, zdobi szkło. [4.5]
                            Zapach: jak bym otworzył puszkę zielonego groszku, w tle trochę aromatów żywic. [1.5]
                            Smak: to samo co w aromacie, sporo nut warzywnych, całkiem przyjemna pełnia, goryczka średnia, trochę w kierunku wysokiej. [2]
                            Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
                            Opakowanie: jak to u Doctor Brew, oszczędnie w formie, komplet informacji. [4]
                            Uwagi: warka do 17.06.2015, nie takiego Mosaica piłem na premierze, widziałem jeszcze w sklepie Molly na półce, ale już sobie odpuszczę.

                            Moja ocena: [2.425]

                            Comment

                            • Brodzislaw
                              Senior
                              • 09-2013
                              • 1020

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Mocno zmętniony bursztyn, wpadający w pomarańcz. [3]
                              Piana: Jasna początkowo obfita, opadła do małej warstwy [4]
                              Zapach: Wyraźnie chmielowy - nuty cytrusów, owoców i lekko żywiczki. [4.5]
                              Smak: Słody z nutą karmelu kontrują wytrawną, grejpfrutowa goryczkę. Dominuje wytrawna goryczka przechodząca w słodkawość od słodów. [4]
                              Wysycenie: Średnie do wysokiego, optymalnie. [4.5]
                              Opakowanie: Jak każde dr. Breew. [4]
                              Uwagi: Pijalne dobre piwo bazujące głównie na dobrym chmielu.

                              Moja ocena: [4.15]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎